Сифон для посудомийної машини

sifon dlya posudomiyno mashini 1 - Сифон для посудомийної машини

Правильний монтаж посудомийної машини — запорука довгої її роботи без поломок. При цьому важливо не тільки забезпечити електроживлення пристрою і подачу до нього води. Також не слід забувати і про систему зливу брудної води. Поговоримо про те, як правильно підключити подачу води і злив, яким повинен бути сифон для посудомийної машини, щоб не виникали часті засмічення та інші проблеми.

Підготовка

Якщо добре підготується, то монтаж зливної системи не викличе труднощів навіть у новачка. Отже, з чого ж почати?

Перевірка

Після того, як пристрій привезли додому, необхідно перевірити його цілісність. Для цього можна просто похитати машину. Якщо всередині чутні шуми, скрипи і інші сторонні звуки — не поспішайте підписувати акт прийому-передачі вантажу. Можливо, що при транспортуванні пристрій постраждало, і його деталі змістилися.

Пакувальний матеріал та болти

Якщо після такої перевірки в машині немає сторонніх звуків — можна підписувати документи, відпускати вантажників і знімати всю упаковку з приладу, включаючи транспортувальні деталі (болти і скоби).

Вибір місця

Ще до моменту покупки приладу добре продумайте місце, де він буде знаходитися. Після всіх процедур з перевіркою і зняттям упаковки установіть пристрій на заздалегідь вибране місце.

Інструкція

З кожним приладом в комплекті йде інструкція з експлуатації. Не нехтуйте її правилами і детально ознайомтеся з нею. В інструкції ви знайдете:

 • інформацію про пристрої машини, її деталях, правила монтажу та підключення усіх систем;
 • рекомендації — як використовувати прилад, опис доступних режимів;
 • поради щодо завантаженні посуду, а також техніку безпеки при роботі з приладом.

Після вивчення інструкції можна підготувати інструменти і починати роботу.

Інструменти

Отже, для роботи вам знадобиться:

 • універсальна викрутка або набір викруток;
 • розвідний ключ;
 • трубний ключ;
 • пристрої для різки труб;
 • будівельний рівень;
 • електричний або ручний дриль.

Підготувавши всі необхідні інструменти, можна приступати до роботи.

Підключення води

Для цього етапу необхідно зробити окремий водовідведення. За необхідності можна також встановити фільтр грубого очищення — особливо це актуально для заміських будинків.

Важливо! Якщо ви встановлюєте фільтр — обов’язково встановіть перед ним запірний кран для посудомийної машини. Підключення приладу без крану загрожує затопленням. Однак якщо прилад оснащений захистом від протікання — то необхідність установки крана відпадає.

Етапи підключення

Як вже говорилося вище, спочатку за необхідності встановлюються фільтр і захист. Також, якщо довжини шланга, яким укомплектована машина, не вистачає — його необхідно наростити.

Отже, основні етапи робіт з підключення водопроводу:

 1. Перекрийте воду.
 2. Від’єднайте гнучкий шланг від металопластикової труби.
 3. Загерметизуйте різьблення трійника спеціальною стрічкою і накрутіть його на гнучкий шланг.
 4. Під’єднайте шланг до крану.

Розглянемо та етапи підключення зливної системи пристрою.

Підключення зливу

Якщо машина встановлена згідно з рекомендаціями виробника, то вона неминуче виявиться поруч з раковиною або мийкою. Відповідно — саме зручне зробити злив через сифон для посудомийної машини.

Сифон

Вважається, що підключення посудомийної машини через сифон більш зручне і безпечне. Тому, якщо є можливість — перед монтажем всіх систем машини придбайте сифон та встановіть його.

Важливо! При придбанні, зверніть увагу, чи є у сифона можливість прочищення. Якщо ні — то краще пошукати інший варіант.

Якщо необхідно, придбайте перехідник, який накручується на сифон і дозволяє підключити до нього додатковий злив. Але більш зручним і правильним варіантом буде придбання сифона з зворотних клапанів, який не дасть каналізаційної воді потрапити назад в пристрій.

Каналізація

Складніше відбувається підключення зливу безпосередньо до каналізації. Щоб уникнути попадання стічної води в пристрій, необхідно передбачити висоту зливу: те місце, де він буде підключатися до каналізації повинна бути нижче мінімум на 40 см, ніж рівень пристрої.

Важливо! При цьому варіанті підключення часто роблять подобу сифона з гофрованої труби, яку згинають буквою S, щоб захистити прилад від потрапляння стічних вод.

Перевірка

По закінченні всіх робіт по підключенню подачі води, її зливу і електроживлення пристрій перевіряють запуском циклу миття без завантаження посуду, але з усіма необхідними засобами. При цьому прослідкуйте за всіма етапами, і якщо десь з’являються проблеми — треба зупинити прилад і усунути їх.

Важливо! Пробний запуск необхідний не тільки для перевірки всіх з’єднань, але ще і для того, щоб змити з внутрішніх деталей пил і бруд, що потрапила в пристрій при збиранні, перевезенні та зберіганні в магазині.

Окремі випадки

Бувають моделі посудомийних машин, на підключення яких поширюються окремі правила:

 1. Якщо ви володар вбудовуваної техніки, зверніть увагу, що прилад повинен бути розташований не далі ніж 1,5 м від зливу. Якщо розташувати пристрій далі, то потужності насоса може не вистачити для викачування води.
 2. При використанні компактних моделей можна скористатися шлангом і перехідником, щоб робити забір води із змішувача, а слив опустити в раковину. Це зручно, оскільки компактні прилади не передбачають стаціонарного місця, і переставити конструкцію з таким підключенням буде набагато простіше.
 3. Якщо злив для посудомийної машини встановлюється вищеописаним способом, обов’язково стежте, щоб шланг не вискочив під напором. Інакше — можна затопити не тільки свою квартиру, але і сусідів.
 4. При установці на місце будь-яку посудомийну машину необхідно вирівняти за допомогою будівельного рівня.
 5. Деякі моделі мають можливість підключення як до холодної, так і гарячої води. Але більш правильним буде рішення підключити машинку тільки до холодної води. Причина цього — уступає холодного водопостачання якість і великі енерговитрати приладу при нагріванні гарячої води.

Відеоматеріал

Підключення посудомийної машини дуже схоже на монтаж пралок, але, звичайно, для кожного виду техніки є особливості. Перед початком робіт вивчіть інструкцію — вона допоможе розібратися в нюансах вашої моделі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *