Скарбничка з банки своїми руками

skarbnichka z banki svo mi rukami 1 - Скарбничка з банки своїми руками

Мало у кого вдома немає скарбнички. Хтось використовує її за призначенням і збирає туди дрібниця, комусь скарбничка служить елементом декору. Але мало хто знає, що історія цього предмета бере початок у стародавньому Китаї, де в неї збирали пожертви. Перші прототипи сучасної свині для збору дрібниці мали форму звичайної чашки на замку. На такий скарбничці було обов’язково вказано, на що підуть зібрані кошти. Потім вже скарбнички з’явилися на Русі і в Європі. Скарбничка символізує у всіх народів благополуччя і достаток. Так, у німців побажання багатства звучить як “свинячье щастя”. Давайте спробуємо зробити таке “свинячье щастя” своїми руками. Є багато способів, дотримуючись яких у вас може вийде дуже оригінальна скарбничка з банки своїми руками, а також з пластикової пляшки, картонної коробки. Всіх варіантів і не перерахувати. Зупинимося на найбільш цікавих на наш погляд.

Скарбничка-свинка з пластикової пляшки

Вам знадобиться:

 • пляшка з пластику;
 • фарба-аерозоль;
 • іграшкові очі;
 • ножиці і клей.

Порядок роботи:

 1. Відріжте середню частину пластикової пляшки.
 2. Одягніть нижню частину на верхню, для кращого зчеплення їх можна склеїти між собою.
 3. Пофарбуйте саморобку фарбою-аерозолем у кілька шарів. Колір може бути будь-який, який вам до душі.
 4. Коли висохне, можна приклеїти очі. Їх можна запозичити у якоїсь непотрібної іграшки. Виріжте з решти середній частині пляшки або ж з картону вушка, пофарбуйте їх в світло-рожевий колір і приклейте.
 5. Кришку від пляшки можна пофарбувати маркером в чорний колір, і у вас вийде цілком симпатичний п’ятачок.
 6. Зробіть зверху невеликий отвір, щоб через нього можна було пропхати дрібниця і паперові купюри. Це можна зробити за допомогою ножа.
 7. Ніжки для свинки можна зробити з пластику або з кришок від пляшок.

Ваша скарбничка-свинка готова! Можете її годувати, і ми бажаємо вам “свинячьего щастя”

Важливо! Перша скарбничка-хрюшка з’явилася в середньовічній Англії, саме там були випущені перші примірники свинок. Ну а японці, як завжди відзначилися і випустили скарбничку-камікадзе. Її мета не тільки зібрати грошей, але й привчити молодь бути відповідальними і пунктуальними. Якщо не кинути монетку в певний час, то вона розсиплеться.

Банку-скарбничка у стилі Супермена або Бетмена

Якщо ваш син фанатіє від супергероїв, ви можете зробити разом з ним скарбничку в стилі Супермена або будь-якого іншого героя, яку можна легко зробити з банки. Як зробити таку супергеройскую скарбничку своїми руками з банки? Дуже просто:

 1. Знайдіть красиву банку з металевою кришкою.
 2. Пофарбуйте її з аерозолю в кілька шарів у підходящий для вашого супергероя колір і дайте добре просохнути.
 3. З кольорового паперу виріжте емблему або можна просто роздрукувати потрібну на кольоровому принтері.
 4. Приклейте малюнок на банку.
 5. В отворі зробіть проріз потрібного розміру за допомогою ножа.

Робимо скарбничку з скляної банки

Візьміть звичайну скляну банку відповідного розміру і накрутіть на неї кришку. На цій кришці зробіть проріз для грошей. В принципі, сама скарбничка своїми руками зі скляної банки вже готова. Залишилося її задекорувати.

Для більшої оригінальності зробимо скарбничку квадратної форми. Для цього нам знадобиться картон:

 • Вирізаємо з картону дві смужки. Одна смуга — ширина банки. Друга — висота 1 + діагональ банки + 1 висота.
 • Ці дві смуги потрібно поєднати один з одним в місці, де буде дно банки, і скріпити між собою за допомогою степлера. Це — перша заготівля під каркас.
 • Робимо другу заготовку. Для цього на картон кладемо першу заготівлю і обводимо, додаючи по 1 см на припуски з боків. Її не потрібно робити такою довгою, залиште на 3 см з кожної сторони. Вирізаємо другу заготовку.
 • В центрі другої заготовки креслимо коло, рівну діаметру кришки і вирізаємо її.
 • Тепер потрібно одягнути на банку обидві заготовки. Ставимо банку в центр першої заготовки і піднімаємо краю, а зверху на кришку одягаємо другу заготівлю і скріплюємо їх між собою степлером.
 • Для міцності можна скріпити всю конструкцію скотчем.
 • Розводимо клей ПВА у воді в співвідношенні 1 до 1. Нарізаємо на смужки паперові рушники. Смужки макаємо в клей і хвилями укладають на основу. Таким чином ми прикрашаємо банку з усіх боків, бажано в кілька шарів.

Важливо! Перед нанесенням нового шару старий повинен повністю просохнути.

 • Кожен шар потрібно фарбувати акриловими фарбами. Колір ви можете вибрати по своєму смаку.

Важливо! Перший шар фарбуєте більш темним кольором без просвітів. Наступні шари фарбуєте більш світлими тонами.

 • Тепер візьміть клей “Титан” або “Момент”, промажте їм горло і місцях, де закінчується заготовка. Укладіть на клей по колу пакувальну мотузку, вовняну нитку або мішковину. За допомогою того ж клею і мотузки декоруйте кришку.

Важливо! Збоку можна прикрасити скарбничку бантиками або гудзиками або іншими елементами декору.

Інші способи створення скарбничок своїми руками:

 • У вас залишилися порожні баночки з-під кави? Не викидайте їх, адже можна використовувати для виготовлення скарбнички. Як прикрасити таку банку-скарбничку? Знайдіть в інтернеті красивий орнамент, малюнки квітів або іншу вподобану вам картинку і роздрукуйте малюнок на кольоровому принтері. Виріжте малюнок виходячи з розмірів банки і обклейте її.

Важливо! Зверху можна прикрасити скарбничку додатково стразами, намистинами, гудзиками, бантиками або квіточками.

 • Можна зробити коробочку з картону та кольорових ниток. Просто зробіть ескіз коробки, виріжте його з картону і скріпіть всі частини за допомогою кольорових ниток. Можна скачати готову заготовку з інтернету, роздрукувати і використовувати як трафарету. На кришці зробіть отвір для монеток.
 • Обріжте пластикову пляшку до потрібної вам висоти і зшийте чохол на кулісці, який можна відпустити або затягнути назад. Його одягніть на верх пляшки. Всередину можна покласти все що завгодно: гроші або просто дрібні предмети.

Відеоматеріал

Всі запропоновані в цій статті ідеї — це не межа фантазії. Ви можете взяти їх в якості основної концепції і створити свою унікальну по дизайну скарбничку з банки, пляшки і будь-якого іншого підручного матеріалу, тоді у вас буде більше інтересу її наповнювати.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *