Соляна лампа своїми руками

solyana lampa svo mi rukami 1 - Соляна лампа своїми руками

Що таке соляна лампа – оригінальний світильник, ефектний елемент дизайну або медичний прилад? І те, і інше, і третє. З’явився він у Гімалаях, а потім поширився по всьому світу. Соляна лампа своїми руками – справа цілком доступне, якщо є відповідні матеріали. Про те, чим вона корисна і як її зробити самим, читайте в нашій статті.

А чи потрібна вона?

Сольова лампа своїми руками в домашніх умовах робиться досить швидко, але для початку завжди корисно зрозуміти, чи потрібен вам цей предмет, а вже потім братися за пошук матеріалів та інструментів. Так що ж являє собою знаменитий сольовий світильник і як він працює?

Якщо говорити зовсім коротко, то це – природний іонізатор. Спочатку робили його з гімалайської солі. У неї є й інша назва – галіт. Ця речовина являє собою особливо чисту сіль, в якій, до того ж, містяться дуже потрібні людському організму мікроелементи:

 • йод;
 • залізо;
 • магній;
 • калій;
 • інші елементи – всього їх більше вісімдесяти.

Важливо! Сіль такого складу видобувають тільки в Гімалаях, тому світильник з неї – задоволення досить дороге. Самий важкий етап для того, хто хотів би зробити таку лампу – дістати відповідний кристал солі. Але якщо вам це вдалося – то чому б не зайнятися?

Принцип роботи

Перед тим, як зробити соляну лампу своїми руками, давайте розберемося з тим, як же вона працює. Принцип досить простий:

 1. Включається лампа, яка стоїть усередині кристала.
 2. Сіль розігрівається.
 3. У повітря починають потрапляти негативні іони.
 4. Повітря очищається.

Де використовуються соляні лампи?

Оскільки іони, які виділяються при нагріванні, очищають повітря і через дихальні шляхи потрапляють в організм людини, цей прилад відноситься скоріше до медичних, ніж до побутових. Його широко використовують в спелеотерапії – лікування у печерах.

Важливо! Основним світильником в кімнаті такий пристрій бути не може – надто тьмяний і приглушене світло він дає. Але от в якості додаткового підсвічування, покликаної привернути увагу до певного куточка у вашій кімнаті – чому б і ні?

Де взяти сіль?

Галіт – рідкісний і дорогий матеріал, але не слід думати, що знайти його неможливо. Це зробити досить просто. Він продається:

 • у власників соляних кімнат, які замовляють його оптом;
 • у поїздах, якщо вони йдуть повз родовища;
 • в турпоїздках в краю, де видобувають таку сіль — досить часто торговці приносять кристали прямо в готель;
 • через інтернет.

Розбираємося з пристроєм

Сольова лампа своїми руками робиться з трьох основних елементів:

 • кристала солі;
 • власне лампи;
 • підстави.

Кристал солі

Гімалайська рожева сіль – дивовижне поєднання краси і користі. Світильники, зроблені майстрами, досконало володіють своїм древнім ремеслом, бувають самої вигадливої форми. Це – не примха дизайнера, а необхідність. Справа в тому, що при виготовленні дуже важливо не зруйнувати дві речі:

 • структуру кристала;
 • його природну форму.

Чому це так важливо? При порушенні того чи іншого лампа втрачає частину своїх властивостей природного іонізатора. Іони, звичайно, виділяються, але ефективність падає.

Що ще знадобиться?

Не турбуйтеся, довбати шматок солі вам доведеться не дуже інтенсивно, адже потрібно зберегти його структуру і по можливості зовнішній вигляд. Так що і особливо екзотичні інструменти не потрібні. Все потрібне напевно є у вас в ящику:

 • ручна дриль:
 • товсте свердло;
 • клей універсальний;
 • саморізи;
 • викрутка.

Класичний варіант

Вам вдалося дістати кристал відповідного розміру? Чудово! Можна подумати і про інших елементах. Дістати лампочку праці не складе — це сама звичайна лампа розжарювання невеликої потужності. А де взяти підстава? Перед тим, як зробити соляну лампу своїми руками, порийтеся в засіках – може, там знайдеться самий звичайний старий нічник. Буде дуже великою удачею, якщо в ньому збереглися мікросхеми і провід. Якщо нічого схожого в господарстві немає – купіть в магазині найдешевший настінний світильник або настільну лампу.

Раз-два – і готово

Спосіб, придуманий гималайскими майстрами, простий, як все геніальне. Але потрібно знайти таку підставу, у якого патрон не виступає над поверхнею. Лампа закрита, потрібно зробити лише кілька дій:

 1. З боку дна видовбати лунку такого розміру, щоб в неї помістилася лампочка.
 2. Просвердлити отвори для кріплення кристала до дна.
 3. Вкрутити лампу.
 4. Надіти на неї кристал.
 5. Прикрутити його до дна саморізами.

Соляний абажур

Класичний світильник – ідеальний варіант. І лампа нагріває його добре, і ніякої небезпеки він не становить. У нього лише один недолік – світло виходить вже дуже тьмяним.

Якщо ви хочете зробити що-небудь пояскравіше, спробуйте сконструювати світильник з відкритим абажуром. Дорогоцінну рожеву сіль витрачати на це немає сенсу, але таку конструкцію можна спорудити навіть з самої звичайної кухонної солі з мінімальною кількістю домішок. Головне — щоб була вона у вигляді кристала і не розсипалася (іноді таку можна купити навіть в самому звичайному гіпермаркеті).

Готуємо кристал

В сутності, соляної світильник можна уявити собі щось на зразок ковпака, як у люстри, тільки робиться з цілісного кристала солі. Його вам і належить створити:

 1. Огляньте кристал.
 2. Визначте його сторону, яка найбільше схожа на дно.
 3. Порівняйте її з майбутнім підставою.
 4. Намітьте місця для отворів під саморізи.

Робимо плафон

Соляний плафон зручніше зробити так, щоб не доводилося його відкручувати, якщо треба буде поміняти лампочку. Тобто, його потрібно буде дуже акуратно висвердлити з боку лампочки, щоб дно залишалося поки недоторканим. Електрична дрель в цьому випадку навряд чи допоможе, свердлити краще вручну. Втім, галіт, а тим більше звичайна харчова сіль – це все ж не алмаз, свердлиться він добре, і важливо зробити так, щоб не відвалилося нічого зайвого.

Важливо! Отвір не має бути надто великою – у нього повинна вільно вкрутиться лампочка, але і тільки. Можна залишити невеликі проміжки між лампочкою і стінками кристала. Повітря все одно буде розігріватися, а іони – потрапляти в кімнату.

solyana lampa svo mi rukami 2 - Соляна лампа своїми руками

Ставимо на підставку

Яким чином буде вставлятися лампа у ваш світильник? У неї є цоколь, який, у свою чергу, вкручується в патрон:

 1. Намітьте і просвердлите отвір для патрона – він повинен щільно входити.
 2. Просвердлите дірочки для саморізів – в підставі і в кристалі або тільки в кристалі з боку дна.
 3. Заповніть дірочки клеєм.
 4. Прикрутіть підставку.

Важливо! Дуже добре, якщо вдасться просвердлити кристал так, щоб можна було використовувати вже наявні дірочки в підставі – в цьому випадку слід використовувати саме їх.

Вкручуємо лампочку

Вкрутити лампу в патрон зможе хто завгодно. Але треба знати, яку саме. Незалежно від того, який варіант світильника ви вибрали, лампочка повинна бути малопотужної. Цілком достатньо 20 Вт.

Виникає питання, а які ж лампи для цього підходять? Навряд чи є сенс використовувати для іонізатора світлодіодні, вони практично не гріються. А от якщо ви робите просто оригінальний світильник, без всякого цілющого ефекту – то чому б і ні? Принадність світлодіодів ще й у тому, що вони невеликі і різнокольорові, так що можна зробити досить оригінальну дрібничку.

Для іонізатора найкраще підходять саме лампи розжарювання. Вони чудово розігріваються, а вам саме це і потрібно.

Де поставити соляної світильник?

Розміщення залежить від того, для чого ви його робили. Прикрасити такий прилад може будь-яке приміщення:

 • вітальню;
 • спальню;
 • дитячий;
 • кухню;
 • коридор.

Мабуть, єдине місце, де не слід ставити ні цілюще, ні декоративний світильник, — ванна. Там дуже висока вологість, а сіль має властивість розчинятися у воді. Якщо ж вам потрібен іонізатор, виділіть кімнату, де він найбільше потрібен. Найчастіше це спальня або вітальня.

Важливо! Прихильники фен-шуй найчастіше мають подібні речі в спальнях. Вважається, що негативна енергія при цьому зникає, а позитивна – накопичується. Є і ще одна тонкість. Зазвичай електроприлади ставлять досить далеко один від одного. Тут же слід вчинити навпаки. Соляна лампа буде працювати більш ефективно поруч з телевізором, комп’ютером або мікрохвильовкою.

Що ще може така лампа?

Соляний світильник вміє багато чого! Звичайно, він сприяє поліпшенню самопочуття, в тому числі і при деяких серйозних захворюваннях:

 • неврозах;
 • гипертониях;
 • ринітах;
 • бронхітах;
 • трахеїтах;
 • фурункулезах.

Зрозуміло, цілюща дія надає світильник з справжньої гімалайської солі, а не замінників. Але у такої лампи є і ще декілька функцій, з якими вона блискуче справляється, причому неважливо, з якої саме солі вона зроблена:

 1. Стабілізується вологість в приміщенні – будь-яка сіль поглинає воду.
 2. Усуває неприємні запахи.

Скільки працює світильник?

Сольовий світильник абсолютно нешкідливий для людей, якщо тільки в когось з мешканців квартири немає індивідуальної нестерпності якогось з елементів. Горіти він може хоч цілу добу. Що стосується терміну служби, то він цілком і повністю залежить від того, скільки буде працювати підстава, тобто лампочка, мікросхеми і шнур. Але при бажанні основу можна і замінити або відремонтувати якийсь із його елементів.

А ось що шкодить сольовий лампі, так це надмірна вологість. Сіль вбирає воду і плафон може почати втрачати форму. Якщо це сталося, зробіть наступне:

 1. Вимкніть прилад.
 2. Протріть його сухою тканиною (краще всього використовувати мікрофібру).
 3. Поставте на годину в тепле і сухе місце.

Важливо! Не включайте лампу, поки вона не висохне. Волога небезпечна і для електроприладів, і для людини, і для солі. Коли провід десь пробитий – вас може стукнути струмом. Якщо ж провід в порядку, але абажур не висох – на ньому неодмінно з’являться плями. Їх можна зчистити шкуркою.

Імітація

Якщо немає шматка кам’яної солі, але дуже хочеться зробити світильник, який хоча б виглядав, як соляний – нічого страшного. Вам потрібні:

 • скляна банка;
 • кухонна сіль;
 • суперклей;
 • лампа;
 • підставка.

Далі поступаємо так, щоб зробити соляну лампу своїми руками:

 1. Обмазуємо банку клеєм зовні.
 2. Обвалюємо її солі.
 3. Закріплюємо на підставці будь-яким зручним способом.

Важливо! Можна будь світильник зі скляним абажуром перетворити в соляній точно таким же способом, як і банку.

Відеоматеріал

Словом, способів зробити модна прикраса для будинку не так вже й мало. А от чи буде світильник мати цілющі властивості — цілком і повністю залежить від того, який матеріал і спосіб виготовлення ви виберете.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *