Супутникова антена своїми руками

Супутникова тарілка — поширене, але дороге задоволення. Багато хто з нас часто замислювалися над питанням: чи можливо самостійно зробити таку багатофункціональну антену? Звичайно, це цілком можливо! Найчастіше питанням виготовлення супутникової антени своїми руками задаються люди з метою економії грошових коштів або ті, хто любить проводити експерименти. Спорудити саморобну TV-тарілку не так просто, як здається. При її монтажі потрібно врахувати не тільки особливості конкретної моделі, але й навіть найдрібніші нюанси: налаштування доступних супутників, кут відбиття та інші. Сьогодні ми розповімо, як же робиться супутникова антена своїми руками з цілком доступних підручних засобів. Давайте розглянемо найпоширеніші способи виготовлення такого пристосування.
Спосіб выклейки з бетонною основою
При виготовленні саморобної супутникової антени не забудьте намалювати детальний креслення приладу з урахуванням всіх вимірювань і розрахунків витратного матеріалу, щоб отримати бажаний результат. Саме завдяки своїм точним розрахунками і значенням ви позбавите себе від ризику отримання неправильної форми і подібних непередбачених неприємностей.
Весь процес виготовлення такого обладнання складається таким чином:
- Проводимо в кресленні параболу, яка трохи пізніше перенесеться на сталевий лист товщиною 0,05 див.
- Виготовляємо з допомогою зварювального апарату каркас з металевих прутів діаметром 10 мм. Вигинаємо сталеві ребра по ножу, а потім вварюємо підшипник на вершину конструкції.
- Встановлюємо каркас на рівній поверхні. Монтуємо трубу вертикально в центр змонтований під підшипник. Після закріплення деталі встановлюємо ніж на підшипник великий шайби.
- Заливаємо тарілку густим бетонним розчином.
- Сушимо отриману матрицю протягом 4-5 днів (бажано на відкритому повітрі).
- Тепер робимо выклейку антени. Поділяємо готову конструкцію на кілька частин. У нас вийшло 8 секторів.
Важливо! Це потрібно для того, щоб трохи полегшити подальший процес роботи. Не забудьте простежити за однаковим інтервалом між елементами матриці.
- Використовуємо для викрійки спеціальну склотканина, нарізану однаковими смужками, і епоксидну грунтовку. Наносимо на поверхню вже сухий матриці звичайне машинне масло, а потім ставимо шайбу у встановлену трубу. Змащуємо матрицю смолою, на яку прикладаємо смужку скловолокна. Розгладжуємо нанесений компонент руками, щоб не з’явилися бульбашки на поверхні проклеєної матриці.
- Обклеюємо рефлектор алюмінієвою фольгою.
Ось і вся робота. Таку супутникову тарілку можна використовувати за призначенням.
Супутникова антена своїми руками в домашніх умовах з фольги
Так буває, що розташування будинку не дозволяє використовувати параболічну тарілку, тому можна спорудити подібну антену своїми руками. Вкрай важливо врахувати такі основні вимоги до цього саморобного пристрою:
- Необхідність віддаленості телевежі на 30-50 км від вашого будинку.
- Сигнал повинен володіти достатнім прийомом хоча б декількох супутників.
- Бажано, щоб поруч із вашим житлом перебувало високу споруду — так буде простіше впоратися з поставленим завданням.
Матеріали та інструменти:
- Старий парасолька.
- Рулон звичайної фольги.
- Антенний кабель (бажано мідний).
- Жерстяна банка.
- Підсилювач з вбудованим блоком живлення.
Виготовлення:
- Виготовляємо супутникову решітку. Вимірюємо інтервал між усіма спицями парасольки, центральний кут їх прикріплення і висоту потрібного нам сегмента.
- Вирізаємо з фольги всі деталі, прикладаємо їх до трикутним частинах парасольки і пришиваємо капроновими нитками до наявної тканини. Подібними маніпуляціями обшиваємо фольгою всю внутрішню частину парасольки.
- Приступаємо до збірки приймача сигналів. Встановлюємо його в фокусі супутникової решітки. Для цього можна використати куплений підсилювач, а можна зробити його самостійно. Для цього знімаємо 4 см обплетення з кабелю, підрізаємо помехозащитний шар і залишаємо одну центральну мідну жилу, яка і буде передавати телевізійний сигнал.
- Вирізаємо з пивної банки овальну деталь, в центрі якої робимо невеликий отвір. Вставляємо в нього вже готову кабельну жилу і припаюємо цей контакт. Закриваємо з’єднання звичайним пластиліном, щоб уникнути окислення і корозії в період експлуатації приладу.
- Прикріплюємо одержаний приймальний апарат до ручці парасольки звичайним скотчем, примотуємо кабель 10-15 см, щоб надалі ви змогли регулювати фокус дзеркала.
Важливо! Слідкуйте за тим, щоб приймач не стикався з металевою ручкою парасольки, так як це може призвести до великих шумовим перешкодам. Щоб захистити прилад від таких неприємностей, ми поклали в зону можливого торкання пластилін, який буде служити певним ізолятором.
- Маємо саморобний блок живлення поблизу з телевізором, так як харчування нашого підсилювального пристрою буде здійснюватися через антенний кабель.
- Закріплюємо тарілку капроновою ниткою або верхнім центральним кінчиком парасольки. Направляємо її на близький джерело (вишку), а потім вибираємо приймачем фокус, який вступив в якості сигналу на наше ТБ.
Супутникова тарілка своїми руками в домашніх умовах з тонкого металевого листа
Виготовити таку супутникову антену своїми руками нескладно, важливо лише дотримуватися інструкції і придбати одне полотно тонкого оцинкованого металу, товщина якого повинна бути максимум 1,5 мм, а розміри — 100х100 мм. З такого листа можна зробити саморобну тарілку діаметром 80 мм
Покроковий алгоритм дій:
- Беремо в руки картон потрібного нам розміру, а потім ділимо його на 16 однакових круглих частин.
Важливо! Врахуйте, що кожен сектор повинен бути зміщений від попереднього приблизно на 22 мм.
- Креслимо 4 кола з такими радіусами: 75, 254, 400, 538 мм. В силу того, що останній круг виходить за рамки картонної заготівлі, то ми просто обрізаємо всі зайві частини. За отриманими колах ми надалі будемо згинати наш шаблон.
- Робимо надрізи вздовж 16 променів, дотримуючись однакової відстані — С1, С2, С3 і С4. Розмір С1 — 0 мм, З 2 — 11 мм, З 3 — 29 мм, С4 — 50 мм.
- Переносимо зроблені вирізи на металевий лист, використовуючи металеву лінійку і гостру чертилку.
- Далі вирізуємо ножицями по металу раніше зроблену заготівлю майбутньої тарілки.
- З’єднуємо між собою всі металеві пелюстки. Так ми отримали готове дзеркало для нашої супутникової антени.
Як зробити супутникову тарілку в домашніх умовах з дроту?
Для виготовлення такого саморобного обладнання вам знадобиться великий надувний м’яч, який послужить зразком для каркаса нашої майбутньої дротяною антени.
Техніка виготовлення виглядає наступним чином:
- Відзначаємо на м’ячі олівцем найбільший радіус нашої супутникової тарілки. Криволінійну поверхню буде представляти та частина м’яча, яка відокремлена колом.
- Беремо в руки моток мідного (бажано) дроту діаметром 3 мм (можна взяти зі старого трансформатора), а потім робимо з неї окружність №1, яку укладаємо на наш м’яч.
- Тепер робимо дротяну окружність №2 трохи більшу за розміром, щоб інтервал між нею і попередньої становив близько 20 мм. Так ми поступово дійдемо до потрібного самого максимального діаметра.
- З’єднуємо променями готові кола так, щоб місця їх перетину скручувалися товстої дротом і споювалися олов’яним способом.
- Залишаємо порожнім місце всередині самої маленької колу. Саме там буде кріпитися стійка антени.
- Обтягуємо алюмінієвою сіткою (можна фольгою) готовий каркас, дотримуючись задню криволінійність відбиває конструкції.
Супутникова антена своїми руками з оргскла
Оргскло відмінно підходить для виготовлення саморобної супутникової тарілки, так як при помірному нагріванні даний матеріал володіє відмінною пластичністю, завдяки чому може приймати абсолютно будь-яку форму. Для роботи ми взяли один лист оргскла товщиною 3 мм і з великим діаметром, ніж діаметр заводського супутникового приладу.
Покроковий майстер-клас по виготовленню супутникової тарілки своїми руками з оргскла:
- Після розм’якшення матеріалу під дією тепла розрівнюємо його на болванці, надаючи оргстеклу круглу форму. Тепер чекаємо охолодження матеріалу.
- Обклеюємо рівномірно тонкою фольгою увігнуту поверхню використовуваного матеріалу. У нашому випадку фольга буде відображаючим елементом.
Супутникова антена своїми руками готова! Тепер можна налаштовувати канали!
Важливо! У даному способі є свої недоліки — це дорожнеча оргскла і придбання нагрівальної камери з містким внутрішнім об’ємом.
Налаштування та установка саморобної супутникової тарілки
Ці рекомендації допоможуть вам правильно налаштувати і встановити саморобну антену супутникову:
- Знаходимо правильний кут азимута.
Важливо! Для триколор ТБ, вам не потрібно буде крутити конвертер в різні боки, так як в даному випадку-кругова поляризація. Для прийому іноземних каналів підключіть конвертер з лінійною поляризацією.
- Дізнаємося кут нахилу за допомогою онлайн-калькулятора вашого провайдера.
- Встановлюємо супутниковий прилад подалі від металевих грат і залізобетонних конструкцій. Саме ідеальне місце — найвища частина вашого будинку.
Відеоматеріал
Якщо ви вирішили спробувати свої сили у виготовленні саморобної супутникової тарілки, то не забудьте врахувати всі нюанси способів виготовлення даного обладнання. У цій справі найважливіше — розрахувати свої сили і можливості розташування вашого житла для побудови антени своїми руками. Бажаємо вам вдалого творчого прориву, результатом якого стане доступ до великої кількості каналів з мінімальними вкладеннями в обладнання!