Скороварка-мультиварка — вибрати кращу

skorovarka mul tivarka vibrati kraschu 1 - Скороварка-мультиварка — вибрати кращу

Такий побутовий прилад, як мультиварка, набуває останнім часом все більшу популярність у багатьох господинь. І справа тут не тільки в тому, що вона дуже проста в експлуатації, а швидше у високій якості приготовлених страв з її допомогою. Більшість людей, які колись користувалися мультиварка, порівнюють її важливості для дому з такими необхідними домашніми помічниками, як посудомийка або пральна машина. Зрозуміло, що в більшості випадків можна було б обійтися і звичайною каструлею, однак, з помічником в особі скороварки час, витрачений на приготування продуктів, зменшується в кілька разів. Це особливо стосується тих моделей, які мають вбудовану функцію прискореного приготування. А називаються такі прилади – скороварка-мультиварка. Вибрати кращу вам допоможуть поради з цієї статті.

На які характеристики варто звернути увагу при покупці?

Багато з тих, хто вирішив придбати цей корисний побутовий прилад, часто задаються простим питанням — як правильно вибрати каструлю-скороварку?

 • У разі якщо ваш ритм життя дуже швидкий і вам необхідно витрачати якомога менше часу на основні домашні справи, включаючи на приготування їжі, то тоді найкращим варіантом може стати прилад з збільшеною потужністю. З його допомогою ви зможете дуже швидко приготувати їжу, що складається з напівфабрикатів, і забути про проблеми готування.
 • Однак якщо більшу частину свого часу ви знаходитесь вдома, то буде цілком достатнім купити скороварку середньої або навіть малої потужності. Вона може бути трохи повільніше, але зате більш делікатно приготує вам обід або вечерю.

Важливо! До цього можна додати і те, що вони зазвичай пропонуються в різної ємності, тому перед покупкою не забудьте порахувати всіх своїх домочадців.

skorovarka mul tivarka vibrati kraschu 2 - Скороварка-мультиварка — вибрати кращу

Кілька інших корисних порад наведено нижче:

 • якщо ви досить часто займаєтеся приготуванням перших страв, то при покупці дивіться, щоб в приладі була присутня така функція, як суп, так як в інших режимах роботи суп або борщ приготувати, просто не вийде;
 • у разі наявності дитини у сім’ї вам напевно доводиться частенько робити для нього різні каші, тому зверніть увагу на такий режим роботи мультиварки, як відкладений режим;
 • якщо ви — великий любитель випічки, то придивіться до скороварці, у якій є великий вибір високих температур, адже, чим ширше вибір режимів, тим більше у вас можливостей приготувати смачні пироги або тістечка з кремом;
 • тим же, кому подобаються йогурти, краще взяти каструлю, у якій температурний режим починається лише з 40-50 градусів.

Важливо! Перш ніж купувати ту чи іншу каструлю, не забудьте звернути увагу і на те, скільки і які страви з її допомогою можна приготувати.

Основні відмінності між скороваркой і мультиварка

Деякі з користувачів цих необхідних і корисних приладів до цих пір не знають, в чому ж насправді полягає різниця між ними. А відмінності наступні:

 • скороварка має потужну скобу, яка охоплює всю кришку і перетворює її у щось, що сильно нагадує аерогриль, тільки з непрозорим верхи;
 • мультиварка оснащена звичайною кришкою, яка не може сама розкриватися під дією пари, тому там є так званий випускний клапан, що відкривається при необхідності в ручному режимі;
 • основна конструкція скороварки захована всередину і може сама регулювати тиск пари;
 • мультиварка готує будь-яку їжу швидше звичайній каструлі, однак, зрівнятися по швидкості з скороваркой ніяк не може;
 • з урахуванням створюваного більш високого тиску, нагрівання продуктів у скороварці відбувається в рази швидше, а з підвищенням температури ефект приготування їжі тільки посилюється;
 • в мультиварці високий тиск періодично скидається, а в скороварці воно лише зростає і підвищує тим самим швидкість вашої готування, так, для приготування м’яса потрібно не більше 15 хвилин.

Тому найвигідніше купувати мультиварку, у якої є функція скороварки. У цьому випадку ви отримаєте всі переваги кожної з них і приготування їжі для вас і ваших домочадців перетвориться з нудного і досить рутинного заняття в швидкий і зручний процес.

skorovarka mul tivarka vibrati kraschu 3 - Скороварка-мультиварка — вибрати кращу

Якщо вибирати мультиварку з режимом скороварки, то якої фірми?

Ви визначилися з тим, що мультиварка – це необхідний атрибут сучасної кухні, тепер справа залишилася за малим. Однак вибір цих приладів настільки утруднений у зв’язку з величезною пропозицією, що зробити його дійсно не так просто. Дану техніку виробляють дуже багато компаній з Америки, Китаю і Європи.

Щоб не помилитися і вибрати кращу скороварку-мультиварку, розглянемо найбільш популярних виробників:

 • “Мулинекс”, хоч і дуже відомий, але пропонує не так багато моделей різних мультиварок. Проте всі вони працюють в широкому діапазоні потужності, починаючи від 400 і закінчуючи 1200 Вт. В основному вони розраховані на людей з швидким ритмом життя, так як за короткий час з їх допомогою можна приготувати повноцінний обід або вечерю.
 • З маркою “Панасонік” ви точно не прогадаєте, а найвідомішою моделлю цього бренду є SR-TMH18, яка абсолютно невибаглива в експлуатації і в якої можна приготувати практично будь-які відомі всім страви.
 • Redmond представлений на ринку безліччю висококласних моделей, переважна більшість яких включають в себе функцію скороварки. А така популярна модель цього бренду, як RMC-M4502, взагалі має 16 різних режимів роботи і займає одне з перших місць серед своїх конкурентів.

Зрозуміло, що вибрати кращу скороварку-мультиварку не так просто, але, маючи на руках велику кількість корисної інформації, можна вдало придбати саме те, що хотілося.

skorovarka mul tivarka vibrati kraschu 4 - Скороварка-мультиварка — вибрати кращу

Як правильно поводитися з мультиваркою?

Деякі власники нових скороварок з-за наявності високого внутрішнього тиску спочатку побоюються їх часто використовувати для приготування їжі. І це абсолютно даремно! Якщо ви будете правильно поводитися з цією технікою, то ніяких проблем з нею бути не повинно.

Режими роботи

Зазвичай у всіх мультиварок і скороварок є відразу кілька різних режимів роботи:

 • З низьким рівнем тиску.
 • З середнім рівнем тиску.
 • З високим рівнем тиску.

При більш високому рівні тиску, різко зменшується час, необхідний для приготування їжі. А у випадку з низьким, відбувається те, що рідина не може перейти в повній мірі в стан пари і процес готування розтягується на більш тривалий термін. Показником низького рівня тиску в приладі є вихід пари з невеликим шумом.

skorovarka mul tivarka vibrati kraschu 5 - Скороварка-мультиварка — вибрати кращу

Якщо в скороварці є ручний режим роботи, то, керуючи ним, можна значно заощадити на витраті електроенергії. У будь-якому випадку після закінчення робочого процесу тиск буде саме скидатися, і це зазвичай робиться в повному автоматичному режимі. Коли ж з’являється необхідність прискорити цей процес, то для цього передбачена спеціальна кнопка.

Важливо! При ручному управлінні скидання зайвої пари намагайтеся тримати свої руки подалі від скидає клапана. Інакше — ви зможете сильно обпалити руки.

У багатьох приладів є можливість для швидкого розігріву вже готових страв, а в більшості останніх моделей є функція автоматичного вимкнення після роботи.

skorovarka mul tivarka vibrati kraschu 6 - Скороварка-мультиварка — вибрати кращу

Пристрій кришки

Що стосується верхньої кришки – практично у всіх скороварок вони або знімаються повністю або відкидаються убік, щоб не заважати виїмці або укладанні продуктів харчування. Ті моделі, у яких кришка скидається повністю, дуже зручні, оскільки як для чищення нею можна зайнятися окремо.

Внутрішня ємність

Якщо ви незабаром збираєтеся в магазин за покупкою нової мультиварки, то не забудьте про додаткову внутрішню ємність, яка якраз і служить для приготування їжі. Справа в тому, що з плином часу будь-яке покриття, будь то кераміка або навіть тефлон, обов’язково десь облізе, і ваша запасна каструлька вам в цьому випадку якраз і стане в нагоді. Начебто дрібниця, але через кілька років ви тільки подякуйте самі себе за проявлену мудрість.

Важливо! Також запитайте у працівника торгової організації, реально буде поміняти в разі чого, ущільнююче силіконове кільце на кришці. При активній експлуатації, воно також може з часом втратити свої захисні властивості і пар тоді почне свій неконтрольований вихід. Це обов’язково позначиться на якості приготовленої їжі, та й не зовсім безпечно дозволяти гарячого пару під високим тиском вириватися вільно назовні.

skorovarka mul tivarka vibrati kraschu 7 - Скороварка-мультиварка — вибрати кращу

Кілька корисних порад:

 • У вашій скороварці є так званий перепускний клапан. Якщо його просто перевести на деякий час в закритий стан, то це дасть можливість значно скоротити загальний час для приготування їжі. Зробити це нескладно, а вигода від цього цілком очевидна. Інакше — вся готування буде мало чим відрізнятися від такого ж процесу, який протікає в звичайній мультиварці.
 • Після закінчення роботи допомогою цього клапана скидається все зайве тиск. До цього моменту необхідно підійти дуже серйозно. Інакше — підвищується ймовірність неконтрольованого зростання тиску, як наслідок цього — можливість зриву кришки апарату, що дійсно дуже небезпечно. Клапан відкривайте обережно, занадто великий струмінь пара може завдати опіки. Перевагою тут є невеликий час приготування, який збереже всім продуктам їх поживні речовини і смак. Особливо це стосується різних жирів, які можуть просто випаровуватися.

Важливо! При дотриманні цих рекомендацій ви зможете приготувати рибу на пару всього за 10 хвилин, а будь-яке м’ясо не більше, ніж за 15-20 хвилин.

skorovarka mul tivarka vibrati kraschu 8 - Скороварка-мультиварка — вибрати кращу

Про що не можна забувати при покупці?

Ну що ж, ви готові зробити покупку найкращої мультиварки-скороварки, але перш ніж це зробити, погляньте на деякі цікаві і корисні моменти, такі як:

 • скільки вміщується у внутрішній каструлі;
 • з якого матеріалу виготовлений корпус приладу (з нержавіючої сталі або пластику);
 • матеріал покриття для чаші – це тефлон або кераміка і кількість шарів будь-якого з них (необхідно пам’ятати, що чим більше шарів, тим вище якість чаші);
 • йде в комплекті спеціальний піддон для стікає туди конденсату;
 • є в наявності можливість для зміни режиму внутрішнього тиску в пристрої – від високого до низького і в зворотному порядку;
 • скільки і яких програм в приладі і можливість ручного керування;
 • досить щільно в даній моделі прилягає захисне кільце з силікону;
 • можливо виставляти температуру і час у звичайному ручному режимі;
 • чи є в цій моделі спеціальна мірна шкала;
 • вбудовані функції відкладеного старту, підігріву і відключення;
 • надається можливість для придбання додаткової чаші і запасного силіконового кільця;
 • у якій комплектації йде верхня кришка відкидається або ж повністю знімається (постарайтеся вибрати знімний варіант, так як в цьому випадку не буде ніяких проблем з її чищенням);
 • зверніть увагу на те, наскільки у мультиварки ясна і інформативне меню;
 • йдуть разом з апаратом такі спеціальні пристосування, як ополоник, мірна чаша, прихват для гарячих страв, пароварка, книга популярних рецептів та ложка для будь-яких сипучих продуктів і супу;
 • скільки всього у загальному програм є в скороварці для автоматичного приготування продуктів;
 • подивіться на загальний рівень безпеки апарату і з’ясуйте, скільки у нього всього ступенів захисту;
 • є там така необхідна опція, як “дитячий замок” (спрацьовує блокування всього за пару секунд, якщо у вашому будинку є діти і ви порахували, що вони можуть отримати до приладу швидкий і несанкціонований доступ).

Відеоматеріал

До процесу складного вибору мультиварки-скороварки, яка підготовляє усі страви під високим тиском і робить це дуже оперативно, необхідно підходити досить серйозно і з великою часткою відповідальності. Не думайте, що ви не зможете ні з чим розібратися. Насправді, інтерфейс даного апарату досить легкий для розуміння, а режим захисту даного пристрою перевірений кращими інженерами компанії-виробника і знаходиться на максимально високому рівні. Просто дотримуйтесь інструкції, і тоді приготування будь-яких продуктів харчування в даному пристрої стане для вас не рутиною, а дуже приємним проведенням часу!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *