Супутникова антена своїми руками

suputnikova antena svo mi rukami 1 - Супутникова антена своїми руками

Супутникова тарілка — поширене, але дороге задоволення. Багато хто з нас часто замислювалися над питанням: чи можливо самостійно зробити таку багатофункціональну антену? Звичайно, це цілком можливо! Найчастіше питанням виготовлення супутникової антени своїми руками задаються люди з метою економії грошових коштів або ті, хто любить проводити експерименти. Спорудити саморобну TV-тарілку не так просто, як здається. При її монтажі потрібно врахувати не тільки особливості конкретної моделі, але й навіть найдрібніші нюанси: налаштування доступних супутників, кут відбиття та інші. Сьогодні ми розповімо, як же робиться супутникова антена своїми руками з цілком доступних підручних засобів. Давайте розглянемо найпоширеніші способи виготовлення такого пристосування.

Спосіб выклейки з бетонною основою

При виготовленні саморобної супутникової антени не забудьте намалювати детальний креслення приладу з урахуванням всіх вимірювань і розрахунків витратного матеріалу, щоб отримати бажаний результат. Саме завдяки своїм точним розрахунками і значенням ви позбавите себе від ризику отримання неправильної форми і подібних непередбачених неприємностей.

Весь процес виготовлення такого обладнання складається таким чином:

 • Проводимо в кресленні параболу, яка трохи пізніше перенесеться на сталевий лист товщиною 0,05 див.
 • Виготовляємо з допомогою зварювального апарату каркас з металевих прутів діаметром 10 мм. Вигинаємо сталеві ребра по ножу, а потім вварюємо підшипник на вершину конструкції.
 • Встановлюємо каркас на рівній поверхні. Монтуємо трубу вертикально в центр змонтований під підшипник. Після закріплення деталі встановлюємо ніж на підшипник великий шайби.
 • Заливаємо тарілку густим бетонним розчином.
 • Сушимо отриману матрицю протягом 4-5 днів (бажано на відкритому повітрі).
 • Тепер робимо выклейку антени. Поділяємо готову конструкцію на кілька частин. У нас вийшло 8 секторів.

Важливо! Це потрібно для того, щоб трохи полегшити подальший процес роботи. Не забудьте простежити за однаковим інтервалом між елементами матриці.

 • Використовуємо для викрійки спеціальну склотканина, нарізану однаковими смужками, і епоксидну грунтовку. Наносимо на поверхню вже сухий матриці звичайне машинне масло, а потім ставимо шайбу у встановлену трубу. Змащуємо матрицю смолою, на яку прикладаємо смужку скловолокна. Розгладжуємо нанесений компонент руками, щоб не з’явилися бульбашки на поверхні проклеєної матриці.
 • Обклеюємо рефлектор алюмінієвою фольгою.

Ось і вся робота. Таку супутникову тарілку можна використовувати за призначенням.

Супутникова антена своїми руками в домашніх умовах з фольги

Так буває, що розташування будинку не дозволяє використовувати параболічну тарілку, тому можна спорудити подібну антену своїми руками. Вкрай важливо врахувати такі основні вимоги до цього саморобного пристрою:

 • Необхідність віддаленості телевежі на 30-50 км від вашого будинку.
 • Сигнал повинен володіти достатнім прийомом хоча б декількох супутників.
 • Бажано, щоб поруч із вашим житлом перебувало високу споруду — так буде простіше впоратися з поставленим завданням.

Матеріали та інструменти:

 • Старий парасолька.
 • Рулон звичайної фольги.
 • Антенний кабель (бажано мідний).
 • Жерстяна банка.
 • Підсилювач з вбудованим блоком живлення.

suputnikova antena svo mi rukami 2 - Супутникова антена своїми руками

Виготовлення:

 • Виготовляємо супутникову решітку. Вимірюємо інтервал між усіма спицями парасольки, центральний кут їх прикріплення і висоту потрібного нам сегмента.
 • Вирізаємо з фольги всі деталі, прикладаємо їх до трикутним частинах парасольки і пришиваємо капроновими нитками до наявної тканини. Подібними маніпуляціями обшиваємо фольгою всю внутрішню частину парасольки.
 • Приступаємо до збірки приймача сигналів. Встановлюємо його в фокусі супутникової решітки. Для цього можна використати куплений підсилювач, а можна зробити його самостійно. Для цього знімаємо 4 см обплетення з кабелю, підрізаємо помехозащитний шар і залишаємо одну центральну мідну жилу, яка і буде передавати телевізійний сигнал.
 • Вирізаємо з пивної банки овальну деталь, в центрі якої робимо невеликий отвір. Вставляємо в нього вже готову кабельну жилу і припаюємо цей контакт. Закриваємо з’єднання звичайним пластиліном, щоб уникнути окислення і корозії в період експлуатації приладу.
 • Прикріплюємо одержаний приймальний апарат до ручці парасольки звичайним скотчем, примотуємо кабель 10-15 см, щоб надалі ви змогли регулювати фокус дзеркала.

Важливо! Слідкуйте за тим, щоб приймач не стикався з металевою ручкою парасольки, так як це може призвести до великих шумовим перешкодам. Щоб захистити прилад від таких неприємностей, ми поклали в зону можливого торкання пластилін, який буде служити певним ізолятором.

 • Маємо саморобний блок живлення поблизу з телевізором, так як харчування нашого підсилювального пристрою буде здійснюватися через антенний кабель.
 • Закріплюємо тарілку капроновою ниткою або верхнім центральним кінчиком парасольки. Направляємо її на близький джерело (вишку), а потім вибираємо приймачем фокус, який вступив в якості сигналу на наше ТБ.

Супутникова тарілка своїми руками в домашніх умовах з тонкого металевого листа

Виготовити таку супутникову антену своїми руками нескладно, важливо лише дотримуватися інструкції і придбати одне полотно тонкого оцинкованого металу, товщина якого повинна бути максимум 1,5 мм, а розміри — 100х100 мм. З такого листа можна зробити саморобну тарілку діаметром 80 мм

Покроковий алгоритм дій:

 • Беремо в руки картон потрібного нам розміру, а потім ділимо його на 16 однакових круглих частин.

Важливо! Врахуйте, що кожен сектор повинен бути зміщений від попереднього приблизно на 22 мм.

 • Креслимо 4 кола з такими радіусами: 75, 254, 400, 538 мм. В силу того, що останній круг виходить за рамки картонної заготівлі, то ми просто обрізаємо всі зайві частини. За отриманими колах ми надалі будемо згинати наш шаблон.
 • Робимо надрізи вздовж 16 променів, дотримуючись однакової відстані — С1, С2, С3 і С4. Розмір С1 — 0 мм, З 2 — 11 мм, З 3 — 29 мм, С4 — 50 мм.
 • Переносимо зроблені вирізи на металевий лист, використовуючи металеву лінійку і гостру чертилку.
 • Далі вирізуємо ножицями по металу раніше зроблену заготівлю майбутньої тарілки.
 • З’єднуємо між собою всі металеві пелюстки. Так ми отримали готове дзеркало для нашої супутникової антени.

Як зробити супутникову тарілку в домашніх умовах з дроту?

Для виготовлення такого саморобного обладнання вам знадобиться великий надувний м’яч, який послужить зразком для каркаса нашої майбутньої дротяною антени.

Техніка виготовлення виглядає наступним чином:

 1. Відзначаємо на м’ячі олівцем найбільший радіус нашої супутникової тарілки. Криволінійну поверхню буде представляти та частина м’яча, яка відокремлена колом.
 2. Беремо в руки моток мідного (бажано) дроту діаметром 3 мм (можна взяти зі старого трансформатора), а потім робимо з неї окружність №1, яку укладаємо на наш м’яч.
 3. Тепер робимо дротяну окружність №2 трохи більшу за розміром, щоб інтервал між нею і попередньої становив близько 20 мм. Так ми поступово дійдемо до потрібного самого максимального діаметра.
 4. З’єднуємо променями готові кола так, щоб місця їх перетину скручувалися товстої дротом і споювалися олов’яним способом.
 5. Залишаємо порожнім місце всередині самої маленької колу. Саме там буде кріпитися стійка антени.
 6. Обтягуємо алюмінієвою сіткою (можна фольгою) готовий каркас, дотримуючись задню криволінійність відбиває конструкції.

Супутникова антена своїми руками з оргскла

Оргскло відмінно підходить для виготовлення саморобної супутникової тарілки, так як при помірному нагріванні даний матеріал володіє відмінною пластичністю, завдяки чому може приймати абсолютно будь-яку форму. Для роботи ми взяли один лист оргскла товщиною 3 мм і з великим діаметром, ніж діаметр заводського супутникового приладу.

Покроковий майстер-клас по виготовленню супутникової тарілки своїми руками з оргскла:

 1. Після розм’якшення матеріалу під дією тепла розрівнюємо його на болванці, надаючи оргстеклу круглу форму. Тепер чекаємо охолодження матеріалу.
 2. Обклеюємо рівномірно тонкою фольгою увігнуту поверхню використовуваного матеріалу. У нашому випадку фольга буде відображаючим елементом.

Супутникова антена своїми руками готова! Тепер можна налаштовувати канали!

Важливо! У даному способі є свої недоліки — це дорожнеча оргскла і придбання нагрівальної камери з містким внутрішнім об’ємом.

Налаштування та установка саморобної супутникової тарілки

Ці рекомендації допоможуть вам правильно налаштувати і встановити саморобну антену супутникову:

 • Знаходимо правильний кут азимута.

Важливо! Для триколор ТБ, вам не потрібно буде крутити конвертер в різні боки, так як в даному випадку-кругова поляризація. Для прийому іноземних каналів підключіть конвертер з лінійною поляризацією.

 • Дізнаємося кут нахилу за допомогою онлайн-калькулятора вашого провайдера.
 • Встановлюємо супутниковий прилад подалі від металевих грат і залізобетонних конструкцій. Саме ідеальне місце — найвища частина вашого будинку.

Відеоматеріал

Якщо ви вирішили спробувати свої сили у виготовленні саморобної супутникової тарілки, то не забудьте врахувати всі нюанси способів виготовлення даного обладнання. У цій справі найважливіше — розрахувати свої сили і можливості розташування вашого житла для побудови антени своїми руками. Бажаємо вам вдалого творчого прориву, результатом якого стане доступ до великої кількості каналів з мінімальними вкладеннями в обладнання!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *