Тумба під акваріум своїми руками

Домашні акваріумні рибки заспокійливо впливають на психіку людини, будь це дорослі люди або діти. І, зрозуміло, інтер’єр квартири з акваріумом з рибками значно змінює свій вигляд в кращу сторону. Але для запобігання неприємного події у вигляді розбитого штучного водоймища, необхідно надійно його влаштувати. І найкращою можливістю на сьогоднішній день буде тумба під акваріум своїми руками — надійна, комфортна, оформлена під домашню обстановку.

Специфіка акваріумної тумби

Акваріум можна влаштувати по-різному — на підлозі, на вікні, на столі, на білизняному комоді. Ні він сам, ні рибки заперечувати не будуть. Однак на своєму власному досвіді власник акваріума швидко зрозуміє, що оптимальним варіантом установки все ж буде спеціальна меблі — акваріумна тумба, і ось з яких причин:

  • Тяжкість. Найбільш ефективні акваріуми в сотні літрів. А за законами фізики, 1 л звичайної води важить 1 кг. Можна уявити, скільки важить 200-літрова ємність. До цього треба додати вагу самого акваріума і “аксесуарів” риб — гравій, пісок, апарат по очищенню води і т. д. Масу в кілька центнерів звичайна неукрепленная меблі не витримає і з часом руйнується.
  • Акваріум — це вода. І як би ви не старалися, невеликий об’єм води буде проливатися вниз. Тому меблі повинна бути водотривкої, інакше — її матеріал покриється цвіллю і почне гнити.
  • Тумба, на відміну від випадкової меблів, може спеціально вписуватися в інтер’єр кімнати (форма, розміри, колір, декоративні елементи).

Швидше за все, ви зможете виявити в спеціалізованому меблевому центрі типову тумбу, яка відповідає всім цим умовам. Якщо ви не сподіваєтеся на свою майстерність, то, ймовірно, можна зупинитися на цій меблів, підганяючи її під свої потреби. Але найкращий варіант все ж буде будівництво тумби під акваріум своїми руками. Не настільки складне завдання для доброго господаря.

Місце тумби з акваріумом в квартирі

Як зробити тумбу під акваріум? Особливих обмежень з боку піднаглядних органів для встановлення акваріума не існує. Тобто, власники житла можуть самі вирішувати, де їм монтувати підставку — від передпокою до спальні. Але при цьому, вибираючи місце в квартирі, необхідно враховувати:

  • підлога під підставкою повинен бути рівним (вибоїни, горби, нахил поверхні);
  • не можна допустити проходження під акваріумом проводів електромереж і водопровідних труб;
  • не можна ставити акваріум під прямі сонячні промені;
  • при всьому цьому, акваріум повинен стояти на місці, яке найбільш освітлене і одне з найтепліших в квартирі.

Важливо! З урахуванням всього цього, найбільш часто тумбу з акваріумом ставлять у великій кімнаті біля стіни навпроти вікон. Втім, в залежності від конфігурації квартири, її освітлення та обігріву, можливі й інші варіанти. Штучна водойма на витонченій підставці буде чудово виглядати в будь-якій обстановці. Ви зможете перетворити його в центр житловий композиції. Акваріум стане однією з визначних пам’яток вашого домашнього інтер’єру. Лише б були враховані технічні особливості.

Не ставтеся легковажно до цього етапу, інакше вам доведеться перетягувати акваріум в інше, більш відповідне місце.

Проектна робота

Створення тумби для акваріума своїми руками необхідно починати з розробки проекту. Звичайно, домашня діяльність — не широкоформатний виробничий проект, але автору треба чітко представляти:

  • загальний вигляд тумби та її співвідношення з акваріумом;
  • деталі;
  • матеріали і технології;
  • розміри всіх фрагментів окремо і всієї тумби в цілому.

Від господаря квартири не потрібно створення класичного креслення з використанням професійних письмових приладів. Але мати приблизний малюнок з загальними даними та розрахунками необхідно, інакше — майстер зіткнеться з проблемою переробки. Ось які тут можна дати поради:

  • При створенні загального макета потрібно виходити з того, що розглядати за рибками глядачі будуть сидячи. Це значить, що вище 1 м тумбу робити не має сенсу. Наприклад, якщо розмір стільниці зазвичай або дорівнює, або трохи більше розміру дна акваріума, то вся конструкція виглядає дуже акуратно і привабливо.
  • Горизонтальні габарити знаходяться в залежності від розмірів акваріума — як правило, стільниця перевищувала водойма розмірами на кілька сантиметрів.

Крім того, всі аспекти обсягу тумби обов’язково пов’язуються з інтер’єром. Вона не повинна випадати з обстановки.

Важливо! Не треба забувати, що тумба постійно відчуває вплив води. Щоб тумба не стала швидко руйнуватися, потрібно кілька разів покрити лаком найбільш важливі або найбільш страждають елементи.

Навівши ці міркування, можна рухатися далі.

Процес будівництва тумби

Як зробити тумбу під акваріум своїми руками? Тумба — будівельний об’єкт не самий складний, тим не менш, складається з декількох деталей, що мають свої технології і функції. Тому створення цього виду меблів потрібно розглядати за етапами.

Каркас

Це — основа тумби. Він скріплює всі інші фрагменти і тримає тумбу в обраній для неї формі, незважаючи на тиск акваріума. Каркас складається з вертикальних пластин, розташованих через чверть метра і розподіляють навантаження рівномірно. Втім, кількість опор та їх місце відбувається в залежності від конкретних обставин.

Пластини (стінки) створюються з дерев’яних брусів, укріплених металевими цвяхами і накладками і обшитих листами ДСП. Зазвичай їх три-дві крайні по обидві сторони і одна в центрі. Хоча в центрі, для надійності можна поставити також дві.

Важливо! Пластини з зовнішньої сторони також обшивають листами ДСП, а зсередини для зміцнення об’єднують стінки горизонтальними і діагональними брусами.

Каркас, зроблений самостійно для себе, — більш надійна структура, ніж типова, створена під стандартний вантаж. Тим більше, зробивши один раз, ви можете постійно перевіряти цілісність меблів.

Стільниця

Важливість її виникає з кількох моментів:

  • саме через неї на всю конструкцію передається сила тяжіння;
  • стільниця контактує з акваріумом, а значить — з водою, виливається з цієї ємності, теплом різних приладів, світлом;
  • вона, хоч і лише кількома фрагментами, видно людям, що розглядає рибок.

Важливо! Такі різноманітні функції вимагають від стільниці широких властивостей — від міцності і рівності до краси і привабливості. Чим вона буде краще, тим більше від цього виграє тумба.

Задня стінка

У звичайній меблів цей деталь грає абсолютно другорядну роль. Тому для неї використовується тонкий лист пластику. У акваріумний тумбі задня стінка — відповідальна деталь, на якій лежить частина навантаження акваріума. Це вимагає робити її з міцного і досить толстого (більше 2 см) листа.

Дверцята

Без цих елементів тумби важко побачити сучасну меблі. Хоча вони не відіграють особливої ролі в прочностном каркасі але у них є свої істотні функції:

  • декоративні — витончене полотно дверей надає тумбі прекрасний вигляд і певний вид;
  • безпечні — дверцята закривають від сторонніх очей цілий комплекс речей, в тому числі від дітей і тварин.

Без них тумба втратить свої функції.

Ніжки

Вже практично зроблена тумба, як правило, ставиться на металеві або дерев’яні ніжками. Оптимальним виходом буде використання для них толстого алюмінію.

Створення столу для акваріума

Більшість любителів акваріумних рибок віддають перевагу в якості підставки для водойми тумби — багатофункціонального пристрою, які не тільки виконують свої прямі обов’язки, але і безліч інших, дозволяючи економити простір і гроші. Однак деякі воліють стіл для акваріума. Своїми руками можна створити міцну стільницю на витончених ніжках.

Причин для такого рішення багато:

  • Невеликий простір приміщення. Економити за допомогою тумби нічого — така маленька площа житла.
  • Немає бажання купувати стандартну меблі, а свого вміння для тумби не вистачає.
  • Меншою мірою — відсутність коштів.

У результаті вихід один — поставити невеликий столик з досить маленьким акваріумом. Можна, звичайно, знайти стіл в магазині, але якщо у вас є бажання і можливості, краще зробити стіл самому з урахуванням дизайну своєї квартири і наявного простору. Благо, що для такої трудової діяльності не потрібні спеціальні навички професійного столяра і обійдеться набагато дешевше стандартного акваріумного столика в магазині.

Існує дві версії такої меблів:

  • У формі типового журнального столика. Це — найбільш спрощений варіант, який неважко зробити з стандартного дерева. Завдяки своїм малим габаритам цей акваріумний стіл може виявитися майже на будь-якій ділянці житла.
  • Інший варіант буде помітно важче і витонченіше. Тепер стіл буде виглядати як кришка на останній полиці меблевого комплексу, наприклад, стінки. Це ще більше економить простір і створює в квартирі єдиний інтер’єр. Обов’язки такого столу ширше, оскільки на нього можна залишати невеликі домашні дрібнички.

Етапи створення столу багато в чому повторює будівництво тумби, але в спрощеному варіанті і під менший об’єм акваріума.

Побудувати полку

Попередні зразки меблів були підлогового зразка. Однак може бути створений і настінний примірник полки під акваріум своїми руками. Причини створення полиці для акваріума своїми руками різноманітні:

  • просторовий криза в квартирі;
  • естетичний принцип краси настінного акваріума;
  • більш дешевий, бюджетний варіант меблів.

Найпростіший варіант полиці — це дошка, прикріплена за допомогою кріпильної фурнітури. Головна проблема тут — надійність. Потрібно закріпити дошку, що вони витримала водойма в кілька десятків кілограм. Є й більш складні полиці. Якщо враховувати, що існують спеціальні акваріуми настінного варіанту, то можна створити гарну картину риб’ячого царства у вашому невеликому житло.

Відеоматеріал

У цій статті ми розглянули різні варіанти опор під домашній штучний водойму. Тепер вам залишається ретельно продумати, куди саме краще розташувати акваріум і виходячи з цього підібрати розміри меблів, її дизайн.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *