Тепла підлога під плитку — який краще?

tepla p dloga p d plitku yakiy krasche 1 - Тепла підлога під плитку — який краще?

Керамічна (кахельна) плитка в наші дні розглядається як один з найпопулярніших матеріалів для заключного покриття підлоги. За своїми якостями плитка універсальна по запитам і будівника, і власника — вона водостійка, нейтральна до хімічно активних речовин, зносостійка, не потребує постійної додаткової обробці, відносно недорога. А при обробці спеціальних приміщень (санвузол, кухня) можна покладатися, за винятком дорогих природних матеріалів і синтетики, тільки на кахель. Однак на побутовому рівні керамічна плитка не зовсім зручна — в першу чергу, своєю холодостійкістю. Ноги мешканців квартири, в якій підлога кахельна, будуть мерзнути з відповідними наслідками. Найбільш ймовірний вихід із цього становища — зробити тепла підлога під плитку. Який краще з існуючих нині варіантів — розглянемо це питання в цій статті.

Типи теплих підлог

Практично у всіх випадках, коли в будинку збираються класти кахельна підлога в житлових кімнатах, дбайливі господарі замислюються про тепла підлога. Благо, сучасні структури не дуже важкі і досить безпечні. Існує декілька варіантів для підбору теплої підлоги під кахельну плитку:

 • Рідинний тепла підлога на основі будівництва системи труб від домашнього водяного опалення;
 • Електричні теплі підлоги з відповідною технологією нагріву;
 • Електричні обігрівальні системи з інфрачервоним принципом передачі теплової енергії.

Водяний обігрів

Водяна тепла підлога в основі має під собою замкнуту структуру труб, розташовану в бетонному каркасі підлоги, по якій переміщається тепла рідина, як правило, вода з окремою або центральної системи опалення.

Важливо! Така форма підігріву підлоги може використовуватися і в якості провідного джерела обігріву, і бути як додаткова система. Бетонна основа, коли вона виконана з дотриманням всіх технологічних вимог, є хорошою базою для труб.

Технологія досить проста:

 • На бетонній основі необхідно укласти ефективний теплоізоляційний шар для заощадження тепла. Воно повинно йти тільки вгору.
 • Міцна основа, яка не дозволяє шару ізоляції зрушуватися і, головним чином, стає опорою труб. Краще за все робити з міцного металу.
 • Труби з обігріває рідиною.
 • Прилад управлінням стану рідинного контуру і рівня температури.
 • Поверхневий бетонний шар, що має багатофункціональне призначення. Бетон закриває і захищає всю конструкцію, збирає виділяється трубами теплоту і розподіляє його по території підлоги, роблячи кахель теплим. Прогрітий бетон може довгий час бути джерелом тепла, що дозволяє економити енергоресурси. Товщина шару бетону повинна досягати 3-5 див.
 • На бетонний шар кладеться кахельна (керамічна) плитка, тому бетон повинен бути відносно рівним. Домагатися ідеальної поверхні не варто, оскільки дрібні огріхи можна буде виправити в процесі кладки кахлю.

tepla p dloga p d plitku yakiy krasche 2 - Тепла підлога під плитку — який краще?

Недоліки водяної підлоги

Підігрів підлоги теплою рідиною (водою) має безліч позитивних моментів. Але, на жаль, негативних наслідків тут також багато. Ось деякі з них, що з’являються в ході і після установки:

 • складність і велика трудомісткість операцій при монтажі;
 • достатня фінансова навантаження;
 • труднощі в циркуляції гарячої води;
 • вихід з ладу не металевих шлангів при опрессовке.

Все це призводить до того, що набагато частіше застосовується менш небезпечний при експлуатації і не такий трудомісткий варіант монтажу з використанням електрики побутової мережі. Популярність цього шляху видно вже тому. що існує кілька варіантів будівництва.

Плюси електричної теплої підлоги

Коли ви остаточно вирішили зробити саме електричний тепла підлога під керамічну плитку, слід відразу ж продумати, з якою метою ви будете його монтувати.

Важливо! Сутність дії електромережі в підлозі базується на застосування спеціального дроту, що нагрівається при підключенні крізь нього електричного струму. Експлуатація сучасних технологій для підігріву квартири дозволяє підтримувати нормальну температуру в зимовий період.

Як вибрати тепла підлога електричний під плитку?

 • Для початку потрібно вирішити для себе проблему з электрополом — це провідний або допоміжне джерело опалення.
 • Інша проблема тісно пов’язана з першою – який обсяг складності і трудомісткості ви можете собі дозволити. Адже загальний масштаб робіт, хоча і не досягає рівня водяного статі, але, тим не менш, треба буде виробляти цементний шар завтовшки майже десять сантиметрів.

В повсякденній практиці для монтажу електричного підлоги застосовують дві технології, кожна зі своїми труднощами:

 • встановлення кабелю;
 • спеціальні мати.

Важливо! Потрібно розуміти, що якщо ви вирішили зробити електрообігрів провідним джерелом тепла, то для цього допускається лише кабель. Електричні мати не витримають такої експлуатації, воно підійдуть тільки для допоміжного обігріву.

Від вашого рішення, який тип обігріву потрібно вибрати для теплої підлоги під керамічну плитку, способи будівництва виявляться істотно різними.

tepla p dloga p d plitku yakiy krasche 3 - Тепла підлога під плитку — який краще?

Підігрів кабелем

Прокладка проводів під керамічною плиткою — класичний напрям теплої підлоги при обігріві електрикою. Така подача тепла відзначається більш результативною і економічною. При цьому тепло по підлозі поділяється істотно рівномірно.

Важливо! Практично, це — найкращий тепла підлога під плитку. Звичайний витрата електроенергії досягає 120 Вт/кв. м, тоді як електричні мати витрачають при таких же умовах 160 Вт/кв. м.

При установці такого варіанту обігріву наявність цементної стяжки — кабель для обігріву кладуть в неї, товщина цементу — мінімум 3 см, нормальна — 5-7 див. Такий шар забезпечує більш рівномірне і довгострокове після припинення роботи системи розподіл тепла.

Важливо! Для санвузли в квартирах переважно застосовують монтаж кабельного статі, оскільки це забезпечує небезпека замикання при появі води на підлозі – цементний шар прекрасно приховує кабель від рідини.

Необхідно враховувати, що якщо ви робить ставку на електричний підлогу, як головне джерело тепла, йому треба займати дві третини від території приміщення. Проводи необхідно розміщувати недалеко один до одного.

Виділяють два основних типи кабельних контурів:

 • в один провід;
 • у два дроти.

Різниця полягає в методі приєднання до термостата. Одножильний кабель треба приєднувати двома кінцями, двожильний кабель – з одного, і не настільки важливо, де провід закінчується.

Особливості процесу:

 • Створювати цементну основу підлоги оптимально ще під час будівництва нового будинку або в період проведення капітального ремонту.
 • Після затвердіння цементної стяжки необхідно зайнятися термоізоляцією. На цемент кладеться шар ізолюючої плівки, лише після цього проводяться інші роботи. Установка додаткового шару зберігає великий обсяг тепла і економить електроенергію.
 • Дроти розподіляються на конкретному відстані від стіни, вони не повинні опинитися під домашній меблями, місце розташування якої визначається заздалегідь. Коли обігрів монтується на першому поверсі або як головна система опалення кабель ставиться з великою частотою.
 • Після монтажу проводів можна заливати контур цементом. Включення робочого режиму можливе лише після висихання цементу. Приблизний період роботи і схоплювання цементу — 4 тижні.

Система електронагрівальних матів

Менш результативний, але більш легкий і менш трудомісткий метод обігріву підлоги – застосування спеціальних матів. Ще раз треба відзначити, що системи можуть бути використані лише як джерело додаткового обігріву

Нагрівальні мати виготовляють як вже приготовані секції або полотно, на останньому сконструйований надтонкий провід. Розставляють мати на існуючу стяжку на спеціальний клей або нетолстый пласт цементу – до 1 див.

Важливо! Найчастіше для таких випадків застосовують клей, оскільки при його використанні майже не виділяється бруд.

Установка нагрівальних матів проста – секції розставляють на підлозі, надрізаю сітку в необхідних місцях. Потім контур можна під’єднати до терморегулятора. Роботи закінчилися.

Важливо! Теплоізолюючий шар при використанні такої технології не потрібен. Перехід на робочий режим можливий після затвердіння клею — це близько 5 годин.

tepla p dloga p d plitku yakiy krasche 4 - Тепла підлога під плитку — який краще?

Підбірка підлоги з електропідігрівом

Існуюча в різних формах сучасна торгівля рекламує вже сконструйовані варіанти теплих підлог на електропідігріві. Обійдуться вони трохи дорожче, зате економлять час і здорово допомагають, якщо у вас слабкі навички електромонтажних та будівельних робіт.

Готовий до установки комплект зазвичай продається в коробці. На кожній з них надрукована рекомендована площа на представлений метраж проводів або матів.

Важливо! Виникають рамки охоплення території випливають наступними причинами – мінімум метрів застосовується при монтажі провідного джерела обігріву. При цьому не забувайте, що:

 • Скорочувати площу нижче зазначеної довжини не можна – тоді можливий загальний перегрів проводів, що викличе надміру коротку експлуатацію контуру.
 • Максимальне значення показників може бути використано для додаткового другорядного обігріву. Як правило, при монтажі підлоги використовують усереднені показники.

Перед встановленням теплої підлоги на электрообогреве треба заздалегідь уточнити, чи в змозі ваша домашня мережа обслуговувати подібну потужність. Але навіть якщо відповідь буде позитивною, краще, якщо для джерел тепла під підлоги існувала окрема лінія.

Електрообігрів підлоги з інфрачервоною функцією

Коли ви плануєте, як змонтувати тепла підлога під керамічну плитку з електричним обігрівом, використавши при це невеликий час і мінімум трудових зусиль, найкращим виходом буде інфрачервона підлога.

Важливо! Провідне перевага такої системи – вона проста в монтажі, і під’єднувати до мережі її можна без очікування затвердіння цементу або клею.

Сутність дії цієї технології базується на нагріванні різних речей, обстановки, розташованих в приміщенні, зсередини. Інфрачервону плівку можна розставляти під різні поверхні – керамічну плитку, ламінат, а також прикріплювати на стінах або навіть стелі.

Важливо! При установці треба пам’ятати, що плівку приклеює на відстані чверть метра. Розставляти інфрачервоний підлогу можна, ігноруючи розстановку меблі.

Пристрій рівномірно нагріває підлогу, різні речі приміщення, ті, в свою чергу, теж передають тепло. Інфрачервоні потоки не зменшують атмосферу в квартирі, що суттєво важливо, коли в родині хтось хворіє на хвороби дихальної структури.

При втраті робочого стану однієї з деталі підлога зберігає можливість експлуатації. У разі потреби підлогу можна змонтувати на іншій ділянці.

В цілому гарантуються такі характеристики інфрачервоної плівки:

 • вологостійкість;
 • механічна стійкість;
 • захист від електричного струму.

Важливо! Всупереч поширеній думці, плівка ця зносостійкості і міцна. Період експлуатації подібного підлоги досягає 30 років, гарантія, як правило, триває 15 років.

Відеоматеріал

Коли шукаєш кращий тепла підлога під плитку, мимоволі звертаєш увагу на те, що кожна технологія має свою фішку — оригінальний метод обігріву, простота монтажу, дешевизна, час експлуатації. З іншого боку — у кожної є свої недоліки. Тому споживачеві, який планує поставити тепла підлога, необхідно враховувати позитивні і негативні явища, тільки після цього закуповувати готову конструкцію або окремі елементи.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *