Стілець кентуккі — креслення

st lec kentukk kreslennya 1 - Стілець кентуккі — креслення

Будь-який, у кого є дача або присадибну ділянку, знає, що навіть на п’яти сотках робота завжди знайдеться. Але не всі їздять за місто тільки садити картоплю і займатися вирощуванням капусти. Багато відправляються на природу виключно з метою відпочинку — одні, з сім’єю або з компанією друзів. І тут, звичайно, не обійтися без комфортної дачних меблів, на якій зручно розташувавшись можна засмагати на сонці або почитати книги у тіні дерева. Відмінно, якщо комфорт вдало поєднується з оригінальність. Яскравим прикладом такої дачних меблів слугує стілець кентуккі, креслення якого можна знайти на просторах інтернету. Ми ж додамо схематичний малюнок докладною інструкцією.

Стілець кентуккі

Виявляється, зручне і незвичайне крісло кентуккі своїми руками можна зробити без особливих зусиль, не витративши на це багато часу. Виріб збирається з невеликих деталей і навіть не зажадає від вас наявності майстерні. Весь процес монтажу можна зробити або на відкритому повітрі, або на підлозі дачної веранди, оскільки навіть пилу в ході роботи не буде.

Важливо! Щоб зробити відпочинок в заміському будинку не тільки цікавим, але незвичайним і комфортним, дивіться також інші уроки з виготовлення оригінальної меблів з унікальним дизайном:

 • Барний стіл для кухні своїми руками.
 • Стіл-нескінченність своїми руками.
 • Скляний стіл своїми руками.

Спорудити стілець кентуккі своїми руками можна залишилися від будівництва будинку або лазні дощок і брусів. Задати їм необхідну форму або розмір можна за допомогою спеціального обладнання для обробки деревини. Якщо такого немає, то всі елементи можна замовити на найближчому меблевому виробництві або придбати готову продукцію в будівельному магазині.

Тут поради з вибору матеріалів точно такі ж, як і при виробництві будь-якої дачної меблів:

 • Хвойне дерево, яке відмінно підходить для табуретів, для цього виробу не згодиться, навіть тверда модрина. Будь хвойне сировина — прямолінійно, і при певних навантаженнях призводить до відколів по шару. А в такої незвичайної меблів, як крісло кентуккі своїми руками, ця схильність призведе до швидкого зношування деталей із-за постійних збірок/розборок крісла.
 • Багатошарові щільні породи стануть ідеальним варіантом, адже дуб, бук, горіх чи берест мають міцну структуру, яка витримає будь-які навантаження. До того ж, поверхня таке деревини має цікавий візерунок. Фінішне покриття може полягати в простій обробці морилкою.
 • Схожими властивостями володіє і осика. Плюс до всього вона володіє високою стійкістю до вологи, що дуже важливо для такої меблів, як стілець кентуккі своїми руками, адже більшу частину часу він буде знаходиться на вулиці. Також ця порода при хорошій обробці здатна витримувати прямі сонячні промені і не розсихатися з часом.

Важливо! Ще кілька моментів, які радять врахувати досвідчені меблевики перед покупкою матеріалу:

 • Дерево для крісла кентуккі своїми руками обійдеться дешевше, якщо купувати не розпилений матеріал, а масив. Його можна обробити на циркулярці або з допомогою болгарської або дискової пилки.
 • Останнє, що потрібно врахувати при виборі дерева — “декоративні” неприпустимі дефекти. У готовому виробі косослой, завилькуватість, щільно сидять сучки можуть піти на користь, давши в кінцевому підсумку красиву текстуру, але стілець з такого дерева швидко зламається.

Інструменти і матеріали

Для того щоб зробити крісло кентуккі своїми руками, знадобиться зовсім небагато інструментів і матеріалів, але до них пред’являються особливі вимоги:

 • Основа майбутньої меблів — дерев’яні бруски однакового перерізу, його класичний варіант 45х33 мм. Саме ці значення виходять при перекладі дюймів у міліметри.

Важливо! Ви можете взяти бруски трохи більше або трохи менше класичного варіанту. Підійдуть будь-які заготовки, близькі за розміром. Найголовніше — якщо скласти всі деталі в один ряд, то повинно вийти 13 метрів.

 • Металевий дріт, ідеально якщо її діаметр 4 мм
 • Спеціальні ножиці для обрізання дроту або кусачки.
 • 16 скоб для фіксації дроту, краще взяти оцинковані деталі.
 • Дриль зі свердлом для роботи по дереву.
 • Столярний клей.
 • Молоток.

Важливо! Для того щоб створити крісло кентуккі своїми руками, можна використовувати оцинковані шпильки і гайки замість дроту і скоб. Для одного виробу буде достатньо 8 одиниць того і іншого матеріалу.

st lec kentukk kreslennya 2 - Стілець кентуккі — креслення

Тепер треба зайнятися заготівлею брусків, які стануть і сидінням і, одночасно, спинкою майбутнього стільця кентуккі своїми руками.

Повний список деталей виглядає наступним чином:

 1. Бруски для сидіння довжиною 375 мм — 6 штук.
 2. Бруски для задніх ніжок довжиною 875 мм — 2 штуки.
 3. Бруски для довгої частини спинки довжиною 787 мм — 4 штуки.
 4. Бруски для короткої частини спинки довжиною 745 мм — 2 штуки.
 5. Бруски для передніх ніжок довжиною 1050 мм — 2 штуки.
 6. З’єднувальні деталі довжиною 228 мм — 9 штук.

Важливо! Ці розміри необхідно дотримати точність до міліметра, тільки в цьому випадку крісло кентуккі своїми руками буде комфортним.

Збірка крісла

Перед тим, як приступити до складання крісла кентуккі своїми руками, все нарізані заготовки варто обробити наждаковим папером або шліфмашинки. Не тільки поверхня кожної деталі, а також ребра і торці. Наступним кроком повинна стати сортування заготовок по довжині і розкладка їх на поверхні на певні стопки — це спростить вашу роботу.

Важливо! Також ви можете скористатися нашими майстер-класами і доповнити інтер’єр будинку наступній меблями, аби було де розмістити всі необхідні в побуті речі та предмети:

 • Кухонний шафа своїми руками.
 • Винний шафа своїми руками.
 • Кутовий шафа своїми руками.

Оскільки крісло кентуккі своїми руками в готовому вигляді являє собою конструкцію брусків, нанизані на дріт, у кожної заготівлі належить зробити отвори. І тут є свої нюанси:

 • Діаметр отвору повинен бути більше діаметра самої дроту на 2 мм. В нашому випадку, якщо за основу взята дріт 4 мм, значить — отвори повинні бути діаметром 6 мм.

Важливо! Якщо зробити їх менше, зіткнетеся з труднощами при розкладці готового виробу. Якщо зробити більше, то конструкція просто не буде тримати вагу людини.

 • Отвори необхідно проробляти на широкій частині бруска, яка дорівнює 45 мм.
 • Дрилем працюєте строго перпендикулярно поверхні. Самі отвори знаходяться посередині бруска. В іншому випадку — з’єднання будуть неміцними, а поверхня готового крісло кентуккі своїми руками вийде нерівною.

Щоб зібрати крісло кентуккі, креслення знадобиться вже на цьому етапі. Для рівності конструкції всі отвори повинні бути просвердлені в певному порядку — на кожному елементі майбутньої меблів.

Спочатку в хід підуть бруски, які заготовлені для сидіння і спинки. Важливо врахувати, що отвір, що висвердлюється першим, повинна знаходитися на відстані 37 мм від краю. Друге свердлиться отвір так:

 • для брусків сидіння витримується відстань 300 мм від центру першого отвору;
 • для брусків спинки цей же відрізок становить 625 мм, значення відкладається від центру першого отвору.

Для брусків майбутнього крісла кентуккі своїми руками, які позначені як з’єднувальні деталі, застосовується наступний принцип:

 • 31 мм від краю бруска — це значення для першого отвору;
 • 166 мм — це значення для другого отвори, відстань необхідно відкладати від центру першого отвору.

st lec kentukk kreslennya 3 - Стілець кентуккі — креслення

Сидіння

Тепер переходимо до складання сидіння. Беремо деталі цього елемента і розкладаємо їх в наступному порядку:

 • спочатку кладемо дві заготовки довжиною 375 мм (а);
 • до них йде брусок довжиною 875 мм (в);
 • потім знову два бруска (а);
 • одна заготівля (в);
 • дві заготовки (а).

Таким чином складаємо вісім брусків. Причому, перше отвір у кожній деталі, яке зроблено на відстані 37 мм від краю, має бути з одного боку — з лівої чи правої — без різниці. Рівняємо заготовки по одному краю і протягуємо через отвори дріт. Передня частина сидіння майбутнього крісло кентуккі своїми руками готова.

Далі:

 1. Беремо в руки бруски, які позначені, як з’єднувальні елементи.
 2. Всього їх дев’ять штук і на кресленнях в інтернеті вони позначені літерою (f).
 3. Ці деталі розміщуємо між брусками, призначеними для сидіння.
 4. На початку і в кінці ряду кладемо перехідні деталі.
 5. Схематично порядок з’єднання елементів виглядає так — (f), (a), (f), (a), (f), (b), (f), (a), (f), (a), (f), (b), (f), (a), (f), (a), (f).
 6. Тепер складаємо заготовки таким чином, щоб отвори у кожного збігалися з сусіднім і з’єднуємо за допомогою дроту.

Важливо! Якщо правильно розібратися зі схемою розкладки крісла кентуккі своїми руками, то можна викласти всі заготовки на рівній поверхні і просто з’єднати їх, протягнувши дріт через усі отвори. Створити більш зручне місце для відпочинку вам допоможуть наші поради з наступних статей:

 • Коване ліжко своїми руками.
 • Ширяюча ліжко своїми руками.
 • Кругла ліжко своїми руками.

Спинка

Тепер розберемося зі спинкою майбутнього стільця кентуккі своїми руками. Для цього нам знадобляться бруски, зазначені на кресленнях літерами (c), (d і (e):

 1. Викладаємо бруски у наступному порядку — (e), (c), (d), (c), (c), (d), (c), (e).
 2. Звертаємо увагу на те, щоб у всіх брусків отвір, просвердлений на відстані 37 мм від краю, перебувало з одного боку.

Рівняємо бруски і з’єднуємо їх дротом, простягаючи її через перший отвір кожного бруска. Таким чином з’являється готова верхня частина спинки.

Остаточна збірка

Наступний етап — складання всіх елементів стільця кентуккі своїми руками в єдину конструкцію:

 1. Зібрані елементи спинки накладаємо на елементи сидіння. Причому, таким чином, щоб верх спинки припадав на перед сидіння, а низ — на задню частину. 8 деталей одного елемента повинні лежати на 8 брусках сидіння.
 2. Один за одним розсовуємо перехідні бруски сидіння, розкриваючи елемент зразок віяла, і між цими брусками маємо деталі спинки. По краях цієї конструкції повинні бути перехідні бруски.
 3. Тепер акуратно край перехідних брусків за допомогою дроту з’єднуємо з нижньою частиною спинки. Стискаємо деталі елементів між собою, щоб вони щільно прилягали один до одного.

Важливо! Щоб переконається, що все зібрано правильно, що всі інструкції дотримані, просто беремо конструкцію за верх спинки і розкриваємо виріб. Перед собою ви повинні побачити крісло кентуккі своїми руками.

st lec kentukk kreslennya 4 - Стілець кентуккі — креслення

Фінішна пряма

Але це ще не все. Тепер потрібно прибрати зайві елементи, такі як дріт, яка поки ще стирчить з обох сторін. Її надлишки відрізаємо з допомогою спеціальних ножиць або кусачок:

 • Відрізуючи зайве, залиште невеликий запас металу з кожної сторони — буде досить 7-10 мм.
 • Цього відрізка має вистачить для того, щоб зробити різьбу на дроті і закріпити на кінцях шайби і гайки.
 • Якщо немає можливості таким чином обробити кінці, то дріт можна закріпити по краях за допомогою скоби. Вбиваємо її в деревину за допомогою молотка, щоб з’єднання міцно трималося,а зовні не залишилося виступаючих кінців.
 • Якщо крісло кентуккі своїми руками зібрано за допомогою шпильок, то просто обріжте їх і затягніть гайки. До речі, ці місця на кріслі можна також закрити декоративними гайками.

Фінішний етап у складанні крісла кентуккі своїми руками включає в себе лише кілька пунктів:

 1. Краї сидіння і спинки шліфуємо за допомогою наждачного паперу або шліфмашинки.
 2. Для додання більш приємного виду краю заокруглюємо.
 3. Покриваємо готове крісло морилкою або лаком.

Важливо! Якщо ви вибрали другий варіант, то будьте акуратні при роботах. Якщо покриття в надлишку потрапить в отвір, де знаходиться дріт і засохне, розкривати крісла кентуккі своїми руками буде проблематично.

Відеоматеріал

Як ми переконалися, зовсім нескладно зробити своїми руками таку оригінальну і просту меблі, крісло кентуккі, креслення якого тільки на перший погляд здається складним. А в процесі роботи все встає на свої місця. Така меблі, насправді, універсальна. На ній комфортно відпочивати, але в разі чого, її легко зібрати і приставити до стінки. Для роботи вам не знадобиться якихось складних інструментів або особливих навичок, досить слідувати інструкції і на кінцевому етапі провести якісну обробку деревини, адже їй чекають випробування різними погодними умовами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *