Тепла підлога в гаражі своїми руками

tepla p dloga v garazh svo mi rukami 1 - Тепла підлога в гаражі своїми руками

Приміщення, в якому стоїть автомобіль, повинно бути теплим. І з цим погодяться багато автовласників, адже, давши захист від холоду своєму залізному коневі, можна значно збільшити термін його експлуатації. Тому ще при будівництві гаражного приміщення багато приділяють увагу теплоізоляції. Як правило, від морозів надійно захищають стіни і ворота — звичними теплоізоляторами, які монтуються за допомогою каркасної технології. А ось питання утеплення підлоги в гаражі приділяється набагато менше уваги. І зовсім даремно, адже з настанням морозів, охолодження гаражного приміщення без належного утеплення, відбувається переважно через пів, а не через стіни. Це пов’язано з промерзанням грунту, особливо в сильні холоди. Тому пропонуємо уважно вивчити питання, як зробити теплу підлогу в гаражі своїми руками.

Плюси теплого гаража

Переваги володіння гаражним боксом для багатьох автовласників очевидні, як і наявність самого боксу, адже зберігання машини на вулиці завдає чимало клопоту:

 • Автомобіль, залишений у дворі, після заметілей і снігопадів часто доводиться визволяти зі снігового полону, озброївшись не тільки щіткою, а й лопатою.
 • Взимку багатьом автовласникам, залишають авто на вулиці, особливо вітчизняного виробництва, доводиться мучитися з холодним запуском і в обов’язковому порядку прогрівати двигун на холостих обертах.
 • У сильні морози ваша машина може і зовсім не завестися, і ви просто не встигнете зробити всі заплановані справи.
 • Ну і звичайно ж, стоянка у дворі, де постійно паркуються і інші автомобілі, загрожує, як мінімум, подряпинами, причину появи яких часто важко з’ясувати.

Якщо з плюсами володіння боксом все очевидно, то питання, чи потрібно його опалювати і монтувати тепла підлога в гаражі своїми руками, викликає багато суперечок в автовласників. Одні вважають це марною тратою часу і грошей. Інші — навпаки, обома руками за:

 • В опалювальному гаражі ваш залізний кінь і в мороз готовий до використання на всі 100%. Відчиняєш ворота, сідаєш в салон, повертаєш ключ запалювання, і в шлях.
 • Дах і стіни теплого боксу захищають його від будь-яких опадів. Лопата знадобиться тільки для того, щоб очистити шляхи виїзду з боксу.
 • Крім того, в приміщенні завжди можна провести будь-який ремонт техніки власними силами, без звернення в автосервіс. При комфортних умовах для будь-якого чоловіка турбота про своєму залізному коні тільки в радість.

tepla p dloga v garazh svo mi rukami 2 - Тепла підлога в гаражі своїми руками

Єдиної відповіді тут не існує, є лише кілька нюансів, які варто врахувати в обов’язковому порядку перед тим, як зробити теплу підлогу в гаражі:

 • Якщо ви використовуєте приміщення для тривалого зберігання автомобіля, без виїздів на дорогу, наприклад, з осені по весну, то опалювати взимку його не обов’язково.
 • Якщо машина експлуатується постійно в денний час, а на ніч ви заганяєте її в бокс, то температура в гаражі взимку не повинна опускатися нижче 0°С. Оптимальною вважається відмітка +5°С.

Важливо! Чому саме це значення? Відповідь досить проста. Якщо всередині приміщення тепло, температура сягає позначки в 15-20°С, а зовні — морози, то це призведе до появи конденсату на автомобілі. А висока вологість — ідеальна умова для появи іржі на металі.

Підготовка до робіт

Багато фахівців рекомендують задуматися над питанням, як зробити теплу підлогу в гаражі, ще в процесі будівництва. Тим самим ви полегшите собі задачу. Монтаж теплої підлоги в гаражі своїми руками викликає безліч питань, так як ця частина приміщення:

 • Повинна бути міцною і жорсткою, щоб витримувати вагу будь-якого авто;
 • Не повинна вступати в реакцію з паливно-мастильними матеріалами, маслами і хімікатами, поява яких в гаражі неминуче;
 • Повинна бути вологостійкою, щоб можна було спокійно видаляти бруд, обсипалася з коліс машини.

Більшість автолюбителів віддають перевагу найпростішим варіантом влаштування підлоги — це якісна бетонна стяжка. Робити її прямо на грунт не рекомендується, місце треба добре підготувати. Тільки в цьому випадку гаражний підлога буде відповідати всім перерахованим вище вимогам:

 • Спочатку грунт майбутнього підлоги знімають на глибину 30-35 см, щоб звільнити місце для подушки — основи.
 • Далі грунт по всій площі ретельно утрамбовують, по всій площі рівномірно розподіляють піщано-гравійну суміш. Цей шар повинен становити близько 8-10 сантиметрів.

Важливо! Якщо підлоги планується утеплити, то замість гравію укладають керамзит, який теж розрівнюється.

 • Далі влаштовують гідроізоляцію — це може бути поліетиленова плівка або руберойд.

Важливо! Між собою листи гідроізолятор повинні бути з’єднані герметично, тому їх укладають внахлест, який повинен становити не менше 20 сантиметрів. Гідроізоляція повинна заходити і на стіни гаража на 15-20 сантиметрів.

 • Поверх гідроізоляції укладають арматурну сітку, яка закріплюється скобами, на ній виставляють за рівнем маяки з арматури або спеціальних профілів.

Утеплення підлоги

Перш ніж вирішувати питання, як зробити теплу підлогу в гаражі, варто не тільки підготувати підставу, але і провести теплоізоляцію приміщення. Якщо стіни тонкі і в них наявні щілини, то такий гараж буде важко нагріти навіть до 15 градусів. Приміщення краще утеплювати простими і доступними утеплювача, які можна знайти в будь-якому будівельному магазині. Головне — не економте на матеріалах і не пропускайте цей етап. Ваші витрати — як тимчасові, так і фінансові, дуже швидко окупляться за рахунок економії електроенергії.

Тепла підлога в гаражі своїми руками може бути двох видів:

 • Водяний — являє собою замкнуту систему, для створення якої найчастіше використовують металопластикові труби. Поверх цієї споруди роблять стяжку. Джерелом тепла в приміщенні служить водонагрівальний котел або систему можна підключити до опалення будинку, якщо гаражне будова примикає до нього;
 • Електричний тепла підлога в гаражі своїми руками також являє собою конструкцію з нагрівальних елементів, що проходять по всій площі. Зверху вона також заливається і вирівнюється бетонною сумішшю. Принцип обігріву буває інфрачервоним або конвекційним.

Водяна підлога

Монтаж теплої підлоги в гаражі своїми руками має ряд переваг. Давайте розглянемо їх уважно:

 • Таке підлогове опалення — низькотемпературне і працює при тиску від 2 атмосфер. Всі елементи функціонують в щадному режимі, тому водна система, змонтована з дотриманням всіх норм і вимог, прослужить вам строк, що дорівнює періоду між капітальними ремонтами будівлі, тобто не менше 40 років.
 • Система теплої підлоги в гаражі своїми руками працює за наступним принципом — чим нижче температура в приміщенні, тим більше поверхня віддає тепла. Саморегуляція налагоджена таким чином, що в приміщенні підтримується однакова температура. Цей ефект не виключає температурні коливання, але кожен раз при впливі ззовні температура в приміщенні буде наближатися до тієї, щоб була задана спочатку.

Важливо! Найскладнішим в монтажі теплої підлоги в гаражі своїми руками є процес проектування. Потрібно ретельно спланувати всі компоненти і розкладку труб. Здійснення задуманого не займе багато часу і можна зробити самостійно.

Ще одним величезним плюсом такої системи багато фахівців вважають економію електроенергії, відповідно — грошей. Але при цьому, є у цього варіанту і свої мінуси:

 • Якщо з допомогою водяної теплої підлоги в гаражі своїми руками потрібно отримати порівняно невелику температуру нагріву, то для цього знадобиться установка змішувального вузла з насосом. Це створить примусову циркуляцію води, що надходить по трубах.
 • Установка такої системи по сусідству з приватним будинком, де проживають люди, може призвести до зниження тиску в трубах, що постачають комунальним благом жителів.
 • В разі поломки окремих елементів водяної теплої підлоги в гаражі своїми руками доведеться демонтувати всю конструкцію, а це — дуже трудомісткий процес.
 • Встановлювати водяна тепла підлога в будь-якому приміщенні можна лише при наявності дозволу відповідальних органів, які повинні дати свою згоду на використання. Забороняється самостійно підключати даний тип опалення без необхідних санкцій.

tepla p dloga v garazh svo mi rukami 3 - Тепла підлога в гаражі своїми руками

Схема

Як зробити теплу підлогу в гаражі — кожен автовласник вирішує сам, але є загальна схема, дотримуючись якої ви досягнете відмінних результатів:

 • Попередньо слід скласти схему опалення, розрахувати кількість труб і комплектуючих.
 • Якщо гараж вже експлуатується, то спочатку доведеться демонтувати старе покриття і залити по плиті нову стяжку для вирівнювання.
 • На стяжку треба постелити теплоізоляційний матеріал — зазвичай беруть пеноплекс товщиною не менше 20 мм або пінопласт.

Важливо! Цей матеріал потрібно вибирати, звертаючи особливу увагу на щільність, адже він має витримувати високе навантаження.

 • Уздовж стін потрібно протягнути демпферну стрічку для компенсації температурних розширень.
 • На теплоізоляційний матеріал постелити шар товстої будівельної поліетиленової плівки, на яку кладеться арматурна сітка.
 • Поверх сітки укласти трубу для води, яка хомутами пристібається до сітки. Труба розкладається равликом або змійкою.

Важливо! Щоб забезпечити роботу системи теплої підлоги в гаражі своїми руками навіть після певного періоду її невикористання. Для цього потрібно встановити клапан для скидання теплоносія. Якщо взимку якийсь час система використовуватися не буде, це дозволить уникнути замерзання системи.

 • Після монтажу всієї системи потрібно провести гідравлічні випробування. Поки підлога не закритий, на цьому етапі виявляються всі недоліки системи і відразу виправляються.
 • Далі — залити стяжку товщиною від 10 до 15 см з арматурної сіткою, що перешкоджає розтріскуванню, в залежності від тоннажу машини, яка буде стояти в гаражі.

Важливо! На водяна тепла підлога в гаражі своїми руками під 2 тонну машину заливається 10-15 см бетону. В бетон необхідно додати пластифікатори і присадки для збільшення його міцності.

 • Той час, поки буде просихати стяжка, а на це піде не менше місяця, тепла підлога в гаражі своїми руками підключати не слід. Аби плита не потріскалася, слід покрити її плівкою і поливати водою два рази на день протягом першого тижня.
 • Після повного висихання стяжки можна запускати систему. Для підлогового покриття використовують зазвичай наливну підлогу або залишається бетонну підлогу без покриття.

Важливо! Включати тепла підлога в гаражі своїми руками можна при перших заморозках. Початковий прогрів може затягнутися на кілька днів, після чого система вже буде підтримувати необхідну температуру. Велика інертність водяних теплих підлог може послужити і хорошу роль, навіть якщо з якихось причин котел не зможе деякий час нагрівати воду, система буде ще тривалий час віддавати тепло приміщенню.

Електричний підлогу

Автовласники, уважно вивчили питання, як зробити теплу підлогу в гаражі, зупиняють свій вибір на електричній системі. Тому є кілька причин:

 • Для даного типу опалення не потрібно підводити труби, складати складні схеми і купувати спеціальне обладнання.
 • Вся його конструкція складається з нагрівальних кабелів, які розташовуються в цементній стяжці.
 • З додаткових установок потрібно тільки терморегулятор, але він не займе занадто багато місця. Його розмір відповідає розміру самого звичайного вимикача.
 • Система електричної теплої підлоги в гаражі своїми руками не потребує спеціального обслуговування.
 • Електричні системи також мають довгий термін використання, близько 40 років.
 • Такі конструкції мають високий ступінь захищеності, адже в них вбудовуються спеціальні датчики тепла, і при перегріванні система автоматично відключається.
 • Переваги електричного теплого статі полягають також у простоті їх монтажу. Встановити можна навіть самостійно не маючи спеціальних інструментів.

Важливо! Мінусів у цієї системи трохи — це підвищений витрата електроенергії і заборону встановлення в будівлях з підвищеною вологістю.

Пристрій

Перед тим, як зробити теплу підлогу в гаражі, варто розібратися в його пристрої.

В комплект обладнання зазвичай входить 2 елементи:

 1. Управління відбувається за допомогою терморегулятора. Пристрої з ручним керуванням дозволяють підтримувати на одному рівні постійну температуру, в той час як терморегулятори із програмним керуванням можуть редагувати і вибирати режими, згідно з встановленою програмою.
 2. Основний елемент — кабель. Через нього проходить електрика і йде обігрів приміщення. Так як його заливають цементним розчином, кабель повинен витримувати високу фізичну і температурне навантаження.

Важливо! Вибираючи кабель для системи теплої підлоги в гаражі своїми руками, зверніть увагу на його міцність. Якщо вона недостатньо висока, це може призвести до короткого замикання. А це загрожує як мінімум ремонтом, як максимум — відновленням всього гаража після пожежі.

tepla p dloga v garazh svo mi rukami 4 - Тепла підлога в гаражі своїми руками

Порядок робіт:

 1. Перед монтажем електричного тепла підлога в гаражі своїми руками розрахуйте довжину кабелю з урахуванням того, що зазвичай його укладають змійкою.
 2. На наступному етапі проробіть штроби в стіні для установки терморегулятора.
 3. Роблячи теплоізоляцію підлоги, віддайте перевагу якісним матеріалам, вогнетривким і мають довгий термін служби.
 4. Зверху цього шару укладіть монтажну стрічку і кабель.
 5. Далі встановіть датчик температур для теплої підлоги в гаражі своїми руками. Провід датчика розташуйте упоперек ліній кабелю, щоб передавати дані. На початковому етапі монтується трубка для цього дроту.
 6. Коли будете прокладати дроти і кабелі, зробіть відступ в 5-7 см від стін. Також не слід прокладати дроти близько до систем опалення.
 7. Тепер підведіть кабель до терморегулятора. Якщо підлога двожильний, то монтується один кінець кабелю, якщо одножильний, то два.
 8. Підключіть терморегулятор, щоб завершити основну частину робіт. Для цього приєднайте до пристрою три кабелі, розташованих в трубках. Один з них вже підключений — це кабель підлоги.
 9. Тепер підключити датчик температур і кабель від розподільного щита. Правильну схему з’єднання можна знайти на кришці терморегулятора.

Після цих робіт можна приступати до заливання поверхні цементно-піщаної суміші. Потім підлогу потрібно залишити в спокої до того моменту, як стяжка повністю висохне. У цей період користуватися системою ні в якому разі не можна — це може призвести до короткого замикання.

Корисні поради

При проведенні робіт по установці теплої підлоги в гаражі своїми руками потрібно дотримуватися інструкції виробника. А при його експлуатації необхідно дотримуватися правил безпеки:

 • не піддавати деформації або механічного впливу кабель;
 • не вносити зміни в конструкцію терморегулятора;
 • не проводити роботи при увімкненому електроживленні;
 • не працювати з кабелем при температурі нижче 0;
 • заземлювати нагрівальний кабель;
 • не вкручувати шурупи, не свердлити отвори в площу укладання нагрівальної секції.

Прості способи утеплення

Варто також сказати, що є кілька спрощених варіантів на тему, як зробити теплу підлогу в гаражі. Найпростіший — укласти дошки будь-якої товщини на бетонну підлогу без використання лад. Але також варто розглянути й інші варіанти матеріалів для захисту від холоду. Для отримання відмінного результату варто знати їх основні властивості:

 • Керамзит будівельники поважають за його невисоку вартість, пожежостійкість і вологостійкість. Для такого типу утеплення підлоги в гаражі потрібно вирити котлован. В якості гідроізоляції з керамзитом найчастіше використовується руберойд.
 • Утеплення часто роблять пінополістиролом. Даний матеріал володіє високим рівнем теплопровідності і відмінною вологостійкістю. З недоліків варто відзначити крихкість.
 • Створення теплої підлоги в гаражі своїми руками можливо і за допомогою пінопласту. Він дешевий, надійний, має великий термін служби. Кладеться на вирівняну поверхню і шар гідроізоляції.
 • Якщо вирішили використовувати мінеральну вату, то необхідно заздалегідь продумати пароізоляцію, а в гідроізоляції зробити зазори для вентиляції.

Важливо! Для утеплення підлоги даний матеріал використовують рідко, скоріше, для утеплення покрівлі, адже вартість його досить висока.

 • Шлак, який застосовують для захисту від холоду, перед використанням необхідно витримати на відкритому повітрі не менше двох років, щоб всі отруйні продукти горіння могли вивітритися.

Відеоматеріал

Який матеріал вибрати для теплої підлоги в гаражі своїми руками — вирішувати тільки вам. Єдине, на що необхідно звернути увагу, так це на екологічність і вогнетривкість, так як в гаражі і так вистачає загазованості і випарів бензину та автохімії. Ну а далі вам будуть потрібні необхідні матеріали та інструменти, схеми і великий запас часу. У більшості випадків система обігріву вбудовується в підлогу, а час повного застигання стяжки становить не менше місяця. Враховуючи, що цієї поверхні чекають великі навантаження, ці терміни необхідно витримати, щоб результат радував вас довгі роки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *