Стіл з дерева своїми руками

Одне з найбільш популярних виробів меблів — однозначно стіл. А якщо говорити про дачі, то там вже точно без столу не обійтися. Без нього не проходить жодне дачне гуляння, чаювання, так і вже тим більше, якщо є необхідність змайструвати своїми руками — він вкрай необхідний. Однак на дачні меблі не хочеться витрачати багато грошей і, найчастіше, господарі майструють її власноруч. На дачі як не можна до речі доведеться стіл з дерева своїми руками. Він неймовірно простий у виготовленні, і у багатьох в дачному господарстві знайдуться підручні матеріали для його створення. Сьогодні ви дізнаєтеся, які види столів можна виготовити самостійно і як же зробити дерев’яний стіл своїми руками.

Дерев’яні столи для дачі та їх стандарти виготовлення

Дерево є самим універсальним матеріалом для виготовлення меблів. Воно екологічно, податливо, дозволяє виготовити меблі будь-яких розмірів і форм. Якщо ви вирішили виготовити стіл самостійно, то самим доступним варіантом буде його виготовлення саме з дерева. Це — той матеріал, який може знайтися у будь-якого запасливого господаря.

Важливо! Для дачних меблів можна використовувати старі дошки, можна розібрати стару непотрібну начиння, придатним буде будь-який підходящий варіант.

У виготовленні дачних і вуличних столів є певні стандарти, так сказати мінімальні вимоги для подальшої комфортної експлуатації. Так, наприклад:

  • Його висота становить 75-80 сантиметрів.
  • Найбільш оптимальним розміром стільниці вважається довжина 120 сантиметрів, і її ширина 80 сантиметрів.

За столом з такими габаритами може комфортно розміститися від 8 до 10 чоловік.

Важливо! При виготовленні стільниці фахівці рекомендують використовувати дошки товщиною від 3 до 5 сантиметрів, але найоптимальнішим варіантом буде 40 міліметрова дошка. Виходячи з цих даних, якраз і необхідно будувати креслення столу, не забуваючи враховувати і власні вимоги до майбутнього виробу.

Якщо таку меблі планують використовувати на дачі, то часто в його виготовленні використовують старі дошки. Їх рекомендують попередньо відшліфувати і потім обробити, для того щоб вони були більш стійкі до погодних змін. Досить-таки часто для дачних столів використовують меблеві щити від старої непотрібної меблів.

Важливо! Столи, як правило, відрізняють за призначенням, формою стільниці і типом опори:

  • За формою вони бувають прямокутні, круглі і овальні.
  • Також виділяють столи-трансформери.
  • Відносно опори, на якій тримається стіл, вони бувають на чотирьох ніжках, на Х-образних ніжках, з лавками і на центральній опорі з підставою.

Для того щоб зробити стіл з дерева своїми руками, необхідно визначитися, якого виду він повинен бути.

Виготовлення прямокутного столу із залишків дощок

Для того щоб спорудити найпростіший стіл з прямокутної стільницею на чотирьох ніжках, можна використовувати будь-які дошки відповідного розміру. Для його складання необхідно дотримуватися наступного алгоритму:

  • З потрібної кількості дощок збирається стільниця, укладаються дошки рівно один до одного. Якщо вони різного розміру, після складання можна зробити їх обрізання за допомогою ножівки або електролобзика. Дошки фіксуються на дві дерев’яні планки, які укладені паралельно один до одного із зворотного боку стільниці, але перпендикулярно до дощок кришки. Фіксація проводиться на спеціальні чорні саморізи по дереву.
  • Після складання стільниці проводиться її підрізування по торцях дощок, якщо спочатку вони були різного розміру. Для цього використовують електролобзик або ножівку.

Важливо! Попередньо слід накреслити кордон зрізу для більш точної і рівною обрізки.

  • На цьому етапі приступають до складання ніжок і каркаса. Якщо ви вирішили виготовити стіл повністю з дерев’яних дощок своїми руками, то для ніжок необхідно підготувати 4 дерев’яних бруса, а для каркаса — 6 дощок потрібного розміру. З 4 дощок збивається каркас, який представляє собою прямокутник, менший за своїм розміром, ніж кришка. До нього зсередини по кутах фіксуються ніжки. Фахівці радять їх зміцнити за допомогою металевих кутників. Після кріплення ніжок до каркаса потрібно прикріпити 2 дошки, які будуть зміцнювати центральну частину верху конструкції.
  • Тепер кріпиться кришка до каркаса за допомогою саморізів по дереву.

Важливо! Після того, як виріб буде повністю зібрано, поверхня стільниці можна додатково обробити рубанком, щоб виріб мав більш охайний вигляд. Потім всю поверхню зашкурити наждачкою.

  • Фінальним етапом буде обробка деревини антисептиком і покриття лаком, фарбою або воском.

Виготовлення столу з лавками

Якщо дачний стіл має своє постійне місце і виготовляється з міцних порід дерева, обробленого належним чином, то практичним рішенням буде виготовлення цільної конструкції з лавками.

Важливо! Врахуйте, що такий стіл буде більш громіздким і важким, його буде вкрай не зручно переміщати. Оптимальним місцем розташування такого масивного виробу буде веранда або альтанка, як варіант — обіднє місце під навісом.

Такий цілісний стіл для дачі дерев’яний вуличний своїми руками виготовити не так вже й складно, як здається на перший погляд. Досить дотримуватися наступної поетапність:

  • На самому першому етапі, згідно з кресленням, збирають похилі ніжки столу і опору для лавок. Основа складається з двох бокових частин. Кожна частина збирається з двох похилих ніжок, які фіксуються зверху дерев’яною планкою. Візуально з поверхнею підлоги боковушки утворює трапецію. Далі ніжки зміцнюють ще однією дерев’яною дошкою — вона розташовується приблизно на висоті 40-50 сантиметрів від підлоги і виступає за межі ніжок приблизно на 40 сантиметрів. Ці виступи будуть служити опорою для фіксації лавок.

Важливо! Всі фіксації виробляються за допомогою саморізів по дереву. Для більшої міцності місця фіксації можна проклеїти.

  • Коли готові дві бічні частини, приступають до складання і фіксації кришки. Окремо збивають стільницю з дощок однакового розміру, скріплених поперечно дерев’яними планками з внутрішньої сторони. Далі — готову кришку фіксують до бічних ніжкам.
  • Після цього приступають до виготовлення і фіксації крамниць. На виступаючі частини основ фіксують дошки крамниць за допомогою саморізів.

Важливо! Для того щоб щілини між дошками були однаковими, можна вкладати при складанні між ними шматочок фанери потрібної товщини.

  • Коли вся конструкція зібрана, приступають до шліфуванні, обробки і фарбування.

Як бачите, стіл з лавками єдиної конструкції не так складний у виготовленні. Будь умілий господар впорається з його складанням, і тим самим вирішить питання не тільки зі столом, а й з місцем для сидіння за ним.

Саморобний столик з дерев’яних палет

Трапляється так, що на дачі не вистачає невеликого затишного столика для приємного чаювання або насолоди кавовими напоями. У такому випадку оптимальним рішенням буде виготовити садовий стіл своїми руками з дерев’яних палет. Для цього достатньо збити два дерев’яні палети, поставивши їх один на інший.

Для додання гарного естетичного вигляду такого столу його можна пофарбувати в будь-приємний вам, і відповідний по стилю колір, перед чайною церемонією або невеликим фуршетом накрити скатертиною.

Важливо! Такий варіант столу відмінно підходить для стилю Прованс.

Незвичайні дерев’яні столи з підручних засобів

Оскільки дерево використовують за основу при виготовленні багатьох предметів побуту, то при наявності фантазії можна виготовити незвичайні і оригінальні столи з не призначених для цього предметів. Ось деякі цікаві варіанти, які без проблем можна втілити:

  • Оригінальним рішенням для виготовлення невеликого столу буде його виготовлення з збитих між собою і попередньо пофарбованих дерев’яних ящиків. Стільницею будуть служити бічні частини таких ящиків. Оптимальним буде виготовлення виробу з чотирьох дерев’яних ящиків.
  • Незвично буде виглядати стіл з великою дерев’яною котушки для кабелю. Таку котушку досить пофарбувати в потрібний колір, і ексклюзивна меблі готова. Вона точно здивує ваших гостей і підкреслить вашу неординарність.
  • Не менш оригінальним можна вважати стіл, виготовлений з пня. Якщо на вашій ділянці є пень від великого спиляного дерева, або у вас є можливість привезти такі пні на вашу ділянку, то можна створити чудовий невеликий стіл. Пень можна використовувати як опору для кришки, а також як самостійний невеликий столик. Для цього можна цікаво пофарбувати та розписати пень, або ж прикрасити його верхівку кольоровою мозаїкою. Такий столик виглядає, як справжній витвір мистецтва.
  • Якщо ви не впевнені, що зможете виготовити каркас столу самостійно, то дуже незвично буде виглядати стільниця на підставі з металевого каркаса старої швейної машинки. До каркаса достатньо всього лише прикрутити кришку.

Відеоматеріал

Як бачите, найважливішим є не питання, як зробити стіл з дерева своїми руками, а питання щодо того, з чого його зробити, і як зробити це максимально оригінально. Для початку просто визначтеся з концепцією і ідеєю, пофантазуйте. Маючи оригінальну ідею, ви без проблем знайдете варіанти її реалізації. На просторах інтернету є маса креслень як простих столів, так і складних конструкцій, у вашому розпорядженні величезна кількість відеоуроків з виготовлення будь-яких видів столів. Будь-яка ідея може бути втілена, було б бажання її реалізувати.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *