Укладання ламінату по діагоналі

ukladannya lam natu po d agonal 1 - Укладання ламінату по діагоналі

В наш час ламінат є найпоширенішим і практичним видом підлогового покриття. Він має величезну кількість переваг: зовнішній вигляд, міцність, простота укладання і доступна ціна. Найчастіше даний вид підлогового покриття укладають горизонтально. Цей метод вказано і на інструкції, яка йде разом з упаковкою ламінованого покриття. Безсумнівно, це хороший варіант, а особливо, якщо немає проблем з плануванням приміщення і похибка становить кілька градусів при монтажі. У приміщеннях, де є виступи і нерівні стіни, а також з метою надати кімнаті шарм і незвичайний зовнішній вигляд, може бути використана укладання ламінату по діагоналі. Як це зробити — ми розповімо в нашій статті.

Переваги і недоліки укладання по діагоналі

Ламіновані дошки є гідним матеріалом не тільки через цікавого і різноманітного вибору кольору і фактури, яка імітує дерев’яну поверхню, але і за рахунок того, що додають особливий затишок і комфорт інтер’єру кімнати.

Важливо! При монтажі ламінату можна візуально збільшити приміщення. Його можна укладати як впоперек, так і по прямой кімнати, що дає можливість візуально скоректувати обсяги приміщення.

Переваги:

 • Укладання ламінованих дощок по діагоналі створює цікавий, стильний дизайн кімнати.
 • Даний спосіб візуально розширює приміщення.
 • У кімнатах, де нестандартно розташоване вікно, щоб зберегти принцип паралельності з променем світла, діагональне укладання впорається з цим завданням.
 • Найкраще цей метод виглядає в незавантажених меблями і аксесуарами кімнатах.
 • Розташовані під кутом панелі до стін кімнати приховають геометричні нерівності.

Недоліки

Недоліком є більший витрата ламінату, тому купуйте його з запасом в 10%. Деякі радять купувати навіть на 15-20% більше. Професіонали кажуть, що достатньо і 5%. Якщо буде проведена укладання ламінату по діагоналі своїми руками вперше, перестрахуйтеся і візьміть матеріал з великим запасом.

Важливо! Купуйте відразу потрібну кількість, тому що немає гарантії, що моделі з іншої партії не будуть відрізнятися за кольором.

Підготовка поверхні

Щоб укладання ламінату по діагоналі пройшла успішно, потрібно виконати ряд підготовчих робіт:

 • Монтаж можна як на бетонну стяжку, виконавши необхідні роботи по гідроізоляції і укладанні спеціальної підкладки, так і на старе покриття — дерев’яна підлога, лінолеум і т. д. Головна вимога — ідеально рівна поверхня і стійкість у будь-якій точці.
 • Лінолеум не повинен мати бульбашок, наскрізних протертостей, розшарувань і ознак руйнування під ним бетонної основи.
 • Якщо ви вирішили стелити ламіноване покриття на бетонну стяжку, вам необхідно виконати ґрунтування поверхні гідроізолюючим складом глибокого проникнення. Далі потрібно постелити поліетиленову плівку.

Важливо! Всі роботи проводяться після повного застигання бетонної стяжки.

 • Під ламінат укладають впритул підкладку — натуральну пробкову або пінополіуретанову, і скріплюють між собою скотчем.
 • Якщо є можливість, то краще застелити кімнату плитами OSB — вони не тільки створять рівну поверхню, але і додатково термо — та шумоізоляційний ефект.

Підготовка матеріалів та інструментів

Для адаптації панелей до температури і вологості приміщення після покупки занесіть його в кімнату, де буде проводитися монтаж, залиште на 2-3 дні. Накресліть для себе план майбутньої роботи, щоб уникнути помилок при розкрої матеріалу.

При монтажі вам знадобляться такі інструменти:

 • Рулетка.
 • Молоток.
 • Електролобзик.
 • Лінійка і олівець.
 • Розпірні клини.
 • Брусок.
 • Косинець.
 • Вигнута монтування.

Діагональне укладання ламінату

Укладання ламінату по діагоналі можлива двома методами: перший — від одного з далеких кутів приміщення, а другий — від центру і по черзі в одну й іншу сторону.

Від кута

Ось такі особливості матиме така технологія:

 • При монтажі від кута роботу починають з однієї панелі, яку підрізають з двох сторін на потрібний кут.
 • Краще всього використовувати кут 45 градусів — панелі будуть більш універсальні і буде менше кількість відходів.

Важливо! Допускаються і кути від 30 до 40 градусів. Якщо ж ви зробите кут менше 30, ваше покриття буде виглядати непривабливо.

 • Перша підрізування задасть напрям подальшим панелям.
 • Залиште зазор від стіни близько 10 мм для компенсації теплових розширень ламінату.

Важливо! Якщо недалеко від кута йде труба опалення, щоб спростити роботу, почніть укладання від неї — для цього виріжте отвір на стику двох панелей.

 • Від першої панелі рухайтеся до центру кімнати. Куточок, який залишився незакритим, можна укласти пізніше, використовуючи обрізки від матеріалу, які з’являться в ході роботи. Кожен наступний ряд буде збільшуватися по довжині.

Важливо! Не забувайте зміщувати поперечні шви на половину довжини панелі, так і міцність буде вище і красивіше.

ukladannya lam natu po d agonal 2 - Укладання ламінату по діагоналі

Рекомендації по монтажу:

 • Викладайте ряд на своє місце, але не сцепляйте з попереднім в замку жорстко.
 • Після — зробіть виміри в двох точках з обох сторін торця останньої панелі до стіни.
 • Відніміть від отриманого значення 10 мм і перенесіть отримане на нову панель, яку будете розпилювати використовуючи олівець.
 • Розпиляєте по наміченій лінії панель, за допомогою лобзика або ножівки.
 • Таким же чином проводиться виміри і розкрій з іншого боку ряду. Кут, який залишається після обрізки, повинен підійти на іншу сторону ряду, за умови, що паралельні стіни. Таким чином у вас не буде перевитрати матеріалу.

Важливо! Перед розкриємо, щоб уникнути неправильно вирізаного кута, уважно придивіться, де розташовується шип, де паз замку ламінованої дошки.

 • Коли всі деталі готові для повного ряду, вийміть його з замків, повністю зберіть по торцях, після цього введіть замки попереднього ряду остаточно.

Важливо! Коли ряд стає дуже довгим, попросіть кого-небудь про допомогу, так як самостійно зробити дану процедуру складно.

 • Вставте розпірні клини від стіни, після монтажу суцільної смуги.

Таким же чином проводиться укладання по всій кімнаті. Винятком можуть бути внутрішні кути. Якщо такі є, необхідно зробити виміри в трьох точках — в точці перетину стіни і по краях дошки.

ukladannya lam natu po d agonal 3 - Укладання ламінату по діагоналі

Від центру

Укладання ламінату по діагоналі від центру приміщення починається з монтажу довгого ряду, він і задасть напрям всім іншим. Його укладання проводиться так само, як описано вище. Потім укладка ламінату йде спочатку до одному кутку, а після — до іншого.

Важливо! Даний метод підійде для кімнат, де є колони, великі виступи або ж покриття переходить нерозривно з одного приміщення в інше.

В даній ситуації доцільно виробляти монтаж першого ряду по дотичній до зовнішнього кута. Якщо такої можливості немає, необхідно проводити виміри мінімум по трьом точкам.

При монтажі клейового ламіната потрібно, щоб клей схопився протягом 3-4 годин після укладання перших трьох рядів.

При укладанні ламінованих дощок з системою замків “Click” — використання схеми від центру може виявитися неможливим, тому що система таких замків вимагає замикання під певним кутом гребеневої частини в паз з наступним клацанням. Установка проводиться лише в одному напрямку.

Важливо! Враховуйте це під час планування роботи.

Після укладання всього ламінованого покриття зніміть розпірні клини і прикрутіть до стіни плінтуса.

Відеоматеріал

Укладання ламінату по діагоналі своїми руками не терпить поспіху. Зробіть всі вимірювання дуже ретельно, акуратно, уважно. В результаті — ви отримаєте оригінальний і красивий підлогу, який візуально збільшить простір і впишеться в будь-який інтер’єр. Для мінімізації відходів використовуйте по максимуму залишилися обрізки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *