Стінові панелі для ванної — монтаж

st nov panel dlya vanno montazh 1 - Стінові панелі для ванної — монтаж

Якщо ви вирішили зробити обробку своєї ванної кімнати за допомогою панелей ПВХ, то попередньо рекомендується зробити всю необхідну підготовчу роботу. Це дасть можливість заздалегідь все правильно розпланувати і не перетворить ваш ремонт в довгий і нудне заняття. Використання панелей дозволить без істотних витрат перетворити вашу ванну в сучасне і красиве приміщення, крім того, їх застосування є досить вдалу альтернативу таким дорогих матеріалів обробки, як кахельна плитка або той же мармур. Панелями ПВХ можуть обшиватися як стіни, так і стеля. ПВХ — це такий матеріал, який відмінно протистоїть волозі, тому, вибравши панелі з даного матеріалу, ви тільки виграєте. До того ж, стінові панелі для ванної, монтаж яких не займе багато часу, можна придбати в будь-якому магазині, що торгує будівельними матеріалами, саме в тому дизайні, який вам цікавий.

Переваги панелей ПВХ

Матеріал, з якого створені панелі, — це спеціальний пластик, а як ви знаєте, він не псується від постійного контакту з вологою. Всі ж інші оздоблювальні листи, хоч і мають певний рівень вологостійкості, однак, у порівнянні з ПВХ вони за даними показниками сильно програють. Популярності також додає можливість їх швидкої установки і висока економічність. Більш детальну інформацію розглянемо далі:

 1. Панелі, виконані з ПВХ, можуть прикривати будь-які нерівності, тріщини і нерівності, перетворюючи стару і облізлу поверхню стіни в нову і гарну.
 2. Ці вироби можуть дуже легко стикуватися між собою, причому ніякої спеціальної підготовки для стін або стелі навіть не потрібно.
 3. Наявні особливі канали в панелях здатні надійно заховати в собі будь-яку електричну проводку.
 4. Там також досить багато перегородок з поперечним перерізом, що надає додаткову міцність всієї зібраної конструкції.
 5. У них також багато окремих і повністю ізольованих елементів комірок, з-за чого цей матеріал ще і володіє підвищеними звукоізоляційними характеристиками.
 6. Всі панелі мають шар, виконаний на основі спеціального лаку, повністю захищає їх від шкідливого впливу ультрафіолетових променів, а також від будь-якого механічного впливу.
 7. Вони мають просто відмінні теплоізоляційні показники, крім цього, негорючі та негорючі.
 8. Ви не побачите на них постійної пилу і бруду, так як вони на панелях просто довго не затримуються, а будь-яке їх залишилися кількість можна просто змахнути звичайною ганчіркою.
 9. Крім відомої вологостійкості, даний матеріал спокійно ставиться до частого і великого перепаду температур, а це дуже актуально по відношенню до будь-яких ванних приміщень.
 10. Асортимент кольорів також дуже великий і різноманітний і включає в себе кілька сотень забарвлення.
 11. При монтажі панелі кріпляться дуже близько один до одного, що створює цілісну картинку і вигляд повної завершеності.
 12. Доступна вартість цього оздоблювального матеріалу разом з високими характеристиками якості робить його одним з найбільш затребуваних для використання при різних ремонтних роботах.

Такий величезний набір всіляких переваг не залишає інших варіантів, окрім як встановити панелі у ванній кімнаті у себе в квартирі.

Як правильно підібрати стінові панелі?

Для того щоб це зробити, спочатку потрібно розглянути їх класифікацію та можливі колірні рішення.

Рейкові

Так звані рейкові панелі за своїм зовнішнім виглядом дуже схожі з тієї ж вагонкою. Вони зустрічаються з такими системами кріплення:

 • шип в шип;
 • шип у паз;
 • паз в паз.

Розміри панелей зазвичай бувають в межах від 1 до 3 метрів, товщина — 10-12 мм, а ширина може бути 14-30 див. найпопулярнішими розмірами сьогодні є наступні: довжина від 1,20 до 2,40 м і товщина від 3 до 5 мм. З-за своїх великих розмірів монтаж матеріалу робиться дуже оперативно, а обробка проводиться з застосуванням розшивки або робиться додаткова герметизація робочих швів.

Важливо! При їх монтажі по горизонталі можливо легко домогтися такого візуального ефекту, коли стане здаватися, що приміщення стало набагато просторіше і ширше. А якщо провести установку вертикально, то ви отримаєте ефект високих стін, навіть, якщо в реальності у вашій ванній кімнаті дуже низькі стелі.

st nov panel dlya vanno montazh 2 - Стінові панелі для ванної — монтаж

По своєму зовнішньому вигляду панелі ПВХ дуже схожі на звичайну фанеру, тому що часто лицьова поверхня виконана під натуральне дерево, дикий камінь або дорогу шкіру. Це дуже зручно і створює додатковий комфорт, причому за невеликі гроші.

Плиткові

Крім звичайних стінових, для ванної кімнати можна використовувати і так звані плиткові панелі, які випускаються у вигляді невеликих квадратів розміром 90х90 або 30х30. З їх допомогою звичайно створюють щось, схоже на красиву мозаїку.

Підготовка до установки і інструменти

Для виконання робіт з монтажу панелей для ванної знадобляться такі інструменти, як:

 • надійна стремянка;
 • електрична дриль;
 • звичайна рулетка;
 • ножівка по металу;
 • будівельний рівень;
 • гострий ніж.

До того, як ви приступите безпосередньо до установки панелей, необхідно буде зробити всі основні виміри. Такий підхід дозволить правильно розрахувати кількість необхідного матеріалу. Після цього можна приступати до підготовки робочої поверхні. Тут відзначимо, що:

 • В принципі, для пластику немає необхідності перед його установкою робити якісь серйозні приготування, так як він прикриє собою всі проблемні місця. Єдине, що потрібно зробити, так це очистити стіни від старих матеріалів, щоб усередині потім не завелася цвіль.
 • З точки зору естетики працювати з чистими стінами завжди приємно, тому рекомендується також прибрати з них всю накопичену бруд і пил.
 • Не варто починати монтаж матеріалу відразу після його доставки, з-за загрози деформації. Особливо це актуально в зимовий час. Досить буде його витримати при кімнатній температурі близько години, і тоді можна починати установку.

Важливо! Для збереження зовнішнього вигляду, захисна плівка може залишатися на матеріалі аж до початку установки.

Як кріпити стінові панелі у ванній? — Методи

Для того щоб зрозуміти, як це правильно робити, необхідно ознайомитися з декількома варіантами монтажу і підібрати собі найбільш підходящий з них:

 1. Використання саморізів. Такий спосіб кріплення вважається найбільш зручним, тому застосовується найбільш часто.
 2. Кріплення за допомогою цвяхів. Якщо ви думаєте про те, щоб використовувати саме цей варіант, то вам необхідно пам’ятати, що повторне використання такого методу буде практично неможливо.
 3. За допомогою степлера. Такий варіант вважається вдалим і зручним, тому є дуже популярним в силу того, що всі роботи можна закінчити досить-таки швидко.
 4. Кріплення за допомогою кляймерів. Це — пластини з металу, які добре пристосовані для фіксації пластику на робочій поверхні.
 5. З застосуванням клею. Клеїти можна безпосередньо на решетування або прямо на стіну. Якщо ви вирішите клеїти на обрешітку, то клей необхідно наносити на всі її елементи. Це робиться тільки для того, щоб він планомірно розподілився по всій її поверхні. Однак цей варіант можливий лише в разі каркаса, виконаного з дерева.

Важливо! Пам’ятайте, що у разі застосування степлера, настінні панелі будуть закріплені не так надійно, як у випадку використання саморізів або навіть звичайних цвяхів.

Установка панелей

Настінні панелі зможе встановити навіть людина, яка не володіє яким-небудь досвідом у даній сфері. Цілком достатньо буде прочитати цю статтю, щоб зрозуміти, як кріпити панелі з ПВХ у ванній, а потім вибрати потрібний спосіб кріплення і закінчити установку. Більш докладно хід робіт можна простежити в покрокової інструкції:

 • Першим ділом потрібно закріпити напрямні профілі, що кріпляться на обрешітку, виконану з металу або дерева за допомогою цвяхів або саморезов.

Важливо! При цьому процесі обов’язково використовувати будівельний рівень для правильної установки профілів.

 • Відразу після закінчення робіт, пов’язаних з монтажем направляючих профілів, потрібно приступити до приготування матеріалу для обробки. Ці матеріали необхідно правильно міряти рулеткою і відрізати, згідно висоті стін вашої ванної кімнати.
 • Наступним кроком стане вставка всіх елементів в пази профілів. Всі дії проводяться на тій стороні панелі, де знаходиться замок. Протилежна ж її сторона кріпиться за допомогою саморіза. Сам елемент кріплення повинен бути на бічній частині, яка виступає над поверхнею виробу і потім просто накривається наступним елементом панелі.

Важливо! З-за того, що панелі мають замки, вам не потрібно ніякої припасування кожного елемента обробки. Тому складання всієї конструкції займе зовсім небагато часу. А для того, щоб вийшла конструкція вийшла абсолютно рівною, потрібно з допомогою виска перевірити кожний елемент кріплення ще до його встановлення.

st nov panel dlya vanno montazh 3 - Стінові панелі для ванної — монтаж

Вдалі рішення

Як правило, під час роботи, наблизившись до одного з кутів, ви бачите, що та панель, яку слід встановити самої останньої, не підходить по своїй ширині. Для вирішення даної проблеми буде достатньо спочатку зробити олівцем лінію відрізу, з обов’язковим урахуванням відстані між останнім профілем і попередньою панеллю, а потім просто відрізати отриману різницю гострим ножем.

Якщо вашої ванної необхідно провести герметизацію, то на стики кожного полотна потрібно певну кількість герметика на основі силікону. Це запобіжить поява непотрібного конденсату, як наслідок — утворення небезпечної цвілі і грибка.

Особливості процесу установки, на які слід звернути увагу

Останнім часом багато хто намагається знайти відповідь на питання, як кріпити панелі у ванній без обрешітки? Однак більш популярним способом стає застосування каркаса, виконаного з дерев’яного матеріалу або з металевих деталей. Це пов’язано з тим, що ванна більшу частину доби використовується за призначенням і рівень вологи там практично завжди високий. Також із-за постійних перепадів температури, пластик може злегка розширюватися, тому при його обрізанні завжди залишайте невеликий запас по висоті.

Важливо! Якщо був використаний такий матеріал, як брус при виготовленні решетування, то в цьому випадку, є можливість в утворилося простір вставити теплоізоляцію. Після цього не забудьте якісно закрити всі стики за допомогою герметика.

Корисні поради

Незважаючи на всю простоту, при установці стінових панелей необхідно виконувати наступні корисні рекомендації:

 1. Слідкуйте за безпекою під час робіт, обов’язково використовуйте для захисту очей спеціальні окуляри, які допоможуть вам пройти весь процес без непотрібних травм.
 2. При свердлінні і різанні панелей тримайте їх зовнішню сторону особою вгору, щоб уникнути появи на матеріалі некрасивих задирок. Одна недбалість, і вся робота піде нанівець.
 3. Якщо ви робите кріплення за допомогою цвяхів, то користуйтеся молотком обережно, так як цей матеріал досить крихкий, може легко отримати механічне пошкодження.
 4. Якщо в якості кріплення застосовується клей, то наносити його треба симетричними лініями, він повинен бути тільки найвищої якості.

Важливо! Розчин на базі звичайного мила відмінно очищає будь-які пластикові поверхні без будь-яких для них збитків. Будь-які абразивні речовини, як і грубі губки для чищення застосовувати не рекомендується, щоб уникнути відколів і подряпин.

Відеоматеріал

Вирішивши зробити обробку своєї ванної кімнати за допомогою настінних панелей, ви можете відтворити будь-який популярний дизайн інтер’єру, причому без допомоги дорогих фахівців. Під ваш проект можна підібрати такі пластикові вироби, які зможуть вдало повторити структуру дикого каменю або натурального дерева, а це означає, що дані технології можна використовувати практично в кожному будинку або квартирі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *