Прибирання після пожежі: чим відмити сажу, кіптяву, гар

Не дай бог зіткнутися з наслідками пожежі. Сучасні методи пожежогасіння досить ефективні, і загоряння квартир найчастіше бувають ліквідовані досить швидко. Але приміщення при цьому все одно дуже страждає, і власникам постраждалих квартир в будь-якому випадку чекає серйозна прибирання після пожежі.

pribirannya p slya pozhezh chim v dmiti sazhu k ptyavu gar 1 - Прибирання після пожежі: чим відмити сажу, кіптяву, гар

Можна зробити її самостійно? На жаль, своїми силами відмити всі наслідки вельми непросто.

Прибирання квартир після пожежі має свою специфіку, що вимагає застосування спеціальних засобів і техніки, якої громадяни зазвичай не мають.

Але після невеликого загоряння самостійно привести будинок в порядок все-таки можна.

Зміст
 1. З чим доведеться боротися
 2. Способи боротьби з запахом гару
 3. Миття поверхонь і заходи
 4. Чому варто доручити прибирання клінінговим компаніям

З чим доведеться боротися

Зі своїми емоціями, для початку. Вигляд у квартир, які побували у вогні, дуже непривабливий. Все покриває жирна смердюча кіптява, в повітрі відчувається їдкий гар. Дорогі серцю речі зіпсовані. Цей стрес — привід звернутися до фахівців з прибирання квартир.

Найважче при прибиранні приміщень після пожежі — відмити сажу і запах гару. Необхідно швидко видалити з приміщення, що ввібрало цей запахи і кіптява. Тому прибирання після пожежі починається з очищення приміщень. Викидаєте все, що занадто пошкоджено вогнем. Можливо, доведеться розлучитися з книгами: вони дуже сильно вбирають гар, а відмити їх неможливо.

А ось з меблями краще не поспішати розлучатися. Навіть якщо вона виглядає зовсім закопчена, потрібно доручити її відновлення фахівцям. Існують ефективні методики чистки та реставрації дерев’яної, шкіряних та м’яких меблів. Однак самостійно якісно відмити сліди вогню і сажу навряд чи можливо.

Способи боротьби з запахом гару

Чим швидше ви почнете очищення приміщень після гасіння пожежі, тим менше продуктів горіння вбереться в стіни і меблі, тим ефективніше буде прибирання. Потрібно звільнити квартиру по максимуму: там повинні залишитися голі стіни. Якщо вийде, скористайтесь піскоструминним апаратом.

Потім потрібно провести сухе чищення всіх поверхонь, можна використовувати для цього потужний пилосос. При вологому прибиранні сліди горіння сильніше вбираються у поверхні, і видалити сажу і кіптява стає набагато важче.

Після цього потрібно застосувати хімічні засоби для боротьби із запахом гару. Вам знадобиться для цього:

 • скляна ємність з товстими стінками;
 • звичайна харчова сода — 40 г;
 • розчин аміаку водного (нашатирний спирт) 10% — 40 мл;
 • соляна кислота — 40 мл;
 • засоби захисту.

У миску насипати соду і додаємо туди нашатир. Обережно розмішуємо. Після цього починаємо додавати в посудину соляну кислоту невеликими порціями. Незабаром виділятися хлорид амонію у вигляді щільного білого диму. Це речовина нейтралізує запах гару. Потрібно залишити судину із сумішшю в приміщенні на добу, потім добре провітрити.

Якщо є можливість, придбайте або візьміть напрокат озонатор повітря, він теж допомагає видалити частинки гарі.

Миття поверхонь і заходи

Відмити сажу зі стін і стелі можна лужними розчинами. Можна використовувати розчин хлорного вапна або спеціальні засоби. Потім слід дати приміщенню добре висохнути, після чого стіни потрібно добре обробити грунтовкою глибокого проникнення.

Прибирання приміщень після пожежі необхідно проводити з ретельним дотриманням запобіжних заходів:

 • використовувати гумову взуття на товстій підошві;
 • надягати щільні, хімічно стійкі гумові рукавички;
 • органи дихання та очі потрібно захищати протигазом або спеціальним респіратором з захисними окулярами.

pribirannya p slya pozhezh chim v dmiti sazhu k ptyavu gar 2 - Прибирання після пожежі: чим відмити сажу, кіптяву, гар

Чому варто доручити прибирання клінінговим компаніям

Прибирання після пожежі постраждалих приміщень — той випадок, коли бажання зробити все власними руками не цілком доцільно і малоефективно. Як би ви не старалися, фахівці з клінінгових компаній впораються з прибиранням після пожежі значно швидше і ефективніше.

 • Вони володіють великим досвідом по боротьбі з наслідками пожежі, і можуть швидко визначити ступінь шкоди та можливість відновлення пошкодженого майна.
 • В клінінгових компаніях є спеціальне високоефективне обладнання та реактиви. Їх застосування вимагає спеціальної підготовки, тому приватним особам вони недоступні, як правило. Спецзасоби здатні прискорити збирання в кілька разів при набагато більш високій якості.
 • Клінінгова компанія самостійно вивезе сміття, проведе чистку збереглася меблів, килимів і навіть дрібних речей, і правильно підготує приміщення до подальшого ремонту.

Хоча краще б нікому і ніколи взагалі не стикатися з цією проблемою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *