Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

shtuchniy kam n v nter r c kav de 1 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Камінь — це один з найбільш поширених матеріалів застосовуються не тільки для будівництва, але і для проведення декоративної обробки поверхонь. Дизайн приміщення з використанням такого матеріалу виглядає дуже дорого, стильно й ефектно. Звичайно, застосування натурального каменю для цих цілей може дозволити собі не кожен, так як це досить дороге задоволення. Тим не менш, на сьогоднішній день якісною за своїми експлуатаційними характеристиками та естетичному зовнішньому вигляду заміною природному є штучний камінь. За рахунок своєї дешевизни, легкості в обробці і стійкості до різних пошкоджень, такий матеріал з кожним днем набирає все більшу популярність. Тому, якщо ви зацікавилися цим видом декоративного оздоблення, ми підкажемо більш докладно, як застосовується штучний камінь в інтер’єрі, цікаві ідеї з ним.

Що таке штучний камінь?

Штучний, або як його ще називають декоративний камінь, на відміну від натурального, не видобувається із земних надр, а виробляється промисловим або ручним способом. Суть виготовлення даного матеріалу полягає в тому, що розчин заливається в металеву або силіконову форму. Після цього заготовки висушуються і покриваються різними просоченнями і глазур’ю.

Важливо! Залежно від складу розчину, штучний камінь може бути керамічних, гіпсових, бетонних, поліефірним і акриловим.

Для зовнішніх робіт використовують морозостійкі і з мінімальною пористістю плитки. Що стосується внутрішнього оформлення, у цьому випадку застосовуються полегшені і тонкі елементи.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 2 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Важливо! Екологічність декоративного каменю повністю залежить від використовуваних наповнювачів і сполучної речовини.

Наприклад, гіпс, пісок і глина прирівнюються до природного каменю, тому пропускають повітря. Що стосується акрилових смол, їх не слід використовувати поблизу високих температур, так як вони виділяють неприємний токсичний запах, який може завдати шкоди здоров’ю.

Переваги і недоліки декоративного каменю

Декоративний камінь широко використовується як для оформлення будинків і квартир, так і для офісних приміщень. Таку популярність він отримав за рахунок цілого ряду переваг. До них можна віднести такі:

  • Легка вага. За рахунок того, що декоративний камінь, на відміну від природного, має досить легкий вага, процес транспортування і укладання вимагає не так багато фізичних зусиль.
  • Форма. Одна сторона цього декоративного елемента має певний рельєф, а інша — гладка і рівна. Тому штучний камінь можна класти прямо на стіну, при цьому використовувати лише спеціальний клей для його фіксації.

Важливо! Завдяки особливій формі декоративного каменю, у вас немає необхідності додатково потовщувати стіну за допомогою спеціального розчину або ж робити в ній поглиблення.

  • Різноманітність форм і фактур. Завдяки великому асортименту різноманітних фактур, форм і кольорів, ви можете вибрати саме той декоративний камінь, який ідеально підійде для оформлення будь-якого інтер’єру.
  • Доступна цінова позиція. За рахунок своєї невисокої ціни, декоративний камінь є доступним матеріалом.
  • Міцність і довговічність. На відміну від інших матеріалів, застосовуваних для декоративного оздоблення стін, штучний камінь через роки так і буде залишатися у своєму первісному вигляді в інтер’єрі, так як він не боїться вологи, цвілі і високих температур.
  • Простота і легкість у догляді. Для догляду за таким покриттям вам не потрібно докладати занадто багато зусиль. Достатньо всього лише використання для його очищення не концентрованого мильного розчину і губки. Крім цього, можна ще пройтися і пилососом зі спеціальною насадкою для того, щоб видалити пил.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 3 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Перед тим, як застосовувати штучний камінь в інтер’єрі, дуже важливо заздалегідь прийняти до уваги та недоліки даного матеріалу. Основним і найголовнішим є те, що по відношенню до природного, декоративний камінь все-таки не володіє такою механічною стійкістю.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що деякі види декоративних каменів не люблять прямих сонячних променів і різких перепадів температур, тому вимагають додаткового покриття спеціальними гідрофобними складами.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 4 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Як можна використовувати штучний камінь в інтер’єрі?

Застосування декоративного каменю на сьогоднішній день настільки актуально, що його можна використовувати при оформленні вітальні, кухні, спальні і навіть ванної кімнати. Найбільш оптимальним варіантом вважається декорувати тільки окремі ділянки, особливо ті, на які господар оселі хотів би звернути особливу увагу. Наприклад:

  • Камін. Незалежно від того приміщення, де розташована дана конструкція, за всіма правилами оформлення дизайну інтер’єру він є головним акцентом всієї кімнати. Тому цілком природно, що дизайнери рекомендують облицьовувати його декоративним каменем для того, щоб приховати грубу цегляну кладку.
  • Стіни. Завдяки штучному каменю, ви можете виділити окрему стіну, на якій в подальшому, наприклад, можна буде повісити телевізор.
  • Арки. Вони використовуються не тільки як елемент оздоблення, а й як відмінний інструмент для зонування приміщення. Тому, прикрасивши арочний прохід штучним каменем, ви зробите його ще більш яскравим.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що оформлення арок декоративним каменем найкраще робити в простих приміщеннях з високими стелями.

  • Ніші. Вони є досить функціональним елементом декору, так як не тільки не займають вільний простір, але і є відмінним місцем для зберігання дрібних речей. Тому застосування штучного каменю зробить їх ще більш цікавими та оригінальними.

Важливо! Якщо задекорувати повністю всі стіни штучним каменем, інтер’єр вийде важким, особливо, якщо при цьому буде використовуватися темна колірна гамма.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 5 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Використання штучного каменю в інтер’єрі кімнат

Незважаючи на те, що застосування декоративного каменю для оформлення інтер’єра широко використовується в більшості приміщень, все-таки, в залежності від цільового призначення кімнати, існують деякі нюанси, які краще взяти під увагу, щоб готовий результат вас не розчарував.

Передпокій

Коридор або передпокій, оформлені з застосуванням декоративної камінної кладки, ніж-то за своїм виглядом нагадують затишні європейські вулички. Такий декор відразу говорить про чудовому смаку господарів житла. Кам’яна кладка в цьому випадку може прикрашати цілу стіну, так і окремі її фрагменти. Підкреслити красу такого декору вам допоможуть дзеркала, великі годинники, різноманітні лавки та “вуличні” ліхтарі.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 6 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Вітальня

Як вже говорилося раніше, в цій кімнаті основними місцями декору штучним каменем є камін або місце під телевізор. Варіанти кладки в цьому випадку можуть бути абсолютно різними: ви можете прикрасити повністю всю поверхню декоративними елементами або ж викласти їх горизонтальними смугами уздовж стіни.

Важливо! Якщо замість стандартної стінки-гірки ви використовували звичайні полички, їх фон можна задекорувати штучним каменем. Таким чином похмура стіна у вас перетвориться в яскраве і оригінальне місце.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 7 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Спальна кімната

Застосування штучного каменю в інтер’єрі спальної кімнати допоможе створити в ній атмосферу стилю Лофт або заміського будинку. Якщо ж ви виберете натуральну колірну гаму і рифлену фактуру, такий дизайн буде більше нагадувати середземноморський, етнічний або сільський інтер’єр. Як доповнення ви можете використовувати дерев’яні балки, грубу дерев’яну меблі і лляної текстиль.

Що стосується глянцевих імітацій кам’яної кладки, в спальній кімнаті від них краще відмовитися, так як таке покриття може викликати дискомфорт і тривожність.

Важливо! Для того щоб ваша спальна кімната не перетворилася в кам’яний склеп, фахівці рекомендують виділяти ділянки з такою облицюванням. Особливо цікаво і ефектно будуть виглядати світильники, стилізовані під старовину.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 8 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Дитяча кімната

Декоративний камінь може стати знахідкою при оформленні дитячої спальні. Завдяки такому декору, звичайні стіни можна перетворити на стіни казкового замку юної принцеси або принца, підводне королівство або таємничу печеру.

Важливо! Дуже оригінально виходить, якщо краї фотошпалер задекорувати кам’яною кладкою. Таким чином кімната стане візуально ширше.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 9 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Фахівці рекомендують для декорування дитячої кімнати використовувати імітацію гальки, так як завдяки їй можна зробити цікаві панно або мозаїку, прикрасити рамки дзеркал або картин.

Важливо! Искуственную гальку можна використовувати і для розвитку дитячої творчості, фантазії, так дитина може її розмалювати і зробити свою кімнату ще більш яскравою і цікавою.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 10 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Кухня

У кухні облицювання каменем виглядає максимально природно. Пов’язано це з тим, що вона нагадує про печах та інших осередках, у яких раніше готували їжу, а також те, що це — найбільш стійка до відкритого вогню декоративна обробка.

Важливо! Найбільш поширеним місцем для облицювання стін штучним каменем є оформлення кухонного фартуха. В цьому випадку слід враховувати, що вам періодично доводиться стикатися з труднощами відмивання жиру з рифленої поверхні кам’яної плитки.

Вибираючи штучний камінь для оформлення інтер’єру кухні, намагайтеся купувати матеріал, який покритий лаком або поливою. Пористі варіанти краще уникати, так як вони мають властивість накопичувати жир, вологу і пил.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 11 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Ванна кімната

У зв’язку з тим, що ванна кімната характерна підвищеним рівнем вологості, для її оформлення найкраще використовувати декоративні елементи, які не мають пористу структуру. Що стосується оформлення зони санвузли, в цьому випадку краще всього використовувати керамограніт, глазуровану кам’яну плитку або вироби з поліефіру і акрилу.

shtuchniy kam n v nter r c kav de 12 - Штучний камінь в інтер’єрі — цікаві ідеї

Балкон або лоджія

Штучний камінь як не можна краще підійде для оформлення балкона або лоджії. З його допомогою ви можете облаштувати затишний куточок для чаювання, організувати оранжерею або ж робоче місце.

Відеоматеріал

Незважаючи на те, що штучний камінь не такий міцний, як натуральний, все одно він здатний витримувати різні навантаження протягом багатьох років. Саме тому такий матеріал для декоративного оздоблення стін широко застосовується дизайнерами абсолютно у всіх приміщеннях і здатний скрасити навіть самий тьмяний і непомітний куточок будинку. З його допомогою ви зможете перетворити абсолютно просте оформлення кімнати в дуже ефектне і дороге дизайнерське рішення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *