Термін роботи лічильників води після установки

Якщо у вашій квартирі або приватному будинку встановлено один або кілька водомірів для підрахунку холодної та гарячої води, то з певною періодичністю необхідно здійснювати перевірку цих апаратів. Однак деякі власники пристроїв для обліку сумніваються, чи потрібна ця перевірка. Відповідь однозначна — потрібна. У цій статті ми поговоримо про те, навіщо потрібна перевірка, як часто її слід виробляти, хто повинен робити цю перевірку, а також визначимо термін роботи лічильників води після установки.

Чому водоміри підлягають обов’язковій перевірці?

Лічильник води — чутливе і досить точний пристрій, яке по закінченню часу може давати показувати не зовсім правильний витрата води. Подібні показники не цікаві ні постачальником, ні споживача. Але чому ж показники на водомірі перестають бути точними, наскільки дані агрегати відрізняються від дійсного, і в яку сторону?

Холодна і гаряча вода по-різному впливають на прилади обліку. Само собою, що в гарячій воді містяться добавки, із-за чого її склад, а також висока температура агресивніше по відношенню до елементів лічильника. Зважаючи на це, перевірки приладів обліку на трубопроводах гарячої води необхідно робити частіше.

Важливо! Перевірка може встановити, що пристрій справно, а зіпсоване облікове обладнання підлягає заміні або ремонту.

Коли слід змінювати прилади для обліку води?

Інтервал між перевірками для водоміра, встановленого в системі гарячого водопостачання, становить 4 роки, а для приладу, який встановлений на трубі з холодною водою — 6 років.

Важливо! Не варто думати, що термін, який встановлений для перевірки, означає обов’язкову повну заміну обладнання з обліку витрати води. Водомір необхідно міняти лише в тому випадку, якщо він вийшов з ладу або демонструє неправильні показання витрати.

У середньому, термін роботи лічильників води після установки становить 12 років, а це означає, що один пристрій може прослужити до поломки 6 років, а інше — 17 років. Варто пам’ятати, що краще подбати про питання перевірки агрегату для обліку витрати води заздалегідь, хоча б за місяць до закінчення строку міжповірочного інтервалу.

Важливо! Підприємство-постачальник послуг виробляє у себе облік по кожній окремій квартирі, кожному приватному будинку або іншого об’єкта. Якщо сам споживач забув, що термін між перевірками вже підходить до завершення, то йому нагадають про це, надіславши повідомлення.

Порядок перевірки водолічильників

Так як же зробити повірку лічильників води? Оскільки проводити перевірку необхідно тільки за допомогою спеціального обладнання, не всі знають, що її проведення може відбуватися не тільки в стаціонарних умовах, але і за місцем.

Важливо! Для проведення робіт споживач може самостійно вибрати організацію, яка має необхідні дозвільні документи.

Порядок заміни лічильника води виглядає наступним чином:

  1. Перед початком робіт необхідно подбати про тимчасове відключення водопостачання, погодивши це в Жеку.
  2. Забезпечити доступ до всіх необхідних комунікацій.
  3. Перевірити, щоб всі труби були в задовільному стані.
  4. Крани (кульові крани, вентилі) повинні повністю перекривати воду в житло.

Перевірка може бути проведена двома способами:

  • Без зняття приладів обліку.
  • Зі зняттям приладів обліку.

Якщо перевірка буде проводитися спеціалізованою фірмою, то слід викликати сантехніка, який обслуговує будинок, для зняття лічильника. Демонтоване пристрій візьмуть у роботу, надавши акт про вилучення, із зазначенням серійних номерів і марки. З собою необхідно мати паспорт на водомір, а також свій особистий паспорт.

А якщо ви згодні заплатити за перевірку трохи більше, але при цьому отримати не менше складнощів і провести все швидко без зняття пристрою, то можна замовити перевірку на дому. Оцінка справності апарату без зняття проводиться з допомогою проливного расходомерного обладнання. Робота установки ґрунтується на зважуванні пройшла через пристрій води з допомогою високоякісних ваг. Робота відбувається в наступній послідовності:

  • Майстер фірми приєднує вхідний шланг від вимірювальної установки до будь-якого крана у вашій квартирі або будинку, у якого є різьба. Як правило, для цього використовується душовий шланг зі знятим розпилювачем.
  • Потім на ваги встановлюють тару для збору води. Дані на вагах обнуляються, а в тару опускається шланг, що йде від вимірювального обладнання.
  • Тепер щільно закривають всі крани в домі.

Важливо! Спеціаліст зобов’язаний перевірити, щоб лічильники не крутилися. Дані з водомірів записуються, щоб потім їх можна було порівняти з отриманими результатами.

  • Далі працівник фірми відкриває кран, до якого приєднаний вхідний шланг від вимірювального приладу.
  • Після того, як в тару на вагах набирається три літри води, кран закривають.
  • Дані ваг, на яких встановлена тара з водою, знімають і переводять з кілограмів у літри.
  • Після — отримане після обчислень кількість порівнюють з показаннями водоміра.
  • Така процедуру повторюють кілька разів, після чого виводять середнє арифметичне число. Це дає можливість визначити похибка вимірювального обладнання.

Важливо! Якщо отримані показники похибки не перевищують допустимої норми, то майстер видає документи та робить позначку в техпаспорті приладу про дату проведення перевірки та її результаті. Якщо ж похибка перевищує допустиму норму, то водомір вважається непридатним до використання і його замінюють новим виробом.

Відеоматеріал

Перевірка лічильників води — це важлива і необхідна процедура, яку зобов’язаний виконувати кожен власник квартири або приватного будинку. Перевіряти водоміри потрібно для того, щоб визначити ймовірну похибка, яка може допускатися даним приладом у період використання води, а також для винесення постанови про його придатність для використання. Саме тому кожен повинен знати, як зробити повірку лічильників води.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *