Світильники в інтер’єрі

sv til niki v nter r 1 - Світильники в інтер’єрі

В будь-якому інтер’єрі важливе місце займає предмет освітлення. Сьогодні оригінальний дизайн світильників можна підібрати навіть для натяжної стелі, тому можна сміливо говорити про їх різноманіття. Будь-який сучасний будинок можна доповнити основним освітленням, причому стосується це всіх кімнат, додавши кожної з них спеціальний ефект. Багато вважають, що світильники в інтер’єрі вже не актуальні через свою громіздкість, але це — помилка, в чому можна легко переконатися, ознайомившись з думками і порадами професіоналів.

Люстри у сучасних інтер’єрах

Під час ремонту квартир люди часто стикаються з створенням інтер’єрів у різних стилістичних напрямках. Це трохи ускладнює проектування, адже важливо правильно підібрати найбільш підходящий вигляд люстри. Щоб самостійно впоратися з вибором, дійсно прикрасити свій інтер’єр нової люстрою, давайте ознайомимося з самими популярними стилями.

Класика

Цей стиль ніколи не втратить своєї популярності. Класика десятиліттями використовується в дизайнерському оформленні, завдяки чому з’явилися вже перевірені прийоми для віталень або спалень. Тут доречно застосування кованих моделей, хоча, щоб досягти максимального ефекту, використовується кришталева люстра в інтер’єрі вітальні. Завдяки їй приміщення стає затишним, розкішним, злегка пафосним.

Єдиним недоліком залишається висока вартість. Підбираючи класику, не варто вдаватися до новомодним рішень.

Важливо! Кухні і передпокої краще прикрашати невеликими моделями, головне — щоб вони надавали приміщенню блиску, доповнювали основні кольори, підтримували навколишній ландшафт. Прекрасний приклад – темна люстра, яка дає неймовірно яскравий колір.

Модерн

Оздоблення квартир сьогодні часто проводиться в цьому стилі. Він вимагає важкого загального освітлення, причому основну частину в ньому складають стильні елементи. Вдалий приклад – ковані свічки або кулі. Виглядають вони несподівано, завдяки їм кімната перетворюється. Навіть вітальня стає більш затишною і яскравою, незважаючи на наявність натяжних стель.

Модерн є досить складним напрямком. Вибравши такий дизайн, будьте готові до того, що вам доведеться потрудитися, адже необхідно ретельно підбирати навіть найдрібніші деталі.

Важливо! Сміливим кроком можна назвати водоспади, каскадні моделі.

Лофт

Цей стиль дозволяє створити затишний і м’який дизайн. Працюючи з ним, майстри в основному використовують складні відтінки.

Хороший варіант – біла люстра. Перевагу при оформленні домашнього інтер’єру краще віддати коричневою обробці, великих розмірів слід відмовитися.

Важливо! Чорні і білі люстри оптимальні для вітальні, кухні, спальні.

sv til niki v nter r 2 - Світильники в інтер’єрі

Прованс

Це так званий зістарений стиль. Ніякі водоспади і кулі тут недоречні — вони тільки псують інтер’єр, але ковані моделі все-таки допускаються. Найбільшим попитом користується чорна або коричнева забарвлення, які більше притаманні дереву.

Важливо! Цей стиль не допускає натяжних стель, саме тому найкрасивіші елементи часто виготовляються з дерева.

Підвісні прості люстри доречно виглядають у вітальні і передпокою, тому краще придивитися до них. Важливо, щоб колір був максимально наближений до природного відтінку.

Арт-Деко

Це відносно новий стиль, що нагадує картинку. Саме у неї відмінно вписуються красиві ковані люстри, відмінним вибором можна назвати золоті моделі.

Але при виборі натяжних стель тут є певні обмеження, що стосуються освітлення. У ньому доречні блискучі каскадні моделі.

Важливо! Прекрасний вибір – світлодіодні люстри, які дають хороший яскраве світло, при цьому їх колір визначається загальною стилістикою.

Хай-тек

Сучасний стиль, поступово витісняє Модерн. Так, в ньому немає розкоші, ніяких кованих елементів, центральне місце тут займають каскадні світлодіодні моделі. Навіть при наявності натяжної стелі, правильно оцінивши вид лампи, можна позбутися одноманітності.

Тонкі металеві прути і сріблясті кулі – це і є Хай-тек. У ньому доречною стане навіть модель “павук”. До речі, саме такий варіант постійно вибирають для спалень, віталень, кухонь. Цей стиль поєднує в собі природний блиск скла і сріблястий відтінок металу.

Який би стиль ви не вибрали, слід віддавати перевагу оптимальним моделям. Тільки завдяки цьому світильники в інтер’єрі дійсно перетворюються на важливий функціональний елемент і незамінна прикраса.

Як самостійно підібрати люстру?

Неважливо, використовується у вашому будинку Прованс, Класика, Лофт або будь-який інший стиль, все одно необхідно оцінювати ще кілька основних факторів, а також особливості моделей. Вибирати прилад освітлення рекомендується з урахуванням наступних критеріїв:

  • Стиль. Про стилях ми вже трохи поговорили раніше, але краще зайвий раз згадати про цьому моменті. Важливо, щоб стиль люстри максимально відповідав інтер’єру. Так, якщо приміщення оформлене в стилі Лофт або Прованс, то Класика тут категорично недоречна. Серйозна помилка, яку допускають багато з причини незнання – змішання елементів.

Важливо! Під час ремонту залу рекомендується оцінювати всі подробиці, інакше — освітлення втратить свій функціональний характер, його декоративні властивості відійдуть на другий план.

  • Колір. Грає роль природно колір люстри. Ковані моделі відрізняються певним кольором. Раніше їм не приділяли належної уваги, але завдяки Арт-деко і Хай-теку вони знову стали популярними. Сьогодні дизайнери активно використовують підвісні моделі, що дивують різноманітністю відтінків. Завдяки їм фахівці створюють цілісні картини, де немає нічого зайвого. Всі деталі продумані до дрібниць, створюють яскраву загальну картину.
  • Розміри. Для звичайних покупців вибір люстри в залежності від її габаритів є непростим завданням. Розміри повинні оцінюватися по відношенню до загальної площі приміщення. Наприклад, передпокої краще обладнати маленькими люстрами, щоб не зіпсувати загальне оформлення.
  • Тип. Люстра може бути класичної або світлодіодного. Як зробити зал затишним? Природно, правильно підібрати прилад освітлення за типом. Кухні декорувати рекомендується невеликими елементами, оскільки вони дозволяють створити детальність простору. Крім того, можна додати точкове освітлення. Зали великої площі оформляти краще великими люстрами, щоб вони займали центральне місце, привертали до себе увагу.

Відеоматеріал

Кращим прикладом сучасного інтер’єру можна назвати приховані в стінах бра і акуратні світильники на шнурках. Професіонали постійно користуються такими прийомами, але одночасно відмовлятися від загального освітлення не поспішають. Коли необхідно створити дивовижний дизайн в передпокої, ідеально для цього підійде світлодіодна модель. Виправданим попитом користується кришталева люстра в інтер’єрі вітальні та спальні. З її допомогою можна оптимізувати розподіл світла, внести нотку привабливості.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *