Укладання ламінату на нерівний підлогу

ukladannya lam natu na ner vniy p dlogu 1 - Укладання ламінату на нерівний підлогу

Ламінат є вимогливим покриттям, тому для його установки потрібно міцне і рівна основа. Укладання ламінату на нерівна підлога — проблема, з якою стикаються багато ще перед покупкою матеріалу. Такі дефекти поверхні, як ямки, тріщини, горбики і перепади висот, можуть знизити якість підлогового покриття. За однією поломкою ламінату буде наступна, а це загрожує заміною недешевого оздоблювального матеріалу. Чи існує вихід із ситуації? Відповідь проста — звичайно ж, всі перераховані вище недоліки можна виправити до моменту укладання ламінату. Саме в нашій статті ви дізнаєтеся про способи вирішення даного питання. На прикладі ми розглянемо кілька основних варіантів якісного вирівнювання підстави.

Наслідки укладання ламінату на нерівна підлога

Часто буває, що після видалення старого підлогового покриття (лінолеум, паркет) ми виявляємо досить неприємні моменти у вигляді нерівного статі. У багатьох виникає наступне питання: чи можна встановлювати ламінат на такі вади? Перед тим, як постелити ламінат на нерівна підлога, рекомендуємо вам ознайомитися з тим, чому ж не можна монтувати дане покриття на поверхню з явними вадами.

Перед вами перелік наслідків подібної укладання ламінату:

 • Матеріал, покладений на нерівне основу, може бути нестійким, прогинатися і деформуватися під вагою людини. Це пов’язано з тим, що при впливі людини на панель вона прогинається в порожнечі в силу того, що під матеріалом немає рівній стійкій поверхні.
 • Через деякий проміжок часу плити на нерівній підлозі можуть розходитися по швах”, а всі з’єднання розхитуватися, порушуючи цілісність ламінату.
 • При значній різниці висот можливе порушення замків даного виду покриття.
 • Якщо під ламінатної плитою у вас великий бетонний наплив, то є ризик утворення великої тріщини на панелі, що з часом призведе до псування інших складових елементів ламінату.

Ми сподіваємося, що даний перелік наслідків дасть повну відповідь на питання, чи можна укладати ламінат на нерівний підлогу.

Види підкладок під ламінат

Нерівний підлогу і інші дефекти підстави можна виправити однією маленькою хитрістю — установкою вирівнюючої підкладки. Давайте ж розглянемо основні її види:

 • Пробкова підкладка.
 • Пробково-бітумна підкладка.
 • Підкладка з поліетилену.
 • Поліуретанова підкладка.
 • Підкладка з деревно-волокнистого матеріалу.

Всі види підкладок під ламінат укладаються безпосередньо на підставу підлоги перед тим, як встановлювати покриття на вирівняну поверхню. Слід враховувати те, що ламінат не кріпиться і не приклеюється до встановленої підкладці — він просто перебувати у своєму вільному стані. З допомогою підкладок можна приховати лише незначні нерівності, а ось перепади висот вимагають особливого вирівнювання.

Важливо! У більшості випадків до підкладці додається інструкція про можливості максимального розміру закриття нерівності без шкоди для характеристик підлогового покриття (паркет).

Вирівнюємо підлогу при укладанні ламінату правильно

Цей метод потрібно використовувати саме в тому випадку, коли підкладки безсилі. Найпопулярніше основу під ламінат — бетонні або дерев’яні підлоги. Зараз ми розглянемо найбільш поширений спосіб — вирівнювання поверхні за допомогою бетонної заливки.

Покрокова інструкція:

 • Готуємо основу. Знімаємо колишнє покриття, очищаємо бетонну плиту від пилу і сміття. Закладаємо цементним розчином глибокі відколи, ями і тріщини.
 • Загрунтовываем поверхню. Це поліпшить адгезію фінальної стяжки і бетонних плит.

Важливо! Краще використовувати не звичайну грунтовку, а гідроізоляційну, якщо треба вирівняти підлогу на кухні першого поверху, розташованого над сирим підвалом.

 • Виконуємо вирівнювання. Якщо у вас проблемна основа з великими висотними перепадами, то скористайтеся цементною стяжкою. Її можна приготувати своїми руками (співвідношення цементу і піску, приблизно 1:3) або купити вже готовий розчин. Важливо стежити за рівнем води, щоб консистенція стяжки нагадувала густу сметану.
 • Встановлюємо рейкові маяки (можна взяти металеві профілі, які залишаться в бетонних плитах після закінчення робіт) з інтервалом 0,5-1 метр.
 • Викладаємо цементний склад між рейками, підрівнюючи стяжку довгим правилом. Чекаємо повного застигання розчину (2-3 години).
 • Розрівнюємо цементну стяжку дерев’яною або пінопластової теркою. Даємо час на повне формування і застигання бетонної настилу (приблизно 2 тижні), а потім сміливо кладемо ламінат.

ukladannya lam natu na ner vniy p dlogu 2 - Укладання ламінату на нерівний підлогу

Якщо у вас немає часу возитися з бетонною основою, то скористайтеся більш сучасним способом вирівнювання підлогового покриття — використання самовирівнюється підстави, встановлення якого відбувається таким чином:

 1. Розводимо суху суміш водою відповідно до інструкції на її упаковці.
 2. Виливаємо одержаний розчин на підлогу, розрівнюючи його шпателем.
 3. Прокатуємо поверхню валиком зі спеціальними гумовими шипами. Ці маніпуляції зроблять підстава гладким, без дрібних бульбашок повітря на підлозі.
 4. Приступаємо до фінішної обробки ламінатом вже через 2-3 години, так як готова суміш застигає швидше цементної стяжки.

Як покласти ламінат на нерівний дерев’яна підлога?

Виконуємо роботу за такої інструкції:

 • Наводимо в порядок наявне дерев’яне покриття. Оглядаємо дерев’яні дошки, виявляючи щілини, тріщини та інші вади. Усуваємо всі ці дефекти за допомогою шпаклівки.

Важливо! Якщо скриплять якісь дошки, то в цьому випадку робимо їх заміну. Фіксуємо дошки на лагах за допомогою саморізів.

 • Шліфуємо дерев’яну поверхню в силу того, що на нашому підлозі є горби й нерівності. Так як нова циклевочная машина коштує дорого, ми взяли її в оренду, щоб заощадити кошти на купівлю нового обладнання для одноразового використання.
 • Вирівнюємо дерев’яну основу.
 • Перевіряємо рівнем основу. Так, якщо все в порядку, то на цьому етапі можна закінчити процес вирівнювання підлоги. Якщо ви все ще помічаєте істотні нерівності, то постеліть поверх дощок листи фанери або OSB щити товщиною 20 мм

Ось і закінчено укладання ламінату на нерівний дерев’яну підлогу!

Важливо! Плити OSB або фанера кріпляться до дерев’яної поверхні саморізами, при цьому вкрай важливо стежити за тим, щоб стики щитів знаходились на однаковому рівні.

Відеоматеріал

У даній статті ми постаралися максимально розгорнути питання, як постелити ламінат на нерівний підлогу. Тепер у разі зіткнення з подібною проблемою у вас не виникне труднощів, адже тепер вам відомі основні секрети по її усуненню.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *