Світлодіодні лампи для дому — як вибрати?

sv tlod odn lampi dlya domu yak vibrati 1 - Світлодіодні лампи для дому — як вибрати?

В даний час багато користувачів, купуючи освітлювальні прилади, зупиняють свій вибір на led-лампах. Світлодіодні лампочки є найбільш працездатними і економічними. Такі освітлювальні прилади мають досить пристойною вартістю, особливо світові бренди. Застосовуючи новітні технології, виробники світлодіодних ламп розробили величезна кількість моделей. У нашій статті розглянемо світлодіодні лампи для дому — як вибрати якісні і не прогадати.

Основні переваги

Світлодіодна лампочка є складним електронним пристроєм, що складається з декількох модулів і великої кількості електронних компонентів. Поєднання цих модулів створює єдиний пристрій, яке характеризується технічними параметрами, необхідними при виборі освітлювального приладу.

Світлодіодні лампочки володіють цілим рядом переваг:

 • можуть функціонувати протягом 30000-100 000 годин;
 • економне енергоспоживання — до 11 Вт/год;
 • не містять небезпечних металів, шкідливих для здоров’я людини, на відміну від енергозберігаючих ламп, для яких потрібна спеціальна утилізація;
 • не володіють інфрачервоним та ультрафіолетовим випромінюванням;
 • порівняно з лампами розжарювання LED-світильники в процесі роботи практично не нагріваються, таким чином відбувається додаткова економія електроенергії;
 • є стійкими до вібрації і механічних впливів;

Важливо! Світлодіодні лампи є набагато міцніше звичайних світильників — при дуже сильному натисканні вони не лопаються в руках, не розбиваються, якщо випадково випали з рук, не перегорають при частих включеннях і виключеннях світла.

 • за допомогою світлодіодів RGB присутня можливість налаштування багатоколірного освітлення квартири;

Важливо! Найбільш просунуті моделі світлодіодних ламп оснащені вбудованим акумулятором, завдяки якому відбувається автономна робота. Також є можливість дистанційного керування або за допомогою Wi-Fi, що застосовується в системах “Розумний будинок”.

Які світлодіодні лампи краще вибрати для дому?

Як вибрати світлодіодну лампу для квартири? Вибирати освітлення для будинку потрібно ретельно, оскільки в основному темний час доби доводиться проводити за повсякденними домашніми справами, і в цьому випадку протягом довгого часу необхідний максимальне комфортне освітлення.

Визначаємося з потужністю

Потужність є першим критерієм, на який, як правило, споживачі звертають увагу. Економічність приладу залежить від того, яке кількість Ват споживає ваш джерело світла, і складається із споживання енергії драйвера і вбудованих світлодіодів.

Важливо! Для вибору світлодіодної лампи по потужності потрібно раніше використовуваний показник лампи розжарювання розділити на 5. Якщо ваш джерело світла був на 75 Вт, то вам знадобиться сучасний LED-світильник всього на 15 Вт.

Проте недостатньо враховувати тільки потужність, також звертати увагу треба і на напругу. Сучасні квартири в основному розраховані на застосування двох варіантів освітлювальних приладів, таких як 12 і 220 В. Якщо в приміщенні є підвищена вологість або якщо ви встановлюєте світло в натяжних стелях, то в цьому випадку в основному застосовується 12 Ст.

Важливо! Не варто встановлювати світлодіодні лампи на 12 В по всій квартирі. Багато споживачі думають, що вони будуть споживати менше електроенергії — це є помилковим думкою.

sv tlod odn lampi dlya domu yak vibrati 2 - Світлодіодні лампи для дому — як вибрати?

Світловий потік

Якщо купуючи лампу розжарювання, ви звертали увагу на споживану потужність, то зупиняючи свій вибір на LED-світильники, вам слід враховувати світловий потік, або так звану яскравість. Такий показник вимірюється в Люменах. Для світлодіодних ламп основною перевагою є присутність потужного світлового потоку при відносно низькому споживанні електричної енергії.

Проведемо порівняльний аналіз світлодіодних світильників і ламп розжарювання в співвідношенні світлового потоку. Як вибрати світлодіодні лампи для дому по потужності і світловіддачі:

 • При виборі лампи розжарювання 25 Вт можна використовувати світлодіодний світильник всього 3 Вт, що відповідає потоку світла 250 Лм.
 • Вибираючи лампу розжарювання 40 Вт, можна підібрати “економку” на 5 Вт, з потоком світла 400 Лм.
 • Для лампи розжарювання 60 Вт підходить LED-світильник на 8 Вт, при потоці світла 650 Лм.
 • “Сотка” відповідає світлодіодній лампі на 14 Вт, характеризується потоком світла 1300 Лм.
 • При необхідності використовувати лампу розжарювання на 150 Вт, можна скористатися “економкою” на 22 Вт, що відповідає потоку світла на 2100 Лм.

Важливо! Якщо ви плануєте встановити LED-світильник з матовою колбою, то вам необхідно звернути увагу на те, що в ній відбувається втрата сили світлового потоку до 30%.

Яку колірну температуру вибрати?

Колірна температура вимірюється в градусах Кельвіна. Чим меншим показником характеризується світлодіодна лампа, тим жовтіше світло, що випромінюється приладом. Багато споживачі, використовуючи лампи розжарювання, характеризуються показником 2700-3 500 K, звикли керуватися теплим світлом при виборі світлодіодних ламп для домашнього застосування.

При виборі колірної гами фахівці радять встановлювати світлодіодні прилади, враховуючи призначення приміщення:

 • Білий, холодний колір, має показник 6000-6400 До, нагадує денне природне світло, прекрасно підходить для коридору.
 • Нейтральні і тепло-білі кольори з показником До 3000-5000 використовуються в дитячих, вітальнях і спальнях, оскільки є найбільш комфортними для людського сприйняття.

Тип цоколя

Тип цоколя залежить від освітлювального пристрою, в якому будуть знаходитися світлодіодні лампи для домашнього застосування:

 • Найпоширенішим типом є лампи Е27 і Е14, які, як правило, встановлюють у сучасних. каганцях, бра і люстри.
 • При установці точкового світильника в стельової конструкції або меблів вам потрібно цоколь GU4, GU5.3, GU10 з напругою в 12 Ст.

Важливо! У разі виникнення сумнівів при підборі необхідного типу цоколя краще використовувати старий екземпляр лампи для походу в магазин.

Діапазон робочих температур

Якщо вам необхідно вибрати світлодіодний прилад для квартири, то на діапазон робочих температур не варто звертати уваги. Але якщо потрібно встановити освітлювальний пристрій в іншому приміщенні з іншими умовами, то необхідно враховувати певні умови експлуатації. Так, наприклад:

 • При встановленні вуличного освітлення, прилад повинен витримувати низькі температури від -35-400 С.
 • Для сауни або лазні краще встановлювати світлодіодні лампочки, які володіють діапазоном робочих температур не нижче 1000 С.

sv tlod odn lampi dlya domu yak vibrati 3 - Світлодіодні лампи для дому — як вибрати?

Радіатор

Як вибрати світлодіодну лампочку для дому? Якісна лампа повинна мати радіатором. Він є захисним пристроєм, призначеним для відведення з блоку світлодіодів високих температур. Це пристрій оформлено у вигляді ребристої поверхні, виготовленої з алюмінію.

Деякі недобросовісні виробники, щоб здешевити свою продукцію, замість металу використовують пластик. Для якісного приладу подібний варіант є неприпустимим, так як відвід, виготовлений з пластику, не справляється з покладеними на нього функціями. В мережі інтернет присутня величезна кількість негативних відгуків від споживачів, які проводили тестування освітлювальних пристроїв з пластиковим радіатором. Тому для правильного вибору світлодіодної лампи необхідно звернути увагу на конструкцію радіатора.

Важливо! Радіатор охолодження є важливою складовою для нормального і довговічного функціонування лампи.

Якщо виробник вирішив заощадити на матеріалі або захисного пристрою спостерігається поганий контакт зі світлодіодним елементом, лампа не здатна буде виробити свій ресурс, і вже через кілька місяців використання вийде з ладу.

Важливо! Не варто зупиняти свій вибір на світлодіодній лампі з матовою колбою, оскільки в цьому випадку у вас відсутня можливість подивитися на присутність радіатора і на матеріал для його виготовлення.

Коефіцієнт пульсацій

Коефіцієнт пульсацій є також важливою умовою, яким повинні володіти якісні світлодіодні лампи для домашнього застосування. Розглянемо, як підібрати правильний варіант.

Даний показник неозброєним оком оцінити ніяк не можна. Якщо спостерігається сильне пульсування лампи, то виникає швидка стомлюваність, що позначається на нервовій системі людини в момент тривалого перебування в приміщенні з подібним освітленням.

Важливо! Присутність пульсації свідчить про наявність випрямляча низької якості, який знаходиться в блоці живлення приладу.

Багато виробників в технічних характеристиках не вказують показник пульсації. Але існує метод самостійної перевірки світлодіодної лампи, ще перед покупкою. Перш ніж придбати світлодіодний прилад, необхідно на включену “економку” навести камеру смартфона і поспостерігати — при миготливому зображенні краще вчасно відмовитися від освітлювального приладу.

Термін служби

Які світлодіодні лампи краще? Термін експлуатації освітлювального приладу, в залежності від вироблених матеріалів, у середньому становить 30 000 годин роботи. Таким чином, якісні вироби здатні функціонувати близько п’яти років. На сучасному ринку, крім якісної продукції, можна знайти дешеві китайські підробки, які через кілька місяців роботи здатні вийти з ладу. Тому краще придбати якісний товар, за який заплатити один раз, ніж потім кожні 4-5 місяців набувати нові світлодіодні лампи.

Ступінь захисту

Світлодіодні лампи володіють декількома ступенями захисту від пилу і вологості. Призначення приміщення впливає на вибір світлодіодних ламп. Для позначення ступеня захисту використовують “IP” і дві цифри, при цьому перша цифра характеризує ступінь захисту від пилу, а друга — позначає клас захисту від вологи.

sv tlod odn lampi dlya domu yak vibrati 4 - Світлодіодні лампи для дому — як вибрати?

Зовнішній вигляд упаковки

Про що свідчить зовнішній вигляд упаковки. Добросовісний виробник на упаковці свого освітлювального приладу в обов’язковому порядку вкаже наступні технічні характеристики:

 • потужність;
 • тип цоколя;
 • світловий потік;
 • коефіцієнт передачі кольору;
 • діапазон робочих температур;
 • гарантійний термін експлуатації;
 • відомості про компанії-виробника;
 • штрихкод;
 • клас захисту.

Таким чином, при виборі світлодіодної лампи на упаковці можна знайти багато відповідей на ваші питання.

Ціна

Якісна світлодіодна лампа не може коштувати дешево. Низька вартість свідчить про те, що при виготовленні застосовувалися неякісні і дешеві матеріали. Висока енергоефективність і довгострокова робота, якою характеризується це виріб, цілком виправдовує свою ціну.

Важливо! Останнім часом світлодіодні лампи застосовують для рослин, при цьому світлодіоди повинні володіти світлом синього і червоного спектрів. Для звичайних приміщень такі прилади не підходять, так як вони впливають на зір і спотворюють сприйняття предметів.

Рейтинг виробників світлодіодних ламп

Всі світові виробники світлодіодних ламп мають офіційними сайтами для представлення своєї продукції. Розглянемо більш детально рейтинг світлодіодних ламп, щоб зрозуміти, яку все ж краще вибрати.

Європейські країни

Світлодіодні прилади, які вироблені в Європейських країнах, характеризуються чудовою якістю, є нешкідливими для людського здоров’я і відповідають всім сучасним стандартам для освітлювальних приладів. Природно, це позначається і на вартості:

 • Компанія Philips є світовим брендом, заснованим в Нідерландах. Компанія-виробник дотримується трьох основних напрямів, таких як світлові рішення, охорона здоров’я і споживча продукція. В будь-якому спеціалізованому магазині у відділі електроосвітлювальних товарів можна придбати продукцію компанії Philips.
 • Німецька компанія Osram близько 100 років на сучасному ринку представляє свою продукцію. Всесвітньо відомий бренд характеризується як прихильник “інтелектуального світу”. В будь-якій солідній торговій точці, що спеціалізується на продаж освітлювальних приладів, можна придбати світлодіодні лампи.
 • Світлотехнічний бренд Foton Lighting має головний офіс в Лондоні. Світлодіодні лампи виробничо-торгової компанії без проблем можна придбати в інтернет-магазинах електроніки.

Японія

Японські розробники є першопрохідцями багатьох областей техніки та електроніки. При виготовленні своєї продукції японські інженери приділяють величезну увагу кожній дрібниці, тому товари брендової компанії є популярними в багатьох країнах світу.

Світлодіоди компанії Nichia характеризуються високою яскравістю і знайшли широке використання у багатьох галузях сучасної промисловості. Особливістю світлодіодних приладів фірми Nichia є застосування спеціального виду оптичних лінз, які сприяють рівномірному розсіювання світлового потоку. Завдяки такій унікальною характеристикою, останнім часом світлодіодна продукція одержала широке споживання і в побутовій сфері.

Росія

В даний час світлодіодні товари російського виробника нічим не поступаються європейської продукції, їх можна віднести до категорії хороші світлодіодні лампи для дому. Крім того, при наявності одних і тих же характеристиках світлодіоди російських компаній коштують набагато дешевше, завдяки локальному розташуванню виробничих потужностей:

 • Група компаній “Оптоган” є єдиною в Росії і однією з світових фірм, оснащеної новітніми технологіями. Модельний ряд світлодіодної техніки постійно оновлюється.
 • Компанія Гаусса представляє широкий спектр світлодіодних приладів. Продукція даної фірми тестується у багатьох незалежних лабораторіях Китаю, Європи і Росії. Світлодіодні прилади можна придбати у фірмових магазинах Гаусса та інших спеціалізованих торговельних супермаркетах.
 • Широку популярність придбала компанія ASD. Світлодіодні прилади можна придбати в супермаркетах, у відділах освітлювальної техніки і в інтернет-магазинах.

sv tlod odn lampi dlya domu yak vibrati 5 - Світлодіодні лампи для дому — як вибрати?

Китай

Світовий ринок представляють і відомі китайські бренди, які випускають сертифіковану продукцію:

 • Компанія Camelion характеризується високою якістю світлотехнічної техніки, більш двадцяти років представляє свою продукцію.
 • Компанія Selecta спеціалізується на джерелах світла, світильники та комплектуючих до них. Продукцію можна придбати в інтернет-магазинах. Для домашнього освітлення випускаються ультратонкі вбудовані світлодіодні прилади.
 • Світлодіодні лампи Estares є торговою маркою популярної китайського бренду MaySun. Енергозберігаючу продукцію можна придбати у спеціалізованих магазинах, які торгують світлотехнікою.

Росія-Китай

Російсько-китайське виробництво відрізняється поєднанням новітніх технологій з якістю продукції:

 • Світлодіодні прилади GX53 компанії Ecola є плоскими енергозберігаючими лампами, які широко застосовуються для підвісних і натяжних стель в будинках і офісах. Продукцію компанії Ecola можна придбати в інтернет-магазинах, в мультибрендових онлайн і офлайн торгових точках.
 • Світлодіодні лампи торгової марки Newera є брендом компанії SVeto-Led випускаються на потужностях китайського виробництва. Через сайт компанії можна придбати світлодіодну техніку.

Відеоматеріал

У цій статті ми детально розглянули всі нюанси, тому тепер у вас не повинно виникнути проблем, коли ви зберетеся вибрати світлодіодні лампи для дому. І це буде правильне рішення — і щодо власного комфорту, і з точки зору фінансової вигоди.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *