Укладання декоративного каменю, підготовка і виконання роботи

Сьогодні існує безліч матеріалів, що дозволяють виконувати ремонтні роботи швидко і просто. Деякі підходять для зовнішнього оздоблення, інші застосовуються лише для внутрішнього облицювання стін, портал для каміна і інших поверхонь. В останні кілька років людей, які бажають оновити обробку приміщення, цікавить тема укладання декоративного каменю. Існує кілька різновидів матеріалу, придатного для подібних цілей.

Різновиди матеріалу

Перш ніж вивчати способи укладання декоративного каменю, рекомендується ознайомитися з загальною інформацією про матеріалі, а також дізнатися, які існують різновиди на основі натурального і штучного сировини. Найбільш поширеним видом, який був виготовлений людиною, вважається цементний камінь. Дещо пізніше з’явився матеріал з гіпсу.

Перший є міцним і довговічним каменем, стійкий до вологості і інших негативних впливів. Саме тому цементний камінь часто застосовується для обробки приміщення зовні, а також усередині приміщення, в кімнатах з підвищеною вологістю. Облицювання стін у ванній кімнаті, біля печі або каміна сьогодні перебуває на піку популярності.

Гіпсовий оздоблювальний камінь відрізняється легкістю, міцністю і довговічністю, але нестійкий до вологи, тому найкращим варіантом стане його використання при ремонті спальні, вітальні або передпокою. Натуральний оздоблювальний камінь буває декількох видів:

  1. Мармур — найбільш міцний матеріал, який вважається «аристократичним» і дозволяє створити розкішний інтер’єр в будь-якому приміщенні. Важливо правильно його використовувати в обробці великих кімнат, оскільки невеликий простір, прибране таким каменем, виглядає досить безглуздо. Найбільш затребуваним кольором матеріалу буде чорний і білий, але багато хто віддає перевагу бежевому, різним відтінкам коричневого, бордового.
  2. Піщаник буває червоного, зеленого і коричневого кольорів. Він коштує недорого, тому часто використовується для зовнішніх і внутрішніх робіт. Фахівці розрізняють 3 виду матеріалу в залежності від ступеня зернистості. Кожен з них застосовується в різних цілях. Незважаючи на дешевизну, піщаник виглядає досить ефектно.
  3. Вапняк являє собою своєрідний сплав каменів, які укладені горизонтальними рядами. Він міцний, недорогий, виглядає красиво і незвично. У природі вапняк зустрічається в жовтому, білому, рожевому і сірому кольорах.
  4. Граніт — дорогий і міцний матеріал, який використовується для обробки приміщень всередині і зовні. Добре поєднується з іншими видами каменю.

В залежності від переслідуваних під час ремонту цілей кожен вибирає вид матеріалу. Всі вони мають свої плюси і мінуси.

Переваги і недоліки

Дикий природний і штучний камінь має свої переваги і недоліки, які слід враховувати при виборі. До основних переваг відносять наступні:

  1. Декоративний матеріал завжди виглядає незвично і стильно. Не помітити такий елемент інтер’єру просто неможливо, він завжди буде звертати на себе увагу. Деякі власники квартир і приватних будинків нерідко досягають такого ефекту.
  2. Самостійно викладати камінь дуже просто, оскільки в більшості випадків він має малу вагу, а також чітку форму, що дозволяє мінімізувати роботу зі швами.
  3. Догляд за поверхнею також не представляє складності. Достатньо звичайної води з додаванням мила або іншого засобу.
  4. Матеріал вважається екологічно чистим. Він не схильний до впливу корозії або грибка, що привертає домовласників. Навіть при тривалій експлуатації можливо зберегти первинний зовнішній вигляд.
  5. Довговічність також вважається перевагою, адже на протязі багатьох років поверхня не втрачає привабливості.
  6. Великий вибір кольорів, стилів і рельєфу каменю (шанувальники нестандартних варіантів можуть вибрати рваний матеріал, який наближає кінцевий результат до натурального). Кожен зможе викладати той варіант, який найбільше подобається. Незважаючи на велику кількість штучного матеріалу, багато хто все ж вважають за краще натуральні матеріали.
  7. Навіть штучні види декоративного облицювального каменю не містять алергенів і небезпечних компонентів, які можуть стати причиною захворювань.

Крім цього, деякі види каменю мають досить бюджетну вартість, що робить їх доступними для кожного. Серед недоліків матеріалу можна виділити високу ціну деяких його видів, наприклад, мармуру або граніту. Гіпсові плитки також володіють низькою вологостійкістю, тому потрібне додаткове покриття, що захищає від передчасного розшарування.

Слід застосовувати відповідний матеріал в кожному приміщенні, щоб уникнути подібних неприємностей. Незважаючи на недоліки каменю, він активно використовується власниками квартир, будинків, офісів та інших приміщень.

Підготовка до роботи

Укладання декоративного каменю на стіну своїми руками або монтаж матеріалу на іншу поверхню повинні починатися з підготовчих робіт. Насамперед слід працювати у вільному одязі, використовувати при необхідності рукавички, які дозволять виключити контакт клею з шкірою. Після цього необхідно підготувати поверхню, на яку будуть кріпитися декоративні елементи.

Стіна повинна бути сухою, важливо звільнити її від залишків попереднього покриття. Одним із способів перевірити якість підготовки поверхні — скропити її водою. Якщо на якому-небудь ділянці краплі не вбираються, а стікають, швидше за все, на цій ділянці слід повторно провести обробку. Для цього підійде спеціальна металева щітка, використовувана для усунення фарби з поверхні.

Важливо пам’ятати, що камінь буде добре лягати навіть на нерівну поверхню, але вона повинна бути знежиреною. Після викладення камінь приховає всі недоліки, тому не потрібно вирівнювати стіну додатково, використовуючи штукатурку.

Наступним етапом буде збір інструментів, необхідних для монтажу. Найбільш важливе значення має сам матеріал, а також засіб, на який його передбачається кріпити. Це можуть бути рідкі цвяхи чи інша клеюча основа. Крім цього, знадобиться ножівка для розрізання гіпсового каменю, стамеска, будівельний рівень, шпатель для нанесення клею. У кожному випадку може знадобитися різний інструмент, що залежить від матеріалу і інших особливостей.

Фахівці рекомендують безпосередньо перед укладанням обробити поверхню грунтовкою, а також зробити мінімальну розмітку, що дозволяє візуально бачити майбутній результат.

Особливості монтажу

Укладати декоративний камінь не так складно, особливо при правильному виконанні всіх рекомендацій і підбір якісного матеріалу (хороші відгуки можна почути про камені компанії ФортКам). Виконувати роботу слід при температурі не нижче -5 ° с і не вище +30. В іншому випадку можлива неякісна зчеплення декоративного матеріалу з поверхнею, а класти його буде складніше.

Сьогодні фахівці використовують 2 способи викладення. Перший передбачає виділення швів після кріплення елементів, найчастіше використовується при необхідності досягти максимальної натуралістичності. Другий називають безшовним, він набагато простіше, робота виконується швидко. При виділенні швів необхідно завчасно підготувати спеціальні роздільники, класти їх на кожен ряд, щоб після завершення роботи всі елементи не поєдналися.

Додатково розшивання передбачає подальше замазування швів відповідним за кольором або контрастним складом. Обидва методи використовуються з однаковою частотою, але перший передбачає велику витрату часу і коштів. Другий підійде для будь-якої поверхні і виконується простіше.

Покрокова інструкція

Викладати кам’яну стіну необхідно в правильній послідовності. Починати слід з кута, оскільки за нього простіше орієнтуватися. Викласти камінь рівно допоможе звичайний будівельний рівень. Всі кроки варто виконувати послідовно:

  1. Перший елемент необхідно покласти внизу в області зовнішнього або внутрішнього кута.
  2. Важливо чергувати короткі камені з довгими, щоб домогтися максимальної реалістичності і зробити конструкцію міцною.
  3. Прямий кут допоможе сформувати стусло. Цей інструмент полегшить роботу новачкові або людині, яка не має спеціальної освіти.
  4. Після викладення кожного ряду рекомендується перевіряти свою точність за допомогою будівельного рівня.
  5. Прибирати надлишки клею між елементами краще відразу. Можна використовувати кухонну губку. Після застигання видалити висохлий склад майже неможливо без пошкодження матеріалу.
  6. Після викладення всієї стіни необхідно заповнити шви шпаклівкою, прибираючи надлишки відразу, виключаючи підтікання і нерівності.

При необхідності, після висихання шви фарбують у відповідний відтінок. Через 2-3 дні можна покрити поверхню лаком, який додасть блиск і захистить від вологи. Подібний варіант обробки подобається не всім, багато хто бажають досягти натуральності стіни, тому залишають камінь у первісному вигляді.

Протягом декількох днів після викладення не рекомендується мити стіну, прикрашати її якимись декоративними елементами. Це може стати причиною пошкодження поверхні і крихкого матеріалу. Якщо робота виконувалася в осінній або зимовий період, після її закінчення 5-7 днів стіна повинна бути недоторканною.

Типові помилки

Багато новачків в спробах заощадити кошти виконують роботу самостійно. У більшості випадків вони не звертаються за допомогою до професіонала, тому роблять масу помилок. Найбільш поширеною вважається занадто широкий шов, що залишається після укладання каменю. Він псує загальне враження і привертає увагу до того моменту, що штучне покриття.

Деякі не використовують грунтовку перед кріпленням елементів. Через кілька місяців вони починають відвалюватися, що стає розчаруванням для власника. Він вважає, що неякісний матеріал. Неправильне чергування елементів різної форми і розміру — ще одна поширена помилка. У більшості випадків вона призводить до того, що кінцевий результат виглядає безглуздо, неакуратно.

Під час підрізання елементів багато новачків допускають помилку. Вони пошкоджують матеріал, що впливає на загальний зовнішній вигляд і якість кріплення. Уникнути всіх цих помилок цілком можливо, необхідно проконсультуватися з фахівцем, який пояснить всі особливості.

Оздоблення приміщень декоративним каменем — популярний спосіб зробити житло незвичайним, затишним і теплим. Простота монтажу і довговічність матеріалу роблять його найбільш кращим варіантом для багатьох власників будинків і квартир.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *