Стіл в гараж своїми руками

st l v garazh svo mi rukami 1 - Стіл в гараж своїми руками

Багато автовласників проводять в гаражі досить тривалий час. Це пов’язано з ремонтними роботами і з плановим обслуговуванням їх автомобіля. Більшість з них у цьому приміщенні же тримають свої інструменти і різні дрібні деталі. А для того щоб працювати в гаражі було зручно і комфортно, там, звичайно ж, необхідний хороший стіл, який ще називають технічним терміном — верстак. Зазвичай він розташовується уздовж стіни і виконує цілий ряд корисних функцій, таких як: монтажні та слюсарні роботи, а також збірка і розбирання агрегатів і вузлів машини. Крім того, в даній конструкції дуже часто є різні скриньки і полички, використовувані для зберігання дрібних запчастин і інструменту. Придбати верстат, зроблений в промислових умовах, практично неможливо, тому господарі гаражів намагаються зробити стіл в гараж своїми руками.

Типи верстата для гаража

За своїми характеристиками верстати діляться на два типу:

 • для проведення слюсарних робіт;
 • для будь-яких робіт, пов’язаних з деревом.

Відмінність між ними полягає в тому, що у них різна стільниця. Наприклад, у столярних моделей вона виконана з дерева, а у слюсарних — з металу. Це зроблено спеціально, так як:

 • При роботі з металевими деталями дуже часто потрібно застосовувати моторне масло, яке добре вбирається в дерево і залишає на ньому видимі сліди. Крім цього, ремонт металевих вузлів нерідко передбачає їх складання та розбирання, під час яких можна пошкодити стільницю, тому найоптимальнішим варіантом завжди є верстак, виконаний з металу.
 • Що стосується столярного столу, на відміну від слюсарного, він в основному використовується для дерева і не відрізняється ні підвищеною міцністю, ні тим більше широкою функціональністю.

Готуємося до роботи з виготовлення верстата

У разі, коли верстат для гаража буде робитися самостійно, необхідно заздалегідь визначити, які основні роботи ви збираєтеся на ньому виконувати, і будуть його конструкцію включені ящики для інструментів. Маючи на руках такий чіткий план, виготовлення робочого столу в гаражі своїми руками не займе багато часу.

Що потрібно для створення верстата?

Класичні моделі верстата, як правило, мають в своїй конструкції кілька вбудованих ящиків, призначених для зберігання інструментів. Його можна також доповнити окремим щитом, на якому стануть розташовуватися навісні інструменти, наприклад, автомобільні ключі.

Важливо! Основними критеріями для столу повинні служити його надійність, міцність і стійкість.

Список матеріалів та інструментів для виготовлення столу

Приблизний список того, що вам обов’язково знадобиться для роботи:

 • квадратні труби розміром 60х40х2 мм і загальною довжиною 24 метра;
 • куточки розміром 50х50х4 мм і загальною довжиною 6,5 метрів;
 • сталевий лист, що має товщину 2 мм, який піде на виробництво власників;
 • направляючі для шухляд;
 • металева смуга 40х4 мм і загальною довжиною 8 метрів;
 • лист металу для стільниці 2200х750х2 мм;
 • дошки з цільного і могутнього дерева з товщиною 50 мм, які можуть бути використані для столярної стільниці;
 • самонарізи для металевих конструкцій;
 • звичайна фанера товщиною від 1,5 до 4 мм, яка піде на створення задніх стінок і боків висувних ящиків;
 • анкерні болти;
 • різні шурупи для фіксації скриньок;
 • фарба, призначена для металевих і дерев’яних поверхонь.

st l v garazh svo mi rukami 2 - Стіл в гараж своїми руками

Інструменти, які вам знадобляться для виготовлення верстата:

 • апарат для зварювання і приблизно 1 кілограм електродів, а також спеціальна захисна одяг, передбачена для даних робіт;
 • електричний шуруповерт;
 • рулетка і будівельний рівень;
 • болгарка з дисками для металу та шліфування;
 • електричний лобзик для різання фанери;
 • електродриль.

Важливо! Верстат, зроблений з матеріалів, вийде досить великий. Його довжина буде 2 метри 20 сантиметрів, а ширина — 75 сантиметрів. Великі розміри дають можливість встановити на ньому могутні лещата, свердлильний верстат та ще багато іншого корисного інструменту.

Як зробити стіл з ящиками для інструментів?

Насамперед необхідно нарізати матеріал на складові деталі майбутнього виробу. На каркас піде труба з профілю, а металевий куточок буде використаний для так званих ребер посилення або жорсткості. Після того, як куточок порізаний на частини, приступаємо до виготовлення з нього силового каркаса. Крім того, він піде і на окантовку столярної стільниці, так як стане основою для її лицьової поверхні, що складається з дощок. Металеву смугу ми пустимо на виробництво спеціальних направляючих для бічних панелей і на кронштейни для закріплення дерев’яної фанери і висувних ящиків.

Наступним кроком буде складання столу в гараж своїми руками за допомогою зварювання:

 • Спочатку зварює деталі стільниці, що складаються з двох труб 2200 мм і двох труб 750 мм.

Важливо! Конструкція вариться таким чином, щоб залишалося місце нагорі для наступного каркаса, що складається з куточків, в який і ляжуть дошки стільниці.

 • Щоб повністю армувати стільницю, приварюємо ще кілька відрізків сталевих труб, через кожні 4 див. Вони стануть тими ребрами жорсткості, про яких ми вже згадували вище.
 • Тепер по всіх краях столу приварюють чотири бічних ніжки, довжина яких близько 900 мм. А між ними варяться металеві смуги, які послужать для посилення всієї конструкції.
 • Закінчивши виготовлення каркаса, переходимо відразу до наступного кроку — виконання зварювальних робіт для висувних ящиків. Робимо з решти сталевих труб квадратні конструкції і з двох сторін приварюють їх безпосередньо до стільниці. Після цього також надаємо їм додаткової жорсткості при допомоги ребер.
 • Зараз беремо вже готовий каркас з металевого куточка, кладемо його на нижній каркас, виконаний попередньо з труб, і зварює всю конструкцію. Таким чином, ми отримали потужну стільницю, зі вставками для жорсткості і загальною висотою близько 8 сантиметрів.
 • Каркас з металу для столу повністю закінчений, залишається тільки зробити пристосування для панелі, на яку потім можна вішати свої інструменти. Візьмемо металевий куточок 2200 мм в кількості однієї штуки і ще чотири таких же куточка по 950 мм. Два куточка варяться прямо по середині, а дві — з боків конструкції. Це робимо для її посилення. Після — готова панель вже вариться на стільницю.
 • Зараз ми вже маємо повністю готовий каркас, що складається з куточків і труб, і тепер починаємо роботи по посиленню усієї конструкції. Нарізані з металевої смуги кронштейни приварюють безпосередньо до бічних сторін верстата. Їх загальна кількість має бути не менше 24 штук. В середині кожного з них робимо за допомогою дрилі акуратне отвір. Вони нам потрібні для закріплення задніх і бічних фанерних стінок нашого верстата.
 • Закінчивши з кріпленнями, переходимо до наступного етапу — скриньок для верстака. Беремо фанеру і ріжемо її на деталі ящиків, після чого збираємо їх разом за допомогою наявних у нас шурупів. Їх загальна кількість буде залежати від ваших планів, а саме, що і в якій кількості ви хочете в них зберігати.

Важливо! Для більш дрібних деталей рекомендується зробити три ящика, а для більших можна і два. Тут ми залишаємо остаточне рішення тільки за вами.

 • Готові ящики можна встановити з двох сторін верстака, а можна зробити по-іншому: на одній стороні маємо тільки висувні ящики, а на інший — повністю відкриті полички. Для висувних ящиків потрібні санчата, які ми робимо наступним чином — варимо сталеві смуги, в який були попередньо просвердлені отвори безпосередньо між боковинами їх відділів. До них кріпимо направляючі для шухляд. Також на передній панелі ящиків можна розмістити для зручності невеликі ручки, які краще зробити з обрізків залишився матеріалу, благо, як би ви ретельно не прораховували, їх певну кількість обов’язково залишиться.

Важливо! Іноді власники невеликих гаражів з дуже обмеженим простором намагаються заощадити свою невелику робочу площу, тому продумують різні варіанти, як можна зробити відкидний стіл в гаражі своїми руками. Однак для економії місця можна запропонувати набагато більш простий і недорогий варіант — просто зробити стіл трохи менше по ширині, але зате довше.

Установка стільниці

Отже, вся основна підготовча робота, пов’язана із створенням каркаса нашої конструкції і виготовленням висувних ящиків, вже виконана. Залишилося лише укласти дошки в стільницю і, попередньо обробивши стіл антикорозійними складами, його пофарбувати. Дивимося далі:

 • Беремо дошки і ріжемо їх під необхідну довжину.

Важливо! До того, як ми поставимо їх в каркас, буде потрібно спеціальна антисептична обробка, яка захистить дерево від бактерій і жуків.

 • Тепер розкриваємо фарбою всю конструкцію столу, яка також забезпечить надійний захист металу.

Важливо! Зверніть при фарбуванні особливу увагу на всі зварювальні шви, так як саме вони першими падають жертвою небезпечної корозії.

 • Всі нерівності і краплі від зварювання також зачищаємо або видаляємо з поверхні металу за допомогою шліфувального диска.

Важливо! Не забудьте також попередньо шлифануть дошки, так як це значно спростить подальше розміщення на них захисного сталевого листа. Кріпляться дошки до каркаса звичайними саморізами.

Ви можете починати укладати дошки на металевий каркас відразу після того, як він ґрунтовно висохне. Спробуйте укладати їх на стільницю не дуже щільно, так як деревина при перепаді температури і вологості завжди змінює свої характеристики і може стискатися або збільшуватися в розмірі. Залишивши невеликий зазор для даних коливань, ви уникнете можливі тріщини і здуття дерев’яної стільниці столу. Всі ці невеликі, але такі важливі секрети будуть корисні, якщо ви вирішите, що стіл для інструментів своїми руками — це саме ваш варіант.

Обробка антисептиком

В даному розділі детальніше зупинимося на процесі обробки стільниці особливим антисептиком. Багато воліють не звертати на цю процедуру особливої уваги, а шкода, так як, якщо ви не зробите це так як належить, то всього через пару років від дерев’яних деталей вашого столу залишиться одна труха.

Як правильно вибрати антисептик?

Сьогодні на ринку є величезна кількість різних антисептичних продуктів, які сильно різняться за своїм антибактеріальним дій, а також за хімічним складом. Однак основними з них є:

 • виготовлені на основі олій;
 • виконані на водній основі;
 • потужні комбіновані суміші з використанням цілої групи різних сполук.

Важливо! Ми рекомендуємо застосовувати антисептики на водній основі. Вони користуються величезною популярністю із-за того, що не тільки відмінно справляються із знищенням цвілі, грибка і комах, але також служать для збільшення опірності деревини на випадок пожежі.

Кріплення сталевого листа

Взагалі-то лист можна було б і просто приварити поверх каркаса стільниці, однак, той факт, що всередині вже знаходяться дерев’яні дошки, не дасть нам цього зробити. Тому беремо звичайні саморізи і кріпимо його прямо до дощок. А до цього не забуваємо розкрити цей лист спеціальним складом проти іржі.

Важливо! Ви також можете потім використовувати фарбу, що залишилася від фарбування столу і також покрити нею поверхню листа. Але ми би вам цього робити не радили, з-за того, що вона в процесі робіт на столі все одно вся облізе і він перестане виглядати красиво.

Завершальний етап

Встановлюємо ящики і полиці, а також фанеру на каркас столу. Даний етап є фінішною обробкою нашого столу. Закінчивши цю роботу, розкриваємо фанеру захисним складом і залишаємо її гарненько просохнути. До силової панелі кріпимо різні гачки та шурупи, які послужать для розміщення підвісних інструментів. На цьому всі роботи закінчені і стіл для гаража повністю готовий.

Відеоматеріал

У цій статті ми докладно розглянули один з варіантів, як зробити стіл в гараж своїми руками. Сподіваємося цієї інформації вам було достатньо, щоб грамотно впоратися з роботою і тепер мати можливість реалізовувати за допомогою цього предмету меблів більше складні технічні завдання.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *