Сушильна машина для білизни

sushil na mashina dlya b lizni 1 - Сушильна машина для білизни

Прилад для сушки випраної білизни займає абсолютно особливе місце серед побутової техніки. На думку одних господинь, це — відмінні помічники в домашньому господарстві. Інші — цілком щиро дивуються, навіщо потрібен цей агрегат, який займає багато місця. Спробуємо розібратися, навіщо взагалі потрібна сушильна машина для білизни, кому слід купувати “сушку”, її переваги та недоліки.

Кому необхідна сушильна машина для білизни?

Проблема якісного висушування білизни знайома багатьом не з чуток. Причин тут досить багато:

 • невелика площа квартири;
 • часті прання;
 • підвищена вологість у приміщенні роблять догляд за речами досить трудомісткою справою;
 • розвішування білизни на вулиці або балконі не завжди зручно — дощ, що почався раптово, може намочити білизна і звести нанівець всі зусилля, пов’язані з пранням.

Придбання сушильної машини вирішує всі ці проблеми. Отже, в якому випадку цей агрегат бажаний, і навіть необхідний?

 • Квартира невеликого метражу. Тепер не доведеться викроювати місце на балконі, кухні або у ванній для сушіння білизни. Про кошмар, пов’язаному з мокрими простирадлами і білизняними мотузками, можна забути. Всього годину роботи приладу — і білизна, висушеного до стану, оптимального для прасування.
 • В квартирі немає балкона. Іноді в багатоповерхових будинках балкон не передбачений проектом. Якщо ви придбаєте сушильний агрегат, не потрібно замислюватися, де вивісити свежевыстиранное білизна.
 • Часта прання білизни. Деякі господині скаржаться, що доводиться відстрочити чергову прання, так як речі просто не встигають висихати. Сушильна машина сучасного зразка протягом години висушує від 3 до 8 кг білизни. Особливо це актуально для багатодітних сімей.

Тепер ви зможете забути про проблеми, пов’язаних з просушуванням одягу та домашнього текстилю. Всі речі завжди під рукою в зразковому стані. Альтернативний варіант, який також варто розглянути — це пральна машина з сушкою.

Класифікація, принцип роботи

Щоб правильно вибрати техніку, необхідно хоча б у першому наближенні знати, як агрегат працює. Сьогодні на ринку побутової техніки представлено два види пристроїв для просушування білизни.

Сушильні шафи

Шафа для сушіння — це короб, на якому стопками розміщують білизна. Камеру включають, і в неї подається сухе повітря. Внаслідок цього відбувається випаровування вологи.

Важливо! Стоять машини цього типу порівняно недорого, але великим попитом не користуються з-за великих розмірів.

Машини-барабани

Зовні вони нагадують звичайну пральну машину з фронтальним завантаженням: є люк і панель управління. Сушка також відбувається за допомогою гарячого повітря, але не на полицях, а в обертовому барабані.

Порівняно з сушильним шафою, такий агрегат працює набагато швидше.

Важливо! Деякі моделі обладнані спеціальними лопатками, які не дають речей збиватися в грудку. Це сприяє рівномірному висушування текстилю.

У свою чергу, барабанні сушарки машинки поділяються на два види.

sushil na mashina dlya b lizni 2 - Сушильна машина для білизни

Вентиляційні

При сушінні вони виводять насичене вологою повітря назовні. Встановлюють такі пристрої біля витяжки або біля вікна.

Конденсаційні

Виведення гарячого повітря проводиться в спеціальний відсік. Конденсат збирається в резервуар. Повітря нагрівається за допомогою Тена і знову подається в машинку.

Важливо! Машини конденсаційного типу користуються підвищеним попитом з-за зручності обслуговування і експлуатації.

Продумайте заздалегідь бажані габарити техніки і спосіб її розміщення. Можливо, вам стане в нагоді наша інструкція по установці сушильної машини на пральну.

Переваги сушильної машини

Як і всі види побутової техніки, сушильна машина для білизни має свої плюси і мінуси.

Плюси

До її переваг відносяться:

 • Швидка сушка білизни, без турбот, пов’язаних з його розвішуванням.
 • Машина для сушки для білизни висушує текстиль до оптимального рівня вологості. Немає ризику пересушити речі. А значить — прасування істотно спрощується.
 • При примусовому випаровуванні води спостерігається ефект легкого розгладження. Деякі речі після сушіння не потрібно прасувати.
 • Наявність великого числа режимів дає можливість підібрати оптимальний.

sushil na mashina dlya b lizni 3 - Сушильна машина для білизни

Плюси сушильних шаф

Окремо слід виділити переваги сушильних шаф:

 • Можливість висушити всі речі, навіть взуття.
 • Речі просушуються поступово, в щадному режимі, не втрачають форму, не мнуться.
 • Велика місткість. У шафі можна розмістити всі випрану білизну без праці і зусиль.
 • Стильний зовнішній вигляд. Сушильна шафа, незважаючи на деяку громіздкість, може стати прикрасою інтер’єру, впишеться в нього дуже органічно.

Важливо! Не слід думати, що купівля сушильного агрегату негайно розв’яже всі проблеми, пов’язані з сушкою і прасуванням текстилю. Наприклад, одяг складного крою необхідно прасувати окремо.

Чи є мінуси?

Безумовно, і недоліки у такої техніки є:

 • Досить висока вартість.
 • Необхідність у виділенні місця для сушильної машини.
 • При виборі програм потрібна гранична уважність.

Важливо! Ці недоліки стосуються і сушильних шаф, і машинок-барабанів.

sushil na mashina dlya b lizni 4 - Сушильна машина для білизни

Принципи вибору сушильної техніки

Отже, ви вирішили, що така покупка вам необхідна. Щоб вибір був усвідомленим і продуманим, необхідно розібратися з найважливішими характеристиками техніки. Зрештою, щоб заощадити гроші, ви можете придбати пральну машину з функцією сушіння. Але якість просушування текстилю при цьому буде набагато гірше. Тепер розглянемо критерії вибору більш докладно.

Характеристики

Вибирати пристрій за характеристиками потрібно, орієнтуючись на свої потреби. Потрібно звернути увагу на наступні параметри:

 • Обсяг завантаження білизни. Найбільш затребувані моделі можуть висушити за одне завантаження від 6 до 8 кг білизни. Є агрегати, що мають менший чи більший обсяг завантаження.

Важливо! Вибирайте техніку так, щоб при завантаженні сушильна машина не залишалася напівпорожній.

 • Величина споживання електроенергії. Від цього залежить, на скільки більше ви будете платити за електроенергію. Бажані прилади з категорією А і В.
 • Потужність. Природно, чим могутніше прилад, тим швидше він висушує білизна. Але переконайтеся, що ваша проводка зможе витримати навантаження.
 • Спосіб обертання барабана: в один бік чи в обидва по черзі. Друга різновид машини оснащена лопатями, що перешкоджають збивання текстилю. Такий тип машини краще. Навантаження на мотор менше, і агрегат прослужить довше.
 • Спосіб зливу води і наявність індикатора заповнення резервуара. Кращі машини конденсаційного типу.

Ретельно проаналізувавши ці показники, ви зможете вибрати для себе саме той варіант, який підходить найбільше і дозволить уникнути невиправданих витрат.

sushil na mashina dlya b lizni 5 - Сушильна машина для білизни

Сушильна машина для білизни: додатковий функціонал

Набір додаткових функцій істотно не впливає на роботу пристрою. Але вони роблять роботу з агрегатом більш комфортною. Ось найпоширеніші і корисні додаткові функції, які може мати хороша сушильна машина для білизни:

 • Наявність фільтрів, простота їх очищення. Фільтри (один або кілька) затримують шерсть, сміття, невеликі ворсинки. Необхідно, щоб фільтр легко знімався і просто очищався.
 • Спосіб управління. Налаштовувати режими можна в ручному або електронному режимах. Вони практично рівнозначні. Вибирайте той, який вам більше звичний і зручний. Хороший бонус — наявність дисплея, який вказує на те, що процес сушіння закінчено.
 • Наявність необхідної кількості режимів. Зручно, якщо власник може вибрати не тільки вид тканини, яку треба просушити, але і залишкову вологість. Ще краще, якщо є ефект легкого прасування.
 • Провітрювання. Досить корисна функція. Ви зможете освіжити речі, не вдаючись до прання. Провітрювання проводиться шляхом подачі на машину повітря з кімнатною температурою.
 • Додаткові опції: захист від включення дітьми, підсвічування, блокування кнопок при роботі, відкладену включення. Ці функції дають можливість уникнути непередбачуваної ситуації.

Вибір дорогого високотехнологічного пристрою — завдання не з найпростіших. Тому треба оцінити свої потреби і вивчити всі характеристики. Тоді такі рутинні роботи, як сушіння і прасування випраної білизни, перестануть бути одвічним кошмаром. Сушильна машина для білизни стоїть на сторожі вашого комфорту.

Важливо! Пам’ятайте, що при догляді за одягом важливо дотримуватися в першу чергу правила прання, а вони для різних тканин відрізняються. Докладні рекомендації по кожному з найбільш популярних на сьогоднішній день матеріалів для пошиття одягу ви знайдете у статтях:

 1. Як прати трикотаж?
 2. Як прати мікрофібру?
 3. Як прати льон?
 4. Як прати шовк?

sushil na mashina dlya b lizni 6 - Сушильна машина для білизни

Огляд популярних моделей

Наведемо приклади найбільш продуктивних і надійних “сушок”. Виділити із загальної маси найкращу модель, мабуть, не можна, оскільки вибір — річ суб’єктивна. Наведений список складений на основі оцінок експертів та відгуків споживачів

Bosch WTC 84102 OE (Польща):

 • Машина барабанного типу.
 • Маса завантаження білизни становить до 7 кг.
 • Машина оснащена системою многопоточной сушіння. Це забезпечує щадне висушування білизни.
 • Є програма з поступовим зменшенням температури сушіння. Дисплея немає.

sushil na mashina dlya b lizni 7 - Сушильна машина для білизни

Asko DC 7583S (Швеція):

 • Інноваційний сушильна шафа габаритами 1800*600*640 мм.
 • Є відділення для сушки взуття.
 • При компактних розмірах шафа досить місткий.
 • Речі просушуються у розправленому вигляді, тому не мнуться.
 • В шафу, за словами виробника, входить стільки речей, скільки їх поміститься на 16-метровій мотузці.

sushil na mashina dlya b lizni 8 - Сушильна машина для білизни

Siemens WT46S (Польща):

 • Хороша сушильна машина для білизни конденсаційного типу.
 • У неї входить до 8 кг випраних речей.
 • Є велика кількість режимів сушіння для різних видів тканин.
 • Наявність дисплея істотно спрощує управління.

sushil na mashina dlya b lizni 9 - Сушильна машина для білизни

Gorenje D 844 BH (Словенія):

 • Машинка барабанного типу з завантаженням до 8 кг.
 • Дисплея немає.
 • Прилад оснащений режимами сушіння з парою, контролем вологості білизни.
 • Є функція електронного контролю сушіння.
 • Є можливість програмування відстроченого старту.

Відеоматеріал

Сушильні машини — це ще один крок в бік механізації і автоматизації рутинної домашньої роботи. Найголовніше — вибрати агрегат, який би влаштовував вас по всіх параметрах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *