Сифон для раковини з переливом

sifon dlya rakovini z perelivom 1 - Сифон для раковини з переливом

Одним з елементів будь-якого сантехнічного приладу є сифон, призначення якого полягає в зливі рідин в каналізаційну систему та запобігання проникненню неприємних запахів з неї в приміщення. Принцип дії такого пристрою заснований на створенні у вигнутому коліні або труби гідрозатвори, за рахунок якого і відсікаються всі запахи, але не вода. Сифон для раковини з переливом захищає раковину, ванну або мийку від переповнення, скидаючи досягла певного рівня зайву воду. Тому даний прилад є настільки важливим в сантехніці. Чим він відрізняється від інших подібних конструкцій, наскільки зручний в експлуатації і як зробити його своїми руками — все це ви дізнаєтеся з цієї статті.

Випадки виникнення переливу

Переповнення мийки, раковини або ванни трапляється досить часто. Передують йому такі ситуації:

 • Умисне закриття зливного отвору. Перелив у такому разі відбувається, якщо забули про включеної воді, набираючи ванну або мийку.
 • Засмічення зливного отвору (випуску) або випадкове його перекриття.

Ось в таких ситуаціях і вступає в роботу переливний злив для раковини у ванній. Вода, досягнувши позначки, на рівні якої знаходиться отвір зливу, починає зливатися через нього, переміщаючись по зливальній трубці в тіло сифона. При нормальної функціональності сифона (якщо він не засмічений), сток зайвої води буде забезпечений.

Різновиди сифонів

Залежно від конструктивних особливостей та призначення, все використовуються в побуті сифони підрозділяються на кілька видів.

Пляшковий сифон

Таке зливний пристрій отримало свою назву завдяки зовнішній схожості основної частини з колбою або пляшкою. З цієї її частини відходить випуск та зливна труба для раковини. Випуск з’єднується з каналізацією, а зливна труба впритул підводить до зливного отвору обладнання.

Важливо! Сифон пляшкового типу відмінно підійде для монтажу під раковину у ванній кімнаті.

Переваги:

 • Сифон можна швидко прочистити без його повного демонтажу.
 • До бутылочному сифону можна додатково приєднати відвідний патрубок, до якого може бути підключений зливний шланг від пральної машини.

Важливо! Подібний тип сифона хороший ще й тим, що в разі потрапляння в злив цінної речі (наприклад, ювелірної прикраси), її можна буде отримати з відстійника для раковини, так як саме туди, а не в каналізаційну трубу, в першу чергу, потрапить виріб.

Недоліки:

До недоліків такої моделі можна зарахувати велика кількість сполук, які збільшують можливість виникнення течі.

Гофрований сифон

Цей вид зливного пристрою являє собою найпростіший варіант сифона. Це — пластикова гофрована труба, вигнута у формі букви «S». Фіксують її в такому положенні хомутом.

Переваги:

 • Знижений ризик виникнення протікання завдяки мінімуму стиків.
 • Труба добре згинається і розтягується, тому навіть якщо раковина знаходиться на деякому віддаленні, підключення не тягне за собою ніяких труднощів.
 • Найбільш простий монтаж.

Недоліки:

 • З-за того, що внутрішня поверхня труби ребриста, сифон швидко засмічується.
 • Для повної прочищення такого сифона необхідно його повністю демонтувати.

Важливо! Можна зустріти також сифон комбінованого типу, коли пляшковий злив для підключення до каналізації оснащений гофрованої випускний трубкою.

Сифони трубчастого типу

Такі моделі найбільш часто використовуються для ванн, але під раковину їх також іноді встановлюють. Пристрій складається із зігнутої жорсткої трубки, що має форму літери «U» або «S». Незважаючи на те, що модель сифона досить проста, її монтаж здійснюється складніше, адже на відміну від гофри, труба не розтягується.

Важливо! Недоліком такої системи є її габаритність. Труба займає досить багато місця під раковиною, тому якщо простір невелика, то краще підібрати інший варіант зливного пристрою.

Плоский сифон

Такий пристрій має незвичайну плоску конструкцію. Встановлюється в тих випадках, коли гофрований або пляшковий прилади не підходять для установки за своїми розмірами.

Прихований сифон

Особливістю такого зливу для раковини у ванній є його незвичайне місце розташування. Він знаходиться в ніші або усередині стіни за перегородкою і, таким чином, повністю прихований від очей.

Важливо! Встановлюються такі сифони близько раковин, закріплених на стіні або вмонтованих на відкритих місцях. До подібного виду відносяться сифони для раковин під пральну машину.

Матеріал виготовлення сифона

Сучасні зливні пристрої можуть бути зроблені з різних матеріалів. Кожен з них має свої переваги і недоліки.

Пластик

Різновидів пластику, який може бути використаний в якості матеріалу для виготовлення сифона небагато: поліпропілен і ПВХ. Вони є найбільш популярним сировиною для подібного обладнання.

Переваги:

 • Недорогий і простий в експлуатації.
 • Пластик не піддається корозії.
 • Не руйнується від тривалого впливу вологи і не гниє.
 • Має досить високу пропускну здатність завдяки гладкості внутрішніх стінок.
 • Всередині виробів не відкладається жир.
 • Такі пристрої можуть бути використані для установки на будь-яких сантехнічних приладах.

Важливо! Недоліком є відносна крихкість — при прямому механічному впливі, ударі, така сантехніка може дати тріщини, як наслідок протікання.

Латунь, бронза і мідь

Це — більш дорогі матеріали, відповідно — злив під раковину у ванній, буде мати більшу вартість, ніж виріб з пластику.

Важливо! Найбільш часто використовуються під умивальниками у ванних кімнатах.

Переваги:

 • Не кородують.
 • Мають гарний зовнішній вигляд.

Недоліки:

 • Здатні окислюватися.
 • Вимагають нанесення гальванічних покриттів або обробки спеціальними матеріалами.

Нержавіюча сталь

Відстійник для раковини з такого матеріалу є найбільш дорогим виробом подібного призначення. Застосовуються вони досить рідко. Переваг сифони з нержавіючої сталі мають безліч, одним з яких є відмінний зовнішній вигляд.

Металеві сифони з зовнішнім покриттям

Іноді можна зустріти пристрої, які виготовлені із сплавів або звичайної сталі, покритих зверху декоративним шаром. Відмінно виглядає під раковиною хромований сифон, хоча його вартість набагато вища виробів з більш простих матеріалів.

Важливо! Необхідно особливу увагу при виборі сифона звернути на те, щоб він відповідав всім параметрам встановленого сантехнічного приладу.

Який сифон для раковини вибрати?

При виборі цієї сантехнічної деталі необхідно звертати увагу на наступні моменти:

 • Розміри сифона. Найбільш габаритними вважаються пляшкові пристрою. Тому якщо у вас є під раковиною достатньо місця, то такий сифон стане вдалим придбанням. Якщо ж простору для такого приладу катастрофічно не вистачає, то краще купити плоский сифон. Він дуже компактний, крім того, розташовується в горизонтальній площині.
 • Зручність обслуговування. Найчастіше трапляються засмічення сантехніки на кухні. Найбільш зручно і швидко здійснювати прочищення пляшкових пристроїв, тому доцільно встановлювати сифони цього типу під кухонними раковинами.
 • Діаметр горловини сантехнічного приладу. Цей фактор також варто враховувати при покупці зливу для раковини у ванній. Прилад, який підходить для ванної, може абсолютно не підійти для кухонного миття.
 • Якщо ви плануєте підключати до сифону злив від інших приладів, то слід подбати, щоб у тілі пристрої були в наявності один або два вхідних штуцера.
 • Звертайте увагу на випуск сифона. У дешевих моделях він, як правило, являє собою звичайну решітку. У більш дорогих – виконані у вигляді клапанів натискного типу, які можна регулювати.
 • Наявність переливу. Бажано купувати сифон для раковини з переливом. Це в рази підвищить безпеку експлуатації сантехнічних приладів.
 • Діаметр вихідного патрубка підключення до каналізаційної труби, повинен відповідати діаметру цієї труби, або бути менше. В останньому випадку використовують при монтажі перехідник.

Важливо! Якщо патрубок буде мати більший діаметр, ніж каналізаційна труба, то ви не зможете підключитися до зливу.

 • Вартість сифона. Цей фактор важливий для багатьох. Хочемо вас запевнити, що навіть недорогі сантехнічні вироби із пластику цілком надійні і справно служать протягом тривалого часу за умови правильного догляду.

Установка сифона

Якщо ви маєте уявлення про те, як зібрати зливний пристрій для раковини, то виконати монтаж не складе особливої праці. Перед установкою нового пристрою необхідно демонтувати старий сифон.

Порядок дій при демонтажі старого сифона:

 1. Перекрийте воду в приміщенні.
 2. Підставте під раковину таз для збору води, що стікає.
 3. Відкрутіть гвинт, який знаходиться в центрі впускного отвору раковини.
 4. Зніміть старий сифон.
 5. Для запобігання проходу в приміщення сторонніх запахів заткніть чим-небудь каналізаційну трубу.
 6. Очистіть зсередини частина раковини, до якої прилягав сифон.

Процес установки сифона для раковини з переливом:

 1. На герметик або на прокладку в зливний отвір встановіть захисну решітку.
 2. Приставте знизу до миття разом з прокладкою стикувальний патрубок. Прикрутіть його до решітці довгим гвинтом.
 3. На патрубок надіньте накидну гайку, після чого – конусну прокладку.
 4. Надіньте тіло сифона на патрубок і стиків їх накидною гайкою. На цьому етапі монтажу регулюється висота сифона.
 5. В отвір каналізації вставити вихідний трубопровід, після чого закріпіть його з допомогою накидної гайки через конусну прокладку до виходу корпусу.
 6. Монтуйте переливну трубку. Один її кінець виходить в раковину, де в спеціальному її отворі кріпиться гвинтом. Другий кінець підключіть до стикувального патрубку.
 7. Всі з’єднання необхідно перевірити на герметичність методом пуску води в раковину.

Важливо! Якщо до сифону планується підключатися пральна машина, то потрібно заздалегідь підготувати шланг, що йде від прального агрегату до корпусу сифона. Він повинен мати достатню довжину, щоб розташувати його можна було уздовж стіни або під ванною. Шланг підключається до штуцера на корпусі сифона.

Відеоматеріал

Сифон для раковини – необхідна деталь системи каналізації. Правильно підібраний елемент забезпечить безпеку експлуатації сантехнічного пристрою і запобігатиме потраплянню в кімнату неприємного запаху з каналізації. Кращим варіантом буде установка сифона для раковини з переливом. Монтаж даного приладу здійснюється досить просто. Дотримуючись інструкції з цієї статті, таку процедуру можна буде без проблем провести самостійно.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *