Труба для теплої підлоги — яка краще?

truba dlya teplo p dlogi yaka krasche 1 - Труба для теплої підлоги — яка краще?

Підлоги з підігрівом вже давно змогли довести свою ефективність, саме тому сьогодні їх використовують як резервних, основних альтернативних і додаткових систем обігріву житлових приміщень. У регіонах з м’яким кліматом вони здатні навіть замінити радіатори, а в містах з суворими і холодними зимами найчастіше їх використовують в комбінації з радіаторами. У споживачів найбільше проблем виникає, коли потрібна якісна і надійна труба для теплої підлоги. Яка краща і чому — ви дізнаєтеся з наведеної нижче статті.

Як самостійно вибрати труби для монтажу теплої підлоги?

Насправді, теплі водяні підлоги досить складні в плані монтажу, на відміну від електричних, але, тим не менш, вони більш економічні. Запорука успіху – правильно спроектована система, найкращі матеріали, грамотне проведення монтажу.

Важливо! Установка теплої підлоги повинна проводитися людиною, що мають певний досвід і кваліфікацію, адже результат повинен бути ідеальним. Така система дозволяє заощадити на опаленні 20-30 % ресурсів, тому як вода в трубах нагрівається до 30-50 градусів. Вона забезпечує якісний і рівномірний прогрів приміщення.

Нинішній будівельний ринок досить багатий, виробники пропонують великий асортимент труб, які використовуються для монтажу опалювальної системи. Але яка краще підходить труба для теплої підлоги — розберемося далі, а поки ознайомтеся з не менш важливими моментами.

Вибираючи найбільш підходящий варіант, врахуйте наступні фактори:

 • Довговічність, міцність.
 • Теплопровідність.
 • Особливості установки.
 • Експлуатаційні характеристики.
 • Співвідношення якості і ціни.
 • Репутація виробника.

Труби виготовляються з самих різних матеріалів. Це можуть бути недорогі поліпропіленові та металопластикові вироби або дорогі деталі з міді. Їх діаметр, як правило, становить 16-18 мм. Віддавати перевагу рекомендується тільки труб, призначеним для опалення, ні в якому разі не для водопостачання. Якщо говорити про торгових марках, то краще довіритися перевіреним компаніям з хорошою репутацією. Продукція повинна бути оригінальною і сертифікованої.

Важливо! Принципове значення має довговічність матеріалу, який був використаний для виготовлення труб. Всі вироби повинні бути міцними і надійними, оскільки сам по собі ремонт — це дороге і складне захід.

Найпопулярніші матеріали для виготовлення труб

Мідна, поліпропіленова або металопластикова труба для теплої підлоги? Яка краще — ми будемо розбирати далі. Зараз ми розглянемо кожен варіант окремо, щоб уважно вивчити позитивні та негативні якості всіх матеріалів.

Мідь

Мідь протягом багатьох років залишається актуальним матеріалом, незважаючи на розвиток сучасних технологій і виробництво нових.

Головні переваги міді:

 • Довговічність. На поверхнях мідних труб не розмножуються бактерії.
 • Стійкість до корозії.
 • Матеріал здатний витримувати самі низькі і високі температури, будь-які механічні дії.
 • Мідні труби не тріскаються, не розплавляються, не лопаються.

Важливо! Завдяки відмінним технічно-експлуатаційним властивостям цей матеріал найчастіше використовують у сучасних опалювальних системах. Якщо дотримати всі умови, то такі труби зможуть прослужити більше 50 років. Природно, за рахунок цього з лишком окупаються початкові витрати.

Але мідь має і деякі недоліки:

 • Матеріал чутливий до кислотності та жорсткості води. Якщо теплоносій буде створювати в системі лужну або кисле середовище, то мідні труби прослужать в два рази менше заявленого терміну.
 • Не рекомендується поєднувати мідь зі сталлю, інакше — можна виникнути негативні електрохімічні процеси.
 • Монтувати такі конструкції можна тільки за допомогою прес-машин, які коштують досить дорого.

Важливо! Готові водяні підлоги з мідних труб коштують дорого, оскільки крім них ще необхідно купувати спеціальні з’єднувальні елементи, кріплення, арматуру, що суттєво збільшує вартість всієї системи, приблизно на 30%.

В плані монтажу їм немає рівних, оскільки вони з’єднуються спеціальними прес-фітингами, які відрізняються неймовірною довговічністю. Надійність з’єднань часто перевищує міцність основних елементів.

truba dlya teplo p dlogi yaka krasche 2 - Труба для теплої підлоги — яка краще?

Металопластик

Це — досить хороша альтернатива міді, причому коштує дешевше, завдяки чому користується неймовірним попитом.

До плюсів цього матеріалу можна віднести:

 • Довговічність. Металопластикові труби можуть прослужити до 50 років.
 • Екологічна безпека. Вони абсолютно екологічні, не вступають в реакцію з якимись іншими речовинами і матеріалами, які містяться у воді.
 • Стійкість до корозії.
 • Незначна вага. Це їхня незаперечна перевага над мідними виробами.
 • Високий рівень звукоізоляції. Вода не шумить, пересуваючись по стоків.

Важливо! Складаються металопластикові труби з декількох шарів, всередині вони ідеально гладкі, тому в них не скупчуються різні відкладення. Полімер, що покриває їх зсередини, захищає саму конструкцію від негативного впливу і руйнування.

До мінусів металопластику можна віднести наступне:

 • У разі руйнування клею труби починають один від одного відходити — з-за цього виникають протікання в місцях з’єднання.
 • Металопластик не переносить впливу відкритого вогню. На щастя, при монтажі теплої підлоги це не має особливого значення.
 • Вірогідність неякісного з’єднання. Необхідно уважно підбирати діаметр труб і фітингів.

Якщо вам потрібна саме металопластикова труба для теплої підлоги, яка краще — визначити нескладно. Враховуючи, що вони здатні витримувати температурні перепади від -10 до +95 градусів, необхідно приділити увагу саме цьому нюансу.

Важливо! В процесі монтажу їх не можна сильно пережимати накидними гайками, інакше — може залишитися надріз, який в майбутньому гарантовано протече.

Поліпропілен

Не багато ризикують купувати поліпропіленові труби для облаштування теплої підлоги, навіть незважаючи на їх численні незаперечні переваги:

 • Екологічність.
 • Довговічність.
 • Невисока вартість.

Важливо! В плані попиту вони недалеко відійшли від мідних аналогів, але своєю ціною при цьому нікого не відлякують. Поліпропілен не дуже зручний в плані монтажу. Така труба має радіус вигину – 8-9 діаметрів.

Недоліки поліпропілену:

 • Матеріал не дуже добре гнеться, тому монтаж таких труб сильно ускладнюється.
 • Недостатній рівень теплової потужності.
 • Температурні обмеження в процесі монтажу. Температура не повинна падати нижче 15 градусів, що абсолютно не підходить для міст з суворим кліматом.

Важливо! Труби з поліпропілену з’єднують за допомогою зварювання. Тобто, для цього обов’язково потрібен зварювальний апарат, але сам по собі процес відносно простий і багато часу не забирає. З’єднання виходить дуже міцним, майже монолітним.

truba dlya teplo p dlogi yaka krasche 3 - Труба для теплої підлоги — яка краще?

Зшитий поліетилен

Поліетилен – матеріал, який складається з вуглеводневих молекул, абсолютно не пов’язаних між собою. Завдяки новим технологіям фахівцям вдалося поєднати ці молекули за допомогою взаємодії вуглецю і водню. В результаті з’явився новий матеріал, який назвали поперечно зшитим або, простіше кажучи, зшитим поліетиленом. Його додатково обробляють під високим тиском, збільшуючи міцнісні характеристики.

До переваг зшитого поліетилену відносяться:

 • Відмінна функціональність в досить широкому діапазоні температур – від 0 до 95 градусів.
 • Висока температура горіння і плавлення. Матеріал починає плавитися тільки при досягненні температурного порогу до 150 градусів. Горить при температурі 400 градусів.
 • Молекулярна пам’ять. Труби з цього матеріалу можуть деформуватися, але вони відразу набувають вихідну форму і вид, як тільки температура відновлюється.
 • Стійкість до перепадів тиску. Вони відмінно переносять будь-які зміни в опалювальних системах.
 • Пластичність. За рахунок цього він не ламається, навіть коли виріб сильно згинають в одному і тому ж місці кілька разів.
 • Біологічна і хімічна стійкість. Такі труби нечутливі до впливу агресивних хімічних складів.
 • Безпека. Зшитий поліетилен не здатний виділяти шкідливих речовин в атмосферу. Навіть коли він горить, то розкладається на вуглекислий газ і воду.

До його недоліків відноситься наступне:

 • Матеріал погано переносить вплив прямих сонячних променів.
 • При монтажі і транспортуванні необхідно вкрай обережно поводитися з захисним шаром труб, інакше — в їх структуру може потрапити кисень, що позначається негативно на їх довговічності.

Пізніше ми пропонуємо вашій увазі рейтинг труб для водяної теплої підлоги, а поки відзначимо, що здебільшого перевага віддається виробам із зшитого поліетилену та металопластику. Звичайно, остаточне рішення приймати тільки вам, але, якщо уважно розібратися у всьому, то можна зробити безпомилковий вибір.

Популярні виробники труб для монтажу теплої підлоги?

Пристрій теплих підлог в квартирах і будинках стає все популярнішим, користується неймовірним попитом. Головна причина – економія фінансових витрат на комунальні платежі. Власне тому вибір труб для його облаштування залишається актуальним. Звичайним людям складно вибрати кращий варіант системи серед величезного асортименту, щоб він відповідав всім стандартам комфорту і якості. У цьому розділі ми познайомимося з самими затребуваними виробниками подібних виробів, порівняємо якість їх продукції, щоб визначитися з вибором.

Рейтинг труб водяного теплої підлоги, в залежності від фірми-виробника, виглядає так:

 • Sanext – це італійська компанія, яка в основному використовують для виготовлення труб зшитий поліетилен. Її продукція оснащена антикислородным бар’єром. Рівень шуму у них значно знижений за рахунок тришарового покриття матеріалу. Компанія надає десятирічну гарантію на свої системи. Готова система цієї фірми містить всі необхідні елементи для монтажу і підключення теплої підлоги своїми руками.
 • Aquatherm – німецька фірма, що займається виготовленням труб з поліетилену з застосуванням спеціального способу екструзії. Виробник гарантує безкоштовну заміну системи, якщо поломка відбудеться в перші десять років експлуатації, починаючи з моменту покупки. Його продукція здатна прослужити більше 50 років. Головною привілеєм матеріалів цього виробника вважається високий показник пружності і незначний радіус вигину. У комплекті додаються всі комплектуючі та ще додатково інструменти для регулювання температури.
 • Uponor – фінський виробник. Мільйони об’єктів по всьому світу обладнані підлоговим опаленням його марки. Використовує фірма зшитий поліетилен і металопластик. Перші — відмінно гнуться, і полегшують процес установки, другі — витримують значний тиск. Компанія постачає споживачам необхідне обладнання та інструменти, комплект для самостійного регулювання температури нагріву.
 • Rehau – німецька фірма. Вона виробляє тришарові труби із зшитого поліетилену, забезпечені антикислородным бар’єром. Термін їх служби складає 50 років. Основна відмінність цієї компанії полягає в наступному умови: якщо температура не перевищить 60 градусів, то термін гарантії зросте до 100 років.

Важливо! Якщо порівняти різноманітність діаметрів, всіх перерахованих вище виробників, то кращим варіантом можна з упевненістю назвати труби марки Rehau. Беручи до уваги всі чинники, варто відзначити, що перше місце за якістю і характеристиками займає Aquatherm, адже навіть при мінімальній товщині труб зберігається максимальна температура та тиск.

Відеоматеріал

Тепер ви маєте уявлення про те, наскільки важливо підібрати правильні труби для теплої підлоги. Якої саме продукції віддати перевагу — вирішувати вам буде набагато простіше, враховуючи всі поради з цієї статті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *