Торшер своїми руками

torsher svo mi rukami 1 - Торшер своїми руками

Багато дизайнери в своїй роботі при створенні інтер’єрів використовують торшер — світильник, який закріплений на довгій ніжці. Він робить кімнату більш затишною і створює в ній ту саму домашню обстановку. Також, щоб людині було комфортно перебувати в приміщенні, там повинно бути якісне освітлення. В наш час ви з легкістю зможете придбати будь-яку вподобану вам модель світильника. Але що може бути краще, ніж торшер, зроблений своїми руками? З його допомогою ви зможете розділити кімнату на зони, підкреслити елементи декору, а для цього варто лише проявити фантазію, і ваш будинок перетвориться в казковий світ, “заграє” новими фарбами. Як зробити торшер своїми руками? Про це ми і розповімо в цій статті.

Покрокова інструкція

Щоб зробити торшер самостійно, потрібно підготувати всі необхідні інструменти і матеріали.

Інструменти і матеріали:

 • Дерев’яна дошка та клей для дерева.
 • Ножівка та плоскогубці.
 • Дриль.
 • Викрутка і ніж.
 • Кріплення і рулетка.
 • Мідний лікоть.
 • Дерев’яна стійка для каркаса (близько 1,5 м).
 • Мідна труба (близько 1,5 м).
 • Подовжувач і маркер.
 • Патрон і електричний шнур.
 • Вимикач і вилка.
 • Світлодіодна лампочка.
 • Ажурне пластикове відро для сміття.

Спочатку потрібно зробити основу всієї конструкції.

torsher svo mi rukami 2 - Торшер своїми руками

Виготовлення заснування:

 • Спочатку вирізаємо дві дощечки з дерев’яної дошки розміром 35*5*20 см і 30*2,5*15 см (довжина, товщина і ширина).

Важливо! Ви можете використовувати будь-які розміри на ваш розсуд, але не забувайте, що вся конструкція повинна бути стійкою.

 • Далі з’єднайте ці дощечки клеєм. Для початку змастіть менше колоду і прикріпіть до більшого. Зробіть це так, щоб менша дощечка була по центру. Скористайтеся затискачами, щоб зафіксувати конструкцію і дайте їй повністю просохнути.
 • Потім відміряйте на меншому бруску 5 см від краю і просвердлите дірку діаметром 3 див Відшліфуйте краю після того, як зробите наскрізним отвір.

Важливо! Періодично видаляйте дерев’яні частинки під час свердління.

Підстава готово! Переходимо до наступного етапу — виготовлення каркасу.

Виготовлення каркасу

Ми вибрали стійку близько 1,5 м для того, щоб ви змогли поставити ваш торшер, зроблений своїми руками, наприклад, біля дивана. Світло при цьому буде падати зверху. Ви можете самостійно вибрати будь-яку потрібну висоту.

Поетапне виготовлення каркасу:

 • Для початку просвердліть у дерев’яній стійці отвір для мідної труби під кутом 60 градусів.
 • Вставте мідну трубу в отвір так, щоб один край визирав на 25 див. Позначте місце, де перетинається мідна труба з дерев’яною стійкою маркером.

Важливо! З допомогою спирту видалити мастило з мідної труби.

 • Просвердліть за допомогою дриля отвір близько 6 мм з однієї сторони труби на місці зробленої вище позначки. Через цей отвір буде проходити шнур.

Далі збираємо наш саморобний торшер.

Збірка світильника:

 • Першим ділом, використовуючи столярний клей, приклейте край дерев’яної стійки до основи.
 • Дайте конструкції добре просохнути.
 • Далі вставте мідну трубу, встановіть в необхідному для вас положенні, зафіксуйте і закріпіть за допомогою клею.

Важливо! Раніше підготовлене вами отвір у трубці розгорніть до підлоги.

 • Після цього до краю мідної трубки прикріпіть лікоть, до нього в подальшому ви будете прикріплювати торшер разом з абажуром.
 • Потім простягніть електричний шнур з прикріпленим до нього вимикачем і виделкою в отвір, який ви зробили раніше в мідній трубі. Кінець шнура повинен визирати з ліктя.

Переходимо до створення абажура, який дуже легко і просто можна зробити, використовуючи найпростіше офісне сміттєве відро для паперів.

torsher svo mi rukami 3 - Торшер своїми руками

>Створення абажура:

 1. Обріжте, використовуючи канцелярський ніж, верхній бортик сміттєвої корзини.
 2. Зробіть отвір в центрі дна кошика. Воно призначене для патрона.
 3. Пофарбуйте ваш майбутній абажур, використовуючи фарбу акрилову або аерозоль в потрібний вам колір. Зачекайте, поки фарба просохне, і нанесіть ще один шар фарби, щоб бажаний колір став більш насиченим.
 4. Прикріпіть патрон до абажура, приєднайте цю конструкцію до дроту.
 5. Вкрутіть лампочку.

Підлоговий світильник своїми руками готовий до використання! Залишилося лише поставити його в потрібне вам місце і включити.

Цікаві варіанти створення торшера

Секретом вдалого майстер-класу при створенні торшера своїми руками в домашніх умовах, є використання безлічі підручних матеріалів, що часом здаються зовсім непотрібними.

Абажур з декоративної глини

Глина є пластичним і легко піддається обробці матеріалом, вона добре сохне і відмінно піддається декоруванню. Для створення глиняного елемента для майбутнього торшера потрібен каркас — його можна зробити з цупкого паперу або картону. Після нанесення глини на заготівлю чекаємо повного висихання. Далі картон або папір акуратно витягуємо, а глиняний абажур, який у вас вийшов декоруємо будь на ваш розсуд технікою декупаж, ручним розписом, аплікацією.

Торшер з вази

Світильник з вази має дуже привабливий зовнішній вигляд, але його виконання є більш складним. Щоб зробити такий торшер своїми руками, вам потрібно на шийку вази встановити металеву кришку з вмонтованим у неї раніше штирем, який і буде виконувати роль основи. Щоб ваша конструкція була стійкою, закріпіть кришку упорами.

Важливо! Упори повинні бути такого ж розміру, як саме об’ємне місце на вашій вазі.

Підлоговий світильник з дерева і тканини

Щоб зробити такий світильник, розпиляєте дерев’яні рейки на заготовки потрібної довжини. Потім покрийте їх лаком і скріпіть між собою використовуючи степлер. Прісборьте тканина для абажура і закріпіть степлером. Вона повинна бути трохи більше, ніж сам каркас. Далі за допомогою дерев’яних кутиків декоруйте ребра на абажурі, скоби від степлера сховайте під декоративними рейками.

Важливо! При виборі матеріалу для абажура варто пам’ятати, що папір, шпалери і тканини можуть красти світло. Створюйте підлогові світильники, які в більшій мірі будуть добре освітлювати приміщення.

Відеоматеріал

Зробити торшер своїми руками легко, маючи всі матеріали та інструменти, які будуть потрібні в процесі виготовлення. А також знадобиться ваше бажання і прагнення самостійно зробити оригінальну річ, яка прикрасить ваш будинок. Самостійно вибирайте вид тканини, колір основи, форми і елементи декору, комбінуйте їх на ваш розсуд, втілюйте всі ваші фантазії в життя, створюйте і насолоджуйтеся оригінальними предметами інтер’єру.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *