Догляд за шкіряним взуттям взимку

У холодний період наша шкіряне взуття потребує особливої уваги, так як низька температура, сльота і реагенти, якими посипають тротуари, нещадно вбивають наші улюблені чобітки та черевики. Тому потрібно знати кілька простих правил по догляду за шкіряним взуттям взимку.

Догляд за шкіряним взуттям

Взимку шкіряне взуття, як і будь-яку іншу, потрібно мити відразу ж по приходу додому. Найголовніше – не дати солі і бруду вбратися в шкіру. Чобітки слід протерти м’якою тканиною, змоченою в теплій (ні в якому разі не гарячої) води. Потім шкіряне взуття треба добре просушити. Фахівці категорично не рекомендують сушити на батареї, біля печі або обігрівача. З-за цього шкіра, з якої пошито взуття, стане грубою, а взуттєвої клей може пересохнути і потріскатися. Найкраще в чобітки набити зім’яту газету і залишити їх сушитися при кімнатній температурі. При необхідності, газетку потрібно періодично міняти. А ось устілки із взуття можна сушити на батареї.

Після того, як шкіряне взуття висохла, на неї слід нанести тонкий шар спеціального взуттєвого крему. Зазвичай крему вистачає 10-15 хвилин, щоб вбратися, але можна залишити його на ніч. Після того, як крем вбрався, потрібно надати взуття блиск, гарненько натерши її м’якою тканиною з натуральним ворсом.

Крем для взуття краще всього вибирати в тон до виробу. В екстрених випадках, коли крем закінчився, а чоботи потрібно привести в порядок, замість крему можна використовувати навіть вазелін або будь-яке рослинне масло. Головне, приводити шкіряне взуття в порядок одразу ж по приходу додому, а не вранці, похапцем збираючись вийти на вулицю.

Догляд за замшевим взуттям

Замшеве взуття взимку вимагає особливої уваги, так як сіль, якою посипають тротуари, руйнує їх – черевики можуть швидко потріскатися і облізти. Тому, прийшовши додому, просушіть замшеве взуття при кімнатній температурі, набивши її газетами. Потім замшу слід дуже обережно почистити спеціальною щіткою спочатку вздовж, потім проти ворсу. Якщо це не допомогло вам позбавитися від білих плям, залишених сіллю, можна протерти черевики щіткою, змоченою в теплій воді з додаванням невеликої кількості господарського мила і декількох крапель аміаку (нашатирного спирту). Щоб уберегти замшеве взуття в період, коли на вулиці сльота, слід використовувати для її захисту водовідштовхувальний спрей.

Щоб ворс на замшеве взуття мав свіжий вигляд, черевики слід потримати 5 хвилин над парою, потім розчесати ворс сухою щіткою в одному напрямку.

Догляд за лакованим взуттям

Взуття з лакової шкіри краще не носити в мокру погоду. Лакові чоботи потрібно ретельно витерти насухо, дати їм просохнути. Поверхню взуття можна обробити теплим молоком, гліцерином або рослинним маслом.

Як бачите, догляд за шкіряним взуттям взимку вимагає більше зусиль і часу, ніж під час теплих сезонів. Однак, воно того варто – ваше взуття прослужить вам значно довше, а отже, заощадить ваш бюджет!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *