Скла для окулярів — які краще?

skla dlya okulyar v yak krasche 1 - Скла для окулярів — які краще?

Очі — це не тільки дзеркало душі, але і своєрідний фільтр, через який щодня проходить величезна кількість різної інформації. Використання електроніки сьогодні стало невід’ємною частиною нашого життя. І зовсім не дивно, що наші очі відчувають колосальне навантаження. Саме тому люди все частіше страждають від погіршення зору і звертаються за допомогою до фахівців. Після того, як офтальмолог виписав вам рецепт, виникає закономірне питання: як підібрати скла для окулярів, які краще? До цієї справи потрібно підійти особливо уважно, так як від цього буде залежати здоров’я і комфорт ваших очей. Більшість людей приділяють увагу лише на зовнішній вигляд оправи, ніж на лінзи окулярів, але це не дуже правильний підхід. Так як же вибрати скла, щоб не помилитися, адже лінзи для окулярів мають безліч критеріїв, якими потрібно керуватися при виборі? Зараз ми з цим розберемося.

Індекс заломлення лінз

Це — один з найважливіших параметрів лінз. Від цього показника залежить обсяг і товщина лінзи: чим заломлення більше, тим менше ширина і вага об’єкта. Їх використання незамінне при високій ступеня рефракції і при установці в дитячі безободковые оправи.

Важливо! Для очок, які мають більше 3 діоптрій, бажано вибирати скла з високим коефіцієнтом заломлення.

При високих показниках заломлення світлопропускання лінзи стає гірше. Ця проблема вирішується нанесенням покриттів, які сприяють усунення відблисків і просвітлення лінзи.

Ціна на лінзи з більш високим коефіцієнтом заломлення вище. При цьому вони мають приємний вигляд і в значній мірі підвищують комфорт.

Асферична або сферична лінза?

Скла стандартних очок мають кулясту поверхню. Такі лінзи так і називаються — кулястими. Асферичні варіанти скла — навпаки, мають більш плоский вигляд. У порівнянні зі сферичними лінзами вони володіють багатьма перевагами:

 • Очі в них виглядають привабливо.
 • Не спотворюють бічний кут огляду.
 • Збільшується чіткість зображення.

Однак за світловідбиваючим властивостями асферичні моделі явно програють своїм кулястим конкурентам. Які скла для окулярів краще вибрати — сферичні або асферичні, вирішувати виключно покупцеві.

Пластикові або скляні лінзи?

Раніше виготовлення окулярів відбувалося виключно зі скляними лінзами. Ці лінзи мають і іншу назву — мінеральні. Але з часом почали виробляти лінзи, які зроблені із пластику, або як його ще можуть називати — полімеру.

Спочатку полімер мав безліч недоліків в порівнянні з мінеральним аналогом. Але з часом виробники намагалися вдосконалити їх оптичні характеристики і зносостійкість. І сьогодні вже пластикові вироби за своїми якостями нічим не гірше скляним, і навіть беруть деяким перевагою.

Які ж вибрати лінзи для окулярів — мінеральні або полімерні, залежить від багатьох факторів.

Переваги лінз із скла:

 • Чіткі і незамутнені скельця, навіть після багатьох років використання.
 • Довговічність. З плином часу такі лінзи не піддаються деформації.
 • Захищають сітківку очей від шкідливого ультрафіолетового випромінювання.

Важливо! Це — ідеальний варіант для людей, яким доводиться багато часу проводити під сонцем. Такі лінзи рекомендуються парашутистам, пілотам, водіям.

 • Мають прекрасну пропускну здатність, незалежно від виду освітлення.

Важливо! За бажанням покупець може замовити нанесення на поверхню лінз антиблікове, поляризационное або покриття, що просвітлює.

Недоліки лінз із скла:

 • Мають знижені протиударні властивості, тому до таких окулярів потрібно акуратно і дбайливо ставитися.
 • Виробництво лінз із скла з подвійною кривизною — робота, яка вимагає серйозних витрат, унаслідок чого людям з астигматизмом бажано купувати лінзи з полікарбонату.
 • Може викликати дискомфорт при носінні у вигляді тяжкості в зоні перенісся і виникнення слідів від оправи.
 • Повільне зміна світло-пропускних властивостей у фотохромних лінз з різними видами темних відтінків.

skla dlya okulyar v yak krasche 2 - Скла для окулярів — які краще?

Переваги лінз із пластику:

 • Ударостійкість. Полімер вважається найбільш стійким до падінь і ударів.

Важливо! Моделі з полікарбонату перевершують по міцності скляні в 200 разів.

 • Легка вага.
 • Термостійкість. Витримують вплив високих температур, що дуже важливо для тих, хто працює в тих галузях, де присутня висока температура.
 • Забезпечується комфорт при носінні таких окулярів. Завдяки малій вазі таких лінз, можна вибрати як полуободковую, так і ободковую оправу.
 • Безпека. Його значно складніше розбити, але навіть якщо це станеться, то осколки будуть менш травмонебезпечні.
 • Широка можливість для прояву індивідуальності. Полімерні вироби легше піддавати обробці, що дає можливість робити такі окуляри в різних колірних варіаціях.

Важливо! Варто враховувати, що вплив різних кольорів спотворює сприйняття всього навколишнього і впливає на психічний стан людини. Для людей, які хочуть виділятися, фахівці радять вибирати окуляри з непомітними відтінками, які можуть затримувати ультрафіолетове і інфрачервоне випромінювання без спотворення кольорів оточуючих.

 • Вироби з полікарбонату чудово підійдуть тим, хто веде активний спосіб життя.

Недоліки лінз із пластику

Мабуть, єдиним істотним недоліком пластикових лінз є те, що цей матеріал дуже легко подряпати. Хоча деякі виробники вже випускають спеціальні покриття, які наносяться на поверхню таких лінз. Такий склад дає можливість захистити лінзи від механічних впливів.

Тепер, вивчивши всі переваги і недоліки, вам буде простіше визначитися з проблемою вибору очок — скло чи пластик, що краще.

Види покриттів для лінз

Вибір між пластиком або склом не завжди задовольняє потреби клієнта. Крім різних видів лінз для окулярів, також існують додаткові покриття, які дозволяють зберегти зір і зробити життя більш комфортним:

 • Зміцнюючі. Наноситься майже на всі лінзи як з внутрішньої, так і з зовнішнього боку. Як можна зрозуміти з назви, дане покриття сприяє захисту скла, а також продовжує термін їх використання.
 • Просвітлююче. Може наноситься в один або кілька шарів. Забезпечує сприйняття найбільш чистого та яскравого зображення за рахунок скорочення відбиття світла.

Важливо! Просвітлюючі властивості стекол будуть залежати від кількості шарів.

 • Дзеркальне. Як правило, це покриття наноситься на скло зважаючи косметичних міркувань. Воно надає очками більш красивий і стильний зовнішній вигляд. Таке покриття можна комбінувати з будь-яким кольором фарбування лінз.
 • Антирефлексне. Підвищує якість зображення, дозволяючи очам отримувати на 10% більше світла. При цьому порушується гострота зору знижується напруга.

Важливо! Антиблікові окуляри стануть відмінним рішенням для тих, хто водить автотранспорт з обов’язку служби або знаходиться в центрі спалахів фотокамер.

 • Гідрофобне. Дане покриття не дозволяє закріплюватися на лінзах чужорідним речовин, а також перешкоджає запітнінню, наприклад, при різкому переміщенні з холоду в тепло.
 • Багатофункціональне. Поєднує у собі одразу декілька видів покриттів, що багаторазово збільшує гідності стекол.

Відеоматеріал

Вибір очок — це дуже відповідальна справа, так як від цього буде залежати здоров’я і комфорт ваших очей. Причому, при виборі дуже важливо розібратися в питанні, скла для окулярів — які краще. Сподіваємося, що надана нами інформація допоможе вам підібрати ідеальні для себе окуляри і користуватися ними з комфортом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *