Скрипить ламінат — що робити без розбору?

skripit lam nat scho robiti bez rozboru 1 - Скрипить ламінат — що робити без розбору?

Найпопулярнішим підлоговим покриттям нашого часу є ламінат. Він відносно недорогий за ціною, в порівнянні з паркетом з натурального дерева, непогано імітує натуральну деревину і неймовірно простий в укладанні. Ламінат замкового типу з’єднання зможе укласти на підлогу будь умілий господар. Проте як би ретельно ви не вибирали ламінат, трапляється так, що він починає скрипіти. У цій статті ви дізнаєтеся, якщо скрипить ламінат — що робити. Без розбору покриття можна вирішити проблему, як саме — зараз розповімо.

Причини скрипу ламінату

Скрип ламінату може залежати від ряду факторів. Визначивши місце скрипу і знаючи особливості проведеного ремонту у вашій квартирі, якість укладання ламінату, ви зможете виявити причини, а виходячи з причин, будете знати, як усунути скрип ламінату.

Розглянемо більш детально кожну ситуацію.

Нерівна стяжка підлоги

Для укладання ламінату потрібна ідеально рівна поверхня підлоги. Стяжка повинна бути якісною, розбіжність у висоті не повинна перевищувати 2 мм на площі 2 квадратних метра. Наявність западин і височин на поверхні підлоги з часом призведуть до того, що дошки ламінату під впливом тяжкості почнуть деформуватися в цих місцях. Навантаження буде розподілятися нерівномірно і це призведе до скрипу ламінату.

Важливо! Ознакою нерівній стяжки є те, що ламінат скрипить лише в певних місцях, а не по всій його поверхні.

skripit lam nat scho robiti bez rozboru 2 - Скрипить ламінат — що робити без розбору?

Неправильно вибрана товщина підкладки під ламінат

Невід’ємним етапом укладання ламінату є монтаж підкладки під нього. Вона буває різних типів, що відрізняються матеріалом виготовлення, способом укладання і товщиною. Багато хто думає, що чим товще дошка, тим краще вона згладить існуючі нерівності підлоги.

Однак це зовсім не так. Якщо ви маєте різниці у висоті чорнової підлоги, то, поклавши на нього товсту підкладку, ви збільшуєте висоту провисання ламінату над поверхнею.

Важливо! Висота підкладки, використовуваної при укладанні підлогового покриття, в ідеалі не повинна перевищувати 3 мм

Запорукою правильного укладання підлогового покриття є ідеально рівна підлога і правильно вибрана товщина підкладки. Якщо скрипить ламінат лише в певних місцях, згадайте або дізнайтесь, яка підкладка використовувалася для його укладання. Так ви підтвердите або виключити цю причину скрипу.

Відсутність зазору між ламінатом і стіною

Технологія укладання ламінованої дошки передбачає наявність зазору між стіною і підлоговим покриттям. Фахівці стверджують, що мінімально необхідний зазор повинен складати 1 сантиметр, а в разі, якщо підлогове покриття займає велику площу, рекомендований зазор збільшується до 2-3 сантиметрів.

Важливо! Такий зазор необхідний для того, щоб в процесі розширення від збільшення вологості і перепадів температур, біля дошки було місце для руху. При відсутності зазору, ламінат просто упреться в стіну і почне скрипіти від навантаження.

Характерною ознакою цього типу скрипу є його локалізація біля стін.

Попадання бруду і пилу під ламінат в процесі його укладання

Роботи з укладання покриття повинні проводитися у повній чистоті. Неприпустимо попадання пилу і частинок бетону, стяжки, стружки і дрібних шматочків, що утворюються при розпилюванні дощок ламінату під підлогове покриття і на його замки.

Стяжка має властивість до руйнування під впливом навантажень. Для того щоб це запобігти, необхідно використовувати грунтовку як завершальний етап вирівнювання підлоги. Ґрунтовка зміцнить покриття і склеїть всі дрібні частинки, що знаходяться на ньому. Така підлога перестане порошити.

Важливо! Фахівці рекомендують всі брудні роботи по нарізці дощок проводити в окремому приміщенні, при необхідності використовувати пилосос. Дошки повинні бути чистими, особливо їх замкова частина.

Характерною ознакою наявності пилу та сміття під і між планками ламінату, вважають своєрідний хрускіт і скрип, схожий на той, який утворюється від тертя піщинок один про одного. Прислухавшись, ви без праці зможете його розпізнати.

Постійні перепади вологості в приміщенні

Для правильної експлуатації ламінату виробники рекомендує підтримувати в приміщенні оптимальну температуру і вологість. Ламіноване підлогове покриття має властивість розширюватися при підвищенні вологості. Згодом дошки починають тиснути один на одного. З’являється характерне потріскування і скрипить ламінат по всій поверхні.

Важливо! Ця проблема особливо актуальна в міжсезоння, коли підвищується вологість повітря на вулиці. Якщо немає можливості регулювати вологість і температуру в приміщенні, то варто дочекатися зміни кліматичних умов на вулиці. При сухій і теплій погоді скрип йде сам собою. Якщо є можливість, то краще підтримувати правильний клімат у приміщенні.

skripit lam nat scho robiti bez rozboru 3 - Скрипить ламінат — що робити без розбору?

Замкове напруга покриття, процес його адаптації

Варто знати, що будь-якісний ламінат здатний підлаштовуватися під форми і розміри приміщення. З часом він займає оптимальне положення, з урахуванням допустимих разбежностей у висоті підлоги.

Важливо! Якщо ви впевнені в якості покриття і дотриманні всіх технологій за його укладанні, варто дати йому час на те, щоб він зайняв своє становище. Як правило, такий скрип йде через кілька місяців після укладання.

Дешевий неякісний ламінат

Якщо ви придбали дешевий ламінат неперевіреного якості, невідомого виробника, то немає жодних гарантій дотримання всіх технологій при його виробництві.

Часто китайський ламінат виготовляється з неякісних матеріалів, не ідеально спресовується, використовується неякісний клей при склеюванні. Дошки бувають нерівними, з невеликою деформацією ще до укладання. Не дивно, що такий ламінат після укладання видає неприємні звуки і у вас виникає питання: чому скрипить ламінат при ходьбі? Щоб таких питань не виникало, чи варто купувати товар у перевірених виробників і довіряти ремонт і його укладання виключно справжнім професіоналам.

Як усунути скрип підлогового покриття без розбору?

Безумовно, багато з причин скрипу ламінованої підлоги можна усунути тільки розібравши його. Це актуально, якщо була викладена товста підкладка, ламінат покладений на занадто нерівний чорнову підлогу, при його укладанні роботи проводилися далеко не в повній чистоті. В даних випадках, як би вам того хотілося, вам доведеться розібрати ламінат і усунути існуючу причину скрипу.

Однак варто знати, як усунути скрип ламінату без розбирання. Ось дуже корисні поради щодо усунення дефектів, які допоможуть позбутися від неприємних звуків, що виникають при пересуванні по підлозі:

 • Якщо підлога скрипить біля стін, то необхідно зняти плінтус, по можливості спиляти краю ламінату за допомогою ножа для різання гіпсокартону, тим самим збільшивши зазор. Якщо провести цю маніпуляцію не представляється можливим, то необхідно заповнити щілини між стіною та торцями дощок, монтажною піною або звичайним клеєм ПВА.
 • Якщо підлога скрипить лише в певних місцях, то в щілини, розташовані в області скрипу, необхідно залити розтоплений парафін від свічки. Не зайвим буде прошпаклювати гарячим воском всі зазори.

Важливо! Віск необхідно наносити шпателем з пластику, можна використовувати звичайну пластикову карту.

 • Одним з варіантів усунення місцевого скрипу є заливка в просвердлені отвори клею ПВА. В дошці просвердлюється отвір діаметром близько пів-сантиметра. За допомогою шприца в нього заливається клей. На час висихання клею краще виключити пересування по ремонтованої області. Після повного висихання необхідно закрити отвір, який ви просвердлили. Для цього необхідно скористатися затіркою для ламінату або спеціальною шпаклівкою по дереву, підібравши максимально схожий колір з кольором підлогового покриття.
 • Деякі фахівці рекомендують залити в просвердлені отвори трохи олії. Закрити отвори необхідно вже знайомим вам способом.
 • Як усунути скрип ламінату без розбору в разі, якщо характерні звуки виникають як наслідок перепаду вологості в приміщенні? Для цього необхідно встановити регулятори температури на батареї опалення, обзавестися зволожувачем для підтримки однаково правильної вологості. Якщо необхідно осушити занадто вологе повітря в приміщенні, можна придбати і встановити кондиціонер — більшість моделей оснащені функцією осушення повітря. Якщо ви не плануєте покупку кондиціонера, то для осушення повітря можна скористатися електричним обігрівачем.
 • Для того, щоб ламінат добре адаптувався до вашого приміщення і підлозі, необхідно дати йому можливість полежати в приміщенні ще до укладання. Якщо це можливо, то завезти його в ремонтується будинок або квартиру потрібно за пару місяців до укладання. Так він адаптується до кліматичних умов набагато швидше.
 • Після укладання ламінату, дайте йому відстоятися. Виділіть хоча б пару тижнів для того, щоб він побув у спокої без встановлення меблів і активної ходьби по ньому. По можливості купуйте не дуже важкі меблі.

Як не допустити появи скрипу?

Як і у всьому іншому, скрип ламінату краще запобігти, ніж допустити його появу. Наступні рекомендації допоможуть вам насолоджуватися вашим підлоговим покриттям і запобігають появі неприємних звуків:

 • Купувати тільки якісний ламінат класу, відповідного навантажень, які будуть виникати в процесі його експлуатації. Зібрати відгуки про марку і серії обраного підлогового покриття. І найголовніше — не заощаджувати на такій важливій купівлі.
 • Якісно провести підготовчі роботи, при вирівнюванні підлоги використовувати техніку наливної підлоги — вона дає максимально рівну поверхню.
 • Не забувати про етапі грунтовці підлоги. Ретельно прибрати приміщення перед укладанням дощок і проводити укладання в повній чистоті.
 • Використовувати жорстку якісну основу оптимальної товщини.
 • Дати ламінату можливість адаптуватися до кліматичних умов приміщення.
 • Дотримуватися технологію укладання, залишаючи необхідний зазор біля стін, ретельно защипуються замки при укладанні.
 • Підтримувати стабільний рівень вологості і температури в приміщенні.
 • Довіряти всі роботи професіоналам.

Відеоматеріал

Безумовно, ситуацію, коли скрипить ламінат, не назвеш приємною. Це може порядком дратувати мешканців. Для того щоб цього не сталося, серйозно підходите до питання вибору ламінату і його укладанні. Якщо проблема все-таки з’явилася, не варто зневірятися. Тепер ви знаєте, як усунути скрип ламінату без розбирання, і, можливо, отримані знання допоможуть вам вирішити цю неприємність.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *