Складаний стілець для риболовлі своїми руками — креслення

skladaniy st lec dlya ribolovl svo mi rukami kreslennya 1 - Складаний стілець для риболовлі своїми руками — креслення

Ви — любитель риболовлі? Якщо так, то точно повинні знати, що краще хорошого клювання для рибалки нічого не буває. Або буває? Під час поїздок рибалки дуже часто забувають про свій комфорт, розташовуючись на трухлявих пнях і купинах. Чому б не обзавестися комфортними меблями для такого виду відпочинку? Суть в тому, що не всі покупці готові віддавати зайві гроші на придбання дорогого стільця. Саме з цієї причини сьогодні ми розкриємо тему: Складаний стілець для риболовлі своїми руками — креслення, складання.

Стільці для риболовлі — які вони?

Очевидно, що можна вигадати безліч різних варіацій одного стільця, але для розуміння слід розглянути основні види меблів для риболовлі:

 • Лежак. Не секрет, що під час риболовлі втомлюєшся сидіти, і хочеться трохи полежати, оскільки просидіти довгий час без спинки — це велике навантаження.

Важливо! Серед недосвідчених рибалок є забобон, що докласти потрібні зусилля вийде тільки стоячи. Насправді, стояти потрібно, тільки якщо ви зібралися на сома або щуку — для лову тих же карасів можна рибалити і лежачи.

 • Крісло зі спинкою — це найпоширеніша інтерпретація. Саме цей варіант дозволяє розслабити спину і повністю віддатися процесу. Також ніхто не заважає прикріпити на такий стілець і підлокітники, для того щоб розташуватися по-королівськи.
 • Ящик для снастей і улову — це ще один поширений варіант. Така конструкція дозволяє одночасно і розташовуватися, і складати свою здобич, що додає мобільності та економить трохи часу.
 • Ну і простий стілець-розкладачка. Таке рішення має найменші габарити, що робить його самим зручним для перенесення. Також таке пристосування буде найпростіше виготовити.

Як зробити розкладне крісло для риболовлі своїми руками? Якщо ви переслідуєте комфорт, то вам буде потрібно досягти кращої якості.

Рівень комфорту

Якщо вести мову про якості саморобної меблів, то відразу слід розуміти власний рівень професіоналізму і якість використовуваних деталей:

 • Якщо ви до цього ніколи не виготовляли подібні конструкції і не маєте фінансів для хороших інструментів і матеріалів, не беріться своїми руками за це ремесло.
 • Але якщо ви зацікавлені в цьому, то будемо мати на увазі наявність досвіду в будівництві і збірці.
 • Також не завадив би хороший матеріал, набір інструментів і базові навички в технічній освіті, які допоможуть вам відрізнити ескіз від креслення і зрозуміти їх призначення.

Тільки з виконанням всіх цих умов у вас вийде зібрати найбільш якісний стілець, який зможе радувати вас більше п’яти років.

У чому полягає пристрій? Давайте розбиратися з цим.

Конструктивні особливості рибальського меблів:

 • Розкладачки складаються з двох площин, які з’єднуються двома петлями і оснащені стульчаком з тканини. З цієї причини стільці такого типу зібрати простіше всього.

Важливо! Ви можете виконати його повністю з дерева, але для цього слід докласти трохи більше зусиль.

 • Ящик з висувними елементами. Представляє з себе щось, схоже з домашньої тумбою, з якої можна висунути полку. Відмінність у цих предметів меблів лише одне — зверху рибальського стільця буде прикріплена спинка.

Важливо! Матеріали можна використовувати самі різні. Для нашої справи підійде дерево, шкіра, тканини і інші матеріали.

 • Конструкцію зі спинкою і підлокітниками можна зробити одним цілим, а можна і рухомий складаний. Перший варіант надасть вам гарантії міцності і надійності, але от з мобільністю тут виникнуть проблеми. З другим все з точністю до навпаки, тільки от потрібен регулярний догляд.

Важливо! Конструктивні особливості цілісного предмета можна навіть не обговорювати, а складні меблі має спинку з двома ніжками, на яку приєднані інші дві ніжки, що регулюються рухомими гвинтами, штифтами.

 • Лежак, зробити який буде складніше всього. Можна знайти безліч варіантів його виконання, починаючи від розкладного і закінчуючи монолітним.

Як зробити стілець для риболовлі своїми руками? Потрібно вибрати кращі матеріали для цієї справи.

Вибираємо матеріали

Зазвичай використовується будь-яке дерево або ДСП. Ніхто не забороняє вам використовувати металеві конструкції, просто не у кожного рибалки є зварювальний апарат та інструменти для обробки сталі.

Чому саме згадана сталь? Так адже це — найкращий варіант. Даний матеріал дуже міцний, довговічний, а покриття спеціальним лаком зробить такий стілець взагалі безсмертним.

Важливо! Той же алюміній дуже постраждає після своєї першої ж експлуатації. Оптимально використовувати дерево, адже це — найдоступніший і простий матеріал.

Для того щоб забезпечити якісне з’єднання рухомих деталей, потрібно обзавестися болтами, гайками, шпильками зі сталі. Також можна буде знайти штифти, тканину та шкіру.

Послідовність дій

З теорією розібралися і тепер можна переходити до практики. Давайте розглянемо загальний порядок для всіх чотирьох типів меблів.

Головні правила

Будь-яка з вищезазначених конструкцій має практично один і той же принцип складання. Спершу необхідно зробити розрахунок і скласти креслення стільця для риболовлі. Найпростіше починати з ескізу без акценту на розмірах, пристрої і конструкції. Потім потрібно виділити деталі, з яких конструкція буде складатися.

Просто запишіть всі елементи в стовпчик, наприклад:

 1. Дві ніжки.
 2. Спинка з ніжками.
 3. Тканинний стульчак.
 4. Чотири болта.

Якщо ви визначилися з складовими деталями, то потрібно розжитися деякою кількістю кріпильних елементів.

Важливо! Також слід зробити на ескізі позначки з місцями, де будуть проведені з’єднання деталей. Якщо ескіз було зроблено, можна починати будувати креслення.

Будуємо креслення

Ще зі шкільних уроків креслення було таке поняття, як “проекція”. Також у кожного в школі викладалось побудова креслень. Якщо ви все встигли забути, то не варто впадати в паніку, адже вам просто потрібно зобразити виріб з трьох його боків: спереду, збоку, зверху. Ці три виду і називаються проекціями. Перший вид потрібно розташувати на лівій частині, праворуч — другий вид, а знизу — третій.

Відеоматеріал

Ну що ж, тепер ви можете уявити собі як зробити стілець для риболовлі своїми руками, адже в цьому немає особливих складнощів. Найголовніше — це не допустити помилок на перших двох етапах. Гарної риболовлі!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *