стіна Промерзає в цегляному будинку — що робити?

st na promerza v ceglyanomu budinku scho robiti 1 - стіна Промерзає в цегляному будинку — що робити?

Після тривалого терміну експлуатації будь-якого будинку з будь-якого матеріалу можуть почати виникати проблеми. При цьому не виключено і поява таких безпосередньо відразу після здачі будинку в експлуатацію. Наприклад, стіна промерзає в цегляному будинку. Що робити в такій ситуації, як усунути дефект без ґрунтовних капіталовкладень, сил і часу — ми розповімо в цій статті.

Причини промерзання стін і кутів

Паморозь на стінах кімнат, як правило, утворюється в квартирах, які розташовані в кутку будинку або спрямовані в бік вітру. Крім цього, нерідко дана проблема у випадках, якщо зовнішня стіна примикає до будівель або шахті ліфта, приміщень, які забезпечені достатніми температурами для обігріву.

Важливо! Незалежно від розташування вашого житла, головна причина полягає в недостатній герметизації з’єднань між стінами, тому обледеніння зазвичай спостерігається в кутах приміщень. Якщо кількість гідроізоляційного матеріалу недостатнє, з часом ви ознайомитеся з проблемою підвищеної вологості всередині стін, внаслідок цього – з промерзанням.

st na promerza v ceglyanomu budinku scho robiti 2 - стіна Промерзає в цегляному будинку — що робити?

Які причини погіршення гідроізоляції будинку?

Як правило, промерзання стін пов’язується з порушенням самої конструкції будинку:

 • У панельних будинків такою проблемою може стати недостатня товщина перегородок і перекриттів, просідання будівлі, внаслідок чого стіни набувають тріщини.
 • Якщо в квартирі, а також на вулиці ви одночасно спостерігаєте високу вологість і низьку температуру, то стіна подібного приміщення буде стрімко вбирати воду, яка в майбутньому буде перетворюватися в іній.
 • Ще одним поширеним передумовою для промерзання є некоректне утеплення стін всередині приміщення. Якщо товщина теплоізоляційного матеріалу є недостатньою, а роботи були проведені без чіткого дотримання технічних правил, то скоро ви зіткнетеся з підвищеною вологістю стін, освітою цвілі і грибка.

Важливо! Подібні дефекти небезпечні як псуванням косметичного ремонту, так і підірваним здоров’ям домовласників, тому ці проблеми потребують негайного усунення.

st na promerza v ceglyanomu budinku scho robiti 3 - стіна Промерзає в цегляному будинку — що робити?

Серед інших причин, чому стіна промерзає, визначають:

 • розгерметизація міжпанельних швів;
 • у зимовий період недостатнє опалення будинку;
 • порушення герметизації вікон, балконів і лоджій, дверних прорізів;
 • постійні протяги;
 • часте підвищення вологості самими власниками квартири;
 • жахлива система витяжок, а також вентиляції.

Як ліквідувати незручність?

Перед тим, як приступити до комплексного попередження наслідків, знайдіть місце промерзання і визначте причину. Для цього вкрай уважно обстежте стіну і постарайтеся дізнатися, що послужило причиною для появи паморозі.

Якщо причину ви вже виявили, слід приступайте до ліквідації утворилися дефектів. Для цієї процедури вам знадобляться:

 • склад для вирівнювання стін;
 • кисть, шпатель;
 • грубозерниста наждачний папір;
 • акрилова грунтовка.

st na promerza v ceglyanomu budinku scho robiti 4 - стіна Промерзає в цегляному будинку — що робити?

Щоб виконати затірку щілин, необхідно діяти наступним чином:

 1. Усуньте із стіни плитку, шпалери або фарбу.
 2. Обробіть всі наявні розломи і тріщини за допомогою шпаклівки або інший сумішшю, яка призначена для вирівнювання стін.
 3. Після висихання стіну вирівняйте за допомогою наждачного паперу.
 4. Нанесіть грунтовку.

st na promerza v ceglyanomu budinku scho robiti 5 - стіна Промерзає в цегляному будинку — що робити?

Рекомендуємо виконати всю процедуру кілька разів, поступово збільшуючи шар затірки.

Важливо! Не варто використовувати для заповнення тріщин піну монтажну, оскільки вона прекрасно вбирає вологу, пропускаючи всю зайву воду всередину кімнати.

Однак вищеописаний спосіб є всього лише усуненням наслідків, але ніяк не причин промерзання стін. Для того щоб назавжди позбутися від головної проблеми, потрібно якісне і ефективне зовнішнє утеплення стін.

st na promerza v ceglyanomu budinku scho robiti 6 - стіна Промерзає в цегляному будинку — що робити?

Утеплення проблемних ділянок

Утеплення стін найбільш краще робити зовні, тому як внутрішнє утеплення має цілий ряд недоліків:

 • Внутрішня теплоізоляція, із-за товщини матеріалів, що застосовуються, може досить сильно скоротити розміри корисної площі, що цілком актуально для мешканців панельних будинків.
 • Недотримання правильної технології утеплення загрожує ще більш поганим станом житлових умов і збільшеною вологості в квартирі.
 • За допомогою внутрішньої теплоізоляції ви не уникнете необхідності змінювати системи теплопостачання та вентиляції.

Важливо! Внутрішнє утеплення має і цілий ряд плюсів. Вам не потрібно буде отримувати дозвіл на перетворення фасаду від керуючої компанії. Крім цього, зсередини утеплити квартиру ви можете власними силами.

st na promerza v ceglyanomu budinku scho robiti 7 - стіна Промерзає в цегляному будинку — що робити?

У панельних будинках можливе утеплення за допомогою теплої штукатурки або ж рідких матеріалів. Проте всі ці сучасні матеріали ще недостатнім чином вивчені. Більш того, завдання розійшлися міжпанельних швів, а також тріщин, такі кошти не вирішують. Рекомендується проводити утеплення будинку з фасадної сторони. Якщо ви живете вище першого поверху, доведеться звернутися за допомогою в будівельну компанію, яка візьме на себе весь цей процес.

За допомогою утеплення товщина стін досить сильно зросте, що дозволить підвищити середню температуру в житловому приміщенні. Крім цього, захопивши приблизно 30-40 см сусідської стіни, ви зможете повністю розв’яжіть задачу продувають міжпанельних стиків.

st na promerza v ceglyanomu budinku scho robiti 8 - стіна Промерзає в цегляному будинку — що робити?

Нестандартне рішення

Крім утеплення, можете робити зміна конструкції кутів всередині приміщення, щоб вирішити проблему промерзання стіни в цегляному або панельному будинку:

 • Згладжені або округлені за допомогою штукатурки кути значно менше будуть промерзати.
 • Також будівельники рекомендують встановлювати в кутах квартир гіпсокартонні конструкції з вбудованими освітлювальними приладами. Внаслідок теплового впливу лампочки, температура всередині самої конструкції буде підвищуватися, а вологість – знижуватися.
 • Робити пілястри зовні будинку можна і в приватних будинках. У дерев’яних будинків, лазень можна прокладати місця стиків колод теплоізоляційним матеріалом.

Відеоматеріал

Для того щоб повністю усунути промерзання стін і кутів, потрібен комплекс заходів, які потрібно застосовувати негайно після утворення перших ознак проблем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *