Тепла підлога під паркетну дошку — який краще?

tepla p dloga p d parketnu doshku yakiy krasche 1 - Тепла підлога під паркетну дошку — який краще?

Багато хто задається питанням: чи можна стелити тепла підлога під паркетні дошки? Звичайно, система обігріву в будь-якому випадку створює температурне навантаження на даний вид підлогового покриття. При впливі високої температури з часом паркетні дошки почнуть розширюватися, що приведе до їх деформації. Так і особливості самої деревини в паркеті можуть стати причиною малої ефективності такої системи. Тому відповідь неоднозначний, та варто розібратися з багатьма нюансами, які потрібно врахувати при облаштуванні теплою системи під паркетні планки. Ми спробуємо дати відповідь на питання: тепла підлога під паркетну дошку — який краще, щоб ви змогли зробити остаточний, правильний вибір.

Визначення паркетної дошки

Паркетна дошка давно змінила класичний паркет, який в силу своєї високої ціни, на жаль, не всім по кишені. Це — відмінне рішення для тих, хто хоче не тільки красивий, але і теплий пол, адже такі ламелі нічим не гірше натуральної деревини. Давайте розбиратися з даним видом підлогового покриття.

Планки складаються з таких основних шарів:

 • Дорогі породи деревини на самому нижньому шарі продукції.
 • Підстава планки з міцних деревних порід, волокна яких укладаються перпендикулярно попередньому (нижньому) шару.
 • Верхній шар — шпон, на поверхні якого видно візерунки і малюнки натуральної сировини.

Важливо! Для дешевизни виробники часто замінюють середні і нижні шари більш дешевими замінниками деревини. Саме тому при покупці даного матеріалу рекомендуємо подивитися на ламель в розрізаному вигляді.

Перелік замінників натуральної деревини:

 • ДСП (водонепроникний) — застосовується для середнього шару.
 • МДФ — застосовується для нижнього шару.

tepla p dloga p d parketnu doshku yakiy krasche 2 - Тепла підлога під паркетну дошку — який краще?

З’єднавши між собою шляхом склеювання всі три перерахованих вище матеріалу, отримують якісне і стійке покриття. Паркетна підлога володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, внаслідок яких фахівці не радять класти дошки на систему тепла підлога. Єдине, що допоможе уникнути розбухання покриття — правильний вибір породи паркетної дошки. Так, наприклад, вироби з середнім шаром з клена та бука не рекомендується використовувати з причини того, що такі породи дерева не переносять теплового впливу.

Важливо! Для зменшення перепадів бажано укладати ламелі товщиною 12-15 мм Тонкі дошки будуть швидко розсихатися, а більш товсті — перешкоджати надходженню теплової енергії, що призведе весь результат процес обігріву до нуля.

Чому укладання паркету на теплий пол не є ефективною?

Паркетне покриття само по собі є дуже теплим матеріалом, але багато користувачів хочуть додаткового обігріву шляхом встановлення системи “тепла підлога”. Не завжди ці два співвідношення дадуть позитивний результат. Причиною такої несумісності служать наступні фактори:

 • Паркет виготовлений з деревини, яка є відмінним ізолятором, що перешкоджає проникненню теплового впливу від нагрівальних елементів теплої підлоги.
 • Ламелі з натуральної сировини володіють підвищеною чутливістю до високої температури і підвищеної вологості. Під впливом цих факторів дошки можуть потріскатися і втратити свій первинний зовнішній вигляд.
 • Для кріплення паркетної дошки часто використовують саморізи. Саме з їх допомогою встановлюється підкладка з фанери. Без участі цих кріпильних елементів практично неможливо покласти підлогове покриття, але вони здатні пошкодити труби, електрокабель або плівку з циркулюючим теплоносієм. Це може призвести до виходу з ладу всієї системи підлогового обігріву приміщення.

Види теплих підлог

Тепер розглянемо питання, тепла підлога під паркетну дошку — який краще. Під паркетну дошку можна зробити наступні типи системи обігріву:

 • Інфрачервоні. Така система має вигляд полімерної плівки, в яку вмонтовані графічні елементи. У процесі обігріву вони випромінюють якусь теплову енергію в ІЧ діапазоні, яка і передаються певним видом покриття.

Важливо! Для паркетних дощок, які будуть використовуватися в комплексі з інфрачервоною обігрівальної системою, прогрівати небажано матеріал до температури понад 28 градусів.

 • Електричні. Такий теплий пол вважається вигідним рішенням з економічної точки зору. Теплові кабелі, які виступають в якості нагрівальних елементів, повідомляють тепловий заряд поверхневого покриття.

Важливо! Не варто забувати про великий недолік цієї системи обігріву прокладання електрокабелів у поєднанні з дерев’яними матеріалами може призвести до пожежонебезпечну обстановку у вашій квартирі.

 • Водяні. Нагрівальним елементом служать пластикові труби, по яких безперервно циркулює нагріта до бажаної температури вода. Даний обігрів є оптимальним рішенням для підвищення температури приміщення в поєднанні з паркетної дошкою в силу того, що підлога буде прогріватися рівномірно. Варто відзначити ще один важливий плюс — у разі виходу з ладу водних нагрівальних елементів ваше дерев’яне покриття не зможе загорітися, на відміну від попередніх видів обігріву.

Паркетна дошка для теплої підлоги монтаж. Рекомендації по установці

Якщо все ж таки ви зважилися на установку теплої підлоги під паркетні ламелі, то для вас не буде зайвим ознайомитися з основними правилами і рекомендаціями фахівців. Ми оформили їх ось таким списком:

 • Використовуйте плаваючий спосіб укладання теплової системи обігріву дерев’яної підлоги. Це дозволить підлоговому покриттю рухатися під впливом теплових коливань. Використовуючи такий підхід, ви зможете попередити передчасне руйнування планок.
 • До бетонної основи потрібно прикріпити підкладку з фанери за допомогою двокомпонентного поліуретанового клею. Для додаткової фіксації дощок бажано використовувати саморізи, які слід встановити в попередньо намічених місцях. Тільки не використовуйте їх занадто багато, щоб не перезавантажувати деревину і не створити причину її деформації.
 • Краще покласти під паркетну дошку саму тонку фанеру, а потім уже систему “тепла підлога”. Так ви зможете запобігти негативний температурний вплив на зовнішнє покриття. Але не варто забувати, що даний спосіб незначно знизить ефективність підлогового обігріву.
 • Краще встановлювати планки спеціальними металевими скобами, які дозволяють з’єднати між собою дошки без додаткового кріплення до основи. Варто зауважити, що даний спосіб дозволить вам відрегулювати природним чином звуження і розширення ламелей при можливих температурних перепадах.
 • Слідкуйте за тим, щоб підігрів паркету здійснювався рівномірно по всій підлозі, що перешкоджає деформації, а згодом — руйнування деревних матеріалів.
 • Після установки невеликої ділянки теплової системи протестуйте кілька разів спільну роботу двох прилеглих покриттів. Подібні дії потрібно виконати для того, щоб у разі виявлення предмета несправності, ви змогли відрегулювати самий оптимальний температурний режим.
 • Укладання теплої підлоги під паркетну дошку повинна здійснюватися кваліфікованими фахівцями своєї справи.

Відеоматеріал

Сподіваємося, що наша стаття допомогла вам розібратися в питанні, чи можна робити теплу підлогу під паркетну дошку. Ви — господар свого будинку, тому лише вам вирішувати, чи варто вам взагалі затівати такі ремонтні роботи. Тепла підлога — це, звичайно, добре, але і зносостійкий якісний паркет набагато важливіше. Постеліть краще хороший ковролін, щоб вашим ніжкам було тепліше, а підлогового покриття — спокійніше.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *