Сукня з шифону з підкладкою 🥝 найпростіше, літній, з рукавом, фото

Довгі сукні до підлоги — невід’ємна частина світських вечірок і червоних доріжок, однак, цим не обмежується їх популярність. Подібні вбрання часто можна побачити жінок, які збираються на корпоративи, дні народження, в гості до друзів або на побачення. Зараз довге плаття все частіше застосовують як повсякденний одяг. Вона не обов’язково повинна бути дорогою, головне — наряд повинен добре сидіти. Щоб ваше плаття було ексклюзивним, а ви виглядали в ньому просто чарівно, варто прочитати інструкцію про те, як зшити плаття в підлогу своїми руками.

Вибір фасону

Перш ніж дізнатися, як зшити плаття в підлогу, варто подумати, який варіант вам більше підійде і сподобається. Довге пряме плаття візуально стрункішою, але занадто облягає модель не підійде, якщо у вас кілька пишні форми. В цьому випадку краще вибирати такі фасони, які йдуть від грудей або мають вільний крій і не облягають фігуру.

Всі сукні в підлогу своїми руками можна розділити на наступні види:

  • А-силует. Фасон рівномірно розширюється до низу сукні з облягаючим ліфом. За формою нагадує букву А. Найчастіше такі моделі є суцільнокроєними.
  • Бальні — найрозкішніші сукні з відкритою спиною і плечима, з пишною довгою спідницею до самої підлоги. Вони виконуються з дорогих красивих тканин і прикрашаються вишуканою обробкою — мереживом, драпіруванням, бісером, стразами, рюшами і вишивкою.
  • Вечірній варіант призначений для особливих випадків, тому виконується з дорогих тканин з використанням обробки. Як правило, має довжину в підлогу, глибокий виріз і характеризується відсутністю рукавів.
  • Сукні в стилі Ампір мають глибокі вирізи і завищену талію. Спідниця виходить з пояси, утворюючи безліч складок. Драпірування є дуже симпатичною деталлю даної моделі.
  • Сукня-каптан являє собою довгу спадаючу одяг, зшитий з льону або шовку. Дуже часто виконується з бретелями.
  • Плаття-футляр являє собою вузьке плаття, частіше без рукавів і коміра. Воно не має шва на лінії талії і є коктейльним, вечірньою або повсякденним варіантом одягу.
  • Плаття-сарафан на бретелях є в гардеробі практично кожної дівчини. Його варіація в підлогу незамінна для спекотних літніх днів.
  • Плаття в підлогу своїми руками в сільському стилі завжди відрізняються яскравими, соковитими мотивами, фантазійними принтами. Стильні сільські сукні роблять і м’які вставки з мережива. Саме вони навіюють думки про відпочинок на природі, такому романтичному і довгоочікуване.

Вибір матеріалу

Як ми вже говорили, перш ніж зшити довге плаття в підлогу своїми руками, варто визначитися, для яких випадків ви збираєтеся його використовувати. Тут теж є свої нюанси і акценти:

  • Плаття в підлогу своїми руками для офісу краще робити з міцних, щільних тканин, таких як костюмна або плательні. Адже такий наряд ви плануєте носити щодня і прання потрібно постійна, яку тканина повинна з легкістю переносити.
  • Плаття для літніх прогулянок можна шити з легких натуральних матеріалів. Підійде бавовна або льон, особливо ефектно він виглядає з мереживом, різні шифон і крепи, а також жата тканина. Квітковий орнамент для цього фасону підходить як не можна до речі.
  • Для вечірнього плаття можете спокійно вибирати різні складні тканини — з блискітками, паєтками, додаванням металевих ниток. Його ви будете одягати в особливих випадках, тому воно має право бути не практичним.
  • Якщо ви вибрали фасон одягу з різними складками, драпіровками, кишеньками, декором тасьмою, то варто знати, що ці деталі будуть відмінно виглядати на сукні в підлогу своїми руками з однотонної тканини.

Також, вирішуючи питання, як зшити довга сукня, не варто забувати про те, що різні принти на тканинах можуть давати абсолютно різне зорове сприйняття, і не завжди на користь власниці наряду:

  • Тканини з об’ємною фактурою — букле, твід, можуть зіпсувати тендітні постаті, не кажучи вже про пишних формах, тому потрібно вибирати матеріали середньої щільності.
  • Худеньким дівчатам і жінкам підійдуть матеріали атласні, металізовані, блискучі, шкіряні — вони візуально додають і округляють форми.
  • Власницям пишних форм — навпаки, ці тканини протипоказані. А ще — лайкра і тонкий трикотаж. Він занадто сильно обтягує фігуру і підкреслює недоліки.
  • Мініатюрним особливим також не слід купувати матеріали з великим малюнком — від цього спотворюються пропорції фігури.

Необхідні інструменти

Зшити плаття в підлогу своїми руками під силу навіть молодої майстрині, головне — чітко дотримуватися рекомендацій. Нижче представлений список необхідних матеріалів та інструментів:

  • тканину;
  • набір швейних ниток;
  • кравецькі ножиці;
  • англійські шпильки;
  • сантиметр;
  • праска;
  • елементи декору (фурнітура, стрічки);
  • базова викрійка.

Важливо! Звичайно ж, не обійтися без швейної машини і оверлока або функції рядки зигзаг на звичайній швейній машині для обметуванням країв тканини. І не забудьте зняти основні мірки, які вам знадобляться для того, щоб пошити плаття в підлогу своїми руками.

Сукні із завищеною талією

Щоб відповісти на питання, як зшити довге плаття в підлогу своїми руками, давайте розглянемо один із найпростіших варіантів — фасон із завищеною талією. Таке вбрання відмінно підійде повним дівчатам, а також стане незамінним для вагітних. Отже, розглянемо створення такого плаття покроково:

  1. Для того щоб зробити викрійку, нам знадобляться ваші індивідуальні мірки. А ще краще — берете за основу базове лекало, яку можна скачати в інтернеті.
  2. Тепер поличку розділіть навпіл таким чином, щоб від верхньої точки виточки над грудьми можна було провести сполучну лінію.
  3. Розріжте папір по цій лінії, отримані половинки з’єднайте з допомогою клею або скотча.
  4. Відкритий ділянку по горловині округліть за лекалом.
  5. Від нижньої точки пройми відкладіть по боковому шву 10 сантиметрів.
  6. Проведіть до неї горизонтальну лінію і розріжте передню частину. Передня сторона верхньої частини сукні переноситься на окрему частину викрійки.
  7. По пунктирних лініях, які відповідають згинів і швах, розріжте викрійку.
  8. Для збільшення кількості складок зробіть припуски.
  9. Потаємну блискавку втачивайте посередині спини або збоку.

    Внизу плаття для подгибки зробіть припуск 3 — 4 см, а на швах буде достатньо 1 див.

  10. Спочатку все змітайте деталі вручну і тільки потім виконайте всі операції на швейній машині і оверлоці.

Важливо! Не забудьте прибрати намітку по закінченні пошиття. Всі деталі сметываем, тільки після цього виконуємо машинну строчку.

Літнє плаття з відкритими плечима

Якщо ви думаєте, як зшити плаття в підлогу своїми руками без викрійки швидко, то ми пропонуємо наступний варіант легкого літнього сукні. У нього є величезний плюс — всі контури можна наносити прямо на тканину, адже він досить прості. Зробити це можна всього за 10-15 хвилин. Отже:

  1. Креслимо прямокутник, висота якого дорівнює довжині вашої сукні, а ширина — обсягом ваших стегон плюс 10-20 сантиметрів на свободу облягання. Таких деталей знадобиться 2 штуки — поличка і спинка.
  2. Верх прямокутників злегка заузим по краях. Лінія починає змінювати своє положення з точки низу пройми.

Також з основної тканини потрібно зробити два тонких паска, шириною не більше 2 див. Один з них буде поясом нашого майбутнього сукні в підлогу своїми руками, другий — куліскою для горловини. Потім виконуємо наступні операції:

  1. Спочатку потрібно стачать бічні шви на оверлоці.
  2. Розрізати по центру переду до мітки розрізу, підвернути дуже вузькою подгибом і прострочити машинкою.
  3. Обробити оверлком лінію пройми — і по спинці, і переду. Загнувши край всередину на 1 см, прострочити звичайним швом.
  4. Тепер таким же чином обробити виріз горловини на обох частинах. Спочатку проходить край тканини на оверлоці, потім треба зробити подгибку, але вже трохи більше — 2 см і прокласти строчку.
  5. Один з поясків вставити в отриману куліску по лінії горловини.
  6. Оформити низ сукні, попередньо обробивши край тканини на оверлоці або зробивши подвійну подгибку.

Довге плаття своїми руками готово. При бажанні, можна настрочити на низ подолу мереживо та тасьму.

Сукня з спідницею полусолнце

Розкішно виглядає сукня в підлогу своїми руками з струмує легкої тканини. Щоб низ красиво спадав, а на талії не було складок, модель виконується з спідницею полусолнце. Зробити викрійку для такої моделі досить просто. Розглянемо це на конкретному прикладі, взявши за основу обхват талії — 74 см:

  1. Першим ділом для побудови спідниці необхідно скласти тканину таким чином, щоб вийшов квадрат зі стороною півтора метра.
  2. Тканина варто розкладати на підлозі і робити креслення прямо на ній крейдою або милом. Розташувати квадрат слід так, щоб згин був з правого боку, а кромка — зверху. Тепер можна приступати до побудови креслення.
  3. У правому верхньому куті потрібно поставити невелику точку, провести з неї пряму вздовж кромки до самого кінця.
  4. З цієї прямої з точки потрібно відкласти 24 см і поставити ще одну точку. Така цифра вийшла після множення напівобхват талії на коефіцієнт для даної форми спідниці, який становить 0,64. Нехай перша точка буде точкою О, а друга, скажімо, точкою Ст.
  5. Далі потрібно від точки В відкласти вздовж проведеної лінії бажану довжину спідниці. Це буде точка С. В даному прикладі це значення становить 110 див.
  6. Після цього слід скористатися імпровізованим циркулем: притримуючи однією рукою сантиметрову стрічку в точці О і відмірявши необхідну відстань, провести дугу спочатку з точки В В нову точку М, а потім і з З в К.
  7. Дуга ВМ буде дорівнювати полуобхвату талії, а довжина дуги СК визначається положенням точки До: вона повинна знаходитися на прямій, що проходить через точки О і М.
  8. Для того щоб зшити верхню частину плаття в підлогу своїми руками, потрібно вирізати із залишків тканини всі деталі, згідно викрійці.
  9. Спочатку треба зшити спідницю по бічних швах. Потім з’єднати плечові і бокові шви, обробити горловину. Це можна зробити бейко, а можна пришити обтачку, продубльовану флізеліном.
  10. Потім втачать рукави і з’єднати верх і низ сукні, поєднуючи бокові шви.
  11. Тепер залишається лише вставити блискавку, підігніть краю рукава, спідниці та сукні в підлогу своїми руками готово.

Сукня з шифону

Довге плаття своїми руками з таких матеріалів, як шифон або креп, додасть романтичності будь-якого образу. Тканина підійде однотонна, яку можна зробити в декілька шарів, так і в будь-який квітковий малюнок. Зшити плаття в підлогу своїми руками за наступною схемою буде досить просто:

  1. Візьміть будь-який свій топ без рукавів і перенесіть його контури на щільний папір.
  2. Склавши аркуш паперу навпіл, перевірте робити на симетричність.
  3. Потім домалюйте лінію бічних швів до потрібної вам довжини. Лінію проводите по діагоналі від лінії закінчення пройми. Таким чином ви отримаєте А-силуетне плаття в підлогу своїми руками.
  4. Тепер перенесіть отримані деталі на тканину. Не забудьте додати припуски на шви.
  5. Лінію горловини і пройми обробіть косою бейкой або тасьмою.

Таким чином, легко і просто ви зможете сконструювати довге плаття своїми руками, яку можна носити як з тонким паском, так і без нього.

Шифон, як і креп, — ніжний і вимагає дбайливого відношення матеріал. Розглянемо деякі особливості пошиття виробів з шифону:

  • При розкрою матеріалу обов’язково використання підкладки, так як тканина дуже слизька.
  • Якщо не хочемо зіпсувати тканину, викрійку кріпимо тільки дуже гострими шпильками.
  • Якщо використовуємо замість шпильок спеціальний клей для тканини у вигляді спрею, то викрійки маємо на відрозі строго по частковій нитки, притискаємо серединку вантажем, обробляємо краю клеєм, через пару хвилин щільно притискаємо до тканини.
  • При роботі з шифоном заборонено користуватися копіювальним коліщатком — він може залишити некрасиві сліди на тканини.
  • Розмітку ліній виточок і згинів робіть тонкими нитками і тоненькою голкою, сметочнимі стібками довжиною не більше 2 мм
  • Гладити шифон слід через марлеву серветку і тільки сухим праскою, щоб уникнути утворення зморшок на тканини.

Сукня-трансформер

Ще один відмінний варіант сукні в підлогу своїми руками — модель-трансформер. Щоб зшити її, потрібно еластична тканина шириною 150 см і викрійка:

  1. Виміряйте сантиметром обхват грудей, а потім виміряйте обхват в декількох місцях — залежно від того, в який фасон ви будете перетворювати сукню, там буде знаходитися пояс. Висота поясу повинна становити приблизно 15 див.
  2. Якщо ви хочете плаття в підлогу своїми руками, виміряйте відстань від ключиці до тієї довжини, яку хочете отримати.
  3. Розкроюючи тканину, не забудьте додати припуски на шви і на подгибку.

Тепер переходимо безпосередньо до самого процесу пошиття сукні в підлогу своїми руками:

  1. Щоб зшити зав’язки, виріжте з готової тканини смужки шириною 3 див Пристрочите одну смужку до іншої, щоб утворилася довга смуга довжиною 2-3 метри. Зігніть смужку виворотом назовні, прострочіть, обробіть край оверлком і виверніть на лицьову сторону.
  2. Для виготовлення пояса відріжте прямокутник висотою 30 см і довжиною, яку ви визначили для обхвату пояса. Складіть уздовж, обробіть оверлком, виверніть і зшийте кільця.
  3. Решту тканина складіть уздовж самої довгої сторони і на згині надріжте тканина на довжину половини пояса. Зробіть надрізи виточку для вшивання пояса. Обробіть зрізи оверлком і сформуйте задній шов. Ушийте пояс в отвір, підготовлене для нього, і обробіть оверлком.
  4. Потім обробіть довгі краї тканини. На решті необробленої стороні тканини зробіть куліску спідниці шириною 2-3 див. В куліску просуньте приготовані зав’язки і насолоджуйтеся зшитим власноруч оригінальним сукнею.

Відеоматеріал

Як ви переконалися, бути дизайнером не так складно, якщо проявити трохи витримки і терпіння, а також фантазії та сміливості. Довге плаття своїми руками може з’явиться у вашому гардеробі лише за один день. Досить вибрати правильний фасон і відповідну забарвлення. І далі, навіть без особливих навичок, ви впораєтеся з поставленим завданням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *