Стельовий плінтус — як зробити кут, як правильно різати кути?

stel oviy pl ntus yak zrobiti kut yak pravil no r zati kuti 1 - Стельовий плінтус — як зробити кут, як правильно різати кути?

Від обробки стелі залежить все враження від приміщення. Тому ремонт намагаються зробити практично ідеальним. Оформлення стелі завершує монтаж стельового плінтуса. Прикріпити його досить легко, найбільша проблема – оформити кути. Стельовий плінтус — як зробити кут, як правильно різати кути, все це обов’язково потрібно знати, так як в противному випадку буде зіпсовано багато матеріалу. Ось саме цю частину робіт ми детально розкриємо в даній статті.

Матеріал виготовлення

Плінтус призначений не тільки для того, щоб прикрасити приміщення. З його допомогою можна приховати технічні та природничі зазори між стелею і стіною. Крім того, завдяки йому стики не розтріскуються в місцях сполучення стін і стельової плити.

Найбільшою популярністю для виготовлення плінтуса для стелі користуються пінопласт, гіпс, пластик, поліуретан і дерево. У кожного сировини є свої переваги і недоліки.

Пінопласт

Вироби з цього матеріалу відрізняє низька ціна і простота монтажу. Вони легко підрівнюються з допомогою ножа, до того ж, витримують багаторазову забарвлення. Легкість і м’які краю пінопластових матеріалів дозволяють легко візуально усунути нерівності стелі.

Важливо! Недоліком цих галтелей є крихкість, тому при монтажі слід діяти обережно.

Поліуретан

Галтелі з цього матеріалу з’явився відносно недавно, але відразу ж завоювали популярність споживачів. Цього міцного і легкого матеріалу легко вдається справлятися з перепадами температури, він добре переносить вологу і пошкодження механічного характеру.

stel oviy pl ntus yak zrobiti kut yak pravil no r zati kuti 2 - Стельовий плінтус — як зробити кут, як правильно різати кути?

Дерево

Цей матеріал відноситься до елітних. Підходить він для оформлення розкішних приміщень класу люкс зі своїм оригінальним стилем. Для виготовлення стельового обрамлення зазвичай користуються наступними видами деревини:

 • Дубом;
 • Ялиною;
 • Ясеном;
 • Червоним деревом.

Гіпс

Гіпс – традиційний матеріал, з якого виготовляється ліпнина і стельовий плінтус. Пластичність гіпсових багетів дозволяє створювати унікальні елементи декору.

Важливо! Матеріал відрізняє висока екологічність і міцність, але коштують вироби з нього досить дорого.

Пластик

Пластиковий плінтус є дешевим, зручним у роботі матеріалом. Його головні переваги – вологостійкість та безліч забарвлень. Плінтус може бути гладким або рельєфним, звичайного кольору або імітацією металу.

Важливо! При виборі пластикового стельового багета обов’язково потрібно врахувати, що його неможливо перефарбувати.

Інструменти для встановлення

Перед тим, як різати стельовий плінтус в кутах, необхідно підготувати інструмент. Найчастіше його треба знайти в господарстві. Потрібно приготувати:

 • Лінійку або рулетку;
 • Ножівку або добре заточений ніж;
 • Олівець.

Важливо! Також можна скористатися стуслом – дерев’яним або металевим предметом, використовуваним для того, щоб направляти ножівку або ніж в потрібну сторону. Завдяки такому інструменту працювати буде значно легше, але можна впоратися і без нього.

До того, як зробити кути на стельовому плінтусі, варто потренуватися на іншому матеріалі.

Важливо! При роботі з галтелями з полістиролу або поліуретану потрібно надіти рукавички, так як на поверхні можуть залишитися відбитки пальців.

Зарезаем кут за допомогою стусла

З допомогою стусла лезо ножа або ножівки чітко прямує в потрібну сторону, завдяки чому працювати значно простіше. Якщо ви тільки вчитеся, як зробити кут на стельовому плінтусі, краще скористатися допоміжними шаблонами.

При використанні інструменту дотримуємося інструкцію:

 • Вставляємо плінтус в стусло. При цьому його розташування має бути паралельним майбутнього розташуванню на стелі. Після правильної установки деталі фіксуємо її в інструменті.
 • З розташованих у боків спеціальних каналів вибираємо відповідний параметрами стелі.

Важливо! Для різних матеріалів використовуються різні леза.

 • Обрізаємо плінтус і прикладаємо для перевірки до стелі.

Зарезаем кут без стусла

Вище розглянуто, як зробити внутрішній кут стельового плінтуса з стуслом. З’ясуємо, як це зробити без цього корисного інструменту. Є три способи обрізання галтелей.

Спосіб 1

Необхідно виготовити прилад, схожий на стусло, своїми руками. Складається він з трьох дощечок. Вони збираються таким чином, щоб між бічними сторонами і серединою вийшов прямий кут. Після цього випилюються канали під кутом 45 градусів. Завдяки такому пристрою питання, як зробити кут 45 градусів на стельовому плінтусі, більше не буде з’являтися.

Спосіб 2

При виконанні розпилу таким способом необхідно дотримуватися точність. Конструкцію багетів спочатку малюємо на папері, заміряємо всі кути і відстані. Для прискорення процесу можна малювати прямо на галтеле.

Спосіб 3

Такий варіант буде самим швидким. Беремо лінійку і олівець і расчерчиваем плінтус прямо на стиках, що з’єднують стелю і стіни.

Правила поклейки стельового плінтуса

Після інформації про те, як зробити зовнішній кут стельового плінтуса, необхідно знати, як правильно її приклеїти. Щоб оформлення пройшло без проблем, потрібно дотримуватися кількох простих правил:

 • Монтаж починається з кута приміщення, так як його оформляти простіше всього.
 • При наклеюванні кутів необхідно зробити так, щоб не було щілин.
 • Дільниці, на яких буде розташовуватися кріплення, ретельно покривають грунтом або звичайною водою.
 • Після того, як висохне шпаклювальна суміш, всі щілини ретельно зашпаровуються герметиком з акрилом складі.

Відеоматеріал

Створити гармонійний дизайн в квартирі цілком можна і своїми руками. Обов’язково потрібно пам’ятати, що при цьому важливо не тільки привести в порядок стіни та підлогу, але і заново обробити стелю. Стельовий плінтус при цьому є завершальним штрихом, який підкреслює вишуканість оздоблення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *