Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 1 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

Вимірювання артеріального тиску тонометром — це процедура, до якої вдавався напевно кожен: хто-то — з-за потребою, а хтось- в профілактичних цілях. Тому наявність цього апарату в будинку просто необхідно, особливо, якщо з вами живуть гіпертоніки або літні люди. На жаль, великий асортимент тонометрів, представлених в аптеках або спеціалізованих магазинах, багатьох лякає. Тому для того, щоб ви могли зробити правильний вибір серед численних варіантів моделей, ми розповімо вам про те, як правильно вибрати автоматичний тонометр — рейтинг кращих апаратів допоможе вам у цьому.

Потрібен тонометр в домашніх умовах?

Якщо ви вирішили стежити за здоров’ям, у тому числі взяти під контроль і артеріальний тиск, в цьому випадку без придбання тонометра вам ніяк не обійтися. Крім цього, такий апарат ще вам може знадобитися у наступних ситуаціях:

 • Якщо ви панічно боїтеся “білих халатів”, то це ідеальний варіант для того, щоб ви в спокійних домашніх умовах могли контролювати артеріальний тиск;
 • Здійснювати контроль над тим, діють медикаменти, призначені для зниження тиску;
 • Для оцінки ефективності заходів при переході на здоровий спосіб життя, а також при лікуванні гіпертонії.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що оптимальним рівнем артеріального тиску вважається 120 мм рт.ст. Якщо воно піднялося і через деякий час нормалізувався, то панікувати не варто. Якщо ж підвищені показники тримаються досить тривалий час, у цьому випадку слід потурбуватися про своє здоров’я і звернутися до лікаря.

Тому придбання тонометра — це найпростіший спосіб в домашніх умовах контролювати свій тиск. До того ж, сучасні апарати не потребують спеціальної підготовки для роботи з ними і можуть бути оснащені додачу ще додатковими функціями.

Показники, на які потрібно звертати увагу при виборі тонометра

Багато при купівлі тонометра орієнтуються на його функціональність, технічні характеристики, а також відгуки покупців. На жаль, такий підхід не завжди ефективний. Це пов’язано з тим, що в гонитві за кращим тонометром купується багатофункціональна модель, працювати з якою досить непросто, особливо, якщо людина у віці.

Тому, щоб ви могли вибрати апарат, який підійде саме вам, при цьому, не переплачуючи гроші за непотрібні функції, слід звертати увагу на такі показники якості тонометрів:

 • Частота експлуатації. Якщо тонометр необхідний для щоденного використання, в цьому випадку краще всього придбати автоматичний прилад, так як він більш стійкий і здатний витримати часту навантаження.
 • Вік. Він також є фундаментальним показником у виборі тонометра. Наприклад, молодим людям краще всього вибирати апарат на зап’ясті, а ось літнім — з манжетою на плече.
 • Наявність захворювань серцево-судинної системи. Якщо такі проблеми зі здоров’ям є, в цьому випадку потрібно звертати свою увагу на прилади з функцією діагностики аритмії.
 • Цінова позиція. Найдешевшими і точними апаратами вважаються механічні, автоматичні на позицію дорожче, але за своїми функціональними та експлуатаційними характеристиками вони набагато краще.
 • Точність і стабільність показників. Від цього прямо залежить ваше здоров’я і подальший спосіб лікування (при необхідності).

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що допустимими похибками при вимірюванні ртутного стовпчика вважаються +/- 3 мм рт.ст., а по пульсу — 5%.

 • Зручність читання з дисплея, а також наявність русифікованої інформації.

Важливо! Тонометр можна купити як в аптеці, так і в інтернет-магазині. Різниця буде полягати лише в ціні, так як в аптеці вона може бути трохи вище, ніж у магазині. Тим не менш, в аптеці ви можете перевірити перед покупкою повністю апарат, легкість роботи з ним і якість зображених цифр на екрані.

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 2 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

Різновиди тонометрів

Якщо ви не знаєте, який краще — тонометр на зап’ястя, механічний або автоматичний, то перед покупкою дуже важливо зважити всі “за” і “проти”. Далі більш детально розглянемо кожен вид даного апарату, щоб у вас більше не виникало проблем при його виборі.

Механічні апарати

Незважаючи на те, що це — самий “літній” апарат, на сьогоднішній день він широко використовується як в домашніх умовах, так і в медустановах. В комплект входить манжета на плече, фонендоскоп, груша і манометр. Повітря всередину манжети в цьому випадку подається механічним шляхом за допомогою нагнітача.

Такий тонометр володіє більш високою точністю вимірювань. Єдиним його недоліком є те, що для того, щоб ним скористатися, необхідна допомога сторонньої людини.

Важливо! При роботі з механічним апаратом потрібно мати хороший слух, так як під час процесу вимірювання тиску необхідно слухати пульс, тому ця модель тонометрів більше підходить для лікарів.

Автоматичні пристрої

Цей апарат самостійно накачує манжету і стежить за пульсом. Дані, в свою чергу, виводяться на екран. Як і інші види тонометрів, автоматична модель має свої переваги так і недоліки.

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 3 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

Основні переваги автоматичних тонометрів:

 • Наявність додаткових функцій.

Важливо! Є моделі тонометрів, які оснащені функцією постановки діагнозу згідно класифікації ВООЗ.

 • Оснащені вбудованими годинами, сигналізацією при появі аритмії та “пам’яттю”, яку можна переглянути за датами. Це дуже зручно, якщо ви контролюєте показники свого здоров’я.
 • Такі апарати мають функцію штучного інтелекту, який, в залежності від особливостей людини, визначає ступінь накачування повітря в манжету.
 • Відсутня необхідність механічного накачування манжети і прослуховування пульсу, так як за вас це все робить тонометр.
 • Зручність і простота використання.

Основні недоліки автоматичних тонометрів:

 • Висока чутливість приладу, з-за чого дані не завжди вірні.

Важливо! Зверніть увагу на те, що якщо 3 рази поспіль вимірювати артеріальний тиск, дані можуть суттєво відрізнятися. Тому, для того щоб дізнатися точний результат, вам необхідно просто порахувати середній арифметичний показник.

 • Деякі моделі досить громіздкі, тому непридатні для транспортування.
 • На більшості приладів написи зроблені англійською мовою, що іноді російськомовному населенню створює незручності.
 • У співвідношенні з іншими видами мають досить високу вартість.
 • Періодично вимагають заміни батарей, що тягне за собою додаткові фінансові витрати.

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 4 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

Напівавтоматичні тонометри

Такий апарат відстежує виключно пульсацію, при цьому нагнітати повітря в манжету потрібно самостійно за допомогою груші — такий же, як і в механічному приладі. Ці тонометри дуже зручні у використанні і експлуатації.

До основних переваг даного виду приладів відносять:

 • Невисока ціна в співвідношенні з автоматичним варіантом.
 • Відсутність необхідності користуватися під час вимірювання тиску стетоскопом.
 • Швидкість вимірювання.
 • Тривалість терміну експлуатації набагато вище, ніж в автоматичних моделях.

Важливо! Єдиним недоліком напівавтоматичного тонометра є той факт, що точність показань у порівнянні з механічним набагато нижче.

Тонометри на зап’ястя

Такий апарат можна надіти на руку, як браслет або годинник. Цей тонометр чудово підійде людині віком до сорока років, який не страждає серцево-судинними захворюваннями. Дуже часто спортсмени використовують такі моделі, щоб під час фізичних навантажень контролювати артеріальний тиск і пульс.

Важливо! На сучасному ринку медтехніки з’явилися вже такі апарати, які здатні вимірювати тиск на пальці. Це — не найточніший тонометри, тому людям, страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи, такі апарати краще не купувати.

Як вибрати манжету тонометра для?

Розмір манжети — це дуже важливий фактор, на який завжди потрібно звертати увагу під час вибору тонометра. Це пов’язано з тим, що якщо манжета буде підібрана неправильно, результати вимірювання можуть бути недостовірними.

В основному в комплекті з тонометрами додаються манжети наступних розмірів:

 • S — це найменший розрахований на окружність руки 18-22 сантиметри.
 • M -середній. Окружність руки в цьому випадку становить 22-32 сантиметри.
 • L – найбільший. Він розрахований на окружність руки 32-45 сантиметрів.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що ці параметри є орієнтовними і кожен виробник може приводити свою таблицю розмірів.

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 5 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

Тонометр механічний — рейтинг найкращих

Пропонуємо вашій увазі моделі тонометрів, які зарекомендували себе з найкращого боку серед апаратів для домашнього використання.

Microlife BP AG1-30

Дані апарат отримав найвищу оцінку серед користувачів. Він зручний в експлуатації, може застосовуватися як в домашніх, так і в професійних умовах. Крім цього, Microlife BP AG1-30 у співвідношенні з іншими приладами має наступні переваги:

 • Технологія розрахунку величини трьох вимірювань;
 • Можливість підключення до комп’ютера;
 • Обладнаний мережевим адаптером, що виключає необхідність придбання батарейок.

Важливо! Основним недоліком даного тонометра є невисока міцність латексних трубок.

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 6 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

CS Healthcare CS-105

Це — найпростіша базова модель, яка може застосовуватися в домашніх умовах. Її основними перевагами є:

 • Можливість регулювання манжети в залежності від обсягу руки;
 • Наявність спеціального кільця, яке спрощує процес затягування манжети;
 • Наявність клапана, який дозволяє повільно випускати повітря для отримання більш точних даних.

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 7 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

Напівавтоматичний Тонометр — рейтинг найкращих

Якщо ви вирішили зупинити свій вибір саме на такому варіанті, на які моделі можете звернути свою увагу.

Omron S1

Це — досить мініатюрна модель, яка вільно уміщається в долоні, тому є ідеальним варіантом для любителів подорожей. Крім цього, Omron S1 володіє наступними перевагами:

 • Висока точність показань;
 • Помірний ціновий діапазон;
 • Зручна манжета;
 • Пам’ять розрахована на 14 вимірювань.

Важливо! Omron S1 — це найпопулярніший тонометр у своєму сегменті, так як за численними відгуками недоліків як таких не було виявлено.

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 8 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

A&D UA-705

Цей тонометр по своїй популярності нічим не поступається Omron S1, так як за досить невисоку ціну можна отримати якісний багатофункціональний прилад. До його основних характеристик можна віднести:

 • Повний комплекс вимірювань таких показників, як індикатор аритмії, артеріального тиску і пульсу;
 • Збільшена манжета;
 • Покажчик середнього тиску;
 • 30 елементів пам’яті;
 • Шкала ВООЗ;
 • Невелика вага, близько 120 грам;
 • Максимальна точність вимірювань.

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 9 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

Рейтинг найкращих автоматичних тонометрів

Якщо вам потрібен саме повністю автоматизований прилад для домашнього користування, візьміть на замітку одну з нижчеописаних моделей — вони заслужили непогані відгуки.

Omron HEM-700-E

Цей апарат японського виробництва визнаний одним з найпопулярніших приладів в сегменті автоматичних тонометрів. Він оснащений безшумним компресором і великим дисплеєм, відповідно до технології Intellisense. Крім цього, Omron HEM-700-E має наступні переваги:

 • Можливість проведення подвійного контролю артеріального тиску;
 • Розрахунок середнього показника вимірювань;
 • Великий обсяг пам’яті;
 • Наявність індикатора підвищеного артеріального тиску і датчика положення руки.

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 10 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

Microlife BP A2 Basic

Цей апарат, крім надійності, являє собою комбінацію всіх кращих досягнень в галузі медичних технологій.

До достоїнств Microlife BP A2 Basic можна віднести:

 • Широку і досить зручну манжету;
 • Можливість додаткового вимірювання пульсу і індикатора аритмії;
 • Більшу пам’ять, розраховану на 30 вимірювань;
 • Колірну індикацію ВООЗ;
 • Визначення середнього рівня частоти вимірювань;
 • Високу чутливість, що дозволяє реагувати на рух руки під час процесу вимірювання тиску.

Важливо! Основним недоліком даного приладу є його досить висока ціна.

tonometr avtomatichniy reyting kraschih 11 - Тонометр автоматичний — рейтинг кращих

Як вибрати найкращий тонометр для домашнього користування?

Крім всіх раніше перерахованих вище рекомендацій по вибору тонометра, дуже важливо враховувати потенційного споживача. Наприклад:

 • Для літніх людей краще всього підбирати прилад з плечової манжетою. Це пов’язано з тим, що в районі передпліччя кровоносні судини набагато краще виражені і більш чіткіше. Відповідно — протягом крові і пульс легше помітні. У цьому випадку перевагу слід віддавати автоматичним моделям, так як при роботі з такими тонометрами при накачуванні манжети не підвищується кров’яний тиск.
 • Що стосується вагітних жінок, то завдяки сучасним технологіям на сьогоднішній день розроблені апарати, що дозволяють виявити навіть схильність до токсикозу.

Важливо! Також існують моделі тонометрів призначені спеціально для молодих мам, так як вони мають в комплекті ще й дитячої манжеткою.

Відеоматеріал

Незважаючи на те, що вибір медтехніки досить різноманітний, дуже важливо поставитися до купівлі такого апарату, як тонометр, серйозно. Від точності і якості його роботи безпосередньо залежить ваше здоров’я. Застосовуючи на практиці наші рекомендації, ви зможете визначитися з тією моделлю тонометра, яка стане вашим незамінним помічником у підтримці свого здоров’я, так і близьких вам людей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *