Тепловентилятор своїми руками

Тепловентилятор є різновидом кліматичного обладнання, нагрівальним приладом примусової циркуляції, який призначений для передачі за допомогою повітряного потоку певної кількості тепла. На превеликий жаль, потужні і багатофункціональні пристрої, які сьогодні масово виробляються, коштують недешево. А можна виготовити тепловентилятор своїми руками з доступних комплектуючих і елементів. У даній статті ми розповімо вам, як це зробити самостійно, не володіючи великими знаннями в електричній техніці.

Як працюють тепловентилятори?

Працюють подібні прилади по простому принципу, який виглядає наступним чином:

  1. Струмінь повітря потрапляє від лопатей працюючого вентилятора прямо у закритий кожух. Нагрівальний елемент, підключений до мережі, розігрівається за рахунок основної деталі — частіше це дротяна спіраль закритого або відкритого типу. Такі спіралі виготовляють із сплаву, що володіє високим омічним опором.
  2. Коли електричне напруга подається на кінці спіралі, вона починає розігріватися до декількох сотень градусів, за рахунок чого виділяється тепло, якого цілком достатньо для нагрівання повітря, що нагнітається вентилятором.
  3. Безпосередньо крізь вихідні отвори теплий повітряний потік потрапляє в навколишній простір, потім змішується з тими повітряними шарами, які ще не розігріті.

Важливо! Головне призначення тепловентилятора – ефективний та оперативний підігрів повітря безпосередньо в тих місцях, де перебуває найбільша кількість людей, і в технологічних зонах.

У теплу пору року його можна використовувати в якості самого звичайного вентилятора.

Важливо! В якості альтернативних варіантів також ознайомтеся з покроковими майстер-класами:

  • Як зробити кондиціонер своїми руками?
  • Як зробити ІЧ-обігрівач ?
  • Як робити газовий конвектор?

Які комплектуючі та матеріали потрібні для складання тепловентилятора?

Перед тим, як зробити тепловентилятор, обов’язково слід уважно вивчити конструкцію подібних приладів, розглянути, з чого вони складаються.

Пристрій складається з трьох основних елементів:

  • Корпус. Як правило, за формою він нагадує фрагмент канального воздуховода. Виробляють корпусу з термостійкого діелектрика, тобто труб з круглим перетином.
  • Вентилятор. Використовується в таких приладах постійний або синхронний струм. Від мережі надходить змінна харчування в розмірі 220 Вт або від блоку живлення.
  • Нагрівальний елемент. Він являє собою спіраль, яка розміщується в трубі, живиться від мережі напругою змінного струму. Побутового заряду цілком досить, щоб обігріти в зимову пору таким пристроєм невелику кімнату, гараж або майстерню.

Важливо! Корпус можна зробити з будь-якого відповідного предмета, який зміг би забезпечити повітряний потік, що запобігає перегрів нагрівального елемента. Головне — щоб розміри останнього не перевищували внутрішній діаметр перерізу труби.

Для того щоб зробити тепловентилятор своїми руками, вам будуть потрібні наступні інструменти, деталі та матеріали:

  • Азбестоцементна або азбестова труба довжиною 50-60 см з перетином 150 мм товщиною стінки до 10 мм. Також знадобиться стара дверна ручка для транспортування приладу.
  • Ніхромовий дріт діаметром 0,5 мм і довжиною 6 м. Якщо збільшити діаметр дроту, то, відповідно, зросте потужність нагріву.
  • Два дерев’яні бруски, слюсарні лещата. Виготовлений власноруч із сталевого прута вороток для навивання спіралі з отвором або прорізом в ньому для заправлення кінців дроту.
  • Термостійка миканитовая плівка для ізоляції довжиною 2 м і шириною 0,5 м.
  • Звичайний аксіальний вентилятор на 220 Вт або від комп’ютерного кулера з напругою 12 Вт. Ребра корпусного фланця повинні мати розмір від 6 до 12 див.

Важливо! В принципі, можна використовувати будь вентилятор, який розрахований на 250-370 міліампер споживаного струму.

  • Плоскогубці, ножівка, паяльник, кусачки, лимонна кислота, каніфоль, звичайний олов’яно-свинцевий припой ПОС 60 або ПОС 40.
  • Двожильний провід з перетином 0,5 мм довжиною 5 м. Керамічні термостійкі перехідні колодки — 3 шт. Вимикач і вилка, розраховані на побутовому струм. Кріплення.
  • Готова діодна збірка, ємність, конденсатор.

Виготовлення складових елементів і складання тепловентилятора

Переходимо від теорії до практики, розглянемо поетапно, як зробити тепловентилятор своїми руками після підготовки всього необхідного.

Виконайте виготовлення всіх вхідних деталей і складання пристрою за заданою схемою:

  • В якості корпусу для майбутнього приладу ми будемо використовувати обрізок труби. Різаком або болгаркою з алмазним кругом відріжте за розміром заготовку з азбестоцементу або азбесту. Щоб прискорити роботу і надати м’якості матеріалу, краще спочатку розпиляти її на дві частини і замочити, а в процесі розпилювання поливати обережно водою.
  • Виміряйте спеціальним приладом опір ніхромового дроту — треба, щоб воно становило не менше 30 Ом. Відріжте утворився надлишок дроту. Разрубите цей відрізок на шматочки по 3,5-4 см, зігніть навпіл, щоб отримати шплінти. Саме вони допоможуть вам закріпити спіраль на трубі.

Важливо! Варіюючи довжину і діаметр дроту, підберіть оптимальну потужність обігрівача. Пам’ятайте, що номінальної потужності недостатньо, краще збільшити її до 2,2 кВт.

  • Щільно затисніть між двох брусків в лещатах дріт, заправте її кінець у проріз воротка, який знаходиться зверху лещат, накрутіть спіраль. Рівномірно розтягніть навиту спіраль, щоб відстань між витками було в 2 рази більше діаметра дроту. На керамічних колодках з’єднайте кінці живлячого дроту і дроту.
  • Проведіть випробування спіралі. Намотайте її зверху труби так, щоб витки не стикалися. Укладіть трубу між стійкими ізолюючими опорами, підключіть дроти, увімкніть на кілька секунд в мережу. Світіння повинно бути яскраво-червоного кольору. Запам’ятайте, де знаходяться ділянки з самим яскравим світінням, візуально перевірити відсутність замикання між витками. Де потрібно — розведіть витки, тим самим збільшивши між ними крок.
  • Спіраль розвісьте всередині труби. Просвердлите по периметру труби наскрізні отвори. Підніміть в місці кріплення дріт на петлю шплінта. Виведіть шплінт іншим кінцем назовні через отвір і зафіксуйте, загніть вусики у різні боки на зовнішній поверхні труби.
  • З’єднайте кінці спіралі через термостійкі перехідні керамічні колодки, які кріпляться до труби, вимикач і до нього прикріпіть вилку.
  • Закріпіть вентилятор з одного торця труби, адже важливо, щоб він працював на всмоктування при обертанні лопатей. Під’єднайте пристрій до керамічним мережевим колодок, крізь які на спіраль подається напруга.
  • Щоб підключити прилад постійної напруги, доведеться використовувати блок живлення. Якщо його немає або він має дуже великі розміри, то можна зробити самостійно надійний блок живлення. Спаяти чотирьох діодний випрямляч на текстолітовій платі по схемі діодного моста. Підключіть згладжує електролітичний конденсатор пульсації між виходами випрямляча. Підключіть пристрій до виходу діодного моста, дотримуючись правил полярності. Під’єднайте вхід мосту до керамічної колодці.
  • Заізолюйте корпус допомогою миканитовой плівки і прикріпіть ручку.

Відеоматеріал

Ви вже знаєте, як зробити тепловентилятор, залишилося тільки його вдосконалити додатковими пристроями і елементами у вигляді захисної решітки, запобіжника, очисного фільтра, регулятора обертів двигуна, терморегулятора, біметалевого термостата, порогової захистом по струму.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *