Тип матриці монітора — який краще?

tip matric mon tora yakiy krasche 1 - Тип матриці монітора — який краще?

Зовсім недавно, вибираючи монітор для персонального комп’ютера, враховувався тільки ціновий фактор. Монітор, що має високу вартість, мав якісною матрицею, а більш дешевий пристрій не блищало необхідними характеристиками. В даний час ринок представляє широкий спектр моделей, які поділяються за розмірами екрану, оснащені різними технологічними матрицями. Тому вибір значно ускладнився. У нашій статті ми розглянемо тип матриці монітора — який краще вибрати.

Основні характеристики

Перш ніж приступити до вибору типу матриці монітора, необхідно ознайомитися з принципом її дії. Крім того, слід розглянути позитивні та негативні сторони пристрою. Визначившись з цілями придбання монітора, можна легко підібрати необхідну модель пристрою.

Якщо не враховувати розмір монітора, застосування комп’ютерів на потреби можна підрозділити на кілька груп:

 • Дизайнерське комп’ютерний пристрій, яке характеризується важливою особливістю — точною передачею кольору. Використовується для фото, додрукарської підготовки.
 • Офісний комп’ютер, що володіє високим рівнем контрастності, що є єдиною вимогою.
 • Мультимедійний пристрій, який служить для перегляду фільмів, при цьому потрібні широкі кути огляду і присутність реально чорної кольорової гами на екрані.
 • Комп’ютер для ігор, важливим показником якої є час відгуку матриці.

Матриця Twisted Nematic

Серед конкурентів матриця монітора TN, так званого Twisted Nematic є на сучасному ринку довгожителем. Присутність низького цінового фактора та доступності використання дозволило встановити пристрої з такою матрицею у всіх офісних структурах, на великих підприємствах, у навчальних закладах та державних підрозділах.

Важливо! Керуючись статистикою, 90 відсотків всіх комп’ютерів світу оснащені TN-матрицею. Крім низької вартості, дані монітори характеризуються ще однією перевагою — малим часом відгуку матриці. В динамічних іграх даний параметр є дуже суттєвим, так як першорядну роль грає швидкість промальовування.

Особливості

Монітори даного виду не володіють якісною передачею кольору і хорошим кутом огляду. Навіть після модернізації TN-матриці ситуація не змінилася. Так, розробивши і запровадивши додатковий шар для збільшення кутів огляду, додалося всього лише назва типу екрану “+film”, а результат при цьому не змінився. Крім того, енергоспоживання в режимі роботу набагато перевищує своїх конкурентів.

Яка матриця краще для монітора? Крім офісного використання, TN+film є найкращим типом матриці монітора для ігор. Багато геймери віддають перевагу купувати якісні продуктивні комплектуючі, переплативши при цьому за відеокарту або процесів, але заощадивши на екрані. Важливе значення відіграє кольору — так розробники зацікавлені у створенні максимально реалістичного сюжету для сучасних ігор. Відсутність реальної передачі усіх відтінків і кольорів створює труднощі в створенні якісного зображення.

Поряд з низькою ціною і малим часом відгуку, у TN-матриця присутні цілий ряд недоліків, на які споживачі звертають увагу:

 • Із-за дешевизни виробництва, присутня висока ймовірність наявності неякісної матриці з дефектом, що полягає в битому пікселі. Він відразу проглядається, купуючи білий колір.
 • Низький рівень передачі кольору тягне за собою неможливість відображення натурального чорного кольору. Дефект спостерігається в момент перегляду динамічних фільмів, дії яких відбуваються у темний час доби.
 • Присутність низьких кутів огляду не дозволяє відтворювати картинку на екрані при великому скупченні народу.

Важливо! Крім матриці, є й інші важливі комплектуючі системи, від яких залежить її продуктивність і зручність використання в цілому. Обов’язково ознайомтеся з корисною інформацією з наших статей:

 1. Як вибрати жорсткий диск для ноутбука?
 2. Рейтинг процесорів для ноутбука.
 3. Матовий або глянцевий екран ноутбука краще?

tip matric mon tora yakiy krasche 2 - Тип матриці монітора — який краще?

Матриця Vertical Alignment

Матриця монітора VA, так звана Vertical Alignment характеризується використанням технології вертикального впорядкування молекул. Для споживачів такі матриці більше відомі, як MVA або PVA.

Важливо! Останнім часом розробники додали суфікс “S”, який розшифровується як “Super”, при цьому в порівнянні зі своїми конкурентами, монітори не придбали жодних особливих характеристик, ось тільки вартість збільшилася.

Розробка технології VA була призначена для вирішення проблем матриць TN+film, при цьому виробники добилися деяких результатів. Якщо порівняти два екрану, то можна виявити, що монітори характеризуються повністю протилежними рисами. Так, переваги VA матриць є недоліками дешевих матриць, і навпаки — мінуси VA матриць обертаються плюсами для TN-матриць. Навіть введення маркування “Super”, не змогло змінити ситуацію.

Переваги і недоліки технології VA

Яку матрицю вибрати для монітора? При порівнянні VA-технології з дешевим екраном TN спостерігаються переваги, що полягають у:

 • наявності чудових кутів огляду;
 • присутності якісної передачі відтінків з ідеальним чорним кольором.

У своїй ціновій категорії даний тип матриці монітора є кращим для фото. Єдине, що підлягає сумніву, так це час відгуку, яке при порівнянні з дешевою матрицею набагато вище. Для любителів ігор комп’ютер з таким видом матриці не підходить, із-за постійного стану розмитості динамічної картинки.

А ось для дизайнерів, фотолюбителів, верстальників та інших професіоналів, які працюють з реальною колірною гамою і її відтінками, екрани з наявністю VA-технології є ідеальним варіантом.

Важливо! Навіть при сильному нахилі широкого кута огляду не виникає ніяких спотворень зображення на екрані. Дані монітори також підходять для мультимедіа. Будь-які фільми можна з цікавістю переглядати в колі сім’ї, при цьому є можливість спостерігати на екрані глибокий чорний колір, а не кілька відтінків сірого.

tip matric mon tora yakiy krasche 3 - Тип матриці монітора — який краще?

Матриця In-Plane Switching

На сучасному ринку дуже давно присутні матриці типу IPS і їх різні модифікації. На відміну від бездоганних характеристик моніторів, вартість не є привабливою складовою для споживачів.

Важливо! Компанія Apple виробляє пристрої, які без винятку володіють технологією матриці In-Plane Switching (IPS) і використовуються дизайнерами, мандрівниками, бізнесменами, президентом компанії.

Сучасний ринок представляють новітні модифікації AH-IPS, P-IPS, H-IPS, S-IPS, e-IPS, вдосконалені фахівцями з використанням новітніх технологій. При цьому розробники постійно намагаються поліпшити характеристики і без того якісної і дорогої матриці. Невеликі відмінності між модифікаціями існують. Так, наприклад:

 • Серія матриць e-IPS (Enhanced) володіє технологією збільшення яскравості і контрастності екрану, при цьому час відгуку зменшено.
 • Для професійної серії P-IPS характерне відображення 30-бітного кольору, але для користувача це не помітно.

Якщо не вдаватися в розшифровку складових IPS-матриці, то в технології можна помітити присутність симбіозу TN+film і VA виробництва. В одному пристрої втілилися лише відібрані позитивні сторони. Так, наприклад, матриця монітора типу AH-IPS або має повну назву Advanced High performance безпосередньо конкурує з плазмовими панелями, у яких відсутні аналоги в світі по якісному відтворенню картинки найвищої чіткості.

Важливо! Яка матриця краще для ігрового монітора? Вибираючи тип матриці монітора, любителі ігор на перше місце завжди ставлять реалістичне якість картинки. Тому віддають перевагу дорогому і якісному екрану. Незважаючи на те, що вартість IPS набагато перевищує своїх дешевих конкурентів, проведення часу з улюбленою іграшкою при цьому стає більш цікавим.

Перейматися проблемами в роботі ПК мало кому приємно. А адже їх дуже легко і просто можна уникнути. Дізнайтеся, який вибрати ДБЖ для комп’ютера.

Матриця компанії Samsung

Корейський гігант Samsung постійно постійно придумує нові технології, але не завжди це виправдано, оскільки, крім якості, споживачеві цікава і ціна пристрою, яка непропорційно збільшується.

При впровадженні технології розділення одного пікселя світова компанія Samsung добилася набагато кращої чіткості картинки. Особливо це явно помітно в момент набору різнобарвного тексту дрібним шрифтом. Багато верстальники схвалили дану технологію, а пристрою з PVA-маркуванням швидко завоювали популярність.

Матриця монітора типу WVA є поліпшеним варіантом застосовуваної технології компанії Samsung. Присутність цілком адекватної ціни дозволяє даного пристрою без проблем конкурувати на сучасному ринку.

Важливо! Спостерігається мінус, пов’язаний зі швидкістю реакції матриці, спостерігається у всіх пристроях, що функціонують за технологією VA, досі не знаходить вирішення.

tip matric mon tora yakiy krasche 4 - Тип матриці монітора — який краще?

Радикальне рішення

Матриця монітора типу AH-IPS знайшла застосування тільки у споживачів розвинених країн світу. Пристрій має дуже високу вартість, яка не по кишені багатьом покупцям. В результаті — заводи-виробники здешевили технології шляхом зниження якості при виробництві комплектуючих пристрою. Таким чином, виник новий вид матриці монітора, який отримав назву PLS (plane to line switching).

Провівши порівняльний аналіз характеристик та розглянувши принцип роботи створеної матриці, напрошується висновок: модифікація PVA-матриці є вдосконаленим варіантом від компанії Samsung і відноситься до категорії кращий тип матриці для моніторів.

Дана технологія була давно розроблена виробником, але виявилася впроваджена зовсім недавно, коли потрібно заповнити порожній ціновий сегмент, який виник між пристроями дорогого класу і середнього, при цьому виявилася дуже велика різниця у вартості.

Виробники, конкуруючи за ринок збуту, надали споживачеві за цілком прийнятну ціну прийнятну за своїми характеристиками пристрій.

Важливо! Недоліком є невеликий вибір виробників. Дана технологія не вийшла за межі концернів корейського бренду, тому у компанії виявилося небагато конкурентів, до яких відносяться Philips і AOC.

При виборі кращого типу матриці IPS монітора або PLS споживач, намагаючись заощадити, однозначно зупинить свій вибір на останньому. Видимої різниці між пристроями не спостерігається. Так, багато мобільні пристрої та планшети оснащені PLS матрицею, яку реалізатори дуже часто презентують як дорожчу IPS.

Важливо! Напевно ви плануєте користуватися ноутбуком не тільки в домашніх умовах. Щоб це було легко і без проблем, почитайте про те, якою модем для інтернету краще вибрати.

Матриця IGZO

Зовсім недавно компанія Sharp виготовила тип матриці монітора, застосувавши IGZO технологію, що включає оксиди індію, галію, цинку. Представлений матеріал володів високою провідністю і мав меншим електроспоживанням, в результаті — на один квадратний дюйм припала більш висока щільність пікселів.

Створена технологія IGZO може використовуватися для виготовлення екранів з роздільною здатністю 4К і інших мобільних пристроїв, які виробляються в форматі Ultra HD.

Важливо! Технологія має високу вартість, але телевізори та монітори з присутньої матрицею IGZO завоювали широку популярність. Світова компанія Apple уклала контракти з виробником матриць. Дана технологія має в своєму розпорядженні великим майбутнім, а для споживачів важливим є зниження ціни.

tip matric mon tora yakiy krasche 5 - Тип матриці монітора — який краще?

Кращий вибір для ігрового комп’ютера

Яка матриця краще для ігрового монітора? Перш ніж перейти до вибору типу матриці монітора, необхідно вивчити існуючі виробничі технології. Якщо потрібен комп’ютер для ігор, то пріоритетним є передача кольору і час відгуку:

 • Користувачам, які хочуть заощадити грошові кошти, можна порекомендувати пристрій з PLS-матрицею.
 • Поряд зі стандартним видом матриці, завод-виробник розробив покращений варіант моделі Super-PLS, що володіє кращою яскравістю і контрастністю, при цьому екран має можливістю відображення дозволу, що перевищує Full HD. Всі маркування відповідають поліпшеному станом динамічної контрастності і куту огляду, тому ви не зможете в них заплутатися.

Важливо! Якщо ви — любитель комп’ютерний ігор і не можете собі й дня уявити без такої розваги, клікайте по посиланню, де наведено рейтинг кращих ігрових ноутбуків.

Кращий вибір для фоторедактора

Для обробки фотографій і верстки передбачається робота з колірною гамою і її відтінками. При цьому зовсім не розглядається час відгуку:

 • Для дизайнерів і верстальників ідеально підходить IPS-пристрій. Але це — дороге придбання.
 • Професіонали радять звернути увагу на VA-тип матриці монітора і заощадити таким чином грошові кошти. Незважаючи на те, що дана технологія є старою, у неї немає конкурентів за критерієм “ціна-якість”.
 • Якщо споживач віддає перевагу щось новеньке, то можна зупинити свій вибір на PLS-матриці.
 • У разі необхідності роботи за комп’ютером з високою роздільною здатністю, таким як 4K, професіонали рекомендують звернути увагу на IGZO-пристрої. Вартість їх приблизно однакова з популярними екранами IPS, але якщо розглядати якість, то воно набагато краще.

Важливо! Що стосується вибору відповідної моделі, то ми радимо вибрати практичний варіант з нашого рейтингу ноутбуків-трансформерів.

tip matric mon tora yakiy krasche 6 - Тип матриці монітора — який краще?

Кращий вибір для мультимедіа

Який тип матриці монітора краще для любителів переглядати фільми на комп’ютері або подорожувати в мережі інтернет?

 • Цілком достатньо придбати пристрій з TN+film-матрицею. Проблема може спостерігатися тільки в момент присутності темних динамічних сцен, при яких замість ідеального чорного кольору може з’явитися сіра хмара.
 • Якщо це дуже важливо, то варто розглянути варіант придбання типу VA-матриці. Вартість пристрою трохи вище, але таким чином можна вирішити проблему з передачею кольору. При цьому споживач отримує великі кути огляду і досить високу контрастність.

Кращий вибір для офісного комп’ютера:

 • Універсальним вибором для роботи з текстом є варіант матриці екрана TN+film. Однак практика показує, що з дрібним шрифтом на такому пристрої працювати дуже складно.
 • Якщо вам необхідно постійно опрацьовувати великий обсяг інформації, то в цьому випадку не зайвим буде звернути увагу на свій зір. Технологія VA є прилеглої модифікації TN і має цілком доступною вартістю. Незалежно від розміру екрану і виробника, ви можете без проблем кілька годин просидіти за комп’ютером.

Важливо! При виборі офісного пристрою звертайте увагу на розмір і фізична роздільна здатність матриці. Так, при роботі з текстом, діагональ екрану не повинна бути більша відстані від очей споживача до матриці. Крім того, рекомендовано купувати офісні моделі в співвідношенні сторін 4:3 — подібне співвідношення найбільш зручне для розміщення інформації на екрані. Полегшити вам задачу вибору конкретної моделі допоможе вам наш огляд легких ноутбуків для роботи з хорошою батареєю.

tip matric mon tora yakiy krasche 7 - Тип матриці монітора — який краще?

Додаткова інформація

Після вивчення існуючих технологій рідкокристалічних екранів рекомендовано ознайомитися з додатковою інформацією, наданої користувачами. Вона допоможе визначитися, яка матриця краще для монітора:

 • Монітор є довговічним придбанням — наступна покупка, швидше за все, буде через 10 років.
 • Близько 99% випадків заявлених вимог, які пред’являються до техніки пов’язані з порушеннями умов експлуатації. Так, на офісному обладнанні ведуться ігрові баталії, а елітні пристрої використовуються тільки для перегляду новин.
 • Варіант мультиподключения використовується дуже часто. Близько 25% споживачів у світі для зручності підключають до одному пристрою кілька моніторів, іноді 2-4. Зручність полягає в тому, що кожний підключений пристрій виконує певну роль: одне — використовується для перегляду фільмів, друге — для ігор, третій монітор є офісним і т. п.

Відеоматеріал

Визначивши, який варіант матриці є кращим для користувача, розшифрувавши буквену маркіровку на екрані пристрою з впливом на ціну і якість, можна вибирати діагональ. Всі ці дані допомагають зробити правильний вибір пристрою, відповідного вашим вимогам, яке в процесі роботи ніколи не підведе.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *