Тріщина на лобовому склі — що робити?

tr schina na lobovomu skl scho robiti 1 - Тріщина на лобовому склі — що робити?

Багато водії стикаються з такою проблемою, як тріщина на вітровому склі. Актуальність інформації підтверджує точна статистика. Так, в середньому за п’ять років експлуатації автомобіля, у кожного четвертого водія відбувається пошкодження самого видного місця — лобового скла, і навіть самі досвідчені автомобілісти не знають, як позбутися такого пошкодження. Звичайно, поміняти скло можна, але це, м’яко кажучи, недешеве задоволення. Заміна самого звичайного вітрового скла без функції підігріву захисного шару і датчиків дощу оцінять вам за максимальною ремонтної шкалою з урахуванням його вставки. Тріщина на лобовому склі — що робити? Відповідь на це питання ви отримаєте в нашій статті.

Причини пошкодження

Як ви вже зрозуміли, ремонт тріщини на передньому склі потрібно робити негайно. Якщо ви перенесете даний захід в “довгий ящик”, то тим самим ви тільки погіршить ситуацію і вартість ремонту вже великого відколу обійдеться вам набагато дорожче.

Причини виникнення ушкоджень на склі автомобіля:

 • Аварійне зіткнення з іншим автомобілем.
 • Вплив погодних умов та опадів (падіння дерева, град, удар блискавки і так далі).
 • Зіткнення з каменем, який, швидше за все, утворює скол або воронку із численними тріщинами.
 • Вплив поганих доріг з численними купинами і ямами. Якщо залетіти на великій швидкості у велику яму, то підвіска може і не пом’якшити удар, який перейде потім на кузов, а потім і на лобове скло вашого автомобіля.

Варіанти вирішення проблеми

Не поспішайте їхати в автосервіс, щоб позбутися від докучливої проблеми. Спробуйте відновити скол своїми руками, щоб не переплачувати фахівцям за їх послуги. Для цього вам знадобитися трохи вільного часу, терпіння і набір всього необхідного для ремонту вітрового скла.

Варіанти усунення тріщини:

 • Залити, а потім заклеїти спеціальним клеєм.
 • Засвердлити скол, щоб він не зміг піти далі.
 • Замінити переднє скло.

Важливо! Третій варіант, на жаль, неминучий. Як би ви не старалися, але в будь-якому випадку, через певний проміжок часу, вам все-таки доведеться звернутися до фахівців по заміні лобового скла. Саме тому, якщо вам дозволяють фінанси, рекомендуємо усунути назавжди з’явилася проблему, використовуючи третій спосіб з вищезгаданого списку.

Тріщина на лобовому склі — що робити? Покрокова інструкція

Як же правильно зробити самостійний ремонт тріщини на самому головному передньому склі вашого чотириколісного улюбленця? Про це ми дізнаєтеся з подальшою докладної інструкції:

 • Приглушуєм мотор і зупиняємо машину.
 • Заклеюємо тріщину широким скотчем. Якщо такого немає в наявності в даний момент, то негайно його купуємо.

Важливо! Клейова стрічка дозволить уникнути попадання пилу, сміття та бруду всередину тріщини. Якщо цього вчасно не зробити, то усунути подібні нюанси буде досить складно.

 • З’ясовуємо характер пошкодження. Уважно оглядаємо тріщину, оцінюючи її за такими критеріями: довжина і глибина відколу, проходить він через все переднє скло або займає лише невелику його частину. Тепер беремо в руки звичайну тонку голку, за допомогою якої перевіряємо наявність наскрізного пошкодження.

Важливо! Якщо скло тріснуло з самого краю або тріщина майже дійшла до нього, то немає сенсу в самостійному ремонті. У цьому випадку буде доцільно звернутися до фахівця, заплатити гроші, ніж витратитися на безрезультатний ремонт.

 • Свердлимо отвір у склі. Воно повинно зупинити розростання пошкодження на вітровому склі. Не забувайте про те, що скло — дуже крихкий матеріал, який при найменшому неправильному вашому русі може звести нанівець виконані старання.

Важливо! Ви повинні усвідомити ще один важливий момент — для подібної роботи не підходить звичайне свердло, так як вам потрібно саме ультратонкі свердло зі спеціальною напайку на наконечнику. Як альтернативу можна взяти свердло з алмазним напиленням на різальному краї. Його можна зустріти не часто, але все ж, якщо дуже постаратися, то можна знайти все. Загартоване звичайне свердло з накінечником в олії теж підійде для виконання подібної роботи.

 • Періодично змащуємо олією свердло (можна взяти мильний розчин). Свердлимо не наскрізну тріщину до половини скла (один шар). У разі проходження тріщини по всій товщині матеріалу — свердлимо наскрізний отвір.
 • Заповнюємо отвір спеціальним полімерним клеєм. Даємо час на його висихання і застигання.
 • Сушимо область заливки УФ-лампою, а потім шліфуємо і поліруємо подряпину за допомогою спеціальної пасти по склу. Шліфуємо поверхню скла до тих пір, поки воно стане повністю прозорим і буде виглядати ідеально. Тут найголовніше — бути максимально терплячим, адже тільки тоді можна досягти позитивного результату.

Важливо! Буває так, що скол на склі має кілька коротких або довгих променів. В даному випадку вам потрібно буде свердлити кожен промінь, щоб на кінці кожного з них було певне отвір. Для того щоб не просвердлити скло занадто глибоко, одягніть на інструмент обмежувач. При свердлінні намагайтеся бути максимально обережним: уникайте ударів і різких рухів. Одне необережне рух може коштувати вам дуже дорого.

Відеоматеріал

Як з’ясувалося, видалити тріщину на лобовому склі цілком можливо, якщо відразу прийняти певні заходи, а потім провести певний ряд дій. У будь-якому випадку краще всього зробити заміну скла, щоб убезпечити себе і свій улюблений автомобіль від непередбачуваних сюрпризів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *