Укладання ламінату своїми руками покрокова

Ламінат став дуже популярним в даний час. Його все частіше використовують в якості підлогового покриття в офісі, квартирі, приватному секторі в силу позитивних технічних характеристик даного матеріалу. Виглядає ламінат красиво, а коштує він недорого. Це — відмінна альтернатива дорогому паркету, який вимагає до себе дбайливого догляду за певних умов експлуатації. Звичайно, легше за все встановити ламінат, звернувшись за допомогою до кваліфікованих фахівців. Але навіщо переплачувати? Таку роботу можна зробити і самостійно, дотримуючись певних правил і обережність. Укладання ламінату своїми руками, покрокова інструкція — це саме те, що ви знайдете в нашій статті.

Класифікація

До вибору підлогового покриття потрібно підійти з особливою відповідальністю. Так, ламінат вважається досить міцним і зносостійким матеріалом, але він також вимагає правильно підбору і дбайливого догляду. Особливою популярністю користуються дошки з імітацією натуральної деревини або дорогого каменю. Зараз ми розглянемо основні варіанти з’єднання і способу укладання ламінату.

За типом з’єднання:

  • Клейове. Такий спосіб установки своїми руками передбачає використання системи шип-паз. Це відбувається так: на край однієї дошки наноситися клей, а потім друга дошка приклеюється до неї. Такий спосіб укладання ламінату досить рідко використовують у силу складності і трудомісткості виконання процесу установки матеріалу.
  • Монтаж ламінату з допомогою сучасної замкової системи Click. Вважається найпопулярнішим варіантом з’єднання ламінатних дощок. Спочатку відбувається монтаж матеріалу за допомогою шип-паз під кутом 30 градусів, а потім склеєна дошка фіксується Click замком.
  • Монтаж ламінату з допомогою замків Lock. Даний варіант підходить для укладання матеріалу на ідеально рівну підлогу. Таку роботу краще виконувати фахівця. Якщо все ж таки ви зважилися зробити монтаж своїми руками, то не забудьте врахувати головне правило — забивати дошки встик за допомогою молотка, рівномірно розподіляючи свої сили при постукуванні по ламінату.

По розташуванню:

  • Класична (звичайна укладання). Система розташування плит дуже проста: на залишки першої підрізаній дошки ви встановлюєте другу. Таким чином виконується вся подальша укладання матеріалу. Продовжуйте монтаж дощок до тих пір, поки не закінчите викладати всю спальню.

Важливо! Класична кладка вважається дуже економічною в силу того, що весь залишковий матеріал можна безвідходний використовувати, наприклад, в місцях розташування ліжка або шафи.

  • Шахова укладання. За зовнішнім виглядом нагадує укладання цегли. Шахова встановлення ламінату — дороге задоволення унаслідок того, що після закінчення робіт у вас залишиться близько 15% відходів, а це, погодьтеся, немало. По красі — шахові панелі вважаються найкращими, але таке облаштування підлоги можна назвати вигідним.
  • Розташування ламінату по діагоналі. Прийнято вважати класичною укладанням, виробленої під кутом 45 градусів. Найчастіше такий спосіб вибирають при облаштуванні довгого і вузького приміщення з кутовою дверима. Уникнути відходів тут не вийде, вони складуть приблизно 15%, якщо ви будете встановлювати ламінат на підлогу невеликої кімнати.

Як укладати ламінат своїми руками? Покрокова інструкція

Як ми вже говорили раніше, техніка укладання ламінату досить проста. Для якісного її виконання вам потрібно лише придбати самі дошки потрібної кількості і необхідні інструменти, яких немає у вас вдома. До речі, останнє зовсім не обов’язково купувати, можна взяти в оренду — така послуга теж існує.

Перелік необхідних матеріалів та інструментів:

  • Ламінат (текстура на вибір).
  • Електричний лобзик.
  • Ножівка по металу
  • Набір плашок (клинів) завтовшки 15 мм Можна купити готові або зробити своїми руками.
  • Поріжок для ламінату.
  • Будівельний куточок.
  • Гумовий молоток.
  • Гострий ніж.
  • Рулетка.
  • Брусок.
  • Восковий олівець з ламінату або спеціальний маркер.

В цілях економії замініть бруски невеликими шматочками гіпсокартону. Найголовніше — зробити розмір клинів товщиною не більше 15 мм.

Важливо! Матеріал краще всього брати з запасом, щоб уберегти себе від повторного походу в магазин. При покупці ламінату не забудьте самостійно перевірити відповідність написаної інформації на упаковці з дійсністю. Так, наприклад, на маркуванні може бути зазначено кількість дощок, якими можна укласти підлогу в 2 метри, але це стосується простий класичної укладання. При шаховому і діагональному розташуванні ламінату слід брати 2 упаковки, так як матеріал буде багато разів обрізатися.

Розрахунки

Перед установкою ламінату вам потрібно буде правильно зробити розрахунок необхідного матеріалу з урахуванням обраного виду укладання. Так, при класичній (прямокутної) укладання розрахунок відбувається таким чином:

  1. Множимо довжину кімнати на її ширину.
  2. Додаємо до отриманої цифри 10 %.

Відсотки будуть певним запасом і компенсацією витрат матеріалу при його підрізуванні.

Для візуального збільшення кімнати рекомендуємо застосувати діагональну встановлення ламінату з наступним розрахунком необхідного матеріалу:

  1. Множимо довжину кімнати на її ширину (як і в першому випадку).
  2. Додаємо до отриманої цифри 20%.

Як бачите, для діагональної укладання потрібно більше витратного матеріалу.

Важливо! Ламінат слід монтувати на спеціальну підкладку, що виконує роль гідроізоляції — вона поглинає пар, шум і є своєрідним амортизатором. При укладанні дощок на бетонну підлогу товщина підкладки повинна бути не менше 3 мм.

Підготовчі роботи:

  1. Видаляємо старе покриття (лінолеум, плитку і так далі).
  2. Вирівнюємо поверхню за допомогою бетонної стяжки (у разі нерівного статі).
  3. Очищаємо підлогу від сміття, а потім пилососимо.
  4. Розстилаємо підкладку уздовж самої довгої стіни кімнати.
  5. Фіксуємо сусідні смуги стик в стик за допомогою липкої стрічки.

Техніка укладання ламінату своїми руками:

  1. Викладаємо на встановлену підкладку перший ряд дощок. Для цього беремо ламінат такого розміру — 1380х195 мм завтовшки 12 мм зі спеціальними замками, з допомогою яких і будемо кріпити панелі між собою.
  2. Після встановлення першої дошки встановлюємо клини між стіною і підлоговим матеріалом. Так ми залишаємо зазор 15 мм, який потрібен для компенсації розширень ламінату.
  3. Вставляємо другу дошку в торець замкової системи, все ретельно фіксуємо.
  4. Укладаємо останню дошку нашого першого ряду, трохи підрізаючи її потрібного нам розміру. Для цього перевертаємо пластину обличчям вниз, потім прикладаємо торцем до прилеглої стіни і малюємо лінію, орієнтуючись на передостанню дошку. Виконуємо дії за допомогою будівельного куточка і воскового олівця або маркера.
  5. Тепер встановлюємо наступний ряд, починаючи монтаж матеріалу з решти останнього панелі першого ряду. Так ми виконали укладання підлогового покриття подібно цегельній кладці, щоб надійно скріпити ряди ламінату для підвищення терміну експлуатації продукції.
  6. Після монтажу другого ряду заводимо його в бічну замкову систему першого ряду. Піднімаємо другий ряд під кутом 30 градусів, а потім вставляємо панель в замок. Як тільки ви почуєте характерне клацання, це свідчить про правильність виконання роботи (пластина міцно сіла на місце з’єднання).
  7. Укладаємо наступні ряди ламінату інструкції по монтажу перших двох рядів, не забуваючи вставляти клини по периметру всього приміщення між стіною і неповним матеріалом.
  8. Кладемо ламінат внизу дверного отвору, роблячи невеликий зазор між дошкою і дверною коробкою, який закриється дверним лиштвою. А ось зазор біля стін ми будемо закривати за допомогою плінтуса.

Стиковка:

  • Виконуємо стиковку підлогового матеріалу спеціальними металевими поріжками. Высверливаем на стику ламінату в цементній стяжці отвори з інтервалом 100 мм. Забиваємо в них пластикові дюбелі.
  • Вставляємо капелюшки цвяхів в паз встановленого порога. Притискаємо поріжок до підлоги, а потім злегка постукуємо молотком по ламінату через товсту дерев’яну дошку, щоб не пошкодити структуру основного матеріалу.

Важливо! Працюємо вкрай обережно, щоб поріжок добре сів на місце і щільно притиснув ламінат на підлозі. Таке пристосування не дасть вам спіткнутися завдяки своїй округлилася поверхні. Придбати металеві поріжки ви зможете в будь-якому будівельному магазині.

  • Тепер після установки покриття виконуємо наступний крок — встановлюємо плінтус за допомогою дриля зі свердлом по бетону 5-6 мм.

Тепер можна і оцінити якість виконаної роботи!

Користувачі часто виявляють на вже використаний ламінаті різні дрібні дефекти. Не варто засмучуватися, все можна виправити. Їх можна сховати спеціальної затіркою, яка добре приховує великі щілини і висотні перепади на стиках полотен. Таку затірку можна нанести відразу після установки нового матеріалу, щоб продовжити термін його використання.

Важливо! Не забудьте, що ламінат не зовсім підходить для ванної кімнати чи санвузла, так як ця продукція боїться води, яка може вільно потрапити в щілини і порушити цілісність підлогового покриття. Якщо ж дуже велике бажання оформити підлогу саме цим матеріалом, вибираємо більш дорогі вологостійкі моделі.

Загальні рекомендації по установці ламінату і плінтуса:

  • Приміщення, де планується укладання ламінату своїми руками, повинно бути добре опалювальним, без температурних перепадів, з допустимою вологістю 40%, температура повітря не повинна знижуватися позначки 15 градусів.
  • Матеріал можна монтувати як на бетонний, так і на дерев’яну підлогу, найголовніше — він повинен бути максимально рівним.
  • Укладайте панелі через дві доби після їх зберігання в теплому приміщенні. Матеріал зможе адаптуватися до існуючого температурному режиму і згодом не зміниться в розмірі.
  • При покупці ретельно огляньте товар — він повинен бути цілим, без тріщин і сколів.
  • Для продовження терміну експлуатації підлогового покриття рекомендуємо настелити під нього шар тонкої плівки, яка буде захищати ламінат від вологи і не дасть йому зіпсуватися.
  • При монтажі дощок застосовують різні види плінтусів — пластикові або з МДФ матеріалу. Перший встановлюють в кінці усієї збірки покриття, а МДФ-плінтус фіксують до стіни за допомогою спеціальних кліпс, які кріпляться саморізами. Для рівномірного притискання ламінату до підлоги, найкраще кріпити плінтуса будівельними кляймерами. Плінтуса потрібно укладати з кута приміщення, рухаючись за годинниковою стрілкою. Після їх монтажу на них встановлюють з’єднувальні деталі і заглушки.

Важливо! Плінтуса не кріпляться до підлоги або ламінату, а фіксують безпосередньо до стінки. Це і є головною особливістю установки плінтуса в поєднанні з даними підлоговим покриттям.

Відеоматеріал

Ми розповіли вам, як відбувається укладання ламінату і плінтуса своїми руками. Слідуючи нашим інструкціям і рекомендаціям, ви досягнете найкращого результату. І ще одна маленька порада — беріть дошки з запасом, на одну пачку більше площі вашої кімнати. Так ви убезпечите себе від негайного походу в будівельний магазин за добавкою матеріалу. Вдалого вам ремонту!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *