Сукню пошити на 8 березня дівчинці

День матері, Новий Рік, 23 лютого, 8 березня — ці свята діти чекають не менше, ніж дорослі, адже кожна така дата — це не тільки подарунки, але і незабутні ранки в дитячому саду або школі. Кожне торжество особливо важливо для маленьких леді, адже дівчинка завжди хоче виглядати нарядно і по-новому. Вибір, який сьогодні пропонують покупцям магазини одягу, — величезний. Але часом, святкове плаття на дівчинку коштує в рази дорожче, ніж такий же наряд для дорослої леді. До того ж, дитина росте досить швидко, і часом святковий одяг виходить надіти лише один раз. Тому багато мам замислюються про те, щоб зшити плаття на 8 березня дівчинці. У цій статті розглянемо, які фасони підійдуть для юної леді, який матеріал нам знадобиться, як прикрасити сукню дівчинці на 8 березня, щоб воно стало нарядом на особливі випадки.

Плаття для дівчинки

Кожна дитина — неповторна та індивідуальна. Саме тому батьки намагаються вибирати незвичайні наряди на кожне свято. І сукня в даному випадку — ідеальний варіант:

  • Різні моделі дозволять нарядити дівчаток з самими нестандартними параметрами і фігурами;
  • Широка колірна гамма дозволяє вибрати підходящий для різних свят наряд.

Важливо! Сукня для дівчинки на 8 березня має бути весняним і святковим, як радість він наступив тепла. І одночасно легким і яскравим, як і найприємніше час року, коли все розпускається і розквітає.

Правда, вибираючи магазинний варіант, ви можете зіткнутися з ймовірністю появи двох ідентичних моделей на одному святі. Тому багато мам воліють сукню пошити на 8 березня дівчинці. Тут варто врахувати кілька нюансів:

  • Занадто пишне плаття буде заважати дитині повноцінно брати участь у ранках;
  • Надмірно святкові моделі навряд чи вийде носити в повсякденному житті і практичність даного рішення зводиться до нуля;
  • Скомбінувати сукню з іншими елементами одягу нелегко, тому важливо відразу продумати весь образ, з аксесуарами і взуттям.

Вирішуючи питання, як зшити плаття на 8 березня своїми руками, необхідно враховувати вік вашої дитини. Якщо до 3 років на першому місці в критеріях вибору повинен стояти комфорт, то дівчата постарше вже більш трепетно відносяться саме до естетичної складової одягу. Тому так важливо дотримати баланс інтересів.

Відповідні матеріали і кольори

Перш ніж сукню пошити на 8 березня дівчинці, варто вибрати відповідну тканину. Святковий одяг для дитячого свята повинна мати приємну, ненав’язливу забарвлення. Красиве поєднання відтінків і правильний фасон — це основа, яка дозволить сформувати хороший смак юної леді. Не варто керуватися виключно стереотипами, якщо дівчинка, значить — однозначно сукня має бути рожевим:

  • Дуже ніжно на маленьких дівчинка виглядають всі світлі, пастельні тони. Можна вибрати тканину з ніжним малюнком — метеликами або квітами.
  • Надто енергійним особам показано сині відтінки, які розслаблюють непосиду.
  • Якщо мова йде про боязкою дівчині, вибирайте зелені або червоні тони, що сприяють прояву активності і сміливості.
  • Магазини тканин сьогодні пропонують величезний вибір матеріалів. Для того щоб зшити плаття на 8 березня своїми руками, ви можете вибрати незвичайне забарвлення, наприклад, з котиками або з совами.
  • Не варто діяти виключно з міркувань практичності на шкоду естетиці. Наприклад, не треба вибирати тканину коричневого кольору, тому що все одно вона напевно забрудниться шоколадним тортом.
  • Звертайте увагу і на те, до якого типу зовнішності відноситься ваша дочка, і вибирайте забарвлення згідно з цією приналежністю.

Взагалі ж, вирішуючи яку сукню пошити на 8 березня дівчинці, вибирати тканину краще з майбутньою власницею наряду. Тоді результат гарантовано стане найулюбленішим у вашого маляти. Віддайте їй можливість вибору кольорової гами, а самі дивіться фактуру матеріалу. Для цих цілей краще всього підійдуть:

  • шовк, шифон;
  • тафта;
  • стрейч-велюр;
  • атлас, оксамит;
  • гіпюр.

За допомогою кожного з перерахованих варіантів можливо зшити плаття на 8 березня своїми руками, яке стане неповторним і найулюбленішим:

  • Атласну сукню білого кольору можна прикрасити різнокольоровими стрічками у вигляді бантів і квітів, прикрасивши середину композиції намистинами або стразами.
  • Найбільш розкішним і підходящим матеріалом для дитячого ошатного сукні виступає тафта. Однак щоб пошити вбрання з цієї тканини, потрібна чимала частка майстерності і досвіду, так як даний матеріал досить вибагливий, робота з ним може викликати безліч проблем у новачка. Для тафти характерна щільна структура тканинних волокон і глянсова поверхня.

Важливо! Раніше з цієї тканини шили королівські і весільні наряди, тому її часто називають “царською”.

  • Іншим непоганим варіантом для святкового вбрання послужить натуральний шовк пастельних тонів або білого кольору. Плаття з нього вийде ніжним і виразним. Він обов’язково викличе радість і щасливу посмішку у вашого маляти.

Викрійка

Для того щоб зшити плаття на 8 березня своїми руками, нам знадобиться викрійка. А для неї потрібні мірки. Робити заміри на дитині досить складно з однієї простої причини: йому дуже складно встояти на місці хоча б пару хвилин. Щоб спростити собі завдання, пов’яжіть на талії будь пояс — так буде легше вимірювати параметри:

  1. Зростання — дуже важлива мірка для визначення дитячого розміру. Це відстань від маківки до підлоги.
  2. Обхват грудей вимірюється по самим виступаючим точкам в цьому місці. Сантиметрову стрічку не варто сильно натягувати, але і послаблювати не потрібно.
  3. Обхват талії — це найпростіший варіант, який не потребує особливих пояснень.
  4. Тепер переходимо до обхвату стегон. Ця мірка знімається за виступаючим точкам сідниць. Сантиметрова стрічка повинна розташовуватися горизонтально підлоги.
  5. Довжина спинки до талії дуже важлива для суконь з відрізний спідницею. Ця мірка починається з сьомого шийного хребця і закінчується на лінії талії.
  6. Довжина переду до талії. Мірка знімається від основи шиї до талії, сантиметрова стрічка повинна проходити самої виступаючої точки грудей.
  7. Довжина рукава. Це відстань від крайньої точки плеча до зап’ястя. Рука при цьому повинна бути злегка зігнута в лікті.
  8. Довжина виробу. Вимірюється від талії дитини до бажаної довжини виробу.

Важливо! Сантиметрова стрічка повинна щільно прилягати до тіла, без обвисаний і зайвих натягів. Мірки краще відразу записати в таблицю і зберегти, щоб використовувати ці дані і в інших роботах.

Загальний порядок пошиття

Продовжуємо в деталях вивчати питання, як зшити плаття на 8 березня своїми руками. Застосовуючи викрійку, викроюємо з тканини всі необхідні деталі, окресливши їх олівцем або сухому шматочком мила. При цьому не забуваємо залишити по краю виробу приблизно 1-2 см на шви. Далі виконуємо наступні кроки:

  1. Акуратно вирізаємо деталі майбутнього дитячого сукні.
  2. Обметываем виріб широкими стібками, спочатку зшиваючи плечові, а потім — бокові шви.
  3. Робимо розріз для застібки-блискавки і обробляємо його з допомогою окантовочною тасьми, щоб він не пошарпався під час роботи з виробом.
  4. Приміряємо отриману модель сукні на дитину, щоб подивитися, чи немає яких-небудь помилок і неточностей.
  5. Виправивши всі неточності, можна переходити до процесу шиття. Для цього встановіть спеціальну лапку на швейну машинку, всуньте в голку нитку того ж відтінку, що і матеріал для сукні.
  6. Підбирайте голку, в залежності від щільності і типу тканини, щоб вона ненароком не зламалася під час шиття. Крім того, від правильного вибору голки залежить якість отриманих стібків, які повинні бути рівними і акуратними.
  7. Робимо контрольну примірку сукні.
  8. Якщо обрана модель сукні передбачає під’юпник, то його краще всього виготовити з декількох шарів фатину, а потім пришити до готового виробу. Фатин додасть пишність сукні і буде добре тримати необхідну форму.
  9. Розгладжуємо з допомогою праски шви на виробі.
  10. Вшиваємо блискавку в раніше залишений і оброблений розріз застібки. Якщо це передбачено моделлю сукні, пришиваємо до нього гудзики.
  11. Робимо пояс і прикрашаємо плаття мереживом, стрічками, стразами, бісером.

Майстер-клас

Щоб спростити вам завдання, як зшити плаття на 8 березня дівчинці, пропонуємо вам детальний майстер-клас, після якого ви отримаєте просту модель з вшитими рукавами і спідниці зі складками на ріст 140 див. Для нього знадобиться викроїти наступні деталі:

  • передня частина ліфа — 1 деталь із згином посередині;
  • задня частина ліфа — 2 деталі;
  • рукава — 2 деталі;
  • передня частина спідниці — 1 деталь із згином;
  • задня частина спідниці — 2 деталі.

Важливо! На цьому етапі не забувайте, що всі деталі сукні треба кроїти по частковій лінії тканини, на припуски залишати по 1 см з кожного боку, а на подгибку низу і рукавів треба додати по 4 див. Потім приступаємо до самого пошиття.

Порядок роботи:

  • З’єднайте плечові зрізи полички і спинки. Попередньо низ краще сколоти шпильками, щоб зафіксувати тканина. Якщо у вас достатньо досвіду, то можете відразу прокласти машинний шов, якщо немає, то краще для початку змітати деталі вручну.
  • Не забувайте про те, що краї швів потрібно обробити на оверлоці або рядком зигзаг, щоб тканина не обсипалася. І потім шов необхідно запрасувати на спинку.
  • Таким же чином з’єднайте бокові шви на верхній частині сукні і заутюжьте у напрямку до спинці.
  • З’єднайте бічні шви майбутньої спідниці, повторюючи попередні етапи.
  • Тепер закладіть складки — дві спереду і два ззаду. Вони повинні дивитися в бік центру, дві ліві складки направлені на дві праві. Закріпіть їх машинним швом.
  • З’єднайте верхню і нижню частини сукні, поєднавши контрольні точки — центр полички і центр переднього полотнища спіднички і бічні шви верху і низу. Шов обробіть на оверлоці і заутюжьте вгору.
  • Задній шов, який проходить по спинці, обробіть на оверлоці. Зверху до низу. Та вставте блискавку, відступаючи від верхнього краю 1-1,5 см, а знизу не прошивати 3 см до кінця застібки. Для сукні краще використовувати потаємну блискавку, вона виглядає набагато акуратніше в готовому виробі. Для того щоб пришити її без особливих клопотів, придбайте спеціальну лапку.
  • Тепер з’єднайте задній шов, і також заутюжьте його, на цей раз в різні сторони.
  • Займемося обтачками горловини. Зробити їх викрійку нескладно — достатньо повторити силует основної деталі. Обтачку в обов’язковому порядку зміцніть флізеліном, щоб вона тримала форму.

Важливо! Обтачку краще спочатку приметать вручну, щоб вона в точності повторила лінію горловини. Після — зріжте зайву тканину зі шва і зробіть надсічки, щоб лінія горловини була рівною, без затискачів і перегинів.

  • Прийшла черга рукавів. Ту частину цієї деталі, яка піде на подгибку, продублюйте тонкою лінією флізеліну, так край тканини не буде витягатися з часом.
  • Вкладіть рукава в пройми сукні, з’єднайте позначки на вершині рукавів з лінією плеча. Змітайте спочатку вручну, потім приміряйте плаття, якщо рукав добре лежить, його не тягне ні вперед, ні назад, не утворюється некрасивих складок, то все в порядку. Можна прокласти машинний шов.
  • Низ сукні також краще продублюйте тонкою лінією флізеліну і прострочіть на машинці.

Питання, як зшити плаття на 8 березня своїми руками, практично вирішене. Наряд можна доповнити поясом з цієї ж тканини. Для цього знадобиться смужка завдовжки 1,3 м і шириною 9 див. Деталь складіть навпіл, лицьовою стороною всередину, зшийте і виверніть на лицьову сторону. Тепер вам залишається лише прокласти оздоблювальну строчку на машинці по всій довжині пояса.

Прикрашаємо готове плаття

Якщо ви поки не готові взятися за пошиття, то пропонуємо ще один варіант створення ексклюзивного вбрання. Такого точно ні в кого не буде. Зараз детально розберемо питання, як прикрасити сукню дівчинці на 8 березня. Для цього нам знадобляться:

  • плаття, краще білого кольору з пишною фатиновой верхній спідницею;
  • нитка, голка;
  • широка атласна стрічка;
  • шаблон пелюсток;
  • запальничка.

У багатьох 8 березня асоціюється з квітами, які люблять отримувати всі дівчата і жінки. Тому ми пропонуємо прикрасити цими ніжними створіннями сукню вашої малятка. Пелюстки зробимо з атласної стрічки:

  1. Використовуючи шаблон, вирізаємо з стрічки заготовки потрібної форми.
  2. Краї кожного пелюстка обробляємо полум’ям запальнички, так як атлас — сипучий матеріал.

Важливо! Займаючись питанням, як прикрасити сукню дівчинці на 8 березня, варто розуміти, що, чим більше буде ніжних пелюсток на подолі, тим красивіше буде виглядати готовий виріб. Тому нам знадобиться не менше 200 заготовок. Процес тривалий, кропіткий, але результат вас порадує.

Після того, як пелюстки готові, починаємо прикрашати плаття:

  1. Щоб мати загальну картину, як це буде виглядати, приколіть пелюстки до подолу з допомогою шпильок, тільки вибирайте самі тонкі ,щоб не залишати дірок на тканини.
  2. Пелюстки розташуйте в певному порядку — за наростаючою від лінії талії до подолу. По краю подолу можна зробити суцільний ряд з пелюсток.
  3. Пришивайте пелюстки одним маленьким стібком, по центру деталі, щоб складалося відчуття, що вони ось-ось впадуть. Це додасть легкості сукні.

Важливо! Доповнити вбрання можна поясом з цієї ж атласної стрічки, який ззаду можна оформити у вигляді широкого банта. Як бачите, питання як прикрасити сукню дівчинці на 8 березня, вирішується дуже просто, але процес зажадає від вас терпіння і посидючості.

Відеоматеріал

Отже, ми підготували для вас кілька варіантів того, як зшити плаття на 8 березня своїми руками. Вам же залишилося пограти з тканинами, обробкою і порадувати своїх дочок обновками.Сьогодні ви також дізналися, як прикрасити сукню дівчинці на 8 березня. Це завдання ще більш проста, ніж пошиття, до того ж, до процесу ви можете додати свою дитину, тоді створення нового вбрання стане захоплюючим заняттям для вас обох.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *