Таблиця кліматичного класу холодильників

Сьогодні холодильники встановлені в кожній квартирі. При виборі агрегату більшість користувачів орієнтується на виробника, потужність, кількість полиць та інші параметри. При цьому мало хто знає про таблиці кліматичного класу холодильників. З її допомогою можна визначити оптимальні умови експлуатації тієї чи іншої моделі агрегату.

tablicya kl matichnogo klasu holodil nik v 1 - Таблиця кліматичного класу холодильників

Визначення поняття

Існує 4 види кліматичного класу — N, SN, ST, T. Ці символи зазначаються на спеціальній етикетці, розташованої на тильній стороні агрегату. Кліматичний клас означає, при якій температурі в приміщенні повинен експлуатуватися холодильник. Не кожен користувач знає, що недотримання рекомендацій виробника може привести до передчасного виходу пристрою з ладу.

Компресор агрегату розрахований на певну різницю між температурою простору всередині холодильного шафи і навколишнього середовища. Коли агрегат встановлений в жаркому приміщенні, то компресорна установка швидко виробить свій ресурс. Таким чином, перед придбанням холодильника необхідно дізнатися його кліматклас. Якщо агрегат вийде з ладу через недотримання правил експлуатації виробу, то його ремонт буде проводитися за рахунок користувача.

Основні відмінності

Розповісти про особливості тієї або іншої побутової техніки повинен продавець в магазині. Однак краще відправитися за холодильником, знаючи всі нюанси вибору. Розшифровуються латинські літери кліматичного класу наступним чином:

tablicya kl matichnogo klasu holodil nik v 2 - Таблиця кліматичного класу холодильників

 • Клас N — нормальний. Такі пристрої створені для експлуатації в умовах нормального клімату.
 • Клас SN — субнормальный. Володіє розширеними можливостями для регіонів, де річна температура нижче середньої. Холодильники класу SN рекомендується встановлювати в приміщеннях зі слабким або нестабільним опаленням.
 • Клас ST — субтропічний. Пристрої, що належать до цього класу, можуть використовуватися в галузях з тривалим і жарким літом. Однак при аномально високих температурах експлуатації приміщення повинно кондиціонувати.
 • Клас T — тропічний. Це обладнання розробляється для роботи в регіонах, де спека не спадає круглий рік. Кліматичний клас Т в холодильнику також може стати в нагоді і росіянам, які проживають, наприклад, у Краснодарському краї.

Вітчизняні виробники побутової техніки часто клімат-класи N та SN позначають літерами УХЛ. Останнім часом виробники почали випускати агрегати комбінованих класів. Серед них найбільш популярними є:

 • N-ST. Діапазон робочих температур становить 16-38 градусів вище нуля.
 • N-T. Агрегат призначений для роботи при температурі 16-43 градусів.
 • SN-ST. Температурний діапазон становить 10-38 градусів.
 • SN-T. Допустима робоча температура дорівнює 10-43 градусів.

tablicya kl matichnogo klasu holodil nik v 3 - Таблиця кліматичного класу холодильників

Зустрічаються на ринку і холодильники, що поєднують не тільки два, але також 3 і навіть 4 клімат-класу. Це означає, що вони призначені для роботи в максимально широкому температурному діапазоні. Таке пристрою можуть бути корисними не тільки в побуті, але і в ресторанному бізнесі.

Конструктивні особливості

Кліматичний клас морозилки або холодильника зумовлює наявність у конструкції агрегатів деяких відмінностей. Це цілком логічно, адже пристрої призначені для роботи в конкретних кліматичних умовах. Серед основних конструктивних особливостей в залежності від кліматичного класу є:

tablicya kl matichnogo klasu holodil nik v 4 - Таблиця кліматичного класу холодильників

 • Потужність компресора. Чим вище клас, тим більш потужна компресорна установка повинна використовуватися в холодильнику. Компресорами з максимальним показником продуктивності обладнані пристрої класів ST і T.
 • Шар теплоізоляції. При виготовленні агрегатів, призначених для роботи в тропічному і субтропічному кліматі, використовуються спеціальні теплоізоляційні матеріали. Основною вимогою до них є висока стійкість до утворення цвілі, так як холодильника доведеться працювати в умовах високої вологості.
 • Площа теплообміну. Вироби, призначені для роботи в помірних кліматичних регіонах, оснащуються конденсаторами і випарниками меншої площі, ніж девайси для жаркого клімату.
 • Вентиляційна система. Вона необхідна для охолодження компресорної установки, щоб підвищити ефективність процесу теплопередачі, а також прискорити його.

Цілком очевидно, що девайси тропічного і субтропічного класів споживають більше енергії. Це пов’язано з тим, що вони обладнані потужними компресорами, без яких підтримувати потрібну температуру в холодильній і морозильній камері просто неможливо.

Витрата електричної енергії

tablicya kl matichnogo klasu holodil nik v 5 - Таблиця кліматичного класу холодильників

Купуючи холодильник у відповідності з передбачуваними умовами його роботи, можна не тільки продовжити термін служби агрегату, але і оптимізувати витрату електроенергії. Виробники в технічних характеристиках свого виробу вказують середній показник споживання електрики протягом року. При розрахунку енергоефективності температура в холодильній камері дорівнює 5 градусів, а довкілля — 25 градусів. При цьому максимальний перепад не повинен перевищувати 20 градусів.

Така методика розрахунку використовується для обладнання класів N, SN і ST. Для пристроїв тропічного клімат-класу температури відповідно збільшено до 7 та 32 градусів. Саме так, європейські виробники побутової техніки розраховують середній показник споживання електроенергії своїм виробом протягом року. Азіатські та американські компанії використовують для цього інші методики.

Деякі користувачі часто плутають клімат-клас енергоефективності пристрої з кліматичної маркуванням. Перший показник відображає кількість електричної енергії, яке девайс споживає за одиницю часу, наприклад, рік. Для його позначення використовуються латинські літери з A за G. найвищим класом енергоефективності є A +++.

tablicya kl matichnogo klasu holodil nik v 6 - Таблиця кліматичного класу холодильників

Познайомившись з новою для себе характеристикою, багато користувачів хочуть зрозуміти, який кліматичний клас холодильника краще для РФ. Багато в чому відповідь на це питання залежить від середовища, яка буде створена для роботи агрегату. Якщо холодильник функціонує при температурі не вище 32 градусів, то при однакових габаритах моделей з різним клімат-класом витрата електричної енергії буде приблизно однаковим.

Щоб агрегат прослужив довго, необхідно дотримуватися кількох простих правил:

 • не можна розміщувати на пристрої інші девайси, наприклад, мікрохвильову піч;
 • якщо часто використовується духовка, то має сенс встановити кондиціонер;
 • не варто встановлювати холодильник біля газової плити.

Правила вибору

tablicya kl matichnogo klasu holodil nik v 7 - Таблиця кліматичного класу холодильників

Досвідчений користувач перед походом в магазин уважно вивчить в інтернеті всі технічні характеристики моделі. Також корисно встановити і середнє значення температур в різний час року. Завдяки цьому можна легко визначитися з клімат-класом холодильника. Сьогодні на ринку можна знайти агрегати суміщених класів, здатні працювати в широкому температурному діапазоні. Однак слід пам’ятати, що їх вартість і енергоспоживання вище.

Для великої кількості регіонів Російської Федерації відмінно підійдуть агрегати класів N та SN. Це пов’язано не тільки з їх більш привабливою вартістю. Температура в міських квартирах дуже рідко перевищує 32 градуси навіть без встановленого кондиціонера. У сучасних кухнях під час приготування їжі використовується витяжка, з допомогою якої можна нормалізувати мікроклімат у приміщенні.

Якщо не встановлювати агрегат поблизу джерел тепла, наприклад, батареї або газової плити, то компресор буде включатися досить рідко. Найчастіше проблеми з роботою побутової техніки виникають із-за допущених самим користувачем помилок при її експлуатації. Дотримання правил експлуатації холодильника дозволить збільшити термін служби пристрою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *