Сифон для мийки на кухню

sifon dlya miyki na kuhnyu 1 - Сифон для мийки на кухню

Вирішили поміняти раковину у ванній кімнаті або на кухні? Чудово! Залишається тільки її змонтувати і зробити підключення до води і каналізації. Для всіх тих, хто воліє виконувати свої домашні роботи самостійно, ми підготували детальну інформацію по збірці і установці сифона для раковини миття. Дана процедура займе зовсім небагато часу і вимагає лише наявності самих звичайних інструментів. Якщо хтось не знає, що це таке і як встановити сифон для мийки на кухню, то ми розповімо про це докладніше.

Що таке сифон?

Отже, сифон є особливе пристосування, яке виконує сполучну функцію між раковиною і каналізацією. Принцип його роботи полягає в тому, що вода збирається всередині нього, перш ніж вона зможе потрапити в сток каналізації. При цьому, вона не може знайти зворотний шлях в раковину. Це зроблено для того, щоб ті запахи, які накопичуються в каналізації, не могли б проникнути в кімнату, де встановлена раковина. Такими приміщеннями можуть бути кухня, ванна або туалет.

З якого матеріалу проводиться сифон?

Цей сантехнічний прилад може випускатися з самих різних матеріалів, але основними все-таки є, пластик і метал.

Метали:

 • Якщо ви приділяєте велику увагу зовнішньому вигляду, то в цьому випадку можна порекомендувати хромований сифон з латуні. Без установки під раковину будь-якого прикриття у вигляді тумби або ж кухонного ящика вам потрібно зробити все, щоб раковина виглядала цілком естетично і не лякала своїм неохайним зовнішнім виглядом. Крім того, латунний сифон, цілком можна поєднувати з дизайном всього кухонного інтер’єру.

Важливо! Єдиним мінусом вироби з латуні, з-за якої він не такий популярний, може стати необхідність постійного догляду і досить висока ціна.

 • Дуже часто можна зустріти і проділ, зроблений з бронзи і міді, але вироби з кольорових металів ніколи не відрізнялися хорошою практичністю з позиції сантехніки. За ними потрібно ще більший відхід, тому що вони легко дряпаються і піддаються процесам окислення. Але все ж, якщо ваша кухня виконана з елементами модного дизайну, то можна бути впевненим, що сифони з міді або бронзи додадуть їй свій власний і неповторний вигляд. Кольорові метали дуже оригінальні і їх краса повністю компенсує всі можливі турботи по догляду.

sifon dlya miyki na kuhnyu 2 - Сифон для мийки на кухню

Пластик

Більшість сучасних пристроїв виготовляється зі спеціального пластику. Даний матеріал дуже популярний по наступним причинах:

 1. відмінна неперевершена міцність і легкість;
 2. мала вартість;
 3. можливість установки навіть в найбільш важкодоступних місцях;
 4. підвищена стійкість до корозії і хімічних впливів;
 5. відсутність утворення будь-яких відкладень, включаючи руйнівний вапняний наліт;
 6. загальновідома простота і легкість складання сифона;
 7. досить тривалий час служби.

Тому сьогодні більшість домогосподарств використовують тільки пластикові сифони і не ризикують купувати які-небудь інші. Навіщо шукати щось інше, коли є хороша продукція, неодноразово перевірена часом і людьми.

Види сифонів

Сифон, як правило, випускається трьох наступних модифікацій:

 1. Так званого пляшкового типу.
 2. Гофрований.
 3. Трубного типу.

Пляшковий

Принцип роботи пляшкового сифона являє собою наступне дію: у ньому є спеціальний отвір, яке виконано у формі пляшки, звідси й пішла його назва. Це отвір і грає роль самого гідравлічного затвора, так як там весь час присутня вода, а її надлишки виводяться через невелике додаткове отвір, що знаходяться трохи вище.

Гофрований

Що стосується гофрованого пристрою, то його труба з’єднується з мийкою з одного боку, а з іншого кріпиться безпосередньо до каналізаційного стоку. Та ж частина зігнутої гофри, де постійно стоїть вода, і є видом гідрозатвори. Вона не пропускає погані запахи і шуми з каналізації.

Трубний

Сифони трубного вигляду схожі на гофровані, з-за своєї вигнутої форми, там також на вигнутому ділянці стоїть вода, яка грає роль гідрозатвори.

Кілька корисних рад по монтажу сифона

Встановлення сифона зможе зробити практично кожен чоловік, однак, незважаючи на те, що процес цей порівняно нескладний, він потребуватиме уваги і серйозного підходу. Інакше — монтаж буде здійснено неправильно, у приміщення зможуть проникнути неприємні запахи з каналізаційного стоку. Кілька рекомендацій від наших досвідчених фахівців допоможуть уникнути всі ці проблеми:

 1. Купуючи сифон, обов’язково перевірте його комплектацію. Нерідко трапляється так, що навіть в упакованому вигляді він може не мати всіх своїх деталей. Тому краще визначити це відразу в магазині, так як після того, як сифон потрапить додому, щось довести вже буде набагато важче.
 2. Якщо ви вже приступили до збірки сифона, то спочатку зверніть увагу на те, щоб всі його частини були чистими і повністю сухими. В іншому випадку — будь-яка бруд на різьбленні або на прокладках можуть послужити основою для протікання пристрою.
 3. Під час монтажу устаткування необхідно дотримуватися дуже важлива умова — вихідний отвір встановлюється сифона повинен знаходитися вище вхідного отвору каналізаційного стоку. Це потрібно для отримання певного нахилу, який необхідний для нормального стоку води.

Слідуючи цим порадам, ви уникнете зовсім не потрібних витрат часу і своїх нервів. Навіщо повторювати чужі помилки, коли є можливість зробити все правильно з першого разу!

Сифон для мийки на кухні

Якщо потрібно замінити сифон на мийки на кухні, то перший крок, який необхідно зробити, — це зняття старого сифона і ретельне очищення його від накопичилася бруду по всій поверхні приладу, в особливості тих місць, де буде кріпитися нове обладнання.

Важливо! Не забудьте при цьому від’єднати сифон від каналізаційного стоку, а для уникнення появи неприємного запаху, просто візьміть вологу ганчірку і закрийте каналізаційний отвір. Вона виконає роль тимчасової пробки, поки ви будете зайняті установкою. Якщо під рукою немає дрантя, то іншим відповідним матеріалом може послужити звичайний пластиковий кульок. Надіньте його поверх труби і закріпіть за допомогою шматка мотузки.

Як правило, всі сифони йдуть в одному комплекті зі спеціальним фільтром-решіткою, який першим встановлюється на мийку і закріплюється окремим болтом. І тільки після цього проводиться кріплення устаткування для зливу.

Пристрій сифона для мийки

Як ми вже говорили вище, матеріалом для виготовлення сифонів зазвичай служить пластик або хромована латунь.

Пристрій з пластику складається зі звичайної труби, гнучкого гофрованого шланга і невеликого патрубка. Зазвичай його комплектація залежить від вихідного отвору та виду моделі. Корисно також пам’ятати, що у даного обладнання, крім видалення вже брудної води, є й інше призначення:

 • З-за своєї вдалої конструкції він може затримувати великий сміття і не допускати його попадання в каналізаційний стік, що в свою чергу охороняє каналізацію від засмічення і пробок. Тільки уявіть собі, якщо б цього не було і всі залишки їжі, які пройшли через первинний фільтр-ґрати потрапили б в каналізаційну трубу. Потужна пробка, від якої позбутися не так-то просто, вашій кухні точно була б гарантована!
 • Ще однією важливою функцією пристрою є гідрозатвор, який служить надійним захистом вашого будинку від неприємних і часом навіть шкідливих запахів, що виходять з каналізації.

Пристрій сифона для сучасної кухонної мийки:

 • вся конструкція кріпиться за допомогою прикладеної до гайки фільтру-решітки кухонного миття, а в комплекті є окремий патрубок для з’єднання;
 • окремий патрубок меншого розміру для запобігання переливу і в основному в разі використання посудомийної машини;
 • так званий стакан, який є основним елементом конструкції приладу і в якому утворюється гідрозатвор, звідки і відбувається вилучення накопичених великих частин сміття;
 • труба для відводу стічної води, що підключаються безпосередньо до труби каналізації.

Встановити сифон для мийки зможе і новачок, для цього немає ніякої необхідності викликати фахівця. Конструктивно прилад зроблений так, що його установка проводиться чисто вручну і тільки іноді вам може знадобитися звичайна викрутка.

sifon dlya miyki na kuhnyu 3 - Сифон для мийки на кухню

Збірка сифона для кухні

Отже, старе обладнання демонтовано, поверхня мийки очищена від старої бруду і залишків нальоту, залишається тільки гарненько продумати, як зібрати сифон для раковини на кухні. Він поставляється з магазину вже повністю зібраному і закінченому вигляді, тому жодних дій щодо його попередньої підготовки не потрібно. Необхідно лише точно слідувати інструкції, що додається і виконати всі зазначені кроки. А грамотне складання полягає в монтажі на раковину за допомогою нових кріплень, з обов’язковою установкою великий гумової прокладки між сифоном та мийкою. Це необхідно для запобігання затікання води під час миття посуду.

Детальна схема установки

Для тих, хто не зміг самостійно розібратися з даним процесом, тут додається проста схема, як зібрати сифон для раковини:

 • Після того, як ви закріпили прилад, необхідно з’єднати відвідну трубку з каналізаційним стоком. Робиться це за допомогою невеликого шматка гофрованої труби. Гнучка трубка допоможе легко підключити сифон, незважаючи на положення стоку каналізації.

Важливо! При її виборі зверніть увагу на якість, так як з часом, гофра може місцями полопати і на кухні стане відчуватися неприємний запах з каналізації. Крім цього, іноді у мийки буває отвір більшого діаметру, ніж зазвичай. Тому при покупці зверніть на це особливу увагу і попросіть у продавця сифон для мийки з великим отвором.

 • Якщо ви виявили те, що отвір мийки трохи більше і не призначене для вашого сифона, то тоді потрібно застосувати спеціальний перехідник або, що більш естетично — гумову прокладку. Вони встановлюються між отвором мийки та сифоном. Основним моментом тут буде щільне з’єднання нового сифона з раковиною мийки.
 • Після завершення установки треба відкрити кран з водою і перевірити герметичність всіх виконаних з’єднань. Якщо все пройшло нормально, то роботу можна вважати повністю виконаною. Приберіть всі залишилися від монтажу старі і нові деталі і зберіть свій інструмент.

Як бачите, встановлення сифона на кухні не вимагає якихось спеціальних знань і може бути виконана досить швидко.

sifon dlya miyki na kuhnyu 4 - Сифон для мийки на кухню

Що необхідно враховувати при самостійній збірці сифона?

Існує кілька моментів, що вимагають особливої уваги при виконанні робіт по складанню сифона:

 • перед тим, як починати складання пристрою, переконайтеся в тому, чи відповідають його деталі заявленій якості;
 • зверніть увагу на розмір зливного отвору мийки і переконайтеся, що воно повністю співпадає з новим сифоном;
 • не використовуйте сильно діючий герметик, так як при несподіваному заторі оперативно відкрити сифон буде неможливо, краще застосувати силікон або ж гумові прокладки;
 • не забудьте, що якщо планується підключення посудомийки, то буде потрібно додатковий відвід з сифона;
 • відразу ж після завершення всіх робіт спочатку перевірте всі стики приладу і переконайтеся, що вся конструкція дійсно повністю надійна, витоків води ніде немає.

Відеоматеріал

Вивчивши надану інформацію, ви станете володарем усіх секретів з монтажу сифона для кухонного миття і зможете виконати роботи самостійно. Для цього потрібно лише зробити правильний вибір сифона і слідувати інструкції і рекомендацій. В такому разі прилад прослужить вам ще довго і ніколи не стане нагадувати про себе.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *