Скільки повинен лежати лінолеум перед установкою плінтуса?

sk l ki povinen lezhati l noleum pered ustanovkoyu pl ntusa 1 - Скільки повинен лежати лінолеум перед установкою плінтуса?

Сучасний ринок будівельних та оздоблювальних матеріалів пропонує нам величезний асортимент нових технологічних покриттів з синтетичних і натуральних матеріалів, на будь-який смак. Поряд з цим, такий добре відомий матеріал, як лінолеум, не втрачає своєї актуальності ось вже кілька десятків років, широко застосовується в ремонті як житлових, так і комерційних. Цей матеріал досі затребуваний завдяки своїй універсальності, довговічності, надійності і чудового естетичного вигляду. Також одним з його найважливіших переваг є простота монтажу — з укладанням впорається будь-непрофесіонал. Але часто новачки запитують себе, скільки повинен відлежатися лінолеум перед установкою плінтуса? Відповідь на це питання ви знайдете в цій статті.

Які причини?

Постелити на підлогу лінолеум — що може бути простіше? В більшості випадків його навіть не потрібно приклеювати, а досить просто притиснути плінтусів по периметру кімнати. Особливо, якщо розмір рулону дозволяє укласти покриття без стиків. Однак не знаючи, скільки повинен відлежатися лінолеум перед укладанням та при яких умовах можна отримати непривабливу хвилясту поверхню або щілини уздовж плінтусів і на стиках двох шматків.

У процесу укладання є свої нюанси, пов’язані з особливостями матеріалу та умовами його зберігання.

sk l ki povinen lezhati l noleum pered ustanovkoyu pl ntusa 2 - Скільки повинен лежати лінолеум перед установкою плінтуса?

Відновлення еластичності

Якщо ви пробували розгорнути скручений в рулон лінолеум на морозі, то, швидше за все, знаєте, що це може привести до появи тріщин на його поверхні, а то і зовсім наскрізних заломів. Це відбувається із-за втрати матеріалом еластичності під впливом низьких температур. Гнучкий та м’який в теплому приміщенні, він крихкий і ламкий на морозі.

Важливо! У будівельних магазинах він зазвичай зберігається на складах, а також при транспортуванні встигає охолонути до досить низької температури. З цієї причини при покупці в холодну пору року цю особливість лінолеуму слід врахувати.

Скільки потрібно відлежатися лінолеуму в рулоні після попадання в приміщення — залежить від температури всередині стін. Точний проміжок часу вам ніхто не скаже — треба просто спостерігати. Як тільки він знову стане еластичним і гнучким, можна розгортати. Зазвичай це займає від трьох до чотирьох годин.

sk l ki povinen lezhati l noleum pered ustanovkoyu pl ntusa 3 - Скільки повинен лежати лінолеум перед установкою плінтуса?

Акліматизація

Про те, що будь-які будівельні матеріали повинні перед монтажем звикнути до навколишнього клімату, знає кожен професіонал. Це означає, що повинні відбутися їх усадка, або навпаки — розтягування під впливом температури і вологості повітря в приміщенні.

Важливо! Тривалість процесу акліматизації залежить від товщини і якості лінолеуму. Сучасні технологічні покриття практично не змінюють свою геометрію, але і ціна на них, зазвичай, вище, ніж у аналогів більш низького сорту.

sk l ki povinen lezhati l noleum pered ustanovkoyu pl ntusa 4 - Скільки повинен лежати лінолеум перед установкою плінтуса?

Розпрямлення

Скручений в рулон і знаходиться тривалий час у такому стані матеріал, природно, запам’ятовує прийняту форму. Розгорнувши його по підлозі, ви, найімовірніше, побачите хвилі. Ніяке натяг позбутися від них одразу ж не допоможе, а тільки те, що минуло деякої кількості часу.

sk l ki povinen lezhati l noleum pered ustanovkoyu pl ntusa 5 - Скільки повинен лежати лінолеум перед установкою плінтуса?

Скільки повинен відлежатися лінолеум після укладання, щоб випростатися, залежить від таких моментів:

  • Наявність основи і її товщина. Чим важче і товще матеріал, тим менше часу йому потрібно для випрямлення. Іноді досить 11-12 годин. А ось недорогі тонкі покриття без тепло – і звукоізоляційної основи можуть довго відновлювати свою форму до декількох днів.
  • Обважнювачі. Якщо укласти на складки і хвилі щось важке, то процес піде швидше.
  • Діаметр початкового рулону. Швидше всього випрямиться шматок, відрізаний від початку бухти на складі, адже він був згорнутий великими витками. Скільки повинен вирівнюватися шматок лінолеуму, з якого скручування рулону починалося? — Довго! І взагалі краще такий шматок не купувати, вже дуже багато мороки з ним.
  • Запах. У сучасних якісних покриттів запах при покупці практично відсутній, ну краще все-таки дати їм час полежати в розстеленій вигляді для повного хімічного вивітрювання запаху. Для цього бажано забезпечити в приміщенні хорошу вентиляцію і провітрювання.

Як уникнути зазорів і хвиль?

Просто розстелити лист на підлозі і почекати деякий час — недостатньо для отримання ідеально рівної поверхні без дефектів.

Наступна інструкція допоможе домогтися потрібного результату:

  1. Після акліматизації і розпрямлення лінолеуму його потрібно обрізати по периметру приміщення. Для цього його розкладають на чистий сухий пол і за місцем обрізають.
  2. Якщо буде необхідно стикувати два полотна, їх тимчасово укладають внахлест.
  3. Потім витримують близько доби в тих умовах, при яких підлога буде постійно експлуатуватися. Для уникнення зсуву листи притискають вантажем.
  4. Після доби дивляться, розширився матеріал або розміри залишилися колишніми. Якщо лінолеум розширився, знову підрізають по краю, залишаючи необхідний зазор до стіни 5-8 мм.
  5. Якщо він зіщулився і з’явився зазор, нічого більше робити не треба, подальше зменшення навряд чи можливо.
  6. Після всіх цих дій покриття можна приклеювати до підлоги, якщо це необхідно, або просто притиснути плінтусами.

Відеоматеріал

Ніхто не знає точно, скільки потрібно відлежатися лінолеуму — це залежить від того, з чого він зроблений, його якості і умов навколишнього середовища. Точно можна сказати лише одне — краще не поспішати, це ні до чого доброго не призведе, в той же час, зволікання в цій справі піде тільки на користь.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *