Тепла підлога під ламінат на бетонну підлогу своїми руками

tepla p dloga p d lam nat na betonnu p dlogu svo mi rukami 1 - Тепла підлога під ламінат на бетонну підлогу своїми руками

З настанням холодів та опалювального сезону кожному господарю хочеться максимального тепла і затишку в своєму будинку. При проведенні ремонту в своєму будинку або квартирі хочеться досконально продумати майбутню систему опалення, щоб всі мешканці почували себе комфортно, незважаючи на морозну погоду за вікном. Все більшою популярністю користується житло з індивідуальною системою опалення, адже це економно і зручно, є можливість самостійно задавати кліматичні умови у власному будинку. Добре зарекомендувала себе система опалення на основі теплих підлог. Тим більше, з розвитком технологій теплу підлогу можна покласти практично під будь-яке підлогове покриття. Належну увагу варто приділити теплої підлоги під ламінат. Особливо враховуючи той факт, що ви без праці зможете постелити тепла підлога під ламінат на бетонну підлогу своїми руками, не залучаючи при цьому вузького спеціаліста.

Чим хороші теплі підлоги?

Оскільки системи обігріву на основі батарей опалення не настільки досконалі, багато стали віддавати перевагу опалення на основі теплих підлог. Вони не тільки рівномірно нагрівають повітря в приміщенні, але і створюють додатковий комфорт, адже немає нічого приємнішого, ніж ступати ногами на теплу підлогу в період холодів.

Однак на цьому переваги теплої підлоги не закінчуються. До основних плюсів теплої підлоги можна віднести:

 • Висока швидкість нагріву. При підлоговому обігріві приміщення прогрівається набагато швидше, ніж у випадку з радіаторами опалення. Це дозволяє користуватися опаленням більш економно, відключати його при виході на роботу, у справах і включати по поверненню. Температура в приміщенні досить-таки швидко досягне комфортних показників.
 • Дану систему опалення можна повноцінно використовувати як самостійну, а при бажанні — як додаткову.
 • Підлоговий обігрів прогріває повітря рівномірно, не створюючи протягів.
 • Тепла підлога здатний прогріти повітря до комфортної температури на висоту до 2,5 метрів.
 • Забезпечує комфорт ніг, що знижує ризик простудних захворювань.
 • Забезпечує безпечну гру на підлозі дітям, більше не доводиться забороняти їм грати на холодній підлозі, так як він завжди має комфортну температуру.
 • Дана система опалення досить-таки економічна, так як використовує сучасні технології з енергозбереження.
 • Приміщення з підлоговим обігрівом здаються більш просторими, так як у них відсутні настінні радіатори опалення, які, крім усього іншого, не завжди вписуються в сучасний інтер’єр.
 • Система є більш екологічними, ніж, звична для нас довгі роки система опалення, адже завдяки рівномірному нагріванню і можливості регулювання температури, не пересушується повітря в приміщенні.
 • Тепла підлога є універсальним, адже підходить практично під кожне підлогове покриття.
 • Завдяки використанню терморегуляторів, можна дуже точно і тонко регулювати температурний режим, а програматори дозволяють настроїти бажану температуру відповідно часу і дня тижня. Це істотно заощаджує витрати теплоджерела.
 • Відносна простота установки і процесу експлуатації.

Як бачите, теплі підлоги дуже практичні у використанні, мають величезний ряд переваг. Ви точно не пошкодуєте, зупинивши свій вибір на цьому виді опалення.

Види теплих підлог

На сьогоднішній день є безліч видів теплих підлог. В залежності від наявної системи опалення, особистих уподобань і фінансів, можна без проблем вибрати для себе підходящий варіант. Для цього достатньо знати про всі існуючі види. Володіючи інформацією, ви без праці визначитеся, який тепла підлога під ламінат необхідно вибрати.

Існують наступні види теплих підлог.

Водяна тепла підлога

Водяні теплі підлоги обігріваються за рахунок циркуляції гарячої води по трубах, проведеним під чорновою покриттям підлоги. Вода нагрівається за допомогою котла і рухається по трубах завдяки циркуляційного насосу. Дана система може застосовуватися скрізь, де система опалення працює під тиском. В цьому випадку використовують труби, виготовлені з металопластику або гофровані труби з нержавіючої сталі.

Важливо! Підлогове водяне опалення добре зарекомендувало себе при необхідності обігрівати великі площі і приміщення, так як воно більш економічно, ніж електричні теплі підлоги. Ідеально підходить для облаштування приватних будинків та комерційних приміщень.

tepla p dloga p d lam nat na betonnu p dlogu svo mi rukami 2 - Тепла підлога під ламінат на бетонну підлогу своїми руками

Електрична тепла підлога

У випадку з електричним підлоговим опаленням нагрівальні елементи досягають потрібної температури шляхом нагріву від проходження електрики за ним. В залежності від типу нагрівальних елементів, існують деякі підвиди електричних теплих підлог:

 • Нагріваючий кабель. Конструкція такого підлоги неймовірно проста. Складається з кабелю з високим опором, по якому проходить струм. Даний кабель укладається певним чином поверх чорнової стяжки. При проходженні через нього струму кабель нагрівається, тим самим нагріває фінішний тонкий шар стяжки над ним, а далі і сам ламінат.

Важливо! Кабель укладається виключно на ділянки, вільні від меблів, тобто на корисну площа обігріву.

 • Нагрівальний мат. Відрізняється від теплої підлоги з нагрівального кабелю тим, що в даному варіанті кабель вже укладений певним чином на спеціальній сітці. Досить лише покласти мат на необхідну ділянку і далі провести фінішну заливку підлоги і укладання підлогового покриття.
 • Інфрачервона плівка. Являє собою плівку, що складається з двох шарів полімерного матеріалу, між ними знаходиться наноструктура. Через неї проходить струм, як наслідок — виникає інфрачервоне випромінювання. Такий тип нагріву абсолютно нешкідливий для людини. Поверх плівки відразу ж потрібно укладати підлогове покриття — це додає додаткову висоту підлозі і спрощує монтаж.

Важливо! Електричні підлоги має сенс використовувати на невеликих площах, в іншому випадку — вони є неекономічними, вимагають великої витрати електроенергії. Як правило, такі підлоги встановлюють в санвузлах, на балконах, коридорах, як додаткове опалення в ігрових зонах дитячої кімнати.

Вибір ламінату для теплої підлоги

На сьогоднішній день існує безліч варіацій теплих підлог, і для них не обов’язково використовувати в якості підлогового покриття кахельну плитку. Тепер його можна використовувати під всіма улюблений ламінат. Якщо ви вирішили встановити теплий водяний або електричний підлога під ламінат, своїми руками хочете зробити його монтаж, то, насамперед, необхідно правильно вибрати ламінат для цих цілей.

Ось основні вимоги до ламінованого підлогового покриття, яке буде використовуватися для теплої підлоги:

 • необхідно вибирати ламінат, на якому вказано, що його можливо використовувати на поверхнях з підігрівом;
 • використовуйте виключно якісне підлогове покриття, придбайте його у перевірених виробників, адже дешевий ламінат при нагріванні може виділяти шкідливі леткі смоли, деформуватися і втрачати свої властивості при перепаді температур;
 • сумарний тепловий опір ламінату і підкладки має бути в межах 0,15 кв. метра на кВт, в даному випадку — чим нижче значення, тим краще;
 • часто в паспорті до ламінату зазначено, для якого виду системи опалення він підходить — якщо він не універсальний, то використовуйте його виключно з тією системою опалення, яка прописана в паспорті;
 • краще використовувати ламінат з замковим типом з’єднання;
 • враховуйте, що при використанні підлогового обігріву необхідно віддавати перевагу дощок ламінату невеликої товщини — таким чином, ви збільшите теплопровідність;
 • краще зупинити свій вибір на ламінаті високого класу — такі панелі набагато щільніше і ефективність обігріву буде вище, а вже тим більше, якщо мова йде про водяній системі;
 • особливу увагу при покупці ламінату приділіть та вибору підкладки під нього — вона повинна бути призначена для використання на нагрівальні поверхні, мати відповідну теплопровідність, бути пористою і не затримувати тепло.

Монтаж водяної теплої підлоги

Укладання теплої підлоги вимагає певних навичок, якщо ви володієте уміннями і знаннями в сантехнічних роботах, це може бути вам під силу. Однак навіть якщо ви вирішили звернутися до професіоналів, не зайвим буде знати алгоритм проведення монтажу теплої підлоги під ламінат. Водяна тепла підлога вимагає особливого контролю якості виконання робіт.

При обладнанні системи опалення на основі водяного теплої підлоги, дотримуються такої послідовності дій:

 • На систему опалення встановлюється розподільний колектор з регуляторами, до якого підключаються всі елементи опалення. Регулятори дають можливість встановлювати температуру нагріву води в конкретному контурі.
 • На якісну чорнову стяжку укладається гідроізоляція та теплоізоляція — це необхідно для того, щоб уникнути зайвих тепловтрат і захистити нижнє приміщення від можливих протечек.
 • На даному етапі, згідно з проектом, проводиться монтаж теплового контуру. Труби монтуються обраним способом на армуючу сітку. Спосіб укладання — змійка або равлик, істотно не впливає на кінцевий результат. Крок укладання труб визначається, в залежності від місця розташування. Бажано зменшувати крок біля зовнішніх стін і збільшувати по центру або ближче до виходу.

Важливо! Довжина труб в одній системі не повинна перевищувати 100 метрів, так як насосне пристрій може просто не впоратися. Краще всього, щоб один контур прогрівав приміщення загальною площею не більше 40 квадратних метрів.

 • Після монтажу труб їх підключають до колектора і перевіряють всю систему на якість роботи. Варто вже на цьому етапі усунути всі можливі неполадки і витоку.
 • По всьому периметру приміщення приклеюється спеціальна демпферна стрічка.
 • Далі на підлогу заливається цементна стяжка. При заливці труби повинні бути заповнені водою, але не включені на опалення. Не варто включати систему опалення до повного висихання стяжки. В процесі сушіння найкраще періодично змочувати поверхню водою — це запобіжить поява тріщин на поверхні. Пол повинен сохнути повільно і якісно, без використання спеціальних сушок.

Важливо! Загальна товщина стяжки підлоги не повинна бути товще 5-7 сантиметрів, інакше — ефективність обігріву знижується. А от відстань від поверхні підлоги у фінальному виконанні до труби не може бути більше 3 сантиметрів.

 • Після висихання стяжки, на підлогу укладається підкладка і ламінат. Укладання підкладки і ламінату здійснюється звичайним, передбаченим виробником способом. Попередньо варто дати ламінату прогрітися до температури приміщення, придбати вологість приміщення. Для цього потрібно завезти його в приміщення за 2-3 дні до початку робіт з його укладання.

На даному етапі процес монтажу теплої підлоги можна вважати завершеним. При належному виконанні робіт система повинна працювати без збоїв.

Монтаж електричної теплої підлоги

Якщо ви вирішили використовувати у вашому житло електричний тепла підлога під ламінат, то варто зазначити, що, на відміну від водяного, він набагато простіше в монтажі. Крім цього, дана система опалення більш безпечна.

Послідовність робіт по укладанні нагрівального кабелю або мата в процесі облаштування електричного теплого статі:

 • Складається схема розташування нагрівального елемента і визначається місце установки теплорегулятора.

Важливо! Пам’ятайте, що нагрівальні елементи повинні розташовуватися виключно в областях вільних від меблів — це запобіжить марну передачу тепла предметам, які не потребують обігріву, запобігає перегрів елементів нагріву.

 • Розрахунок теплої підлоги по потужності і використовуваної площі. На кожній упаковці є приклад розрахунку цих показників, також ви можете звернутися до консультанта в будівельному магазині, він допоможе вам зробити підрахунки.

Важливо! Як правило, потужність електричного теплого статі розраховується виходячи з типу приміщення, в якому він буде встановлюватися. Ці значення коливаються від 110 до 180 Вт на метр квадратний. Якщо така система опалення використовується як самостійна, а не додаткова, то варто зупинитися на значеннях від 140 до 180 Вт на метр квадратний. Підрахунок площі, що обігрівається розраховується відніманням від загальної площі приміщення необхідної площі не обігріву. Далі це значення множиться на обрану потужність. В результаті — виходить загальна потужність, необхідна на обігрів заданої площі, і вона вимірюється в кВт.

 • Перед укладанням нагрівальних елементів на підлогу стелиться термоізоляція.
 • У разі використання нагріваючого кабелю він фіксується до поверхні монтажною стрічкою, згідно зі схемою, побудованою з урахуванням його довжини і опалювальної поверхні. Якщо це — нагрівальний мат, він розстилається на потрібній ділянці.
 • Далі перевіряється працездатність нагрівальних елементів, для цього їх потрібно підключити до мережі. Перевіряється робота терморегулятора.
 • Згідно з рекомендаціями виробника, робиться цементна стяжка потрібної товщини.

Важливо! Не варто робити стяжку товщі, ніж рекомендовано в інструкції. Це може призвести до того, що підлога буде занадто повільно прогріватися, нагрів буде неефективним. Не варто включати підлоговий обігрів на період висихання стяжки.

 • Далі стелиться підкладка і укладається ламінат.

Важливо! Якщо використовується інфрачервона нагрівальна плівка, вона укладається на чистову стяжку, безпосередньо під підкладку і ламінат. Дана процедура абсолютно не вимагає додаткових умінь і навичок.

Відеоматеріал

Ознайомившись із публікацією, ви дізналися, як встановити теплий водяний або електричний підлога під ламінат своїми руками. Як бачите, певні види підлогового опалення не вимагають присутності і участі майстра, при бажанні все можна зробити самостійно. Використовуючи інноваційні технології, такі як інфрачервоний тепла підлога, можна отримати максимальну ефективність і економічність в обігріві приміщення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *