Укладання ламінату на теплий водяний підлогу

ukladannya lam natu na tepliy vodyaniy p dlogu 1 - Укладання ламінату на теплий водяний підлогу

Ще зовсім недавно не було можливим використовувати в якості підлогового покриття на основу теплої водяної підлоги ламіновану дошку. Ламінат просто втрачав свої якості, деформувався і розсихається, так як не був розрахований на такого роду експлуатацію. Однак використання ламината в якості напольного покриття набрало високої популярності серед населення, і виробники вдосконалили його технічні характеристики. Тепер укладання ламінату на теплий водяний підлогу стала цілком реальною, більш того, така комбінація зустрічається досить-таки часто. Деякі особливості цього процесу ми і розглянемо в цій статті.

Як вибрати ламінат для теплого водяного статі?

Якщо ви вирішили використовувати в своєму житлі в якості опалення теплий водяна підлога, а в якості підлогового покриття ламінат, то варто враховувати деякі тонкощі і нюанси.

Відомо, що у випадку з підлоговим опаленням, повітря в приміщенні прогрівається більш рівномірно, ніж при опаленні за допомогою радіаторних батарей. Однак для правильного функціонування системи опалення необхідно, щоб витримувалася хороша теплопровідність. Для виконання цієї вимоги треба укладати якісну стяжку, згідно усіх норм укладання теплої водяної підлоги. Якісна стяжка буде рівномірно нагріватися, передавати тепло підлогового покриття. Відповідно існують і певні вимоги до вибору ламінату.

На що ж варто звернути увагу при виборі підлогового покриття?

 • На упаковці обов’язково має бути маркування про сумісність з теплими підлогами. У разі укладання ламінату на водяна підлога зверніть увагу на наявність позначки про те, що виробник дозволяє використовувати дане покриття саме з підлогами такого типу обігріву.

Важливо! Не завжди ламінат, використовуваний під електричний підлогу, підходить для укладання на труби водяного опалення.

 • Зверніть увагу на допустиму температуру нагрівання. Найчастіше покриття, придатне для експлуатації спільно з такими підлогами, має обмеження в 27-28 градусів. Це правило необхідно дотримувати протягом усього терміну експлуатації.

Важливо! Неприпустимо використання ламінату з більш низькими показниками, так як таке покриття не витримає постійного впливу теплоносія, втратить свої характеристики.

 • Віддавайте перевагу більш тонким дощок. Оптимальною вважається товщина дощок 8-10 міліметрів. Дошки товщиною понад 10 міліметрів будуть погано прогріватися, їх використання неефективно.
 • Укладання ламінату на теплу підлогу рекомендується у випадку, якщо сумарне теплове опір підкладки і дошки не перевищує 0,15 кв. м на К/Вт. Якщо ці вимоги дотримані, то опалення таким способом буде рентабельно.
 • Використовуйте ламінат виключно високих класів, так як він більш стійкий до перепадів температур.
 • Купуйте підкладку, призначену для укладання на теплу підлогу. Вона повинна бути пористою і добре передавати тепло підлогового покриття.
 • Зупиніть свій вибір на покритті з замковим типом з’єднання — він набагато краще підходить для укладання на підлоги з підігрівом. Матеріал з клейовим з’єднанням не підходить для цих цілей, так як нагрівання може негативно впливати на клей.

Важливо! Покриття повинне мати як можна більш високими показниками вологостійкості.

 • Ламіновані дошки повинні містити мінімум формальдегідів і шкідливих смол, які можуть виділятися при нагріванні.
 • Зупиніть свій вибір на перевіреному і всім відомому виробнику, який успішно зарекомендував себе на ринку. Так ви будете впевнені у відповідності дійсності всіх маркувань.

Монтаж теплої підлоги

Якщо процес вибору ламінату завершено, варто ознайомитися з особливостями його монтажу на водяній підлогу. У цілому, технологія його укладання нічим не відрізняється від укладання безпосередньо на стяжку. Однак існують певні тонкощі, які необхідно враховувати при проведенні робіт.

Обладнання системи опалення та підготовчі роботи по укладанні ламінату

Як укласти ламінат на теплий водяний підлогу? Для початку необхідно змонтувати систему нагріву і підготувати поверхню до укладання ламінату. Роботи виконуються в такій послідовності:

 1. Визначаються з зоною укладання труб опалення — вони не повинні проходити в місцях майбутньої установки важкої меблів. Опалювальними повинні бути відкриті зони користування. Якщо в приміщенні присутні радіатори опалення, не варто прокладати підлогове опалення в безпосередній близькості від них, інакше — можливий перегрів цій області.
 2. Якщо в приміщенні присутній стару підлогу, проводять його демонтаж. Чорнова стяжка повинна мати перепад не більше 3 мм Враховуйте, що з урахуванням укладання труб опалення, стяжки і покриття поверхні ламінатом, загальна висота підлоги значно підніметься.
 3. Якщо є нерівності або необхідна чорнова стяжка, заливають і вирівнюють підлогу. Фахівці рекомендують при заливці поверхні використовувати керамзит. Він відмінно зберігає тепло.
 4. Після висихання на поверхню укладається гідроізоляційна плівка і утеплювач — краще всього, якщо це буде фольгований пенофол.
 5. Перед укладанням труб на поверхню стелиться армуюча сітка.
 6. Далі приступають безпосередньо до укладання труб для обігріву.
 7. Після того, як всі контури покладені, підключені ви переконалися в їх справної роботі, проклеюють по периметру приміщення демпферну стрічку — вона запобіжить поява тріщин в фінішної заливці підлоги.
 8. На цьому етапі здійснюється фінішна заливка підлоги. Для цих цілей використовують цементний розчин. Товщина шару зазвичай становить близько 5-7 сантиметрів.
 9. Коли суміш висохне, грунтується всю поверхню. Ґрунтовка скріплює всі дрібні частинки пилу, саму поверхню, що продовжує термін служби підлогового покриття.
 10. Після повного висихання поверхня готова до укладання ламінату..

ukladannya lam natu na tepliy vodyaniy p dlogu 2 - Укладання ламінату на теплий водяний підлогу

Укладання ламінату

Як бачите, монтаж теплої водяної підлоги вимагає певних навичок, знань в галузі сантехнічних робіт. Нерідко господарі запрошують фахівців цієї галузі. Після того, як труби опалення надійно і якісно заховані в стяжці, можна приступити до наступного важливого етапу — укладання ламінату на теплий водяний підлогу. Ця процедура не настільки складна, на відміну від монтажу системи опалення, з неї легко можна впоратися самостійно

Для цього необхідно дотримуватися наступних рекомендацій і послідовності:

 • Насамперед необхідно створити потрібний клімат у приміщенні, включити систему опалення і прогріти на максимумі протягом 3 днів. Вимкнути обігрів і кілька днів дати встановитися правильного мікроклімату.
 • Наступним етапом ламінат повинен адаптуватися до клімату приміщення. Його потрібно занести в будинок за 3 дні до моменту укладання, розпакувати і дати можливість адаптуватися.
 • Тим часом можна укласти підкладку під ламінат.
 • Після закінчення потрібного часу на підкладку починають укладати ламінат. Рухаючись від стіни, його починають з’єднувати за допомогою замкових з’єднань, при необхідності — відрізають потрібну довжину планок.

Важливо! Всі роботи по розпилюванню планок потрібно проводити в окремому приміщенні, неприпустимо попадання пилу під підлогове покриття.

 • Враховуйте, що при укладанні підлогового покриття необхідно залишати зазор у стіни. Це дасть можливість рухатися ламінату при розширенні, адже це — природний і неминучий процес. При укладанні першого ряду покриття між планкою і стіною вставляються клини потрібного розміру, які відповідають рекомендованому зазору.

Важливо! Фахівці радять залишати зазор розміром 1-1,5 сантиметра, залежно від товщини майбутнього плінтуса. Плінтус згодом повинен перекрити собою зазор.

 • Після укладання покриття на всю поверхню підлоги можна почати монтаж плінтусів.

На даному етапі процес монтажу теплої підлоги можна вважати закінченим. Якщо роботи виконані якісно та згідно всім рекомендаціям, система опалення повинна працювати справно. Справа за малим — досить грамотно експлуатувати ламінат і систему опалення, з урахуванням використовуваного на неї покриття.

Особливості експлуатації ламінату і водяного підлогового опалення

Фахівці стверджують, що вибір правильного ламінованого покриття — це лише пів справи успішного сусідства ламінату з водяним теплою підлогою. Щоб підлогове покриття не піддавалося агресивним теплових впливів і не деформувалося, необхідно дотримувати рекомендації по експлуатації ламінату, покладеного на теплий водяний підлогу.

Слід дотримуватися таких рекомендацій щодо експлуатації системи і підлогового покриття:

 • Підлогове покриття не любить різких температурних перепадів, тому не варто різко включати систему після тривалих перерв, в періоди сильного морозу.
 • За день допустимі коливання температури в межах 3-5 градусів. Якщо приміщення простоювало без опалення тривалий час і настала необхідність прогріти його, то підвищувати температуру варто поступово, піднімаючи її на 3 градуси в добу.
 • У перші дні після укладання ламінату не підвищуйте температуру підлоги вище 20 градусів.
 • Не встановлюйте температуру підлоги вище допустимої температури нагріву ламінату. Як правило, це 27-28 градусів. Температури підлоги в 25-26 градусів цілком достатньо для підтримки комфортного мікроклімату в приміщенні. Комфортною вважається температура в приміщенні в межах 18-23 градусів.
 • Встановіть в приміщенні термометр і гігрометр — контролювати мікроклімат стане набагато простіше.
 • Слідкуйте за рівнем вологості в приміщенні — вона повинна бути стабільною в межах 40-60%. Занадто низька вологість сприяє розсихання підлогового покриття, висока вологість призводить до його набухання та розширення. Для підтримки постійної цифри рівня вологості використовуйте зволожувач, якщо вологість регулярно потрібно підвищувати, або ж кондиціонер на функції осушення повітря, якщо вологість необхідно знизити.

Відеоматеріал

Як бачите, укладання ламінату на теплу підлогу, не представляє особливої складності. Процес монтажу нічим не відрізняється від звичайної укладання на підлогу без підігріву. Найголовніше — ретельно провести всі підготовчі роботи, а в подальшому дотримуватися рекомендацій по експлуатації систем опалення водяним підлогою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *