Стилі оформлення сучасних віталень в квартирах і будинках

Стилів оформлення сучасних віталень безліч — мінімалізм, лофт, класика, хай-тек. Вибір залежить від розмірів кімнати і всього житла, бюджету та уподобань господаря, вже наявних меблів і предметів декору. А також потрібно звернути увагу на те, які функції буде виконувати приміщення. Деякі вітальні є одночасно кабінетом, кухнею або їдальні, спальнею.

Особливості мінімалізму

В першу чергу потрібно враховувати розміри кімнати. Якщо вона маленька, то краще вибрати світлі тони і натуральні матеріали. Оформити велике приміщення можна в будь-якому стилі. Головне в інтер’єрі сучасних вітальнях — це поєднання краси з практичністю. Зал повинен виглядати затишно і в маленькій квартирі, і у великому будинку.

У місті можна оформити кімнату в стилі мінімалізму. Основні його риси:

  • прості аксесуари;
  • зонування простору;
  • пропорційна меблі;
  • однотонність;
  • мінімум предметів.

Потрібно підібрати місткі шафи з простою конструкцією і обробкою, симетричні крісла і диван. Неприпустимі для мінімалізму неправильні форми, але і заокругленості теж не підійдуть. Не варто змушувати кімнату тумбочками, вішати на стіни книжкові полиці. Вітальню краще оформити в чистих кольорах — білий, сірий, чорний, синій. Меблі повинна бути натуральна.

Завішують вікна однотонними шторами, вони повинні підкреслити стиль і залишитися непомітними. Краще купити рулонні штори, лляні або бавовняні портьєри. Стіни можна обробити натуральною деревиною, штукатуркою або матеріалом під камінь. Картини на них будуть зайвими. Так само оформляють стелю, він повинен практично зливатися зі стінами. Підлогу рекомендується застелити темним паркетом або ламінатом. Вітальні в стилі мінімалізм добре виглядають в міських квартирах різних розмірів.

Стиль хай-тек

Найпопулярніший сучасний стиль інтер’єру вітальні — хай-тек. Сувора функціональність вразить гостей, а господар приміщення буде почувати себе комфортно в практичною кімнаті. Особливості стилю:

  • нові технології;
  • сучасні матеріали;
  • багатофункціональність кожного предмета.

Хай-тек характеризується використанням нової дорогої техніки. Це можуть бути побутові прилади, електроніка, функція «розумний будинок» при відкриванні дверей або штор. Вітальню оформляють меблями з сучасних матеріалів — скла, пластика, металу. Рідко використовуються деревина і камінь. Важливо підібрати багатофункціональні предмети. Журнальний столик-пуф, дивани з висувними полицями, шафа, приховує техніку — все це характерно для хай-тека.

Зазвичай вибираються монохромні відтінки. Стіни, стеля і підлога обробляють чорним або білим матеріалом. Розбавляють ці кольори яскравими плямами — синім, червоним, зеленим. Меблі розставляють так, щоб залишалося порожнє простір. Захаращувати вітальню аксесуарами і предметами декору не потрібно.

Хай-тек підходить сміливим і активним людям, які люблять комфорт і стежать за тенденціями моди. Але іноді кімнати в цьому стилі виглядають занадто холодними. У невеликих квартирах краще поєднувати хай-тек з іншими інтер’єрними напрямками.

Нестаріюча класика

У просторому будинку з високими стелями і великими вікнами можна оформити вітальню в класичному стилі. Він відрізняється поєднанням розкоші та строгості. Хоча меблі для кімнати можна підібрати в магазинах, краще виготовити її на замовлення. Прийнято використовувати натуральну деревину або хоча б матеріали, що імітують її.

Різьблені дивани і крісла, позолочені ручки на дверцятах шафи, журнальні столики зі скляними і емалевими вставками — все це підійде для дизайну сучасних віталень в стилі класика. Для більшого ефекту використовується антикварні меблі. Можна самостійно зістарити дивани і шафи.

Оббивка м’яких меблів повинна бути зроблена з парчі, оксамиту, велюру, жаккарда або натурального хутра. Вітаються глибокі крісла, стільці з масивними спинками в чохлах з пензликами. Завішують вікна класичними портьєрами з оксамиту або атласу. Доречно використовувати шикарні ламбрекени і підв’язки. Саме на шторах роблять акцент в кімнаті.

Зазвичай вибирають пастельні тони: бежевий, золотистий, персиковий, світло-коричневий. Але в сучасній кімнаті можна поставити більш яскраву меблі. Головне правило: поєднувати не більше двох відтінків. Можна розставити кілька акцентів: штори, диванні подушки, світильники на стінах, розкішна кришталева люстра.

Обов’язково потрібен масивний книжкова шафа, а телевізор краще замінити роялем або декоративним каміном. Прикрашають кімнату підлоговими вазами з живими квітами, натуральними килимами, дзеркалами і картинами в бронзових або позолочених рамках. Сучасні дизайнери вміло поєднують класику з новою технікою, електронними камінами.

Цікавий арт-деко

Стиль арт-деко — це поєднання химерною меблів, глянцевих поверхонь і орнаментів. В кімнаті повинні бути гострі кути і чіткі лінії. Стіни фарбують у світлі нейтральні тони, вони служать фоном для іншого декору. Стиль поєднує різні матеріали — скло, дерево, тканинна оббивка меблів.

Не варто купувати штори і килими з строкатим малюнком. Краще зупинитися на однотонному текстилі. Недоречні природні мотиви, всі орнаменти мають бути абстрактними. Вітальню в стилі арт-деко важко назвати затишною. Вона яскрава, незвичайна, практична, але при цьому відчуття розслабленості не викликає.

Прості матеріали в дизайні можна поєднувати з екзотичними дорогими:

  • натуральне хутро та шкіра;
  • дорогоцінні камені і метали;
  • ебенове дерево;
  • слонова кістка;
  • фарфор та кришталь.

Стіни покривають вініловими шпалерами, роблять вставки з м’яких панелей або скла. На підлогу краще постелити світлий паркет з дорогих порід деревини. Атласні, шовкові або оксамитові штори добре впишуться в стиль арт-деко. Знадобляться також вишукані аксесуари: дзеркала в металевих рамках, підлогові вази, канделябри і карнизи, красиві картинки із зображенням диких тварин, декоративні металеві конструкції у формі геометричних фігур.

Колірна гамма арт-деко складається з декількох відтінків: білий, оливковий, коричневий, чорний і золотистий. Яскраві тони доречні тільки в невеликих міських квартирах. Хоча б один з предметів меблів повинен мати нестандартну форму. Допускається використання різних фактур — гладкості і шорсткості. Меблі та сама кімната повинні гармоніювати. У темній вітальні краще поставити світлий диван і навпаки.

Принципи лофта

Стиль лофт вперше з’явився в Америці. Населення проживало в покинутих промислових будівлях і намагався надати їм хоч трохи затишку. Сьогодні можна використовувати основні принципи стилю і для оформлення сучасних віталень кімнат.

В першу чергу потрібно забезпечити вільне місце в залі. Не варто змушувати приміщення меблями, рекомендується також прибрати всі перегородки. В якості оздоблювальних матеріалів підійдуть камінь, дерево, цегла, керамічна плитка. Сама вітальня повинна виглядати так, ніби вона знаходиться не в квартирі, а занедбаному фабричному цеху, напівзруйнованому будинку, підвальному приміщенні.

Досягти такого ефекту дозволяє декоративна цегляна кладка на стінах, дерев’яні панелі на стелі, імітація бетону на підлозі. При ремонті можна поєднувати нову стильну меблі зі старою. Використовують не антикварні предмети, а грубо збиті столи, крісла з потертої шкіряною оббивкою. Тут доречно розставити саморобну меблі з піддонів і скла.

Сучасну техніку краще оформити ретро-аксесуарами. Вікна або взагалі не завішують, або закривають легкими однотонними градинами. Недбалість і одночасно додасть затишку м’які меблі та велика кількість текстилю — килими, панно на стінах, подушки на підвіконнях. Підійдуть натуральна шкіра, фетр і замша.

Тут не потрібні химерні люстри і світильники. Доречні лампи на проводах, білі або чорні плафони, софіти. Якщо видно труби, проводка, штукатурка або бетон, то їх не ховають. Навпаки, на таких деталях роблять акцент.

Вітальня в стилі лофт підійде творчим особистостям, молоді та холостякам. Вона нагадує старі облаштовані гаражі або жилу кімнату в покинутому будинку. Подібний ремонт підійде для представників середнього класу, так як не треба багато витрачати на покупку меблів і аксесуарів.

Характерні риси провансу

Ідея оформити вітальню в стилі прованс обійдеться недешево. Адже це справжня розкіш, що поєднується з сільською простотою. Для такого дизайнерського рішення характерні польові мотиви, хороше освітлення, ретро-вироби. Стиль прованс доречний в невеликому приватному будинку, в квартирах кімнати так оформляти не прийнято. Хоча маленька затишна студія може містити деякі характерні предмети.

У залі краще поставити зістарені меблі з світлого дерева, прикрасити її декоративними подушками в наволочках з оборками. Колірна гамма провансу — пастельний. Стіни, стеля, підлога, меблі, предмети декору повинні бути світлими: рожевими, блакитними, білими, пісочними, молочними, пшеничними, фісташкове дерево. Саме ці тони роблять кімнату просторою і затишною.

Дерев’яні меблі спеціально состарівают, фарбують білою або пастельного фарбою. Можна вмонтувати в стіну різьблений буфет, розставити крісла-гойдалки і невисокі столики, м’які округлі крісла. Оббивка повинна бути натуральною — бавовна, льон, ситець. В якості декору використовуються сімейні фотки в круглих рамках, текстильні ляльки, кавові сервізи з порцеляни, різьблені шкатулки.

Меблі потрібно ставити не біля стін, а по всій кімнаті. Посередині бажано постелити світлий килим. Завішують вікна бавовняними шторами з квітковим або клітинним візерунком. Взимку їх міняють на в’язані фіранки. Можна вибрати гардини з рюшами і воланами.

Підлогу застеляють дерев’яними дошками чи паркетом, стеля обшивають колод покриттям. По кутках вітальні розставляють світильники з текстильними торшерами. А на стелю підвішують світильники, що імітують канделябри. Шпалери вибирають залежно від меблів. Якщо вона оббита текстилем з квітковим малюнком, то стіни повинні бути однотонними. А шпалери з дрібним візерунком стануть хорошим фоном для чисто-білих крісел і диванів.

Скандинавська вітальня

Зробити інтер’єр вітальні модним і затишним допоможе скандинавський стиль. Він поєднує екологічну тематику і мінімалізм. Основний колір стилю — білий, його розбавляють етнічними мотивами північних народів. А також доречний сірий, чорний, синій, червоний і відтінок деревини.

В кімнаті можна поєднувати нові тенденції раритетної меблями. Не варто ставити в таку вітальню шафи, краще обійтися полицями. Але і їх не захаращують книгами та статуетками — вони повинні бути напівпорожніми. Меблі з берези або іншого світлого дерева доповнюють скляними елементами. Низький диван з оббивкою молочного або сірого кольору ставлять біля стіни. Додають невисокий столик і такі ж крісла. Зберігати речі можна в невеликому комоді.

Рекомендується відмовитися від люстри, освітлення забезпечують настінні світильники, софіти, торшери. Затишку в кімнату додадуть дерев’яні скрині і крісла, а також декоративний або справжній камін. На стіни можна повісити кілька картин тієї ж колірної гами, що і оббивка на дивані або штори. Вікна краще закрити лляними або бавовняними фіранками. Щоб інтер’єр не був нудним, додають північні елементи — килим зі скандинавським орнаментом, оленячі роги, пеньки замість пуфів і керамічні скульптури.

Оформити сучасну вітальню нескладно, досить просто підібрати відповідний стиль. Важливо пам’ятати, що це кімната, де вечорами збирається вся родина і запрошені друзі. Вона повинна бути затишною, багатофункціональною і практичною.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *