Тече унітаз що робити 🥝 потік після змиву клапан, як усунути, відео

teche un taz scho robiti pot k p slya zmivu klapan yak usunuti v deo 1 - Тече унітаз що робити 🥝 потік після змиву клапан, як усунути, відео

Ви помітили, що навколо унітазу постійно накопичується волога? Що і говорити, малоприємне явище, але усунути його можна і самостійно, не чекаючи сантехніка. Навіть сама якісна і дорога сантехніка рано чи пізно виходить з ладу і підтікає після зливу, і вона негайно вимагає відновлення. А її стабільна робота — це одна з умов комфортного життя. Враховуючи те, що послуги майстра дешевими не назвеш, в деяких випадках доводиться керуватися своїми руками. Отже, розберемося, якщо підтікає, біжить вода під унітазом при змиві — що робити? Як усунути якщо потік бачок?

Протікання — найпоширеніші випадки

Порядок дій залежить від того, яка причина витоку води. Ось список найбільш поширених місць протікання:

 • Стик між впускний арматурою і гнучким шлангом.
 • Місце з’єднання зливного бачка з впускний арматурою (місце установки заглушки).
 • Для унітазів-компактів — місце з’єднання чаші з бачком.
 • Місце з’єднання каналізаційної труби з унітазом.
 • Наявність мікротріщин на чаші.
 • Порушення цілісності унітазу (транспортувальні або виробничі).

Проаналізували, де знаходиться джерело надлишкової вологи? Тепер можна приступати до усунення несправності. Розглянемо варіанти, що робити, якщо підтікає туалет, детальніше.

З’єднання шланга з впускний арматурою

Для ремонту потрібні:

 • Розвідний ключ.
 • Шланг або прокладка.

Порядок виконання робіт наступний:

 • Використовуючи розвідний ключ (його можна замінити гайковим), затягніть гайку, не закручену до кінця при монтажі шланга.

Важливо! “Затягнути” і “перетягнути” — різні речі. Надмірне зусилля може привести до пошкодження різьби і прокладки.

 • Якщо стара прокладка зношена або пошкоджена, доведеться замінити її на нову. Для заміни прокладки перекрийте подачу води до бачка, відкрутіть гнучкий шланг і замініть картридж.
 • Розтріснувся шланг? Значить — потрібно придбати новий і зробити заміну. При купівлі нового шланга зверніть увагу на якість продукції. Намагайтеся придбати шланг, який через півроку доведеться міняти заново.

Стик впускний арматури зі зливним бачком

Це — досить поширена проблема, при якій підтікає унітаз знизу. Часто її плутають з утворенням на поверхні бачка конденсату.

Важливо! Якщо витік не ліквідована протягом тривалого часу, на місці з’єднання утворюється темний патьок.

Порядок усунення проблеми:

 • Користуючись гайковим ключем, підтягніть до бачка гайку впускний арматури, якщо причина в нещільному приляганні прокладки.

Важливо! Особливо це актуально для бачків з нижнім підведенням.

 • Якщо прокладка повністю відсутня або зношена, перекрийте воду, від’єднайте гайку зі шлангом. Купите таку ж прокладку, яка була встановлена, і зробіть заміну.
 • У бачках з бічним підведенням текти виникає від неправильного регулювання запірного клапана. З-за цього рівень води в бачку занадто високий. Відкрийте кришку бачка, далі — підкручуючи фіксуючий гвинт, трохи опустіть поплавок. Вода, таким чином, буде перекрита до того, як вона досягне критичної позначки.

Важливо! Займаючись поплавцем, заодно перевірте стан ущільнювальної прокладки. При необхідності замініть її на нову.

 • Нечітка робота мембранного клапана з-за помилок в складанні водозабірної арматури. Просто демонтуйте арматуру і перевірте стан всіх різьбових з’єднань.
 • Знос мембранного клапана. Усунути цю несправність можна, повністю замінивши запірну арматуру. В середньому частота заміни становить 1 раз в 5 років.

З’єднання унітазу з каналізацією, чаші з бачком

Причини течі в місці з’єднання бачка і унитазной чаші можуть бути наступними:

 • Відкручування або недостатньо щільне затягування з’єднувальних болтів. Перекрийте воду, зніміть кришку і, використовуючи спеціальний ключ, затягніть гайку.
 • Якщо металеве кріплення заіржавів за час експлуатації, розріжте його ножівкою по металу і видаліть. У подальшому, бажано використовувати тільки оцинковані (захищені від корозії) металеві кріплення.

Важливо! Щоб уникнути розкручування кріпильних гайок, при користуванні унітазом намагайтеся не спиратися про бачок спиною.

 • Текти на стику бачка і чаші може бути викликана тим, що гумова прокладка встановлена невірно. Щоб ліквідувати течу, розберіть з’єднання і, в залежності від стану прокладки, замініть або виправте її.
 • Місце з’єднання каналізаційної труби і відведення чаші може підтікати з-за того, що сам стик закладено неякісно. Ця проблема часто зустрічається при використанні чавунних труб. Вирішити цю задачу можна наступним чином: демонтуйте сантехніку, зачистите стик і, користуючись сучасним герметиком, заново виконайте з’єднання.

Важливо! Після того, як стик відновлений, небажано користуватися унітазом 24 години.

Тече гофра унітазу — що робити?

Кілька слів про те, що робити, якщо підтікає гофра унітазу. Нерідко проблема в тому, що в трубі немає гумового ущільнювального кільця. Після того, як воно встановлено, текти припиняється. Якщо з ущільненням все в порядку, причина підтікання в самій гофре. Її треба замінити на нову.

Важливо! Є ще один секрет. Гофра розрахована на використання з пластиковими трубами. З чавуном можуть виникнути проблеми. Щоб поставити унітаз в чавунну трубу без течі, потрібно придбати додатково перехідну манжету. При установці слід застосувати силіконовий герметик. Тоді постійних калюж на підлозі санвузла не буде.

Мікротріщини в чаші

Якщо ви помітили мікротріщини на фаянсі чаші, дійте в такому порядку:

 1. Перекрийте воду і висушіть поверхню за допомогою фена.
 2. Обробіть наждачним папером поверхню навколо тріщини.
 3. Розведіть двокомпонентний епоксидний клей і нанесіть на оброблену ділянку. Витримайте 24 години.
 4. Обробіть заклеєний ділянку дрібнозернистим наждачним папером.

Унітаз готовий до експлуатації!

Відеоматеріал

Тепер ви можете самостійно усунути нескладні проблеми з сантехнікою. Важливо тільки правильно виявити причину.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *