Склоблоки в інтер’єрі

Сьогодні нерідко можна зустріти такий не так давно застосовувався повсюдно матеріал, як склоблок. Напевно, у багатьох відразу ж при вимові цього слова в пам’яті спливуть радянські часи. Оскільки саме цей матеріал широко використовувався в будівництві і обробці багатьох приміщень. Як правило, їх застосовували для зведення стін в громадських установах — лікарнях, школах, будинках культури, а іноді навіть замінювали вуличні стіни житлових під’їздів. Можливо, у когось і пов’язані з цим позитивні емоції, але, швидше за все, у більшості це викличе негативні спогади. Склоблоки тих часів не відрізнялися різноманітністю — найчастіше це були сірі, невиразні квадратні цеглинки. Але сьогодні картина змінилася докорінно, оскільки склоблоки в інтер’єрі стали використовувати частіше, у зв’язку з чим з’явилося їх велика різноманітність.

Що таке склоблок?

Традиційний склоблок представляв з себе порожнистий куб зі скляними стінками товщиною приблизно 1 см, який за рахунок повітряної подушки всередині знижував звукопроникність на 60-70%. Светопроводимость при цьому становила 80%, а щільне скло повністю розмивало обриси всього перебував за ним і не давало підглянути, що не призначені для сторонніх очей.

Сьогодні ж склоблоки змінилися, придбавши нові кольори і форми — наприклад, цеглинок, новий зміст — їх заповнюють перламутром, гербариями або інсталяціями, новий вид — прикраса графікою або орнаментами.

Важливо! Розміри сучасних склоблоків теж вельми різняться, але все-таки найпопулярнішими так і залишаються стандартні кубики 8х24х24 і 8х19х19.

Переваги облаштування інтер’єрів за допомогою склоблоків

Ну по-перше, нікуди не зникли ті, ще радянські, переваги, наприклад:

  • Хороша світлопроникність.
  • Міцність конструкцій.
  • Захист від сторонніх поглядів.
  • Підвищена звукоізоляція.

Але з поліпшення будівельних технологій, з’явилися й нові аргументи для оформлення інтер’єрів сучасних квартир за допомогою склоблоків:

  • Підвищена вологостійкість, що дозволяє застосовувати склоблоки у ванних кімнатах, душових кабінах, сауни, басейну.
  • Висока стійкість до механічних впливів і високих температур.
  • Необмежена кількість чисток з допомогою будь-яких миючих засобів.
  • Прекрасна теплоізоляція.
  • Красивий і стильний зовнішній вигляд.

Важливо! Останній пункт і привів до того, що сьогодні склоблоки можна зустріти у вітальнях, на кухнях, в передпокоях і навіть спальних кімнатах, адже з їх використанням навіть саму простеньку хрущовку можна перетворити в чертог Снігової Королеви.

Ідеї використання

Правильне використання склоблоків в інтер’єрі квартири може привнести у неї нотку чогось “оновленого старого”, що завжди викликає позитивні почуття, а також створює приємну атмосферу:

  • Сьогодні в оформленні квартири, все рідше можна зустріти стіну, яка повністю викладені з таких склоблоків. Найчастіше їх використовують як декоративний елемент в оформленні.
  • Даний матеріал служить прекрасним засобом для зонування частин кімнати. Завдяки своїй прозорості, він не затінює віддалені від вікна зони приміщення. Наприклад, якщо у вас однокімнатна квартира, то з допомогою склоблоків ви зможете відокремити вітальню зону від спальної, звівши перегородку з цього матеріалу, при цьому частина кімнати практично не постраждає в плані природного освітлення.
  • Той же прийом поділу або зонування можна застосувати в популярних сьогодні квартирах-студіях, де кухня і вітальня об’єднані. Між ними можна встановити таку перегородку зі скла, оскільки завдяки своїй прозорості блоки із скла будуть привносити в обох частин легкість і легкість.
  • Чудово будуть виглядати склоблоки і в передпокої, якщо замінити ними одну з несучих стін. Це дасть можливість зробити передпокій більш світлою, так як така стінка буде пропускати світло від вікна суміжної кімнати.

Важливо! Склоблоками можна викласти всю стіну, а її окремі ділянки, зробивши своєрідне віконце. Це буде виглядати дуже красиво, особливо, якщо використовувати кольорові склоблоки.

  • Оскільки передпокій нерідко контактує з кухнею, то реконструкція стіни за допомогою склоблоків торкнеться обох цих приміщень. На додаток до оформлення невеликої кухні можна зробити зонування цієї кімнати, відокремивши обідню зону такий скляною перегородкою.
  • Дуже часто повномасштабне використання склоблоків здійснюється в оформленні ванної кімнати. По-перше, як вже говорилося раніше, вони не бояться вологи, а по-друге, завдяки матовим видам, таким матеріалом можна викласти місце під душ, або, якщо у вас суміщений санвузол, за допомогою них можна успішно відокремити туалет від ванної зони.
  • Також досить часто такими блоками викладають віконний отвір у ванній, в результаті чого виходить якась подоба декоративного вікна.

Важливо! Даний прийом дуже зручний, так як таке вікно не потребує якихось фіранках, і при цьому освітлення приміщення не буде страждати.

Правила оформлення інтер’єрів з використанням склоблоків

Все добре в міру, і склоблоки тут не виняток. Скляні куби можуть внести в загальну обстановку напівпрозору красу і крижаний шик, але й переборщувати зі склом не варто, якщо у вас немає мети створити крижану печеру:

  1. Максимальна пропорційне співвідношення склоблоків до іншим оздоблювальним матеріалам в житлових приміщеннях 1:10, в туалетних і ванних кімнатах — не обмежена.
  2. При оформленні кімнат намагайтеся поєднувати крижану холодність склоблоків з “теплими” оздоблювальними матеріалами, наприклад, тканинами, шпалерами, ламінатом, куванням, деревом.
  3. При застосуванні прозорих безбарвних склоблоків намагайтеся врівноважувати кольорову гаму якимись іншими, більш яскравими тонами — кому в будинку сподобається лікарняна палата замість вітальні?
  4. Даний матеріал успішно зонує простір: його можна використовувати, наприклад, для відділення зони відпочинку від кухні в квартирі-студії. Але не варто забувати, що в житлових кімнатах такі куби повинні більшою мірою нести декоративну, а не функціональне навантаження.
  5. Пам’ятка для любителів конструкторів: є майстри, які можуть створити з склоблоків справжні шедеври меблевого мистецтва.

Важливо! В цілях стійкості і безпеки така меблі робиться на жорстких нерухомих каркасах і, хоча виглядатиме дуже красиво, зрушити з місця її не вийде.

Відеоматеріал

Звичайні склоблоки в інтер’єрі можуть внести родзинку в дизайн сучасних квартир. Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам визначитися з побажаннями, одним з яких неодмінно стане витончена стіна з цього цікавого будівельного матеріалу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *