Тепла підлога своїми руками електричний під лінолеум

tepla p dloga svo mi rukami elektrichniy p d l noleum 1 - Тепла підлога своїми руками електричний під лінолеум

Лінолеум вважається одним з найбільш часто використовуваних матеріалів для підлогового покриття. Найголовніша його перевага — це низька ціна. Але користувачам варто задуматися над тим, чому вона коштує так дешево. Це обумовлено наявністю шкідливих хімічних речовин, що виділяються з деяких видів лінолеуму. Саме на цей критерій вам варто звернути увагу перед тим, як встановити теплу підлогу своїми руками електричний під лінолеум. У свою чергу, тепла підлога також може бути кількох різновидів, відмінність яких у системі обігріву і самій установці опалювального матеріалу. У багатьох виникає зустрічне питання: чи можна робити теплу підлогу під лінолеум? Відповіді на всі ваші питання по даній темі ви дізнаєтеся з сьогоднішньої статті.

Переваги теплої підлоги

Підігрів підлоги у квартирі — сучасне рішення багатьох проблем, включаючи ваш комфорт і рівномірний розподіл нагрітого повітря, що не скажеш про звичайні радіаторах опалення.

Важливо! Робота такої системи досить проста: повітря від підлоги повільно підіймається до стелі, там остигає, а потім розподіляється по всій площі цього приміщення.

Плюси теплої підлоги:

 • Не пересушує повітря, тим самим зберігає нормальний рівень вологості. Цей факт особливо важливий для тих, хто страждає захворюваннями дихальної системи, і вкрай важливо для маленьких дітей.
 • Можливість розташовуватися по всьому вільному простору нижнього рівня. Наприклад, радіаторні системи можна встановити тільки в певному місці спальні, яка буде прогрівати тільки найближчі зони. З теплими підлогами зовсім інша ситуація.
 • Високий рівень комфорту і запорука хорошого здоров’я.

Види лінолеуму

Перед тим, як зробити тепла підлога електричний своїми руками під лінолеум, рекомендуємо ознайомитися з різновидами лінолеуму, так як не всі його види підходять в якості поверхневого покриття під нижню систему опалення. Ми представили їх наступним списком:

 • На основі ПВХ. Вважається найбільш дешевим з усіх існуючих варіантів. Покриття має деякі обмеження щодо максимального нагріву. Деякі види можна нагрівати до температури вище +27°С.

Важливо! Для теплої підлоги потрібно застосовувати ПВХ лінолеум з особливою обережністю, постійно контролюючи режим нагріву матеріалу.

 • Гліфталевий. Поверхня такого лінолеуму покрита стійким гліфталевим лаком. Відповідає усім технічним та експлуатаційним вимогам. Відмінно підходить для установки теплих підлог. Єдиний мінус — висока ціна покриття.
 • Гумовий. Один з найдешевших варіантів лінолеуму. Його рідко використовують із-за низьких показників якості продукції. Але все ж, гумовий лінолеум можна використовувати в поєднанні з теплими підлогами.
 • Одношаровий. Самий тонкий матеріал, дешевий, володіє низьким рівнем зносостійкості. Застосовують його рідше всіх в силу того, що такий лінолеум вимагає частої заміни. Не рекомендовано використовувати для підігрітого підлоги.
 • Утеплений лінолеум. Незважаючи на те, що цей матеріал вважається самим товстим і теплим, він має низький коефіцієнт теплопровідності і досить високу ціну. Його не використовують для прокладки теплої підлоги, так як такий лінолеум здатний знизити ефективність роботи системи обігріву.

Види теплої підлоги

Отже, тепер ми черга дійшла розглянути різновиди підлогової опалювальної системи. Без такого пристосування неможлива установка теплої підлоги під лінолеум своїми руками. Давайте ж почнемо знайомство:

 • Інфрачервоний. Нагрівальний елемент — інфрачервона плівка або спеціальний внутрішній кабель, який потрібно підключити до мережі за допомогою термостата. Дана огрівальна система нагріває не простір кімнати, а предмети, розташовані в ній, наприклад, лінолеум або ламінат. Виконати монтаж інфрачервоної теплої підлоги під лінолеум під силу кожному, так як нагрівальний плівковий елемент кладеться на заздалегідь вирівняну поверхню без установки термостата і інших додаткових пристроїв.

Важливо! Найчастіше використовують такі системи в магазинах, офісах, промислових приміщення, житлових будинках і квартирах. Такий плівковий інфрачервоний підлогу можна встановити практично під будь-який вид підлогового покриття — паркет, лінолеум. А ось під плитку його не рекомендовано стелити.

 • Електричний. Досить часто використовується і набирає все більшу популярність серед користувачів. Встановлюється конструкція за допомогою кабелю і готових обігрівальних відсіків. Обладнати електричну теплу підлогу під лінолеум на дерев’яну підлогу своїми руками не так вже й складно, як здається на перший погляд. Зверху на обігрів можна стелити підходящий лінолеум, ковролін, ламінат, навіть кераміку.
 • Водяний. Такий підігрів підлоги використовують тільки в приватному будинку або котеджі, так як система вимагає наявність додаткового стояка для спускання холодної води з функцією теплообміну. Суть роботи полягає в тому, що через спеціальні труби під лінолеумом в стояк буде відправлятися холодна вода, а підніматися — гаряча, яка і буде циркулювати по опалювальній системі, тим самим підігріваючи підлогу в приміщенні. Найголовніший плюс — велика економія електроенергії. Не можна не відзначити відсутність впливу магнітного та електричного полів.

Укладання теплої підлоги під лінолеум своїми руками. Кабельна система:

 • Спочатку виконуємо всі підготовчі роботи. Видаляємо колишнє покриття, стяжку, наявний пил і сміття.
 • Підбираємо місце розташування термостата. Підведемо до нього електрику і кабель заземлення.
 • Прокладаємо гідроізоляцію з урахуванням припусків на стіни трохи вище рівня нашої майбутньої стяжки. Проклеюємо стрічкою місця зіткнення стяжки зі стіною.
 • Тепер прокладаємо теплоізоляцію матеріалом, який зможе знизити втрату тепла теплої підлоги.

Важливо! Для цього можна взяти підкладку, але можна використовувати і спінений поліетилен або пінополістирол. А ось для балкона потрібно взяти утеплювач товщиною не менше 10 див.

 • Ми отримали чорнову стяжку з армуванням, на яку тепер ми укладаємо фольгу, а потім щільний утеплювальний матеріал з покриттям з тієї ж фольги.
 • Підраховуємо крок існуючої укладання. Закріплюємо дроти спеціального гідроізоляційного стрічкою.
 • Закріплюємо муфтами всі силові дроти терморегулюючої системи опалення. Накладаємо магістраль строго за встановленим вимогам техніки безпеки. Її гілки повинні розташовуватися з інтервалом 7,5 см один від одного, а вигини кабелю повинні бути максимально плавними. Відстань проводів до нагрівальної системи повинно бути близько 20 см, але не більше.
 • Проводимо зорову тестерную перевірку встановленого матеріалу. Дивимося на цілісність опалювальної системи, а потім встановлюємо температурний прилад.
 • Заливаємо цементно-піщану стяжку на всю поверхню підлоги. Чекаємо повного застигання.
 • Виробляємо фінішну обробку покриття керамічною плиткою, натуральним або штучним каменем, лінолеумом або ламінатом.

Відеоматеріал

Як бачите, теплу підлогу під лінолеум на дерев’яний або бетонну підлогу своїми руками під силу встановити практично будь-кому. Найголовніше — вибрати саме той обігрів, з яким ви напевно впораєтеся. Якщо ви не впевнені в своїх силах, краще довірте цю роботу професіонала.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *