Світильники з капрону своїми руками — майстер-клас

sv til niki z kapronu svo mi rukami mayster klas 1 - Світильники з капрону своїми руками — майстер-клас

Затишок в будинку створюють деталі. Що ще може так кардинально оживити приміщення і створити особливу атмосферу, як світло? За допомогою освітлення можна досягти зонування простору, допомогти людині максимально сконцентруватися на справах за робочим столом, розслабитися в спальні. Світло, як ніщо інше, творить атмосферу. Не дарма всі люблять прикрашати свої приміщення до свята гірляндами і всілякими вогниками, створювати романтику запалюванням свічок.

Особливу увагу варто приділити ночникам — вони здатні створювати атмосферу затишку, романтики і умиротворення, незалежно від дня календаря, радуючи вас щодня. Що вже говорити про нічних світильниках створених власноруч, з урахуванням стилю вашого приміщення, ваших смаків і колірних переваг, адже не так просто знайти на прилавках магазинів нічник, повністю відповідний вашим вимогам. У цій статті ви дізнаєтеся, як зробити світильники з капрону своїми руками. Майстер-клас по його виготовленню допоможе вам у цьому.

Що собою являють саморобні капронові нічні лампи?

Якщо ви любите займатися рукоділлям, обожнюєте творити і створювати речі власноруч, то, безумовно, виготовлення каганця з капрону буде вам під силу. Трошки вміння і яскрава фантазія допоможуть створити шедевр у вашому виконанні.

Що ж собою являє нічник з капрону? Це — досить таки проста конструкція, зібрана з дроту, капрону і світлодіодних ламп або гірлянд. З дроту створюється каркас пелюсток, який обтягується шматочками капрону. Згодом такі пелюстки об’єднуються у квіти, у які вставляються світлодіодні лампи з гірлянд, обмотуються спеціальною стрічкою або нитками. Також з дроту створюють пелюстки і стебла. Таким чином створюється нічник у вигляді задуманого рослини.

Важливо! Найчастіше світильники з капрону своїми руками виготовляють у вигляді різноманітних квіткових композицій, рослин у вазах, корзинах, горщиках. Одним словом, популярністю користується квіткова тематика.

Такі світильники використовують у спальнях, в якості нічника в дитячих кімнатах. Їх зручно переміщати і використовувати в будь-якому приміщенні для створення романтичної атмосфери. При цьому, немає необхідності палити свічки, які згодом дають не зовсім приємний запах, особливо після того, як ви їх потушкуйте.

Матеріали, необхідні для створення каганця

Для створення каганця з капрону потрібно не так багато матеріалів — як правило, усі вони є в запасах у будь-якої господині. Процес створення світильника не займає багато часу — всього за кілька годин ви можете створити неповторний нічник своїми руками.

Перед початком роботи вам слід приготувати наступні матеріали.

Капрон

Для виготовлення такого світильника можна використовувати непотрібні капронові колготки будь-яких забарвлень. Якщо ви бажаєте створити яскраву квіткову композицію, то актуальними будуть всілякі кольори матеріалу, які зустрічаються у потрібного вам рослини. Однак такий варіант може підійти модницям, у яких в запасі безліч непотрібних колготок всіляких кольорів і відтінків.

Також можна створити композицію з капрону нейтральних відтінків, використовуючи бежеві, білі колготи. У такому випадку ваш світильник буде більш універсальним, а гри світла можна буде досягти, використовуючи лампочки різних відтінків.

Важливо! Деякі майстрині, використовуючи білий або світло-бежевий капрон, створюють кольорові композиції, використовуючи звичайні фарби. Цей варіант дає можливість з обмеженого за кольором матеріалу створити виріб будь-якого кольору.

Пам’ятайте, що капрон повинен бути в гарному стані — при великій кількості затяжок на ньому буде неймовірно складно знайти шматочки матеріалу, здатні обтягувати всю поверхню дротяного каркаса. Такі вироби можуть виглядати неохайно. Краще всього використовувати непотрібні колготки з мінімальною кількістю пошкоджень.

sv til niki z kapronu svo mi rukami mayster klas 2 - Світильники з капрону своїми руками — майстер-клас

Мідний дріт

Для створення пелюсток, листя і всіх дрібних елементів композиції підійде тонка дріт з міді. Вона добре піддається формуванню, легко повторить потрібну форму, особливо, якщо пелюстка має ажурні нерівні краї.

Важливо! Для створення більш міцних і прямих елементів, таких як стебла, гілки і стовбури, необхідно використовувати товстий мідний дріт. Вона буде відмінно тримати форму, зробить всю конструкцію більш міцною і стійкою.

Нитки і тейп-стрічка

Для того щоб фіксувати капрон до дроту, вам знадобляться звичайні нитки різноманітних квітів. Краще всього, щоб нитки відповідали кольором вироби. На етапі, коли потрібно буде фіксувати елементи до гілки, приховати переходи, потрібно буде скористатися тейп-стрічкою.

Важливо! Тейп-стрічка активно використовується у флористиці, являє собою спеціальну папір на клейкій основі, яка від тепла рук міцно склеює всі необхідні деталі композиції, які потрібно з’єднати.

За допомогою такої стрічки ви зможете прикріпити квіти і листя до стебла, дрібні гілки до основного стебла. При цьому місця фіксації будуть виглядати максимально природно. Найчастіше використовують тейп-стрічку зелених відтінків, адже вони максимально наближені до кольору стебел в природі.

Форми для швидкого виготовлення каркаса

Для максимально швидкого виготовлення листя і пелюсток варто знайти максимально відповідну форму, на основі якої ви будете формувати необхідні елементи. В якості форми відмінно підійдуть всілякі баночки невеликих розмірів, чарки, шматочки пластикових труб.

Коли ви будете виготовляти світильники з капронових квітів своїми руками, вам не потрібно буде витрачати багато часу на виготовлення кожної пелюстки. Досить буде дротом обтягнути форму, яка максимально відповідає розміру майбутнього пелюстки, а потім руками сформувати форму цього самого пелюстки. Це куди простіше, ніж кожен раз відміряти дріт потрібно довжини.

Те ж саме стосується виготовлення листя квіткової композиції. Безсумнівно, серед всього кухонного та побутового інвентарю ви без проблем знайдете необхідну форму шаблону.

Світлодіодні лампи

Вся створена композиція змінюється, коли в неї додаються світлодіодні лампи. Для цього краще всього використовувати світлодіодну гірлянду на батарейках. Так ви зможете без проблем переносити ваш нічник з місця на місце. На відміну від використання окремих світлодіодних ламп, вам не потрібно буде орудувати паяльником і розбиратися в побудові схем.

Важливо! В залежності від кольорів, які складають основу композиції, виберіть максимально підходящий колір гірлянди. Найчастіше вони бувають білі та чорні. Зараз на ринку з’явилися неймовірно витончені і невагомі гірлянди, діодні лампочки яких з’єднуються сріблястою або золотистою дротом. Такі гірлянди як не можна до речі впишуться в подібну композицію.

Щодо кольору ламп, то краще всього при створенні світильників з капрону своїми руками використовувати лампи, які світяться однаковими вогниками. Підійдуть як лампи холодного типу, так і теплого. Однак враховуйте, що для каганців найчастіше використовують лампи з теплим світлом.

Важливо! Багатоколірні гірлянди підійдуть для композицій, в яких присутні квіти і бутони різних квітів, екзотичних рослин.

Основа композиції

В якості основи майстрині найчастіше використовують різноманітні горщики, кошики, кашпо, вази, підставки. Якщо ви бажаєте, щоб світилася не лише квіткова композиція, а й сама основа, то краще всього використовувати прозорий горщик або невелику скляну вазу. В неї ви помістіть блок гірлянди, щоб можна було без проблем його витягти для зміни батарей і так само легко включити і вимкнути.

Блок можна легко сховати в невикористаній ділянці гірлянди, просто закривши його. Таким чином, основа композиції буде видавати додатковий приємний світло. При бажанні можна використовувати непрозорі основи.

Важливо! Не забудьте подбати про стійкості композиції. Для цього потрібно використовувати важку стійку основу. Якщо вона занадто легка, то її варто збільшити. Для цього можна використовувати звичайні камені, декоративні кольорові камінчики або ж будь-які важкі предмети, які можна легко помістити у вазу або горщик.

sv til niki z kapronu svo mi rukami mayster klas 3 - Світильники з капрону своїми руками — майстер-клас

Декоративні елементи

Якщо ви хочете, щоб ваша квіткова композиція була максимально природною або незвичайної, наповнюйте її деталями. Так, наприклад:

 • При виготовленні квітів можна використовувати флористичні тичинки. Просто помістіть їх всередину квіткових пелюсток, і ваш квітка одразу зміниться.
 • Відмінно оживляють композицію всілякі блискітки, якщо, звичайно, вони вписуються в стиль нічника. Вони будуть відбивати світло і красиво грати в темряві.
 • Також красиво відбивають світло дрібні блискітки у вигляді крапель.
 • Можна імітувати краплі роси за допомогою силіконового клею, посыпанного мелкодісперснимі сріблястими блискітками.
 • Зверху в горщик або вазу можна насипати дрібні кольорові камінчики, які будуть давати неймовірні кольорові переливи.

Такі світильники з капрону своїми руками створюють неповторну атмосферу.

Етапи створення світильника з капрону

Ви ознайомилися з тим, що собою являють світильники з капрону, дізналися які матеріали використовують у їх виготовленні.

Якщо ви вирішили самостійно створити такий каганець, то варто ознайомитися з поэтапностью робіт:

 1. Використовуючи форму для створення пелюсток, виготовте потрібну їх кількість. Руками сформуйте пелюстки тієї форми, яка відповідає формі створюваного пелюстки квітки. Затягніть каркас капроном потрібного кольору. Зафіксуйте його біля основи ниткою необхідного відтінку. Якщо вам потрібно створити ажурний пелюстка чи листочок, можна скористатися в’язальної спицею, просто намотавши на неї дріт. У вас вийде пружинка, яку руками ви можете розтягнути, якщо це потрібно, сформувати з неї пелюстка.
 2. Якщо ви плануєте надавати колір композиції за допомогою фарб, то на цьому етапі варто пофарбувати всі необхідні елементи і просушити їх.
 3. Далі необхідно зібрати кожна квітка з пелюсток, розміщуючи всередину лампочку від гірлянди. Створювати композицію потрібно буде зверху вниз, починаючи працювати з краєм гірлянди. Таким же чином збираємо листя на гілках.
 4. Далі — створити каркас основних гілок і стебел з товстого дроту, обтягнути його капроном.
 5. Зафіксувати квіти і листя на стеблах за допомогою тейп-стрічки. Нею ж закриваємо всі необхідні стики і переходи.
 6. Підготувати основу композиції, при необхідності — збільшити її.
 7. Помістити наша рослина у вазу або горщик, не забувши поставити батарейки в гірлянду і розмістивши блок включення і виключення в зручному місці.
 8. Доповнити композицію завершальними декоративними елементами.

Нічник готовий до використання!

Відеоматеріал

Як бачите, технологія виготовлення світильника з капронових квітів своїми руками досить-таки проста. Така композиція під силу навіть дітям. Витративши трохи свого часу, ви створите унікальний світильник, який буде перевершувати своєю оригінальністю будь магазинний. Він може бути відмінним подарунком близькій людині, вчителю, колезі. Пам’ятайте, що все створене своїми руками має високу цінність.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *