Тепла підлога електричний під ламінат своїми руками

Будинок, у якому завжди затишно, тепло, комфортно, хоче повернутися будь-яка людина. Якщо ви хочете забезпечити своє житло справжнім теплом і ще заощадити на опаленні, то для вас ідеальним варіантом стане облаштування теплої підлоги. У цій статті ми наведемо керівництво, яке допоможе вам укласти тепла підлога електричний під ламінат своїми руками без особливих складнощів. Головне — правильно підібрати вид системи підігріву, щоб він відповідав існуючим типом покриття. Крім того, важливо оцінити позитивні та негативні сторони кожної обігрівальної системи.

Основні переваги сучасних теплих підлог

По мірі розвитку систем підігріву підлог вони стають все популярнішими, тому з кожним роком людей, які бажають ними обзавестися, стає все більше. З пропонованих виробниками асортиментом також немає проблем. Перш ніж обладнати теплі підлоги під ламінат своїми руками, необхідно визначитися з вибором найбільш придатної системи опалення, керуючись власними фінансовими можливостями й уподобаннями.

Теплі підлоги володіють наступними перевагами:

  • Можливість застосування в якості основного джерела опалення або додаткового обігріву певних приміщень.
  • Протяги, які шкодять людському здоров’ю, повністю виключаються за рахунок рівномірного прогріву.
  • За рахунок того, що повітря підігрівається на висоту до 2,5 м, людям, які проживають в такій кімнаті, забезпечуються комфортні умови. Крім того, ноги забезпечуються теплом, а це — найкраща профілактика простудних захворювань.
  • Висока швидкість нагріву. На відміну від інших опалювальних систем, у випадку з теплими підлогами приміщення набагато швидше прогрівається. Завдяки цій властивості можна відключати обігрів в ті моменти, коли в будинку нікого немає і включати його повернення.
  • Електроенергія витрачається ефективно за рахунок використання сучасних технологій, що дозволяє заощадити грошові кошти.
  • Безпека і екологічність системи. Використання такого варіанту обігріву не призводить до пересушуванні повітря.
  • Щоб встановити таку систему, багато місця не потрібно, адже встановлювати радіатори не потрібно.
  • Використовувати теплі підлоги можна не тільки в житлових приміщеннях, але і щоб обігрівати теплиці, оранжереї, ферми.
  • Універсальність експлуатації. Таку систему можна укладати під ламінат, ковролін, лінолеум, дерево, паркет, бетон, плитку.
  • Легкий і швидкий монтаж, досить тривалий термін служби.
  • Простота в управлінні, високий рівень точності підтримки мікроклімату, можливість самостійного регулювання температурного режиму.

Важливо! Такі підлоги просто чудово себе зарекомендували в заміських котеджах і невеликих квартирах, в яких є централізоване енергопостачання та опалення. Вибір відповідної системи безпосередньо залежить від умов експлуатації та монтажу.

Різновиди систем теплої підлоги

Монтаж теплої підлоги під ламінат своїми руками починається з розгляду найбільш популярних видів систем підігріву.

Вони бувають двох типів:

  1. Електричні. Відбувається підігрів з використанням спеціалізованих електричних кабелів. У свою чергу, теплі електричні системи підрозділяються за типом нагрівального елемента. Це можуть бути гріючі кабелі, нагрівальні мати, інфрачервоний обігрів (спеціальна термічна плівка). Якщо взяти до уваги популярність ламінованого покриття, то необхідно розібратися в тому, який варіант теплої підлоги ідеально підходить для ламінату.
  2. Водяні. Відбувається нагрівання за допомогою поліетиленових труб, заповнених гарячою водою. Суть такої підлоги полягає в укладанні між підлоговим покриттям і підлогою контурів теплої підлоги, безпосередньо за яким відбувається циркуляція теплоносія, підігрітого до 45 градусів. Водяна підлога вважається низькотемпературної опалювальною системою, яка відмінно поєднується з самими простими і легкими варіантами підлогового покриття.

Важливо! Інфрачервоний обігрів ніяких обмежень в плані вибору фінішного покриття для підлоги не має. Саме тому це — кращий варіант для монтажу теплої підлоги під такий сучасний тип покриття як ламінат.

Самостійна укладання теплої підлоги електричного

Тепер давайте докладніше розглянемо, як зробити тепла підлога електричний своїми руками під ламінат. Встановлюється інфрачервоний обігрів являє собою конструкцію з декількох шарів: паро – і теплоізоляційні шари, підкладка з фанери або ДСП, фінішне покриття ламінату. За рахунок такого наповнення система функціонує максимально ефективно.

Важливо! Інфрачервоне випромінювання відбивається від тепловідбивного нижнього шару і потім прагне вгору, завдяки чому обігрівається все приміщення.

Виконується укладка по наступній інструкції:

  • Оскільки таке покриття укладається тільки на рівну поверхню, насамперед вирівнюється основу.
  • Потім розраховується площа підлоги, яку ви плануєте покрити плівкою, за винятком тих місць, де знаходиться важка меблі. На цьому ж етапі визначається місце для установки терморегулятора. Заздалегідь краще зробити схему майбутньої підлоги.
  • Тепер можна приступати до монтажу рулонної тепловідбивною плівки. Вона нарізають смужками потрібного розміру, потім укладається на поверхню підлоги. Щоб уникнути зсуву смуг цієї плівки, слід скріпити їх між собою за допомогою скотча.
  • Після — укладається інфрачервона плівка, яка також попередньо розрізається на довгі смуги, і вони розташовуються вниз мідної стороною. Смуги між собою з’єднуються скотчем.
  • Наступним етапом стане клем підключення контактів. Встановлюються вони прямо на мідну смугу таким чином, щоб одна сторона була розташована всередині, а друга — зовні плівки. Потім клеми надійно затискаються плоскогубцями.

Важливо! Всі місця зрізів і контактів ізолюються бітумною ізоляцією допомогою двох відрізків.

  • Далі терморегулятор монтується. Розташований датчик температури на чорній смузі термічної плівки. Щоб на поверхні його не було видно, заздалегідь потрібно зробити виріз у відбиває плівці. Подібні вирізи робляться під контактні затискачі та дроти. Це дозволяє зробити максимально рівним ламіноване покриття. Зверху місця розташування проводів заклеюються скотчем.
  • Панель терморегулятора встановлюється на вже підготовлене місце, до неї згідно зі схемою приєднуються проводи. За допомогою окремого автомата відбувається підключення терморегулятора до електромережі.
  • Залишилося протестувати систему, виставивши температуру на рівні 30 градусів. Як тільки функціонування всіх елементів буде перевірено, проводиться укладання ламінату на тепла підлога електричний.

Відеоматеріал

При бажанні ви можете змінити послідовність монтажу теплої підлоги, яку ми максимально продемонстрували в даній статті. Це жодним чином не позначиться на якості його роботи і в цілому на експлуатації в майбутньому.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *