Смартфон або планшет — що вибрати?

smartfon abo planshet scho vibrati 1 - Смартфон або планшет — що вибрати?

Ще кілька років тому, прийшовши в магазин мобільних телефонів та аксесуарів, покупець чітко бачив різницю в позиціонуванні представлених пристроїв. Ось смартфони з дисплеєм до 4 дюймів, а ось планшетні комп’ютери з діагоналями від 7-ми. Але в даний час все не так просто, оскільки на ринку присутня величезна кількість пристроїв всіляких розмірів, нерідко з дуже схожими можливостями. Так все ж: смартфон або планшет — що вибрати?

У чому полягає відмінність смартфонів від планшетів?

Персональні планшетні комп’ютери та смартфони мають безліч відмінностей, так і схожі риси. Щодо смартфонів можна сказати наступне:

 • Насамперед, варто зазначити, що смартфон є пристроєм, який виконує роль мобільного телефону, а також здатна виконувати безліч базових функцій комп’ютера.

Важливо! Також на сучасному ринку мобільних пристроїв існують флагмани — девайси з дуже хорошими характеристиками, які за своїм швидкодією не поступаються деяким потужним комп’ютерам.

 • На смартфон предустановлена операційна система. Найчастіше, версії ОС для смартфонів регулярно оновлюються. Це дає можливість отримати широкий спектр нових можливостей по роботі з більш потужним ЗА. Перейдіть за посиланням, щоб дізнатися, яка операційна система краще для смартфона.
 • У той же час смартфон може бути використаний тільки як мобільний телефон — якщо у вас немає необхідності роботи з функціями ПК. Гаджет легко налаштовується на прийом і передачу sms-повідомлень і дзвінків.

smartfon abo planshet scho vibrati 2 - Смартфон або планшет — що вибрати?

Про планшетних комп’ютерах також можна сказати деякі речі:

 • Планшети також мають свою встановлену ОС. Як правило, вони мало чим відрізняються від тих, які встановлюються на смартфони.

Важливо! Можна сказати, що планшети більш наближені до ноутбуків та ПК, оскільки до такого пристрою можна підключити базові пристрої введення-виведення, наприклад, принтер, клавіатуру або мишу, таким чином отримавши практично повноцінний комп’ютер.

 • Також велика частина сучасних планшетів мають функцію мобільних телефонів, які навіть можуть підтримувати наявність відразу двох сім-карт. Але розмовляти з співрозмовником через такий девайс не зовсім зручно, а ось дзвінки по відеозв’язку зручніше здійснювати саме на планшеті.

Важливо! Не можна сказати з точністю, що краще використовувати, оскільки це залежить від індивідуальних вимог кожного користувача пристрою. Зрозуміти, що саме вам підійде більше, ви зможете, визначившись з питанням: як ви будете його використовувати основну частину часу — як комп’ютер або як кишеньковий пристрій.

Давайте ж розглянемо основні можливості “розумних” девайсів і то, на яких пристроях дані функції буде зручніше використовувати.

Робота з інтернетом

Яке ж пристрій краще придбати для роботи в інтернеті? Тут складно дати однозначну відповідь, оскільки він залежить від багатьох факторів. Насамперед, необхідно визначитися, де і наскільки часто ви збираєтеся використовувати інтернет-з’єднання:

 • Для домашнього інтернету доцільніше придбати планшет — це дасть вам можливість переглядати веб-сторінки на дисплеї більшого розміру, а також дивитися відео та фільми в кращій якості. У ще одній публікації на нашому сайті ми докладно розповіли, якою інтернет краще для планшета.
 • Будинки пристрій можна підключити до маршрутизатора, завдяки чому отримати хорошу швидкість з’єднання.
 • Дисплей з великою діагоналлю здатний відобразити більше даних на сторінці.
 • Крім того, планшет чудово підійде для читання журналів або новин в режимі онлайн.
 • Проте якщо у вас постійно виникає необхідність використання інтернету поза домом, то краще вибрати таке більш компактний пристрій, як смартфон — його завжди буде зручно носити з собою в кишені. А інформація з нашої окремої статті допоможе вам вибрати кращий інтернет для підключення до телефону.
 • Крім компактності, девайс зручніше використовувати, так як Wi-Fi покриття є не скрізь, і якщо планшетний комп’ютер не підтримує наявність сім-карти, то підключитися до мережі інтернет стане неможливим.
 • Сьогодні практично всі смартфони, представлені на сучасному ринку, здатні підтримувати наявність відразу декількох sim-карт різних мобільних операторів. Це означає, що ви зможете підібрати для себе максимально вигідний тариф для роботи в інтернеті і дзвінків.
 • Також смартфони можуть підтримувати технології з’єднання 3G і 4G — це дає можливість отримувати з’єднання високої якості, де б ви не знаходилися. Читайте наш пост, щоб дізнатися детальну інформацію про те, як налаштувати інтернет на телефон.

smartfon abo planshet scho vibrati 3 - Смартфон або планшет — що вибрати?

Робота з прикладним програмним забезпеченням

Що краще — смартфон або планшет для роботи зі спеціалізованими програмами? Так от, і ті, і інші широко використовуються користувачами для роботи. За допомогою цих пристроїв можна робити наступне:

 • Створювати нотатки та вести справи. З цим завданням здатне впоратися звичайний бюджетний планшет.
 • Оперативно вести ділові листування, використовуючи поштові сервіси.
 • Створювати табличні звіти і презентації.
 • Працювати в офісних програмах для створення документів.
 • Працювати з хмарними сховищ, мати доступ до спільного редагування одного і того ж файлу і багато іншого.

Якщо ви часто працюєте з документами, то для цих цілей краще використовувати планшетний комп’ютер. По-перше він може вмістити на своєму екрані значно більше даних. А по-друге, інформація читається легше, а робота зі звітністю стає простіше.

Важливо! Зверніть увагу на те, що на ринку гаджетів широко представлені планшети з клавіатурою. На такому пристрої досить зручно працювати з текстами. Хочете дізнатися більше про це девайсі? Переходьте за посиланням «Кращий планшет з клавіатурою».

Для роботи з офісним програмним забезпеченням смартфон — не саме підходяще пристрій, хоча і існує величезна кількість різного ПЗ для відображення і роботи з документами на телефонах. Ведення ділових листувань та інша подібна робота з пристрою, який має невеликий дисплей, — досить складний і незручний процес.

smartfon abo planshet scho vibrati 4 - Смартфон або планшет — що вибрати?

Ударостійкість

Цей аспект також вкрай важливо розглянути. Девайси регулярно використовуються, вони мобільні і їх без зусиль можна переносити з місця на місце. Саме тому існує великий ризик випадкового падіння апарату.

Важливо! Якщо однією з характеристик, якій повинен відповідати смартфон, є міцність корпусу, то читайте наш пост «Який вибрати телефон з міцним корпусом?».

Якщо ви бажаєте придбати пристрій, який буде зручно лежати в руці, то вибирайте смартфон — його складніше упустити, оскільки телефон можна повністю обхопити долонею. Планшетний ПК потрібно тримати обома руками, щоб максимально надійно його зафіксувати.

Важливо! Як правило, користувачі частіше розбивають екрани саме планшетів. До того ж, смартфони є більш вигідними пристроями, так як замінити невеликий дисплей значно дешевше і простіше, ніж ремонтувати габаритний планшет.

smartfon abo planshet scho vibrati 5 - Смартфон або планшет — що вибрати?

Зйомка відео та фото

Як правило, виробники обладнують свої смартфони більш якісними основними і фронтальними камерами. Навіть у тому випадку, якщо в характеристиках заявлено однакову кількість мегапікселів, якість отриманих кадрів на двох гаджетах може відрізнятися не на користь планшета. Ознайомившись з окремим оглядом на нашому сайті корисних порад, ви зможете вибрати смартфон з хорошою фронтальною камерою.

Це відбувається з-за того, що смартфон за своїм типом будови більш схожий з фотоапаратом. Телефон значно простіше зосередитися на предметі відео або фотографії. Камера планшета більше призначена для ведення відеоконференцій.

Важливо! Варто відзначити, що деякі моделі смартфонів не здатні підтримувати відеозв’язок, навіть незважаючи на наявність фронтальної камери.

smartfon abo planshet scho vibrati 6 - Смартфон або планшет — що вибрати?

Ігри

Якщо при виборі техніки для вас важливим фактором є рівень роботи з іграми, то придивіться до моделей з більш потужним процесором і гарним об’ємом оперативної пам’яті.

Крім того, для відображення якісної картинки гри, пристрій повинен володіти хорошим дозволом екрану. Як правило, подібні характеристики мають якісні планшети середнього дорожчого класу.

Грати в ігри можна й на смартфоні, однак, значно зручніше використовувати більш широкий екран. Наприклад, ігри з великою кількістю різних дрібних деталей (стратегії), набагато краще будуть відображатися саме на планшетних ПК.

Важливо! Якщо ви є шанувальником простих ігор: аркад, простих пристроїв, логічних або азартних програм — беріть смартфон. У подібні ігри зручніше грати саме на такому девайсі.

smartfon abo planshet scho vibrati 7 - Смартфон або планшет — що вибрати?

Монтаж відео

Якщо вам доводиться часто монтувати відзнятий матеріал і ви бажаєте отримати пристрій, який би добре справлявся з цим завданням, краще купити планшет. На його великому дисплеї вам буде значно простіше обробляти кожен кадр ролика.

Необхідне ПЗ для монтажу можна встановити як на смартфон, так і на планшет. Тому, якщо вам доводиться обробляти відео в дорозі, то краще вибрати смартфон з потужними характеристиками. Він також дасть можливість виробити якісний і швидкий монтаж.

Важливо! Однією з найбільш потужних програм для монтажу і рендеринга є Final Cut, яка доступна для всіх пристроїв компанії Apple. Для ос Android краще зупинити свій вибір на Video Maker Pro.

smartfon abo planshet scho vibrati 8 - Смартфон або планшет — що вибрати?

Фаблет — альтернатива для тих, хто вагається з вибором девайса

Якщо ви так і не знайшли відповідь на питання, що краще — смартфон або планшет, то зверніть увагу на такий варіант. Порівняно недавно виробники мобільних пристроїв почали випускати фаблеты, які максимально поєднують в собі функції телефонів і планшетів.

Важливо! Якщо ви обмежені в коштах і не можете дозволити собі купити дорогий гаджет, зверніть увагу на китайську техніку. Вам буде корисна інформація, яку ми опублікували в наших статтях:

 • Китайські планшети — недорогі, але хороші.
 • Рейтинг китайських смартфонів.

У чому ж полягає відмінність фаблета від звичних смарт-пристроїв? Так от, особливих відмінностей немає. Фаблет поєднує в собі всі базові характеристики та особливості як смартфони, так і планшети.

smartfon abo planshet scho vibrati 9 - Смартфон або планшет — що вибрати?

Важливо! Свого роду це — золота середина, оскільки розмір фаблета занадто великий для того, щоб називати прилад повноцінним смартфоном і занадто маленький для того, щоб позначати його як планшет.

Фаблеты поєднують у собі досить потужні характеристики разом з невеликими габаритами і мобільністю. Що стосується вартості на подібні девайси, то вони значно дорожче смартфонів і за своєю ціною наближаються, а іноді і перевершують планшети.

Також деякі власники фаблетов відзначають, що ці пристрої не дуже зручно використовувати і тримати в руці, однак, на його дисплеї відображається ідеальне кількість даних з веб-сторінок.

Важливо! Користувачам фаблетов досить легко працювати з офісними програмами, а також зручно переглядати відеоролики. Як і смартфони, як правило, такі гаджети оснащені якісною камерою.

Відеоматеріал

Таким чином, намагаючись відповісти на питання, що краще — смартфон або планшет, необхідно орієнтуватися на свої особисті потреби і переваги. Зіставивши ціну, яку ви можете заплатити, з представленими на ринку моделями, а також виходячи з показника ціна/якість ви купите гаджет, який буде відповідати всім вашим побажанням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *